Витяжка- ДУЖЕ корисний помічник на вашій кухні. Однак, Недостатньо правильно вибрати та встановити очищувач повітря, необхідно підтримувати прилад у робочому стані.
Як дізнатися, що настав час чистити витяжку?
Є кілька простих ознак:
- ви багато і часто готуєте на плиті;
- після встановлення приладу пройшов місяць і більше;
- ви звернули увагу, що після приготування їжі в приміщенні залишаються запахи олії, продуктів, що підгоріли, підігрітого нагару з варильної панелі.
Корисні поради про те, якій моделі приладу віддати перевагу, ви знайдете в статті: Як правильно вибрати витяжку на кухню
Витяжку мити доведеться поступово, деталь за деталлю, особливу увагу приділяючи фільтрам .
1. Відмиваємо фільтри – впорається навіть новачок!
Приступаючи до миття фільтрів, багато стикаються зі складнощами – наприклад, який використовувати краще розчин, як не завдати пошкоджень цієї важливої деталі.
Послідовність чищення виглядає приблизно так:
1. Обов'язково витягніть вилку з розетки!
2. Обережно зніміть декоративну панель витяжки. Усі гвинтики акуратно складіть в одне місце, щоб жоден не загубився;
3. Вийміть фільтр і покладіть його мінімум на годину в розчин, що чистить;
4. Обережно протріть гофр і повітропровід;
5. М'якою ганчірочкою без абразиву пройдіться зовнішніми частинами пристрою;
6. Зберіть прилад рівно в те саме положення, в якому він був до початку чищення.
Способи миття жирового та вугільного очищувача відрізняються.
2. Алгоритм чищення жирового фільтра
Осередки металевої сіточки дуже дрібні. Саме тому вони так часто забиваються нагаром і краплями жиру.
Алюмінієвий фільтр очистить:
- найзвичайніша сода, яка роками зберігається у багатьох у шафці;
- господарське мило – незважаючи на те, що бруски, що різко пахнуть, вважаються пережитком минулого, зі своєю роллю в миття фільтра вони справляються на п'ять з плюсом;
- неабразивний засіб для посуду;
- хімічні засоби типу «Сяйво», «Засоби для духовок і витяжок» та інші, що видаляють нагар;
- лимонний сік.
У кожному випадку, фільтр потрібно замочити в гарячій воді (майже окропі) з додаванням миючого засобу. Час замочування залежить від ступеня забрудненості деталі, але не менше півгодини. Якщо жир в'язкий, важко відмивається, то грати слід прокип'ятити у великій каструлі міцним содовим розчином. Після цього просто потріть фільтр щіткою і готово! Виблискуючі грати придбали нове життя.
Існують сучасні моделі витяжок, оснащені виключно металевими фільтрами. Ось, наприклад, Universo CH-612-WH практично безшумний кухонний помічник.
Читайте також: П'ять основних видів несправностей варильної панелі
Рада:ЯКЩО Ви виявили безтурботність, довго не мили фільтр витяжки, і він заліплений з усіх боків нагаром, можна скуштувати радикальний метод. Зверніть Увагу, що часто використовувати його категорично не рекомендується! У ЄМНІСТЬ із нержавіючої сталі заливають засіб для очищення труб. У нього поміщають ґрати фільтра. Відразу починається реакція, під час якої кульки жиру відокремлюються від осередків. За кілька хвилин фільтр потрібно добре промити під проточною водою. Усі роботи проводяться у рукавичках!
3. Алгоритм очищення вугільного фільтра
Вугільний фільтр – це маленький непомітний помічник. Саме цій деталі належить заслуга очищення повітря від запахів пиріжків та млинців. Інше питання – чим це зробити, щоб якнайшвидше та ефективніше відмити витяжку.
Погана новина: питання" Чи можна його мити?" має негативну відповідь. Хороша новина – вугільні очищувачі працюють від кількох місяців до кількох років – і при належному догляді за фільтруючим механізмом, будуть служити вам довго вірою та правдою – як, наприклад, витяжка ELEYUS Line I 60 BR, виробник якої дає п'ять років гарантії!
Порядок дій при заміні такого фільтра:
- як завжди, знеструмте прилад;
- зніміть жирові фільтри. Для економії часу їх можна покласти у миючий розчин;
- тепер потрібно зняти касету з вугільним очисником. Це робиться акуратно і дбайливо, після чого відокремлюють безпосередньо фільтр від касети.
- якщо касета брудна, її протирають вологою ганчірочкою;
- поставте новий фільтр і проведіть збірку у зворотному порядку.
4. Як мити поверхню витяжки?
Це найлегший етап чищення приладу. Поверхню витяжки на кухні потрібно мити губкою, змоченою в миючому розчині – це може бути звичайний засіб для посуду чи антижир. Після цього начисто обмити водою і витерти сухою бавовняною ганчіркою. Не використовуйте металеві скребки або абразивні засоби – навряд чи подряпини і потертості додадуть шарму вашій новенькій витяжці, обраній з такою турботою. Особливо це актуально у випадку, якщо на приладі стоїть декоративна накладка із пластику – на ньому так легко з'являються подряпини! Саме тому мити кухонні шафи і витяжку потрібно якнайчастіше, не доводячи ситуацію до критичної.
Складність догляду за ковпаком витяжки у цьому, що у ньому осідає як нагар, а й побутова пил. Якщо запустити прибирання, то на корпусі приладу з'являються щільні малоприємні нарости, позбутися яких досить складно.
Вбудована витяжка менше за рахунок того, що вона захована в шафу. Досить протерти вологою серветкою для прибирання зсередини, а фільтри очистити окремо.
Камінна дуже страждає від нагару і кіптяви. Залежно від регулярності користування нею, необхідно підтримувати зовнішній вигляд очисника у відповідному стані. Миючі засоби та пристрої в цьому випадку такі, як і для вбудованих приладів.
Найбільше зусиль потрібно для догляду за стельової витяжкою найважче очистити її ковпак, яким осідає пил. Раз на тиждень варто проводити прибирання із застосуванням антистатиків, які не шкодять матеріалу, з якого виготовлено пристрій.
Рада: Якщо ви прихильник екологічного способу життя, поверхню від жиру можна мити лимонним соком – у тому випадку, якщо витяжка на кухні не сильно забруднена. Нанесіть свіжий сік на емаль і зачекайте 5-10 хвилин|мінути|. Кислота розчинить жирові крапельки.
Читайте також: Підключення електричної варильної панелі: покрокове керівництво
5. Поради щодо догляду за витяжкою – 2 секрети
1. При частому приготуванні термін роботи приладу від чищення до чищення – близько місяця. Якщо ви готуєте рідко, то миття фільтра можна проводити раз на квартал, а якщо готувати в мультиварці, яка не дозволяє поширюватися запаху, гару і кіптяви, то й раз на 4-5 місяців!
Читайте також: Як вибрати мультиварку
2. Запущені сильно забруднені шафи на кухні і витяжку можна помити нашатирним спиртом. Цей перевірений спосіб видаляє практично все, що забиває грати. У воду температурою 70-80 градусів (3л) додайте 0.5 склянки нашатирного спирту. Залишіть у воді сітку з осередками на годину-дві. Скористайтеся жорсткою синтетичною щіткою та доведіть поверхню жирового фільтра до блиску!
Увага! Обов'язково користуйтесь респіратором та відкривайте навстіж вікна у приміщенні!
І пам'ятайте – завжди простіше запобігти забруднення, ніж їх відмити. Але навіть якщо ви вчасно не встигли провести профілактичні роботи, не треба боятися чищення – відео наочно покаже, як розпочати справу.