Причина, чому електросамокати швидко набирають популярність, у простоті навчання. Будь-хто освоїть їзду на них протягом дня.
Але можна впоратися ще швидше. Ось поради, як користуватися електросамокатом та з легкістю їздити вулицями міста без ризику нашкодити собі та оточенню.
Стаття в тему: Як вибрати електросамокат: 5 розумних підказок
Як працює електросамокат
Електричний самокат працює на свинцевих або літієвих акумуляторах. Їхньої місткості достатньо, щоб проїхати від 15 до 30 кілометрів, залежно від виробника та моделі.
Акумулятор передає енергію на електродвигун. Від його потужності залежать:
- максимальна швидкість,
- здатність девайсу долати підйоми,
- споживання енергії,
- час прискорення.
Електричні самокати мають щонайменше один двигун. Часто він знаходиться у колесі.
Читайте також: Електросамокат або гіроскутер — що краще: 4 критерії вдалого вибору
Як активувати електросамокат
Якщо не знаєте, як увімкнути електросамокат, ознайомтеся з інструкцією до нього. Найчастіше потрібно лише натиснути кнопку пуску на панелі керування.
Перш ніж кататися на електросамокаті, активуйте його за допомогою програми на смартфоні. Для цього зареєструйтесь та встановіть з'єднання з транспортним засобом через Bluetooth.
У меню програми можна перемикати режими їзди, змінити налаштування підсвічування, стежити за швидкістю та відстежувати рівень заряду батареї.
Перед поїздкою на електричному самокаті рекомендується перевірити його стан на:
- відсутність пошкоджень шин і надійність гальм;
- стабільність механізму складання та рівень заряду акумулятора;
- рівномірність прискорення та відсутність тріщин на корпусі.
Обов'язково вивчіть кожен елемент вашого електросамоката, щоб знати, як він працює.
Цікава стаття: Біговел або велосипед: 6 фактів про кожен вид дитячого транспорту
5 порад для безпечної їзди
Важливо знати, як їздити на електросамокаті безпечно. Нижче наведено 5 правил, які допоможуть уникнути падіння та аварій.
- Знайдіть рівну відкриту місцевість, щоб освоїти керування. Надягніть захисне спорядження.
- Станьте однією ногою на деку. Візьміться за кермо обома руками та нахиліться вперед. Коли ви будете готові стартувати, відштовхніться сильніше, щоб запустити самокат. Швидко поставте другу ногу на деку за першою. Ця поза допоможе балансувати під час подорожі.
- Коли двигун активувався, натисніть газ. Будьте обережні та не тисніть надто сильно, щоб не створити раптове прискорення.
- Спершу дотримуйтесь низької швидкості. Так простіше навчитися тримати рівновагу.
- На поворотах тренуйтеся повертати кермо та зміщувати свою вагу, щоб зберегти баланс. При прискоренні нахиляйтеся вперед, а при гальмуванні назад.
Уважно дотримуйтесь цієї послідовності дій, якщо починаєте кататися на електросамокаті.
Як підтримувати швидкість на електросамокаті
Дросель — пристрій, що регулює швидкість самоката. Дросель часто розташовується поруч із кермом. У деяких електросамокатах дроселем служить ручка, за яку ви тримаєтеся, як у мотоцикла.
При натисканні на дросель швидкість підвищується. Він посилає сигнал контролеру, а контролер — двигуну. Щоб підтримувати потрібну швидкість, спочатку налаштуйте її натисканням на дросель, після чого відпустіть механізм.
Як гальмувати на електросамокаті правильно
Часто гальмо знаходиться на кермі електросамоката. Натискайте на гальмо повільно, щоб не було різкого гальмування та падіння. Під час уповільнення згинайте коліна та переносьте вагу назад.
Найнебезпечніше гальмувати на поворотах. Тому сповільнюйтеся заздалегідь, щоб уникнути падіння чи аварійної ситуації.
На замітку: Як вибрати дитячі ролики для зручної та безпечної їзди
Як паркувати електросамокат
При паркуванні електросамоката опустіть підставку для ніг, щоб транспорт зайняв стійку позицію.
Де не слід паркуватися
|
Відповідні місця для паркування: |
|
|
Щоб запобігти крадіжці самоката, прикріпіть його до стійки для транспорту за допомогою замка та вимкніть живлення.
Як складати електросамокат
Залежно від моделі цей процес має відмінності. Але основні правила загальні:
- Для початку поставте електросамокат на рівну поверхню і наступіть на деку однією ногою, перш ніж вимкнути механізм блокування.
- Знайдіть кнопку розблокування механізму. У різних моделях її розташування відрізняється. Часто вона знаходиться знизу на стійці біля деки.
- Щоб вимкнути блокування самоката, натисніть ногою кнопку. У цей момент стійка стає рухомою.
- Візьміться за кермо і натискайте вперед до упору, доки не почуєте клацання. Воно сигналізує, що стійку можна складати.
- Нахиліть стійку назад і покладіть на деку.
- Зафіксуйте кермо за крило колеса.
Щоб розкласти самокат, відчепіть кермо від крила та розправте стійку. Коли вона повністю вирівняється, упріть її вперед до клацання. Це сигнал, що блокувальний механізм знову увімкнений і самокат готовий до їзди.
Чи можна їздити на електросамокаті під час дощу
Кататися на електросамокаті під дощем не варто. При попаданні води в деку ушкоджуються батарея та електроніка. З цієї причини не можна мити самокат на мийці чи під душем.
Щоб зменшити ризик ламання самоката від води, рекомендується встановити гідроізоляцію. Але важливо пам'ятати, що це захистить транспорт від руйнації. При їзді по калюжах навіть на девайсі з гідроізоляцією бажано, щоб рівень води не був вищим за половину колеса.
У літієвому акумуляторі за холодної погоди хімічні реакції уповільнюються або зовсім зупиняються. Через це батарея самоката швидше зношується і її заряду вистачає на меншу кількість кілометрів.
Правила дорожнього руху для електросамокатів в Україні
Згідно з новими правилами, в містах України їздити на самокатах потрібно велодоріжками зі швидкістю до 20 км/год, пішохідними зонами — до 5 км/год. Пересуватися проїжджою частиною або трамвайними шляхами не можна.
Також заборонено:
- їздити у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння,
- перевозити пасажирів,
- триматися під час руху за інший транспортний засіб,
- користуватися телефоном під час їзди.
Під час катання звертайте увагу на пішоходів та завжди поступайтеся їм дорогою. Крім того, пам'ятайте про інших водіїв та транспортні засоби.
Якщо вам ще важко користуватися електросамокатом, краще потренуватись у безпечному місці, перш ніж кататися у громадських місцях. Як тільки ви будете досить впевнено почуватися на новому транспортному засобі, насолоджуйтесь поїздками! І не забувайте про безпеку.
Стаття в тему: Як вибрати дитячий велосипед?