Оскільки під час сучасних технологій мало хто погодиться носити кілограмові паперові книги, які перед прочитанням потрібно купити, а після - думати, де зберігати, виникає пріоритетне питання вибору електронної книги . Якими бувають читалки, і що потрібно про них знати, щоб не зіпсувати зір, і як правильно вибрати кращий устрій для навчання - дізнаємося прямо зараз.
У статті ємко і коротко описано, який девайс читає ті чи інші формати документів, який функціонал властивий популярним моделям рідерів, і яку краще купити, щоб заощадити гроші і не поплатитися здоров'ям.
1. Електронні чорнило
Найкращими електронними книгами для очей вважають девайси з електронними чорнилами. Що це за технологія і як вона відрізняється від інших, розповімо в огляді.
Цифрову методику придумав і втілив у реальність Джозеф Якобсон. Ще в 1990-му році її назвали другий електронним папером. Буквально через пару років йому, разом з нідерландською фірмою Philips, на основі технології вдалося створити першу продукцію, яка була представлена на ринку.
Читайте також: AirBook City Base - електронна книга з безпечним екраном
Порада: Спеціальна підсвічування - практичне доповнення до пристроїв з технологією E-Link. Щоб читати і вдень і вночі, купіть PocketBook 631 Touch HD.
Технологія електронного чорнила базується на відомій фізичної теорії електрофорезу - коли під дисплеєм знаходяться гель і чорно-білі наелектризовані частинки" плюс" і" мінус" . В результаті фізичної реакції виходить, що екран приладу не виробляє додаткового світла і мерехтливого ефекту. За рахунок цих чинників технологію вважають безпечною для здоров'я. Поверхня екранів E-Link зроблена не зі звичного скла, а з пластмасового сировини.
2. Типи екранів
Основна складова електронної книги, а також основна стаття її ціноутворення - дисплей, який буває двох видів. Ці екрани по різному працюють, роблять різний вплив на очі, мають назви E-Link і LCD. На відміну від подібних риторичних питань - який краще - тут не скажуть" вибирати під свій смак" . На нього є очевидна відповідь.
E-Link
|
LCD |
Можна читати при яскравому сонці. | Сонячне світло створює ефект відблиску - це некомфортно для читання. |
Вбудована підсвітка (нею оснащені деякі моделі) сприяє роботі з текстом в темних приміщеннях. | Вечірньої пори продукують багато світла," ріжуть" очі. |
Більш тривалий період експлуатації до моменту повного розрядження. | На відміну від своїх конкурентів, сідають трохи швидше. |
Дешеві. |
Підтипи екранів E-Link
1. E Ink Vizplex - базисний клас рідерів з основним наповненням для читання. Представники такого класу не коштують дорого і не оснащені великим функціоналом. Повністю задовольняють вимоги читачів.
2. E Ink Pearl - контраст, на 50% яскравіше, ніж у класу Vizplex. Апарати E-Ink Pearl з параметрами 150-200 точок на дюйм схожі на жовтувату газетний папір. З плюсів - швидке переключення сторінок. Модель PocketBook 840 InkPad2 Mist Gray - гідний представник такого типу книг.
3. E Ink Triton - дисплеї з зображенням в кольорі, який досягається за рахунок спеціальних фільтрів. Зовні нагадують газети невисокої якості. Не впливають на зір.
4. E Ink Carta - екрани з полярністю чорного і білого кольору в значенні 15: 1. У порівнянні з Vizplex і Pearl, мають більш чітку і якісну картинку. З мінусів - технологією оснащені таке тільки деякі моделі.
Читайте також: Топ-7 найкращих рідерів на технології E-Ink: гід по моделям
3. Кольорові читалки
Електронні чорнило тільки недавно з'явилися в кольорі. Технологія передбачає розподіл світлофільтрів в дисплеї по всьому периметру. Колір на таких ридерах відображений в строкатих тонах, а картинка більше схожа на поліграфічний виріб.
Порада: Подбайте, щоб на вашому апараті було встановлено антиблик. Це тим більш важливо для активних користувачів, які проводять з механізмом багато часу. Так, PocketBook 614 Basic зі словником (ще одна перевага) оснащений цією функцією.
4. Сенсорний екран
- Резистивний сенсор складається з верхньої скляної поверхні і нижньої мембрани (пластмасове сировину). Такий вид сенсора реагує тільки на тиск плоским предметом. Резистивний сенсор може бути п'ятипровідні і чотирьох провідних. Перший варіант зручніше - в нього впроваджено НЕ резистивні покриття, а проводить. Це дозволяє управляти апаратом, навіть якщо його екран трісне.
Читайте також: Історія появи і розвитку електронної книги: 3 етапу
- Ємнісний тип сенсора полягає в реакції апарату на що проводиться струм. Під час доторку, електроди спрямовують свою енергію в потрібну точку, тим самим і здійснюють управління. Ємнісні сенсори стійкі до забруднень і рідким розчинів, відрізняються тривалою експлуатацією. Екрану моделі AirBook City Light Touch, яка читає більше 15 форматів, властивий саме такий тип сенсора.
- Інфрачервоний тип чутливості базується на інфрачервоної сітці, яка в разі доторку будь-якого предмета переривається на короткий час в одній точці. Таким способом і обчислюється, в якому місці сталося дотик. Управління на базі інфрачервоних променів - одне з кращих. Такі екрани негайно реагують і рідко глючат. У PocketBook 631 Touch HD Black саме такий тип сенсора.
5. Управління
Розробники електронного чорнила передбачають кілька варіантів управлінь: сенсорний і кнопковий. Існує також комбіноване управління, в якому одночасно є сенсор і апаратні кнопки. Вибір типу управління ґрунтується на індивідуальних потребах. Так, чоловікам зручніше користуватися стилусом. Безумовно, механічні кнопки оптимальніше - їх легко замінити, працездатність не залежить від температури. Чого не можна сказати про сенсорному керуванні - в морози система може глючити.
Читайте також: Паперова книга або електронна - що краще? 5 головних відмінностей
Порада: Хороший букридер можна дізнатися за функціоналом, топові апарати мають не тільки доступ до інтернету, а й бібліотеку, календар, аудіо програвачі, підтримують нескладні ігри. До ряду таких пристроїв належить недорога модель PocketBook 625 Basic .
6. Формати
Важливий критерій вибору електронної книги - підтримувані формати. Яке їх повинно бути кількість, ми розповімо в статті. Не секрет, що на просторах інтернету можна побачити більше десяти форматів книг. Такий показник задає певні критерії для читалок, чим більше приймає файлів - тим крутіше. До найпоширеніших форматів відносяться:
TXT - формат, який підтримують майже всі електронні книги. Текст в такому носії не має на увазі додаткових картинок і форматування. Це пов'язано з тим, що в файл поміщається невелика кількість інформації - полотно тексту. Спочатку в глобальній системі існувало кілька форматів, одним з яких був TXT. Практично всі букридери читають даний файл.
Наступний в списку DOC, про нього, чули всі. Такий формат потрібен для електронної книги, якщо ви читаєте статті, наукові роботи, які вимагають прямого контакту з текстом. Читають такі файли тільки нові моделі рідерів, розраховані на редагування - в цьому плані девайси є найкращими.
Ще бувають такі формати - EPUB, TXT, HTML, CHM, PDF, FB2 - їх підтримують майже всі пристрої, але є і авторські формати розробників: epub і java.
7. Інтернет
Якщо поглянути на ситуацію з одного боку, можна подумати: навіщо вузькоспеціалізованим апаратів під'єднуватися до мережі? Відповідь очевидна: завантажувати літературу. Однак не тільки для цього на пристрої потрібен інтернет, з його допомогою користуються онлайн-словником, простенькими онлайн іграми, знаходять інформацію. Вийшовши в інтернет, користувач відкриває документи Office у мережевому режимі і редагує текст, завантажує гри, відео, картинки з файлами. Хороший приклад такої книги - PocketBook Touch Lux 3 626 .
Читайте також: Кращі програми для читання на Android
8. Інтерфейс підключення
До базового інтерфейсу підключення відноситься перехідною шнур USB, який входить в додаткову комплектацію при покупці апарату. До рідера підключають навушники з досить хорошим звуком, через які дивляться відео, слухають музику, аудіокниги. У деяких моделей є роз'єм 3G і місце для microSD - тобто, все необхідне для комфортної роботи з тестом. Як варіант, PocketBook 840 InkPad2 Mist Gray має слот пам'яті до 4 Гб. Ціна у цього девайса чимала, але з його купівлею ви отримуєте гідну читалку з преміальним 8-дюймовим екраном E Ink, яку оцінили в 35 країнах світу.
Таким чином, можна підвести підсумок: самий безпечний і зручний екран букридеров - E-Link. Він не відблискує, не боїться сонячного світла. Апарати на основі електронного чорнила зручно читати не тільки вдома, на вулиці, в транспорті, університеті і т. Д. Пластикове покриття дисплея не боїться падінь, попадання рідини. Для таких механізмів вибирайте сенсор з інфрачервоною сіткою. Що ще важливо - пам'ять книг з електронними чорнилами можна збільшити, а непотрібні файли - видалити.
Дивіться відео Як вибрати електронну книгу
Благодарность автору за полезную информацию.
У меня уже чуть больше года покетбук, действительно очень удобная книга, поддерживает все форматы, глаза не болят от нее, да и места много в сумке не занимает.
Поддерживаю, Покетбук хороший гаджет. Компактный и навигация удобная, не надо быть семи пядей во лбу, чтоб с ним разобраться.