Те, що треба прати подушки, не викликає запитань. Зробити це правильно — завдання із зірочкою, адже для пуху, бамбука, синтепону чи холофайбера потрібні певні знання та особливий підхід.
Чи можна прати подушки в домашніх умовах?
Кожна господиня має вибір: здати подушки в хімчистку або випрати вдома. Щоб ухвалити правильне рішення, доведеться зважити всі «за» та «проти».
|
Сервіс чищення подушок | Домашнє прання |
Переваги |
Це відбувається швидко та легко. Усі технологічні операції виконають професіонали, клієнти лише замовляють та оплачують послугу |
Повний контроль за процесом. Можливість використовувати лише гіпоалергенні мийні засоби — що важливо, якщо в сім'ї є діти |
Недоліки |
Висока вартість. Недостатність інформації про використані мийні засоби та реагенти |
Значні витрати часу, щоб випрати та висушити вироби |
Як прати подушки в пральній машині: правила
Подушки перуть раз на пів року. Тільки тоді подорож до царства Морфея буде приємною та відновить сили. Існує кілька правил, які є актуальними для постільних виробів.
Чотири аспекти, як прати подушки в пральній машині.
- Перш ніж затіяти «велике прання», необхідно позбавитися від пилу, що скупчився всередині. Традиційний, «бабусин» метод — вибивання подушок — дозволяє наочно переконатися у величезній кількості пилу, що скупчився в товщі наповнювача. Щоб не пошкодити напірник, доцільніше скористатися пилососом.
- Температура води не повинна перевищувати 40°C. Це зменшить ризик незворотної деформації волокон наповнювача.
- Досвідчені господині радять рідкі мийні, їх простіше виполоскати з волокон набивання.
- Гель або порошок з ненав'язливим запахом — оптимальний варіант.
На замітку: Кондиціонер для білизни — як користуватися: 3 підказки
Як випрати пухові подушки
Ті, що з гусячим або качиним пухом, легкі та м'які. Їх прання містить низку особливостей:
- Рідкий мийний засіб у пріоритеті.
- Температура води повинна бути не більше 30° C. Вода гарячіша призведе до хімічних змін у молекулах білка, що входить до складу волокон пуху та спричинить появу неприємного запаху.
- Запобігти збиванню пуху в грудки допоможуть тенісні м'ячики, поміщені в барабан прання.
- Режим повторного полоскання для видалення залишків мийних засобів.
- Віджимати подушки слід на мінімальних обертах.
- Сушать на повітрі або в приміщенні, де гуляє протяг.
Якщо потрібно випрати стару подушку, її розпорюють і поміщають вміст у кілька мішечків з щільнішої тканини, забезпечених зав'язками. Напірник краще замінити на новий або випрати окремо.
Як прати пір'яні подушки
Аналогічно, як і пухові. Їх також краще розпороти та розкласти вміст по мішечках. Зашити, після чого прати при помірній температурі (не більше 40° C) з рідким мийним. У зв'язку з цим виникає очікуване питання: як випрати пір’їву подушку, не розпорюючи? Відповідь: робити цього не можна! Вміст неминуче зіб'ється у грудки. Крім того, великий ризик, що частина наповнення потрапить у барабан, заб'є фільтр та засмітить стік.
Щоб уникнути подібної катастрофи, пір'яні подушки можна випрати вручну. Мішечки з пером бажано попередньо замочити на пару годин у теплій мильній воді. Після прання та ретельного полоскання, розвісити на протягу, періодично змінюючи положення та струшуючи.
Якщо не знали: Як користуватися кисневим відбілювачем: 2 варіанти
Як прати синтепонові подушки
Синтепон складається з найтонших синтетичних ниток, скріплених при термічній обробці. Окремі волокна хімічно інертні та не взаємодіють із водою. А оскільки вони не гігроскопічні, то не вбирають піт. Проте такі волокна однаково ламаються і кришаться. А значить, у них теж утворюється пил, якого необхідно позбавлятися, як мінімум, двічі на рік.
Прати синтепонові подушки можна і потрібно. Особливо якщо чохол виглядає несвіжим. Оптимальні умови для прання:
- у 40° C воді,
- з рідким мийним,
- при багаторазовому полосканні.
Віджимати таку подушку в барабані не можна. Цей процес стане причиною руйнування спайок між волокнами та пошкодження структури матеріалу. Щоб і після прання подушка залишалася м'якою, пишною та пружною, їй дають стекти, помістивши на дно ванни чи тазу. Потім загортають у щільну тканину та віджимають, щоб зібрати залишки вологи. Сушать далеко від опалювальних приладів та палючого сонця.
Як прати подушки з холофайбера
Завдяки порожнім, запаяним з двох сторін, волокнам, які закручені в пружинки, матеріал відрізняється низькою питомою вагою, одночасно залишаючись м'яким та пружним. Крім того, він:
- не провокує алергічних реакцій;
- не гігроскопічний: піт, слина та запах тіла залишається лише на постільній білизні;
- не є комфортним середовищем для пилових кліщів.
Наповнювач таких подушок складно забруднити, але якщо все ж таки примудрилися, краще позбавлятися від бруду вручну. Перш ніж прати подушки з холофайбера, в тазі з теплою водою розчиняють рідкий порошок і замочують вироби на годину. Після віджимають і ретельно полощуть, поки не зникне мильна вода.
Методичка: Як користуватися гелем для прання: 3 простих правила
Як випрати подушку з бамбука
Зазвичай виробник на ярлику вказує нюанси. Як і у випадку інших синтетичних наповнювачів, рекомендується помірна температура, делікатне прання та мийні. Перш ніж прати, оглядають чохол на цілісність і намагаються усунути ушкодження.
Як прати ортопедичну подушку: з гречаного лушпиння, анатомічну
Такі подушки добре «дихають». Однак все одно спантеличуєшся, як випрати ортопедичну подушку з рослинного заповнювача.
Відповідь однозначна: мочити такі види подушок не можна за жодних обставин. Допустиме тільки сухе чищення. Вдома їх чистять за допомогою пилососу, оскільки після дії води відновити первісні властивості неможливо.
Читайте: Як прати махрові рушники: 3 постулати
Як правильно сушити подушки
Саме від того, наскільки правильно висушено наповнювач, залежить, чи будуть відновлені його первісні властивості та чи буде подушка придатною для використання. А найскладнішим можна вважати сушіння подушок з пуху та пера.
Робити це можна по-різному:
- Сушити подушку, не розпорюючи, — якщо її прали повністю. Мінус такого підходу очевидний: матеріал довго висихає. Високий ризик, що пух і перо руйнуватиметься, зваляється грудками й буде мати неприємний запах;
- порціями, у невеликих мішечках, у яких проводилося прання. Тканина для мішечків не повинна перешкоджати циркуляції повітря та випаровуванню вологи;
- сушіння пера та пуху в приміщенні, захищеному від протягів — процес трудомісткий, оскільки матеріал потрібно періодично ворушити для рівномірного просушування. Але при цьому вдається зберегти структуру натуральних волокон.
Інші види наповнювача також можна висушити, розстеливши на чистій тканині. І якомога далі від батарей та інших нагрівальних приладів.
На ярлику виробів вказано, як правильно прати пір’яні подушки та інші. Часто це робити нема потреби, а пустити все на самоплив — така собі ідея. Тож ознайомлюйтеся з інструкціями та дійте. У відеоролику — наочний приклад, як це робиться.
Пізнавальна стаття: Як очистити лоток для порошку в пральній машині: 5 пунктів до вашої інформації