З досвіду знаємо, що бояться потрібно не лише ракет, а й наслідків від ударної хвилі, що може трощити вікна та стіни. Щоб хоч якось захиститися від уламків, доводилося «зміцнювати» їх липкими смужками.
Коли небезпека відійде на другий план, захочеться помити та вичистити все, що принесла війна. І звичайно ж прибрати клей від скотчу скрізь, де він був.
Читайте: Як захистити вікна від вибухової хвилі: 6 надійних способів
Як зняти двосторонній скотч: нюанси
Двостороння клейка стрічка чіпка як реп'ях, відмивати її найважче. Виручає фен для укладання волосся. Його вмикають на всю потужність і теплим повітрям гріють смужку, щоб, зачепивши за край, легко її здерти.
Якщо фена немає, можна скористатися парою, накип'ятивши води. Це хоч і не так зручно, але не менш ефективно. Залишки клею та липких слідів на поверхні видаляють відразу ж, поки розм'якшені, інакше, коли застигнуть — це буде важче.
Знімати двосторонній скотч зі скла у такий спосіб не можна, воно може луснути від перепаду температури. Брати порошки та жорсткі мочалки теж не бажано. Вони можуть подряпати матеріал. У разі краще використовувати мочалки, засоби для очищення скла, медичний спирт.
Якщо потрібно зняти із пластику, використовують тільки спирт. Всі інші засоби (наприклад, ацетон) можуть лише зашкодити. Для максимально ефективного результату клейку частину обробляють спиртом, щоб розмокло, і знімають з поверхні.
На замітку: Як убезпечити себе в інтернеті — 4 аспекти
Як прибрати скотч зі скла?
Якщо смужки приклеєні нещодавно, зробити це буде легше: іноді можна просто підчепити край і потягнути. Якщо приклеїли скотч давно, процес буде складнішим. Однак і скотчі бувають різні, тому варіанти очищення відрізняються.
Канцелярський (прозорий) скотч чіпко прилипає до скла та гладких матеріалів, що й ускладнює його зняття. Потрібно акуратно підчепити куточок чимось гострим і тягнути. Або ж наклеїти поверх стрічок новий скотч, і смикнути так, щоб він зняв старий шар.
Малярний — на паперовій основі, тому не такий надійний. Знімати зі скла легше. Для цього потрібно виконати будь-яку з трьох дій.
- Намочити стрічку водою, залишити на кілька хвилин і віддерти.
- Намочити олією і потім стерти губкою, змоченою олією.
- Ватним диском із бензином або спиртом протерти стрічку. Вона сама швидко зійде.
Пакувальний скотч схожий на канцелярський, але значно ширший — до 7,5 см. Щоб його позбутися — методи ті ж.
Пізнавальна стаття: Що робити під час пожежі: 3 пункти, щоб врятувати себе та інших
Як видалити скотч з меблів чи інших дерев'яних виробів?
Для зняття з поверхні з дерева можна скористатися рослинним або ефірною олією. Вони не шкодять поверхням.
Також може знадобитися шкільна гумка з канцелярії. Нею натирають м'якою стороною липке місце. Шматочки стрічки або клею перетворюються на катишки, які легко зняти серветкою.
Як відмити скотч від пластику: 6 способів у таблиці
Методи
|
Дійства |
№1: наклеїти скотч на пляму і здирати |
Поверх застиглого клею наклеюють скотч і різким махом знімають. Повторити кілька разів. Якщо плями все одно залишаються, витерти їх канцелярською гумкою |
№2: скористатися харчовою содою |
Потрібно приготувати розчин: сода+вода. Пропорції мають бути такими, щоб вийшла консистенція густої сметани. Розчин нанести на поверхню, залишити на кілька хвилин і видалити зволоженою ганчіркою. Можна повторити, якщо не очистилося з першого разу |
№3: пустити в дію спирт |
Зняти клей допоможе спирт. Потрібно змочити їм тканину та протерти там, де липко. Рекомендуємо спочатку спробувати на непомітній ділянці, адже не весь пластик переносить дію спирту. Він може змінити колір і навіть форму |
№4: вдатися до засобу для чищення вікон або миття посуду | Наносять його на поверхню та чекають до 10 хв. Потім змивають водою |
№5: очистити уайт-спіритом або бензином | Вони ефективні, але можуть зашкодити пластику. Тому спочатку перевіряють на маловидній ділянці: змочують та залишають на 10 хвилин |
№6: гріти феном | Якщо пластик термостійкий, можна почистити нагріванням феном |
Як видалити клей від скотчу з одягу?
Найпопулярніший спосіб — замочити тканину в теплій воді з додаванням засобу для виведення плям, потім довершити справу в пральній машині.
Якщо це спосіб не допоможе, беруть паперовий рушник, кладуть на місце із забрудненням і проходяться по плямах гарячою праскою. При температурі клей розм'якшується і вбирається у структуру рушника. Змінюють рушники, поки клей не зійде, потім потрібно випрати.
Щоб тканина залишалася без пошкоджень, радимо не користуватися ацетоном, бензином, уайт-спиртом. Якщо критично, практичніше користуватися послугами хімчистки.
Цікава стаття: Які бувають бронежилети — 6 подробиць про захист, які можуть врятувати життя
Як прибрати скотч із металу?
Важливо розуміти, з яким металом маємо справу. Для дзеркального, фарбованого, нікельованого чи хромованого металу не можна застосовувати грубі мочалки, для нікельованого — розчинник, а для фарбованого — ацетон.
Зняти скотч від холодильника допоможе оцет, лимонна кислота або олія, щоб не нашкодити продуктам.
Часто можна почути пораду, що допоможе очистити метал рідину для зняття лаку. Вона популярна тим, що має невелику концентрацію ацетону, а її запах швидко зникає.
Поширені помилки: як не пошкодити речі?
Щоб видалити скотч і не пошкодити матеріал, ЗАБОРОНЕНО:
- дряпати;
- користуватися ацетоном та спиртом, а також токсичними сумішами;
- оліфити деревину;
- поблизу вогню працювати із займистими речовинами.
Який би метод не обрали, не лінуйтеся спочатку перевірити на малопомітній ділянці.
Варто знати: Як змінити шрифт на комп'ютері Windows 10 без хитрого ПЗ і за допомогою 3 утилітів