У керівництві до будь-якій техніці чорним по-білому прописані вимоги до використання. І це як раз той факт, коли потрібно перечитувати, а не покладатися на своє величне «я, отже, знаю». Тому що вибирати місце і встановлювати холодильник косо/криво аби БУЛО – сумнівний Підхід. Працюватиме з бухти-барахти, а то і зовсім зламається.
Якщо ж інструкції під рукою не виявилося, можна уникнути неприємностей, скориставшись порадами зі статті.
Вибір місця для холодильника
Цілком логічно, що до придбання холодильника ви визначилися або хоча б «прикинули» де він буде стояти. Що ж. Давайте перевіримо свій вибір в плані безпеки і зручності – як рекомендує виробник.
Як правильно виставити холодильник:
- Між побутовим пристроєм і стіною або меблями повинно бути відстань більше 10 см, щоб уникнути перегріву агрегату.
- Холодильник необхідно виставляти за рівнем, без перекосів. Так дверцята буде закриватися рівно, ущільнювач не деформується, а під час роботи не виникне зайвого шуму.
- ЗА допомогою регулювання передніх ніжок краще створити невеликий нахил (1-2 градуси) назад.
Установка вбудованого холодильника за таким же принципом. Важливо звертати увагу на навіс фасаду. Він повинен бути прикріплений рівно по всьому периметру. Кріпильні елементи йдуть в комплекті.
Перед тим, як встановити холодильник, важливо передбачити для нього антиковзні гумові наліпки і накладки. Якщо підлога слизький, а найчастіше на кухні викладений кахель, вони допоможуть запобігти зсув холодильника. Кут відкривання дверцят повинен бути оптимальним, щоб вона не билася об меблі або інші предмети.
В тему: Як правильно відрегулювати температуру в холодильнику: 5 рекомендацій
Де можна встановлювати холодильник
Є чотири місця-табу на будь-якій кухні, де небажано підключення холодильника.
- Близько до вікна
Контактування з віконним прорізом загрожує нагріванням під сонцем. Ультрафіолет знебарвлює зовнішній вигляд корпусу.
- Біля батарей, духовок, плит, обігрівача
Через перегріву агрегат частіше ламається. Тримайте дистанцію хоча б за півметра від джерел нагріву. Якщо таке «сусідство» неминуче, убезпечити холодильник допоможе фольга, що відображає тепло.
- Недалеко від раковини
Попадання бризок на розетку і корпус провокує коротке замикання.
- На балконі
Ставити можна через кліматичних умов. Для техніки вологість приміщення повинна бути менше 80%, а температура – до + 32°.
Корисна інформація: Як вбудувати звичайний холодильник в гарнітур: 4 кроки
Установка поруч з розеткою
Щоб не плутатися в проводах подовжувача, варто підбирати місце для розміщення агрегату біля розетки. Мережа повинна бути заземлена, а розташування таке, щоб вільно підключати дроти без заломів.
ДО розетки в межах досяжності простіше дістатися для відключення вилки при розморожуванні пристрою або з інших причин.
У багатьох холодильники вбудована система захисту від перепадів напруги. Це виручає при частих скачках струму в мережі. Якщо у вас немає такого оснащення, значить виручить стабілізатор струму або реле контролю напруги. Купити його можна в магазинах техніки, електроприладів або інтернеті. Перед придбанням потрібно заміряти напругу в електромережі. Виходячи з показників, консультанти магазину допоможуть з вибором відповідного стабілізатора. Установка не викликає труднощів: вилка холодильника підключається до приладу, який в свою чергу – до мережі.
Читайте: за побутовою технікою: 10 порад на всі випадки життя
Налаштування сучасного холодильника
Часто доводиться стикатися з проблемою псування продуктів. Таке трапляється через ігнорування налаштувань температури, адже заводські параметри підходять не для всіх.
Залежно від моделі, регулятор може бути:
- електронним – з цифровим або сенсорним екраном. З електронним керуванням не виникає складнощів завдяки кнопкам, які безпосередньо регулюють температуру. На коліщатку позначення від 1 до 7 вказують на шкалу холоду: де 1 – мінімальний рівень, 7 – максимальний. Рекомендується встановлювати цифру 3 – цього достатньо для продуктів. Високі показники змушують пристрій працювати з великим навантаженням, що зношує систему і споживає багато електроенергії;
- механічним – це коліщатко з цифровими значеннями. Для холодильників з механікою бажано купити термометр, щоб помістити його в камеру і точніше контролювати необхідний температурний режим. Оптимальна температура для холодильника – + 2° – + 8°, для морозильної камери – -16°/-24°.
Пізнавальна стаття: Поради, як потрібно зберігати продукти в холодильнику – особливості кожної з 5 зон, правила і терміни
Підключення холодильників зі льодогенератором
Льдогенератор виробляє лід, буває 2 видів:
Стаціонарний | Наливна |
---|---|
Вода надходить безпосередньо з водопроводу | Воду необхідно заливати у вбудовану ємність |
Прилад підключається шлангом до водопроводу, а потім включається в мережу.
Таким чином у вас постійно буде в необхідній кількості лід різних форм або холодна вода. У багатьох холодильниках вбудовано оповіщення, коли потрібно поповнити запаси.
На замітку: 3 корисних ради, як швидко і правильно розморозити холодильник
Основні помилки при установці і підключенні холодильника
Якщо правильно встановити холодильник і дотримуватися правил користування, можна забезпечити безперебійну працездатність агрегату 10 років і більше. Але бувають випадки, коли забули або не звернули увагу на дріб'язок, а вона привела до поломки. Давайте ж не допускати промахи, по крайней мере, три з них.
1. Після транспортування холодильник включають через 4 години, не раніше
За цей час холодоагент повернеться на свої місця і запобіжить поломці компресора.
2. Холодильник з No Frost транспортування повинен стояти вимкненим в приміщенні 6-12 годин
до температури.
3. Потрібно оглядати корпус, шнур і вилку на цілісність після транспортування
вплинути на роботу техніки.
ДО слова: Що таке і як працює система Ноу Фрост – 5 плюсів No Frost холодильників з автоматичною розморозкою