Щоб самостійно зібрати робота, необов'язково купувати ще один набір конструктора Lego. Можна зробити іграшку з деталей, які вже є.
Детальні інструкції, як зробити робота з Lego, описані нижче.
Підказка на майбутнє: Як вибрати конструктор ЛЕГО за віком — 5 дитячих категорій та серії для дорослих
Покрокове складання робота
Розповідаємо, як зібрати крутого робота-трансформера.
Підготовка до збирання: підбираємо деталі
Почати потрібно з сортування деталей — розкласти їх за кольорами та видом.
Підібрати потрібно такі деталі:
Для голови |
|
Для ніг |
|
Плечі |
|
Зброя |
|
Ноги |
|
Тіло |
|
Груди |
|
Коли всі деталі зібрані, відтворити робота з Лего своїми руками простіше, ніж здається. З цим впорається не лише дорослий, а й діти середнього віку, якщо чітко дотримуватись наведених нижче інструкцій.
Читайте: Що розвиває конструктор Лего — 8 навичок від просторового мислення до терпіння
Голова
Щоб зібрати голову, роблять так:
- Беруть квадратний конектор.
- З будь-якої зі сторін приєднують косу одинарну планку. Бажано, щоб вона відрізнялася кольором інших елементів голови. Ця планка стане обличчям робота.
- До інших виступів прикріплюють дві косі та прямокутні планки, які залишилися, на два шипи. Вони стануть шоломом.
Можна проявити творчість і вибрати довгасті прямокутні планки. Вони будуть виглядати як антени.
Тулуб
Складання тулуба відбувається з двох попередньо зібраних елементів: тіла та грудей. Перший виконують за таким алгоритмом:
- На пластину з шістьма кріпленнями з лівого боку приєднують панель із двома сполучними осередками. Поруч встановлюють прямокутну пластину з горбком посередині, біля ще одну глуху панель.
- Перевертають деталь. Беруть пластину контрастного кольору на чотири кріплення та закріплюють її посередині елемента. Зверху додають схожу деталь із поперечиною для зачепи гачків. Потім зачіплюють кілька таких деталей-гачків з осередками під шипчики.
- У ліву та праву клітинку приєднують кутові пластини з трьома зубчиками.
- Деталь знову перевертають. Вийшла п-подібна основа. На неї встановлюють одинарні пластинки та деталі з гаками на два кріплення. Ці елементи скріплюють додатковими пластинами, горби ховають під панелями з рівними шапками.
- Посередині тіла прикріплюють панель із центральним виступом.
Коли тіло готове, розпочинають збирання грудей. Крутий робот із Лего вийде, якщо зробити так:
- Взяти 1 прямокутну пластину на 8 шпильок. З правого та лівого боку прикріпити кутові деталі на 3 виступи-кріплення. Якщо хочеться додати рухомих елементів костюма, вибирають куточки із шарнірами.
- На крайнє кріплення куточків приєднують гачки. Потім додають на першу пластину цеглу з центральним горбком, на який потрібно зафіксувати одиничний Лего-шипик. Решту кріплення першої пластини потрібно закрити панеллю.
- З боків від центрального виступу приєднати зубці контрастного відтінку та закрити їх косими панелями. На передні кріплення поставити прозору цеглу. Закріпити їх додатковими пластинами, а зверху горбиків, що стирчать, — панелі-заглушки.
Залишилося тільки з'єднати тіло та груди разом.
Цікава стаття: 50 незвичайно-цікавих фактів про Лего, про які ви достеменно не знали
Кінцівки
Щоб скласти роботу-трансформеру ноги, ставлять разом пластини з трьома та двома шипиками. Закріплюють деталі пластиною на два кріплення так, щоб вони знаходилися в нижній частині елементів, які скріплюються. Ще одну таку ж деталь закріплюють на вільні кріплення пластини із трьома зубцями. Останній незалучений оздоблюють кнопкою будь-якого кольору або вибирають прозорий варіант. Після чого закривають з'єднання цеглою-панелями. На вертикальну частину кінцівки додають решітку або деталь іншого кольору. Для другої ноги потрібно повторити збирання.
Далі починають збирати гомілки. Для цього:
- Беруть пластину із шістьма горбками. Перевертають її на тильну сторону і закріплюють посередині подвійну пластинку. Зверху встановлюють деталь з бічною перекладиною та ще одну подвійну пластинку.
- Вільний бік першої деталі заповнюють бриком без виступів та з бічним кріпленням. Перевертають елемент так, щоб шість кріплень першої деталі виявилися обличчям до вас.
- Праворуч прикріплюють пластину на два кріплення. Бажано вибрати деталь контрастного кольору. Перпендикулярно до новопостановленої пластинки закріплюють цеглу з бічними шипами.
- З вашого боку повинні залишитися два вільні зубці. На один з них, який ближче до пластини на два кріплення, встановлюють одинарну деталь і зверху закривають горбок панеллю.
- На кріплення, що залишилися, кріплять панелі з косими та рівними капелюшками, вибираючи деталі на свій розсуд.
- На останній зубчик, що залишився, приєднують два круглих з'єднання з одним шипом і зверху закривають його пластинкою-кнопкою.
Для прикраси варто додати на бічний згірок елемента кнопку, а на неї гумове колесо.
Плечі та руки
Беруть деталі за списком і збирають їх у такій послідовності:
- На пластинку з двома виступами встановлюють одинарний елемент.
- Зверху додають дві деталі із гачком. На друге вільне кріплення встановлюють деталь-трубу або наявні елементи з одним зубцем. Можна підібрати кольорові пластини.
- Скріплюють конструкцію кутовим лего-деталлю, а на неї прикріплюють квадратну панель-пластину.
Руки зі зброєю збираються у два етапи. Спочатку збирають деталь із прямокутної пластини з шарнірним механізмом, на яку встановлюють косу одинарну пластину та сполучний елемент з одним шипом.
Наступна деталь — руки збирають із пластини із шістьма горбками. На її трибічні кріплення приєднують довгу панель із чотирьох кріплень, а на решту — дві прямокутні детальки з одним шипиком посередині. На ці виступи кріплять ковпачки прикраси (можна яскравого або контрастного кольору) і надягають на них коліщатка.
Залишилося перевернути отриманий елемент руки-зброї та для міцності поставити у порожні осередки подвійну пластинку. Першу підготовлену запчастину встановлюють у верхній частині другого елемента. Пустоти заповнюють цеглинками із двома кріпленнями. Потрібно залишити лише один незаповнений осередок біля деталі з шарніром.
Фінальний етап — складання всіх зібраних деталей
Щоб зробити робота з Lego, груди з'єднують із тулубом. Зверху закріплюють голову, слідом плечі та руки. До нижньої частини тулуба приєднують гомілки та ноги. Такий робот зможе рухатися та ходити. Якщо будете використовувати деталі з механізмами, що рухаються, вийде робот трансформер і його можна буде зібрати в машинку.
Як зробити робота з Лего з простих деталей
Універсальна цегла Лего дозволяє придумати будь-який ігровий сюжет, навіть якщо в наборі дитини тільки класичні деталі та немає спеціалізованих елементів, як з комплекту технік.
На замітку: Як зробити машину з Лего: інструкція до 4 моделей
Створюємо основу та додаємо рухливість
Можна взяти колеса або танкову гусеницю, прикріпити до них деталь трубочку одну на одну, зверху поставити кубик-союз і кутовий елемент. На лицьову частину кутового елемента можна приєднати пластинку з одною шпилькою. Вона виглядатиме як броня.
Декорування та доопрацювання
На верхню частину кута встановити плиточку на 4 виступи. До неї прикріпити дві руки робота. Для цього можна взяти круглі трубочки та деталі у вигляді гаків, які зазвичай виконують роль долонь при збиранні лего-чоловічків. Їх потрібно закріпити у нижній частині плиточки на 4 горбики.
Зверху встановити плиточку із двома зубцями, бажано контрастного кольору. На неї поставити два брики з бічними кріпленнями, на які потрібно ще закріпити прозору панель. Це складання буде головою саморобного робота. Залишається з'єднати всі готові деталі та робот готовий.
На основі цієї інструкції можна зробити не тільки робота з Lego, а супер кіборга або додати щось своє в процес збирання. Обмежень фантазії немає!
Пора вже придивлятися: Що подарувати на святого Миколая: ТОП 6 ідей