Об'ємні простирадла і підковдри легко мнуться, якщо їх неправильно скласти. Часто виникають труднощі з простирадлами на гумці, їх найважче укласти рівно.
Ще одна поширена проблема — нестача місця для зберігання. Те, що лежить абияк, займає більше простору в шафі, а пошук потрібного комплекту перетворюється на проблему. М'ята тканина виглядає неохайно, і псує враження від спального місця. Для тих, хто цінує затишок та зручність у будинку, стануть пізнавальними премудрості зберігання постільної білизни, описані в цьому матеріалі.
Читайте: Як часто потрібно міняти постільну білизну — 4 пізнавальні рекомендації
Як скласти постільну білизну
Сортують за принципом легкого доступу, викладаючи стопками. Популярні способи описані в таблиці:
Метод |
Опис |
Комплектами |
Постільне можна сортувати наборами, перев'язуючи кожен стрічкою |
У наволочку |
Всі вироби складаються в наволочку, яку простіше дістати навіть із нижніх рядів |
Рулоном |
Згорнути постільне в рулон, щоб заощадити місце на полиці |
Щоб біле не жовтіло, а кольорове зберігало яскравість фарб, комплекти складають навиворіт. Тримається стійкий запах свіжості тільки в тому випадку, якщо білизна складена в шафу сухою. Підсилити ароматні нотки можна за допомогою саше або мішечків із сушеною травою, які розкладають між рядами.
Якщо відчули неприємний душок, що йде з шафи, розкладають по полицях активоване вугілля чи зерна кави. Вони нейтралізують запахи. Постільні набори, які в ходу бувають рідко, складають у вакуумну упаковку, щоб не зволожилося і не забруднилося. До того ж викачане повітря з пакета, зменшує його в обсязі, тим самим економить місце на полиці. Але навіть при використанні вакууму речі треба провітрювати хоча б раз на пів року.
Корисні поради: Як прати плед вручну і в пральній машині — поради для 9 видів тканини
Простирадло
Складають полотно навпіл так, щоб кути збіглися, потім ще раз навпіл, аби вийшов довгастий прямокутник. Розгладжують тканину руками або трохи струшують, щоб лягла рівно. Складають прямокутник ще 2-3 рази, залежно від розміру, поки він не стане компактним квадратом або прямокутником, зручним для зберігання. Складені краї мають бути рівними, а простирадло — виглядати акуратним.
Як скласти простирадло на гумці
Розкладають простирадло на гумці лицьовою стороною вниз на ліжко або стіл. Гумка має бути спрямована вгору. Якщо місця замало, можна виконувати всі дії в руках. Беруть за куточки, протилежні один одному, вивертають навкруги й вставляють один в інший, щоб з'єдналися. Те ж саме роблять з двома кутами, що залишилися, щоб у результаті вони «дивилися» в один бік. Тепер потрібно створити прямокутник: складені кути з'єднати один з одним.
Розкладають простирадло так, щоб гумка утворила рівну лінію, а тканина всередині не заламувалася. Таким чином, вийде прямокутник з рівними краями з одного боку і закругленою частиною з іншого. Розгладжують тканину руками, забираючи заломи. Складають навпіл уздовж довгого боку, вирівнюючи краї. Потім знову групують навпіл по ширині, щоб вийшов компактний прямокутник. Повторюють процес зменшення розміру.
Пізнавальна стаття: Як випрати подушки: підказки для 6 видів набивання
Підковдра
Складають полотно вздовж по довжині, з'єднуючи два протилежні краї. Розгладжують тканину руками, усуваючи заломи. Після — навпіл за шириною, розрівнюючи складки. Треба продовжувати складати підковдру за шириною чи довжиною, доки вона не стане компактним прямокутником, що підходить для зберігання.
Або скласти його навпіл по довжині, потім по ширині, щоб створити прямокутник. Потім скрутити в щільний рулон, закріпити гумкою чи стрічкою, аби не розвертався.
До слова: Сушильна машина: як користуватися — 3 простих кроки та часті помилки
Наволочка
Виріб струшують, складають навпіл по довжині так, щоб збігалися краї, а тканина лежала рівно. Потім згортають у рулон або ще раз навпіл. І так роблять 1-2 рази як до розміру наволочки.
Зберігання постільної білизни
Варто використовувати органайзери, коробки або роздільники для зберігання, щоб білизна не перемішувалась. Коли її багато, поділяють за групами: щоденне, для гостей, для різних сезонів. Якщо зберігати в шафі або комоді, тоді бажано на окремій полиці, не змінюючи та не укладаючи занадто щільно, щоб уникнути заломів. Зберігають теплі фланелеві або махрові комплекти окремо від легких — сатинових, лляних, бавовняних.
Вибір місця для зберігання
Визначаючи місце для зберігання постільного, потрібно враховувати фактори, які допомагають зберегти його свіжість, акуратний вигляд і зручний доступ. Це важливо. Натуральні тканини схильні притягувати вогкість, з'являються затхлий запах чи мікроби цвілі. Варто віддати перевагу сухим і вентильованим місцям — полицям у шафі або в комоді — не допускаючи зберігання у сирих приміщеннях: підвалах або коморах.
Якщо комплекти зберігаються глибоко чи незручно, їх складніше діставати. Часто використовувані бажано зберігати лише на рівні очей чи верхніх ящиках, а рідше використовувані (для гостей, сезонні) можна складати у важкодоступних місцях.
Ідеальні місця для зберігання текстилю:
- Полиці у шафі.
- Висувні ящики ліжка.
- Окремий комод для постільної білизни.
- Кошики чи контейнери під ліжком.
Пил, моль, яскраве світло та бруд шкодять тканинам, особливо якщо білизна довго не використовується. Його треба ховати у закритих шафах, ящиках чи органайзерах. Для додаткового захисту часто використовують чохли, вакуумні пакети або пластикові контейнери з кришками. І ставлять якомога далі від робочих батарей, кондиціонерів і вікон, що часто відкриваються. Тканинам шкідливі часті коливання температурного режиму.
Використання спеціальних органайзерів та контейнерів
Вони суттєво економлять місце, впорядковуючи одразу кілька комплектів.
- Органайзери та контейнери дають можливість компактно складати та групувати білизну, звільняючи простір у шафі.
- Закриті моделі запобігають попаданню пилу та бруду, перешкоджають вологості, що актуально для зберігання на верхніх полицях або на антресолях.
Іноді знайти потрібний комплект буває складно. Органайзери з роздільниками дають можливість зберігати комплекти за типами, розмірами чи сезонами. Таким чином, можна розділити білизну для спальні, дитячої та гостьової кімнати. У них постільна не вицвітає, не пліснявіє, довше зберігає приємний аромат освіжувача чи мийних засобів.
Розібралися де зберігати постільну білизну. Правильне складання — дієвий спосіб підтримувати порядок і економити місце. Довше зберігається свіжість тканини, та спрощується доступ до комплектів. Дотримуючись простих кроків, вдасться акуратно скласти навіть простирадла на гумці та об'ємні підковдри.
На замітку: Подарунок мамі на День народження — 30 підказок вам на замітку