Основне питання, яке стоїть перед будь-яким користувачем пральної машини як використовувати її грамотно? Адже цей прилад – головний помічник кожної господині. Без нього вкрай складно уявити собі комфортний побут. Але неправильне використання, жорстка вода, невідповідний пральний порошок – все це може істотно скоротити життя пралка. Зате є і хороша новина – цим несприятливих факторів цілком можна протистояти. І якщо ви підете деяких порад, то зможете продовжити життя пральній машині мінімум на 10 років. Що ж слід робити?
Правильна установка
В процесі прання практично всі пралки вібрують. Особливо помітними ці вібрації стають під час віджиму. Саме ці скачки і є основною причиною того, що комплектуючі пристрої завчасно виходять з ладу. Актуально це і для компактних і для повногабаритних.
Одна з причин, чому вібрує пральна машина, полягає в нерівній підлозі, на якому вона стоїть. Щоб запобігти негативному впливу вібрації, виберіть для установки машинки рівну і тверду поверхню. Не зайвим буде для цих цілей навіть скористатися рівнем. Якщо в якості підлогового покриття у вашій ванній використовується кахель, то підкладіть під машинку щільний гумовий килимок – він також буде гасити вібрації. При бажанні замість килимка можна використовувати гумові підкладки під ніжки вироби, які продаються у всіх спеціалізованих магазинах.
Тепер ви знаєте, що робити, коли пральна машина стрибає. Але нерівна підлога – не єдиний відповідь на питання, від чого стрибає пральна машина. Іноді це відбувається і в тому випадку, якщо барабан пристрою переповнений або заповнений недостатньо. Але про це поговоримо нижче.
Радимо почитати: Як вибрати пральну машину
Перед пранням перевіряти кишені, застібати замки і розстібати гудзики на білизну
Обов'язково приведіть речі, які ви будете прати, в відповідний порядок. Це дозволить не тільки зберегти їх зовнішній вигляд, але і захистити барабан від небажаних пошкоджень.
- Все ті речі, в якості яких ви не впевнені, помістіть в спеціальні мішки для прання. Там же повинні виявитися пуховики, з яких можуть вилазити пір'я, і ворсові вироби, включаючи в'язані светри і махрові рушники.
- В окремий мішок покладіть також дрібні речі, так як вони можуть потрапити в щілину між барабаном і баком машини.
- Якщо необхідно випрати вироби, забруднення на яких викликані потраплянням масляних продуктів або розчинів, то спершу просушіть їх на повітрі.
- Обов'язково вийміть з кишень все їх вміст. Нерідкі випадки, коли всередину пральної машинки потрапляють навіть смартфони інші невеликі гаджети.
- Блискавки, кнопки повинні бути застебнуті, а ось гудзики бажано розстебнути.
- Штани виверніть навиворіт. Елементи постільної білизни теж.
Чи не перевантажувати барабан
Перед початком використання пральної машини, уважно вивчіть інструкцію. Як правило, в ній вказується кількість білизни, яке допустимо при різних режимах. Якщо ви заповніть барабан недостатньо або надмірно, то це посилить небажану вібрацію.
Коли мова йде про максимальному завантаженні, то мається на увазі неутрамбованому речі з бавовни. Справа в тому, що пухові вироби та куртки на синтепоні, махрові і вовняні речі вбирають дуже багато води, в результаті чого сильно тяжчають. Тому одне великий махровий рушник, наприклад, буде відповідати повного комплекту постільної білизни. І ви повинні пам'ятати про це, з огляду на параметри своєї пральки. Адже є пристрої, розраховані на 4 кг і менше, а є і які вміщуютьбільше 7 кг.
При заповненні барабана намагайтеся дотримуватися такого правила – при пранні білизни завантажуйте його на 100 відсотків, при пранні синтетики наполовину, а при роботі з шерстю на третину. І ще намагайтеся комбінувати великі та дрібні речі – це позитивно позначиться на роботі пральної машинки.
Читайте також: Підключення пральної машини – інструкція по самостійній установці з 7 пунктів
Правильно використовувати миючі засоби
Якщо ви хочете, щоб ваша" пралка" прослужила якомога довше, то відповідально підходьте і до вибору прального порошку. Важливо, Щоб він мав позначку" автомат", Так як в таке миючий засіб зазвичай додають препарати, що дозволяють знизити піноутворення. А ось порошки для ручного прання зазвичай дають занадто багато піни, що негативно позначається на працездатності побутового приладу.
Якщо говорити про кількість використовуваного миючого засобу, то в цій ситуації більше не означає добре. В інструкції до пральної машинки у вас наведені мінімальне і максимальне значення допустимої кількості порошку. Справа в тому, що для Samsung WW80K5410WW/UA INDESIT XWA 81283X W EU, наприклад, вони будуть різними. Якщо ви використовуєте м'яку воду, то беріть найменшу дозу, якщо ж вода жорстка, то насипайте допустимий максимум порошку.
Захист машинки від жорсткої води
Жорстка вода – один з найбільш страшних ворогів сучасних пральних машин. Адже саме вона стає причиною того, що на їх поверхнях з'являється накип – неприємний білий осад, який важко піддається видаленню. Якщо накип утворюється на барабані, нагрівальному елементі, внутрішньої частини труб машини, то швидко зростає ризик передчасної поломки пристрою. Ось чому завжди актуальне питання – як захистити пральну машину від накипу?
А вирішити цю проблему дозволяють спеціальні засоби для пом'якшення води. Вони представлені в магазинах, де продається різна побутова техніка, в великому асортименті. Використовують їх з усіма видами пральних машин – тими, які стирають водою, і тими, які впливають на забруднення і водою, і паром. До речі, ви можете купити засіб, який буде не тільки пом'якшувати воду, але і сприяє появі на поверхнях елементів машини захисної плівки. І термін експлуатації вашого побутового приладу збільшиться.
Цікавий матеріал: Xiaomi MiniJ – розумну пральну замовляли?
Профілактика грязьових відкладень і накипу
Засіб для пом'якшення води – не єдиний відповідь на питання, як запобігти накип в пральній машині. Наприклад, також можна використовувати пральний порошок, до складу якого входять спеціальні добавки.
Ще бажано уважно стежити за дотриманням температурного режиму. З хорошим миючим засобом будь-які забруднення з речей будуть видалятися при 40-60 градусах. Тому немає сенсу використовувати дуже гарячу воду. Тим більше, що саме вона і буде сприяти появі накипу.
Не забувайте і про регулярне проведення профілактики. Вона буває як професійної, так і організованою в домашніх умовах. Для цього потрібно раз на місяць запускати пральну машину з порожнім барабаном і на цей раз при максимальній температурі. У контейнер для порошку можна додати або професійні засоби від утворення накипу, наприклад, Electrolux E6SMP106, або народні розчини, які часто виявляються не менш ефективними. Один з найбільш популярних прикладів таких народних засобів – оцет. Гаряча вода, в свою чергу, дозволить розчинити частки жиру, які могли потрапити всередину машинки з одягом, і попередить таким чином розмноження небажаних бактерій і грибків усередині барабана.
Вам буде цікаво: Скільки води споживає автомат – 6 причин великої витрати води пральної машини
Чистка впускного насоса і зливу
З періодичністю раз на місяць слід також очищати впускний насос і слив пральної машинки. Справитися з цим завданням не складно. Але якщо ви хочете, щоб робота була виконана якісно, то дотримуйтесь строго по інструкції. У ній вказані нюанси, актуальні для тієї або іншої моделі машинки.
Чому очищення цих елементів настільки важливо? Справа в тому, що саме на них затримуються потрапили в пральну машину дрібні предмети, наприклад, дрібні дитячі іграшки, які легко можуть заблокувати випускний отвір і створити тим самим чимало проблем. Зверніть увагу, що при регулярній пранні ворсистих речей до чищення впускного насоса і зливу бажано вдаватися частіше.
Що ж стосується очищення фільтра, то за нього можна братися не частіше разу на рік. В цей же час перевіряйте і стан шланга, щоб вчасно помітити його можливе пошкодження. При необхідності змініть старі аксесуари нові.
Читайте статтю: Чому пральна машина б'є струмом: 4 причини і 3 рішення
Профілактика поганого запаху
У ряді випадків важливо знати, як почистити пральну машину від запаху. З цим також все просто. Після кожного прання залишайте пралку відкритою. Це стосується і вертикальних і фронтальних. Це необхідно, щоб машинка просохла зсередини. Так ви уникнете появи на стінах барабана небажаних бактерій і грибків. І, що важливо, така проста дія – відмінна профілактика неприємного запаху, який нерідко з'являється у внутрішній частині побутового приладу. Деякі фахівці навіть рекомендують витирати залишки води зі стінок барабана за допомогою сухої мочалки.
Не менш важливо також і вчасно очищати дозатор, так як панують на ньому волога і темрява створюють всі умови для розвитку мікроорганізмів. Періодично виймайте порошковий контейнер і промивайте його водою з використанням миючих засобів. Не зайвим буде почистити і те місце, в яке поміщається дозатор. Після мийки запустіть пралку в холостому режимі, щоб остаточно позбутися від можливих мікроелементів. Тепер ви знаєте, як видалити запах з пральної машини.
Цікавий матеріал: Цвіль в пральній машині: 3 етапи очищення
Як бачимо, наведені вище поради прості в своїй реалізації. А це означає, що доглядати за пральною машинкою, продовжуючи термін її життя, не так і складно. Досить відповідально підійти до виконання необхідних дій, після чого вони швидко будуть доведені до автоматизму. І тоді ваша пральна машинка, наприклад,Beko LBU58001YW Candy GV34 126D3-S (GV34126D3-S), прослужить ще довго.
В машине нет впускного насоса,а есть впускной клапан.Если бы был впускной насос,то не нужно было бы подключать к водопроводу,можно было качать воду из бочки.