Для приготування вкусняхі досить завантажити в мультиварку продукти, вибирати потрібний режим і йти займатися своїми справами. Але якщо пристрій мити аби як, воно швидко накаже жити. У тексті розглянемо, які елементи кухонного приладу потребують регулярного догляду і як правильно їх мити.
Догляд за каструлею-чашею
У більшості моделей мультіварок чаша з алюмінію або сталі (у скороварок). Вона з антипригарним напиленням з тефлону або кераміки. Завдяки такому покриттю, до дна і стінок чаші не прилипає їжа при готуванні, тому важливим завданням при догляді за мультиваркою є збереження його цілісності.
Виділяють три правила догляду за мультіварочной каструлею.
- Чи не використовувати металеві предмети при перемішуванні. Ця порада стосується всієї кухонного начиння з антипригарним напиленням. Альтернативною стануть пластикові або прогумовані ложки і лопатки. Так надовго збережете чашу своєї кухонної помічниці в робочому стані і приготуєте в ній чимало смачних страв.
- Мити ємність тільки після того, як вона повністю охолола. Для миття слід користуватися теплою водою і рідким миючим засобом. Не потрібно шкребти, терти або шкребти чашу ні зовні, ні всередині. Досить використовувати м'яку губку.
- Після миття каструлю необхідно насухо витерти паперовим або чистим кухонним рушником. Зовнішня поверхня чаші завжди повинна бути сухою. Залишки вологи можуть нашкодити апарату в процесі готування.
Цікава стаття: 5 причин матиме мультиварку у себе на кухні
Догляд за силіконовим кільцем мультиварки
Силікон легко вбирає запахи. Тому при використанні мультиварки важливо приділити йому увагу. Проводити чистку кільця потрібно в міру забруднення, але ми радимо після кожного приготування їжі протирати ободок вологою губкою, а після цього витирати насухо.
Тримати в сухості ущільнювач «мульти» архіважливо, у вологому середовищі активно розмножуються бактерії і мікроби, яким не місце в їжі. ДО того ж, волога, застояна в силіконовому кільці, може викликати неприємний запах і навіть утворення цвілі. Деякі господині радять мати на кухні кілька силіконових обідків для того, щоб готувати рибу, м'ясо і випічку.
Корисна інфа: 10 кращих виробників мультіварок
Догляд за кришкою мультиварки
Кришки пристрої бувають двох видів:
- знімні,
- незнімні .
Догляд за кришкою простіше, її легше вимити і висушити. До незнімної варіанту можна пристосуватися.
Незалежно від того, знімається або не знімається кришка, догляд за нею повинен вмикати два пункти.
Що робити
|
Як робити |
---|---|
Чистка після кожного використання мультиварки | Очищати потрібно не тільки від видимих шматочків їжі, але і протирати всю поверхню зволоженою губкою, щоб видалити мікроскопічні краплі жиру і вологи. Якщо нехтувати цим правилом, в наступний раз можна спекти кекс з" ароматом" риби |
Витирання насухо або просушування у відкритому вигляді | Багато господинь після готування в «мультфільмі», залишають її у відкритому вигляді на добу. Апарат грунтовно просихає, освіту запаху і вогкості виключається |
На замітку: найпопулярніших мультіварок
Догляд за клапаном мультиварки
Клапан випускання пари найбільш схильний до засмічення. З виходять паром в нього потрапляють частинки їжі, жиру і рідини з підготовлюваного блюда. При відсутності регулярного чищення, клапан може забитися і в такому вигляді нашкодити робочим функціям всій мультиварки.
Тому важливо регулярно знімати (вийняти клапан з кришки, приклавши зусилля) і добре промивати цей елемент під теплою проточною водою, при необхідності використовуючи рідкий миючий засіб. Після мийки клапан і місце його розташування потрібно протерти і після цього встановити.
Чистка Тена
Нагрівальний елемент пристрою не потребує очищення так часто, як інші частини мультиварки. Він не має контакту з їжею, парами і жиром. Однак періодично ТЕН все ж потрібно чистити від пилу і забруднень. Для цього знадобиться волога губка і паперовий рушник.
Слід відключити прилад від мережі. Якщо в апараті недавно готували, дочекатися остигання. Вийнявши чашу, протерти вологою губкою поверхні. Діяти потрібно акуратно, без натиску і грубих зусиль. Після того як прибрана пил і забруднення з поверхні, потрібно протерти паперовим рушником і залишити пристрій у відкритому вигляді до повного висихання. Досвідчені господині радять не нехтувати просушкой і лишати відкритою мультиварку не менше, ніж на добу.
При регулярному догляді термін служби приладу збільшиться, а робота залишиться без збої. Приготування страв буде займати мінімум часу, а їх насичений смак по-доброму розбурхувати носи домочадців.
ДО слова: Як вибрати мультиварку?