«Плита розповість про жіночу охайність», — стверджують мудреці. Великий грішок чи ні — це до питання про охайність. І решітки газової плити — наочний тому маркер.
Залишки їжі та жировий шар, що поступово збільшується, роблять свою брудну справу. Позбутися від них не так вже й просто. Але немає нічого неможливого. Переконайтеся в цьому самі, прочитавши текст і взявши на замітку наші лайфхаки по наведенню марафету у важкодоступних ділянках.
Універсальні способи почистити решітку на газовій плиті
Розв'язати питання без хімії, яка вилітає в копійку, під силу бувалій господині та тій, що тільки починає. При чому тим, що є на кухні. Про те, як очистити решітку на газовій плиті, — далі в статті.
Корисна стаття: Кращі хлібопічки для будинку 2021 року: огляд ТОП-9 моделей
Виварювання
Слід налити воду у велику каструлю й нагріти. Місткість повинна бути такою, щоб прути помістилися в неї, а вода повністю покрила. Окріп розм'якшить жировий наліт, після чого позбутися його буде в рази простіше. Досить трохи потерти прути скребком. Якщо забруднення незначні, губка або серветка довершать справу.
Відпарювання
Якщо є пароочищувач, проблема вирішується на раз-два. Пристрій чудово пом'якшує відкладення. Для цього направляють струмінь пари на прути, проходячи від дільниці до дільниці. Потім ретельно протирають ганчіркою.
Цікава стаття: Який пилосос краще — дротовий або бездротовий: 3 моменти на «подумати»
Сода
Для очищення від жиру досить змішати воду і соду до стану «кашки». Підійде харчова або кальцинована. Оптимальне співвідношення інгредієнтів 2:1.
Отриману субстанцію розподіляють по решітці та залишають на 60-90 хвилин. За цей час відбудеться елементарна хімічна реакція, в результаті якої жирові відкладення почнуть розчинятися. Після цього прути відчищають нержавіючим скребком або йоржиком, промивають у воді та сушать.
Гірчичний порошок
Цей варіант може здатися дивним, але, повірте, спробувавши його, не захочете вдаватися до використання дорогої хімії. Ефект приголомшливий.
Чотири кроки як очистити чавунну та емальовану решітку газової плити.
- На заздалегідь змочених прутах слід рівномірно розподілити порошок гірчиці товстим шаром. Порошок змішують з водою в пропорції 2:1.
- У такому вигляді необхідно залишити складник плити на 1,5-2 години.
- Почистити та змити залишки.
Даний спосіб дозволить не тільки позбутися від забруднень, але й продезінфікує решітку.
Оцет
Дев'ятивідсотковий оцтовий розчин дозволить гарненько почистити решітку на плиті. Засіб має сильний, специфічний запах, так що краще працювати в провітрюваному приміщенні:
- узяти місткість, помістити прути й щедро налити оцет;
- упродовж 90-120 хвилин кислота попрацює з відкладеннями;
- після — прути сполоснути, попередньо попрацювавши скребком.
Як очистити чавунну решітку газової плити
Чугуняра практичний, він не деформується через дрібні пошкодження. Але наліт підступний. Він береться нізвідки й так само швидко, як на сталі або емалі. Так що в скарбничку до свого досвіду парочка робочих прийомів чистки решітки газової плити будуть доречними.
До слова: Який посуд підходить для індукційної плити, або якому сказати 4 твердих «ТАК»
Господарське мило
В тазу або ванні слід змішати два літри окропу і терте мило. Одного бруска буде досить.
У мильній субстанції слід залишити прути на ніч, а краще на добу. Потім протерти м'якою ганчіркою. Жир і нагар легко відійдуть. Промити під краном.
Прожарювання
Потрібно витримати решітку на багатті, під вогнем паяльної лампи або на конфорці. Смердітиме, тому що при нагріванні топиться жир. Так що провітрювання неминуче, якщо будете це робити в приміщенні.
Для очищення від нальоту слід:
- Закріпити решітку над полум'ям. Періодично перевертати, щоб прожарити всю площу.
- Після інтенсивного прожарювання (15-20 хвилин) дають прутам можливість охолонути, щоб не обпектися.
- Протирають, миють і просушують.
Механічне очищення
Мочалка, скребок або щітка з жорстким ворсом в цій справі незамінні. Очищати буде простіше, якщо пропарити або прожарити прути.
Чистка емальованої решітки
Емаль злазить, якщо знімати відкладення ножем, терти жорсткими губками або йоржиком. Тому зайва старанність ні до чого. Нижче за текстом розгорнуто про те, як очистити емальовану решітку газової плити як належить, але обережно.
Пізнавальна стаття: Як правильно користуватися зволожувачем повітря: 10 + порад по експлуатації
Побутова хімія
Можна позбутися від нашарувань, якщо озброїтися хімією з позначкою про призначення. Засіб наносять на грані решітки та витримують упродовж часу, що зазначений в інструкції.
Після — протирають і миють. Непривабливість, яка відшарувалася, залишиться на серветці.
Посудомийна машина
Почистити решітку в посудомийній машині — найпростіший варіант. Знадобляться таблетовані шайби для мийки, які закладають у відповідний відсік девайса. Цей засіб утворює багато піни та інтенсивно очищає складник плити.
У тандемі з сіллю для посудомийних машин — буде хороший результат. Її використовують для поліпшення якості миття, очищення самої машини від накипу і нальоту, пом'якшення води та відновлення запасу натрію. Засіб насипають до країв у бак для солі, який розташований під нижньою кошелиною.
Решітку кладуть до камери, вибирають інтенсивну програму миття з гарячою водою, адже, щоб відмити виріб від жиру, потрібно багато води та піни. При контакті з гарячою водою і парою, бруд розм'якшиться, почне відшаровуватися і вимиватися. Якщо в кінцевому підсумку результат не влаштує, варто повторити мийку або довершити руками.
Меланінова губка
Додаткове чищення ні до чого. У складі меламіну є абразиви та все необхідне для продуктивного очищення. Губку змочують і за справу. Піну змивають, протирають насухо. Прутики здобувають належного вигляду.
Особливості очищення сталевих решіток
Підійдуть будь-які мийні, жорсткі абразиви, в тому числі пісок. Відчищають на розсуд з вищеописаних варіантів.
У статті розглянули найефективніші методи очищення. Залишається обрати потрібний варіант, який відповідає матеріалу решітки. Наостанок рекомендуємо змивати чистильні та мийні з прутів, щоб хімія не пошкодила покриття. І просушувати решітку перед тим, як покласти на плиту. Так вона не буде іржавіти.
Решітку краще мити якомога частіше, тоді у відкладень не буде шансів. Наводити чистоту буде набагато легше і швидше який би варіант не взяли на озброєння:
Виварювання
|
Підійде для всіх типів решіток |
---|---|
Відпарювання | Паровий пристрій слід використовувати точково |
Сода + вода | Порошок у співвідношенні 2:1 перетворюється в пухку субстанцію. Очищає за годину |
Гірчичний порошок | Роблять пасту (2:1) і змащують решітки. Засіб чистить і дезінфікує |
Оцет | 9% кислота роз'їдає нашарування довго, але ґрунтовно. Через запах — не найкращий варіант |
Господарське мило | Його подрібнюють і розчиняють у теплій воді, потім замочують решітки. Клопітно, але дієво |
Прожарювання | Ефективно для чавуну та на відкритому просторі |
Механічне очищення.э
|
Головне, терти та шкребти з ретельністю |
Побутова хімія | Добре проявляє себе на емалі |
Посудомийна машина | Мити пару годин, але без фізнавантажень. Запустила програму і забула |
Меланінова губка | Ефективна на всіх прутах |
Захоплива стаття: Топ 5 кращих настільних ігор для дітей