Електробритва спрощує та прискорює процес гоління. Завдяки їй можна як голити обличчя за один підхід, так підтримувати форму борідки чи вусів, перебуваючи за сотні кілометрів від цивілізації. То як же знайти ідеальну чоловічу електробритву? Відповіді – нижче.
Які бувають електробритви?
Девайси поділяються на 2 типи:
- Роторні – видаляють волоски лезами, які обертаються навколо осі. Головки бритви (найчастіше — три, як у Remington PR1355 ) складаються зі статичної сітки та рухомого ножа. При включенні бритви леза починають крутитись навколо своєї осі, збриваючи ту частину волосків, яка знаходиться між сіткою та лезом.
- Сіткова – волосся видаляється через контакт з вібруючими лезами, які від шкіри відокремлює спеціальна сітка. Вона майже не дратує шкіру, тому що обличчя не торкається ножів безпосередньо.
Електробритви також поділяються на «сухі» та «вологі». Їхні ключові відмінності:
- Сухі функціонують лише на сухій шкірі. З ними не можна використовувати засоби для гоління. Такими гаджетами не можна користуватись у душі, іноді вони залишають мінімальну щетину.
- Вологі бритви, такі як Panasonic ES-RW30CM520, можна і потрібно використовувати на зволоженій шкірі. Пристрої підходять для гоління в душі та сумісні з різними засобами для гоління. Вони збривають волосся чистіше «сухих» варіантів.
Також зустрічаються комбіновані девайси, які однаково добре працюють на будь-якій шкірі.
Особливості та принципи їх використання будуть розібрані нижче.
Цікаво: Який MacBook вибрати в 2019 році: огляд, порівняння, відгуки
Роторна бритва
Як уже було сказано вище, роторна бритва складається з декількох головок, що голять, у яких під сіткою заховані гострі леза, що обертаються по колу. Волосок потрапляє в сітку, після чого він акуратно зрізається лезом, що обертається.
Важливо: Сітка повністю статична – рухаються тільки леза, заховані під нею.
Принцип роботи
Пристрій роторної бритви досить простий: знизу знаходиться ручка, яка у водонепроникних моделях захищена прогумованим покриттям, а зверху знаходиться від 2 до 4 головок, які максимально щільно прилягають до шкіри.
У момент гоління головки трохи продавлюють шкіру, завдяки чому можуть зрізати волосся повністю. Це гарантує власнику пристрою цілий день ідеальної гладкості. З цієї причини не рекомендується притискати його — це може викликати подразнення.
Бажано вибирати пристрій із плаваючими головками, таке як Philips S7370/12. Завдяки рухливості кожного елемента досягається прилягання навіть у важкодоступних зонах, що підвищує якість гоління.
Особливості
Головні фішки роторних бритв:
- вміння підлаштовуватися під рельєф проблемних частин обличчя, як шия та щелепи — завдяки цьому вони працюють чистіше;
- більшість таких пристроїв підтримують вологе гоління, і при цьому працюють тихіше;
- до них легко придбати відповідні док-станції, які одночасно дезінфікують та заряджають пристрій.
Читайте також: Як вибрати ігровий смартфон: 9 головних параметрів
Догляд за роторною електробритвою
Зрізане волосся залишається під сіткою, тому прилад потрібно регулярно дезінфікувати і чистити. Якщо не хочеться витрачати на цей час і сили, то вибираємо пристрої з док-станцією – вона зробить все самостійно.
Як часто потрібно дезінфікувати пристрої:
- бритва – після кожного застосування;
- док-станція — приблизно раз на кілька тижнів замінювати касети з рідиною, що дезінфікує.
Порада: При перших ознаках затуплення лез слід замінити ріжучу головку, оскільки ножі не різатимуть волосся, а почнуть затягувати його під сітку.
Буде корисним: Як правильно вибрати підлогові ваги для дому: головні моменти, які потрібно врахувати
Переваги і недоліки пристрою
переваги
|
недоліки |
---|---|
Тиха робота | Буває агресивною до чутливої шкіри. |
Голить начисто | Висока ціна |
Заряду акумуляторних моделей вистачає на кілька днів, а то й тижнів. |
Якщо ключовими параметрами вибору чоловічої електробритви є чистота гоління, тиша та великий термін роботи пристрою, слід звернути увагу на роторну модель. Відмінним прикладом будуть такі аксесуари, як Philips S1100/04 та S5420/06.
Сіткова бритва
Вона позбавляється волосся шляхом поступального руху лез, захованих під сіткою. У сітковій моделі ножі пересуваються вперед-назад.
Принцип роботи
Головна особливість таких бритв – металева сіточка, що захищає шкіру від лез. Сітка продавлює шкіру, і волоски потрапляють у комірки, де їх зрізають добре заточені ножі. Недолік таких пристроїв у тому, що вони не можуть видаляти волоски біля самої основи, тому часто залишають ледь помітну щетину.
Особливості
Усі сіткові бритви поділяються на 3 типи:
- З фіксованою головкою, що голить — статична комплектуюча не змінює кута нахилу при русі. Зазвичай це бюджетні варіанти для початківців.
- З плаваючою головкою — змінює кут нахилу при голінні. Відмінний варіант для власників чутливої шкіри, які хочуть отримати виголене обличчя без подразнення та пропущених ділянок.
- З плаваючою головкою та рухомими елементами — рухаються не лише головки, а ще й самі леза. Бритва гарантує максимально делікатне гоління, оскільки вона повністю підлаштовується під рельєф шкіри власника. Зазвичай вони мають одні з найвищих оцінок у відгуках та оглядах.
Ми писали: Жіночий епілятор: як вибрати?
Догляд за сітковою бритвою
Її потрібно регулярно чистити, оскільки волоски також залишаються всередині девайсу. До сіткових моделей можна придбати спеціальну док-станцію.
Леза варто змінювати в міру їхнього затуплення, але не рідше 1 разу на рік-півтора року. Як тільки бритва почне затягувати перші волоски, потрібно йти за заміною голівки, що голить. Більш точніший термін експлуатації певної моделі написаний в інструкції.
Переваги та недоліки
Як у будь-якого пристрою, у сіткової бритви є кращі та гірші сторони – вони зібрані в таблицю.
Плюси
|
Мінуси |
---|---|
Компактність | Не «дружить» з пінкою для гоління через її об'ємну структуру. |
Майже не подразнює шкіру | Голить не так чисто, як станок. |
Легко замінювати сітку |
Яку краще вибрати
Так як правильно вибрати чоловічу електробритву – краще взяти роторну чи спробувати сіткову? Універсальної відповіді немає. За комфортністю вони вийшли на один рівень, а ціна зрівнялася ще кілька років тому.
При підборі варто враховувати тип шкіри та власні побажання до зовнішнього вигляду:
- роторні пристрої можуть поголити обличчя так, що на ньому не буде натяку на щетину;
- сіткова підійде тим, хто любить легку щетину, хоче підтримувати свою бороду в заданій формі або має чутливу шкіру.
Може стати в нагоді: Як вибрати ноутбук для студента по 10 критеріям: кращі ноутбуки для навчання
Головна відмінність між ними – конструкція. Усі особливості, переваги та недоліки виходять – виходячи з цього пункту. Вони зібрані у таблиці нижче.
Ключові характеристики
|
Роторна | Сіткова |
---|---|---|
Зручність | Незалежні насадки повторюють контури обличчя та тіла, завдяки чому щільніше прилягають, прискорюючи процес. | Компактний пристрій, у якого може бути статична або рухома головка, що голить. У другому випадку вона просто адаптується до контурів. |
Чистота шкіри | Гладка шкіра вже після першого-другого "проходу". | Частіше для гладкої шкіри потрібно зробити 3-4 підходи. Їхня частота зменшиться, якщо чоловік купить бритву з проміжним тримером або з додатковою вібрацією. |
Швидкість процесу | Приблизно однакова, може змінюватись в залежності від бажаного ступеня гладкості або складності укладання бороди. | |
Безпека | Конструкція запобігає випадковому травмуванню шкіри лезами, але може викликати подразнення. | Особливість цієї бритви в тому, що вона не залишає порізів і практично не дратує навіть найчутливішу шкіру. |
Універсальність | Мінімальна. Така бритва голить обличчя начисто. | Наявність тримерних насадок дозволить створити бороду чи вуса будь-якої форми. |
При виборі електробритви для чоловіків варто звернути увагу на такі додаткові фішки, як:
- Висувний тример і можливість підключення додаткових тримерних насадок у сіткових моделей, як у Panasonic ES-RF41-S520 - для фігурної стрижки.
- 3+ плаваючі головки у роторних варіантів. Чим їх більше, тим швидше пройде процес, а плаваюче кріплення, повторюватиме контури обличчя.
- Робота від акумулятора дозволяє не залежати від розетки. Заряду вистачає від 2-3 днів до місяця.
- Вологозахищений корпус та можливість вологого гоління – дає свободу вибору та спрощує гоління людям з чутливою шкірою.
- РК-дисплей/світлодіодний індикатор – показує рівень акумулятора та нагадає, коли пристрій потрібно зарядити.
- Наявність док-станції - самостійно зарядить, очистить і продезинфікує пристрій.
- Функція охолодження - робить потік холодного повітря, зменшуючи дискомфортні відчуття.
- USB-роз'єм дозволяє заряджати електробритву від павербанку. Найкраще брати об'ємні УМБ, такі як Remax Revolution 20000mAh.
Поради: як голитися без подразнення?
Кожен вид бритви має особливості, які потрібно враховувати для кращого результату:
- Роторні пристрої водять легкими круговими рухами з огляду на дискову структуру головок пристрою.
- Сітковими електробритвами користуються проти зростання волосся.
- При вологому голінні мікротравми практично відсутні, проте його складно організувати в поїздках.
- Для сухого гоління потрібна тільки електробритва, однак у деяких користувачів після цього з'являється подразнення.
Щоб вся процедура пройшла без ексцесів, потрібно підготуватися та дотримуватись базових рекомендацій.
Може стати в нагоді: Як вибрати машинку для стрижки волосся?
Підготовка до процедури
Сухе гоління проводиться на сухій та не розпареній шкірі, інакше подразнення може посилитися. Електробритва неохоче ковзає по вологих щоках, а якщо вона ще працює від мережі, є шанс отримати невеликий розряд струму.
Перед процедурою варто продезінфікувати одеколоном обличчя, щоб знежирити шкіру. Чоловіки із сухою шкірою можуть пропустити цей пункт, оскільки лосьйони ще сильніше стягнуть епідерміс.
При використанні «вологої» бритви, такої як Remington R5000 STYLE SERIES, слід поекспериментувати з непінними засобами, як гелі, поки методом проб і помилок не знайдеться ідеальне.
Важливо: Електробритви «не люблять» піну і ковзають нею набагато гірше, ніж просто по вологому обличчю. Піна підійде лише для класичного станка.
Вибрати правильний кут
Для зіткнення лез та щетини потрібно тримати бритву під кутом 90 градусів. У цей час потрібно другою рукою відтягувати шкіру, піднімаючи волоски.
Не перестаратися
Не потрібно притискати пристрій і довго терти в одному місці, немов лобзиком. Слід акуратно переміщати його проти зростання волосся. При такому типу руху можна поголити максимальну кількість волосся за один підхід, не подразнюючи шкіру.
Правильний догляд за електробритвою
Щоб гаджет прожив якомога довше, потрібно правильно його доглядати:
- Очищати головки, що голять, після кожного гоління.
- Якщо на коробці є напис Washable (або відмітка про водонепроникність), це означає, що пристрій можна мити.
- Якщо у комплекті є док-станції, слід використовувати їх – вони зроблять все самостійно і забезпечать ретельну дезінфекцію.
- Щоб леза якнайдовше рухалися плавно, як відразу після покупки, слід регулярно змащувати бритву спеціальною олією. Частота мастила описана у техпаспорті до пристрою.
Догляд після процедури
Слід використовувати крем після гоління, який заспокоїть шкіру. Про лосьйон краще забути – він сильно сушить обличчя.
Якщо немає можливості скористатися спецзасобами, варто вмитися чистою прохолодною водою. Це охолодить шкіру і звузить пори.
Правильно обрана електробритва радуватиме не один рік. При правильному догляді, коректному використанні та регулярній заміні вихідних джерел вона може прожити до 10-15 років. Варто пам'ятати, що роторна підійде тим, хто любить голитися начисто, але готовий до подразнень. Сітка не завжди видаляє все з першої спроби, зате не викликає подразнення.