Визначення «MP3-плеєр» для сучасних програвачів цього типу – досить умовне. Звичайно, головним завданням девайса як і раніше залишається відтворення файлів у форматі MP3. Але це далеко не все, на що здатні пристрою: кількість форматів цифрового аудіоконтенту помітно зросла, до того ж деякі мультимедійні пристрої здатні відтворювати і відео.
Так який же MP3-плеєр купити? З екраном або без? Що він повинен вміти? Якими функціями повинен володіти? Вибрати допоможе ця стаття. У цій докладної інструкції є все, що потрібно, щоб відшукати найкращий плеєр.
Розміри
Розміри і вага плеєра сильно залежать від набору функцій: наявності екрану і його діагоналі, кількості кнопок для керування.
габаритів мп-3 плеєри ділять на 4 види:
- плеєри-навушники;
- девайси-флешки;
- класичні моделі;
- мультимедійні плеєри.
Плеєри-навушники зручні компактні моделі «два в одному». Зовні це звичайні навушники або внутрішньоканальні), в які вбудований сам програвач. Ці варіанти – бездротові: вони синхронізуються зі смартфоном через bluetooth. Такі mp3 плеєри зазвичай купують цінителі компактності, любителі активних тренувань в залі або на вулиці. Одним з яскравих представників цієї групи товарів є SONY Walkman NW-WS413B, вага якого становить всього 32 грами.
Плеєри-флешки ці програвачі за зовнішнім виглядом практично ідентичні мініатюрним USB-накопичувачів. Деякі з них схожі на флеш-носій не тільки зовні. Наприклад, у Walkman-B183F, який важить всього 30 грамів, є USB. В цьому плеєрі можна зберігати файли, переносити їх на ПК або лептоп.
Стандартні девайси як правило, прямокутну форму. Вони теж легенькі – зазвичай не важче 20 грам. Це мінімалістичні моделі, у яких є все необхідне і нічого зайвого. Найчастіше розміри пристроїв цієї категорії трохи більше звичайного коробка сірників. Такі mp3 плеєри вибирають як ідеальний варіант для повсякденного використання на прогулянці, в спортзалі, в дорозі. Вона запросто поміститься в кишені.
Примітка: ASTRO M2 завдяки не тільки розміром, але і симпатичною зовнішності. А ще до нього в комплект виробник поклав навушники.
Мультимедіа-плеєр це програвач з великими можливостями. Крім музичних форматів, такий варіант підтримує відтворення фото- і відеоконтенту. Ці моделі оснащені дисплеєм, розміри якого можуть досягати 5 дюймів. Через це вага і габарити подібних девайсів істотно відрізняються від інших. Наприклад, аудіофільских портативна система FiiO X5-III 3,97 дюймовим екраном важить 186 грам. Здалеку такий плеєр можна легко сплутати зі смартфоном.
Це стане нагоді:ТОП-10 кращих MP3-плеєрів
Підтримувані формати
Більшість бюджетних моделей і девайсів середньої цінової категорії крім основного аудіоформату МР3 також підтримують OGG і AAC, WMA і AAC +. За якістю звучання і розміру окремої звукової доріжки ці формати відтворення майже ідентичні. Вони припускають стиснення файлів, що дозволяє заощадити місце в пам'яті пристрою.
Мінус в цьому один – разом з розміром файлу втрачається і частина музичної палітри. Втім, для людей, які використовують плеєр у час прогулянки, тренування, поїздок в автобусі, якості звучання, яке дають ці формати, вистачає.
Примітка: B183F зчитувати WAV і WMA, крім стандартного формату. А ще він тримає батарею 20 годин і здатний замінити флешку.
Моделі подорожче і звучать набагато краще. Все тому, що вони підтримують формати FLAC, ALAC, а також інші їх варіації. У цих форматах файл стискається без втрати якості.
Деталізація звуку тут на висоті. У таких моделях застосовуються компактні аналоги звукових чіпів, які використовуються при виготовленні стаціонарних підсилювачів потужності класу Hi-Fi (Hi-Res), тому по звуку вони краще.
Такі моделі призначені для аудиофилов. Підходять вони і для музикантів, звукорежисерів: можна перевірити, наскільки добре композицію записали в студії.
Рада: любителям якісного звуку, які не бажають переплачувати, варто придивитися ДОASTRO M5. Цей відносно недорогий плеєр підтримує FLAC.
Екран
Навіть найдешевші моделі можуть оснащуватися екраном, найчастіше – TFT, LCD або OLED. Між LCD і TFT екранами в моделях, які не показують відео, особливої різниці немає, хіба що TFT НЕ відсвічує на сонці. А ось дисплей типу OLED позитивно позначиться на витраті енергії. Але тут багато що залежить від розміру екрана: чим він менший, тим менше енергії споживає.
Примітка: зазвичай розміри екранів mp3-плеєрів не перевищують чотирьох дюймів. У дисплея Walkman NW-A45 така діагональ.
З огляду на той факт, що такого типу пристрої призначені виключно для відтворення аудіо, і в них немає нічого «зайвого» (наприклад, підтримки фото/відео), то наявність дисплея зовсім не обов'язково. Інтуїтивно зрозуміле сенсорне керування дозволить відтворити трек, переключити композицію, змінити рівень гучності неважко і «наосліп». Однак, управляти девайсом, у якого є дисплей, все ж зручніше.
Цікаво: мультимедійний FiiO X7 mark II досить серйозним 3,97-дюймовим IPS екраном. Матриці такого типу відрізняються шикарним кутом огляду, тому і дивитися відеоролики на його екрані буде приємно.
Так який же варіант купити? Однозначно відповісти на питання, чи потрібен екран складно, адже все залежить від потреб господаря плеєра. Втім, моделі з дисплеєм – це все-таки зручно. Навіть в аксесуарах, «заточених» виключно під відтворення аудіо – це зручність навігації. Навіть на невеликому екрані можна побачити, скільки ще протримається акумулятор, який трек програється і подібні дрібниці. А в мультимедійних моделях з великим дисплеєм є можливість перегляду відео-та фотоматеріалів.
Читайте також: Огляд SONY Walkman NW-A35 – 4 сторони топового mp3-плеєра
Управління і призначений для користувача досвід
MP3 плеєри управляються або кнопками, або сенсором. У випадку з портативними МР3-плеєрами без екранів або підтримки мультимедійного контенту між кнопковими і сенсорними варіантами особливої різниці немає. Тут вже кожен вибирає, що йому зручно. З одного боку – сенсорний варіант, як у смартфона з іншого – звичайної кнопкою легко перемкнути або поставити на паузу трек, не виймаючи плеєр з кишені.
З повноцінними мультимедіа-пристроями ситуація зовсім інша. Тут без сенсорного керування нікуди. Мультимедіа-плеєри, які відтворюються не тільки аудіо контент, але також призначені для перегляду відео-та фотоматеріалів, працюють під керуванням певних операційних систем. Вони управляються оптимізована платформами, наприклад, на базі Android або iOS.
У мультимедійних гаджетів з сенсорним керуванням є свої переваги:
- зручність навігації по розділах;
- можливість створювати плей-листи за настроєм або фонотеки по стилям;
- можливість створювати папки з фотографіями і відеофайлами.
Дивіться також: ТОП-7 найкращих навушників-вкладкаів
Батарея і автономність
Трапляється, що джерела живлення під рукою немає, а заряд батареї вже «дихає на ладан ». Якщо не хочеться розлучатися з музикою за такою прикрої причини, то варто вибирати mp3 плеєр, який довго тримає заряд.
Насамперед, потрібно звернути увагу на показник часу роботи акумулятора в активному режимі. Наскільки довго плеєр тримає батарею, залежить не тільки від її ємності, але і від інших факторів: наявності дисплея і його типу, рівня гучності при прослуховуванні записів. Також на витрату енергії впливає і те, чи слухає користувач музику, або ж дивиться кіно.
Є моделі які працюють по 8-10 годин, як SONY NW-WS413. Але є і такі «монстри», які здатні працювати добу і навіть більше без перерви. Природно, разом з показником автономності зростає і вартість гаджета. Такий варіант купують користувачі, які багато часу проводять в дорозі.
Пристрої, які працюють від батарейок АА (пальчикових) або мізинчикових ААА, вже майже «канули в Лету». Зараз в MP3-плеєри ставлять акумулятори, як у смартфонів.
Рада: якщо хочеться плеєр, батарея якого тримає довго, хорошим вибором стане Walkman NW-A45. Його ультражівучій акумулятор відтворює музику 45 годин поспіль.
Звичайно, якщо батарея «віджила своє», то її можна замінити новою, і далі використовувати улюблений гаджет. Але найчастіше користувачі змінюють техніку раніше, ніж батарея приходить в непридатність.
Може зацікавити: ТОП-10 кращих внутріканальних навушників
Тип і об'єм пам'яті
Існує два види пам'яті в плеєрах: Flash і HDD. Найчастіше зустрічаються флеш-накопичувачі, HDD – вже застарілий варіант. Плеєри з Flash-пам'яттю компактніше, легше і стійкіше при падінні, ніж моделі з HDD. Втім, і у HDD є плюси. MP3-плеєри з жорстким диском довговічніше моделей-флешок, якщо їх не упускати.
Швидкість завантаження у обох варіантів приблизно однакова, тому набагато важливіше при виборі звертати увагу на об'єм внутрішньої пам'яті і можливість її розширення в майбутньому за рахунок карти micro-SD.
Об'єм пам'яті
|
Кількість пісень |
---|---|
4 GB | до 900 пісень |
8GB | до 1800 композицій |
16 GB | близько 3600 аудіофайлів |
32 GB | до 7200 пісень |
64 GB | близько 14,5 тисяч пісень |
128 GB | до 29 000 треків |
264 GB | 57,5 тисячі треків |
Значення, наведені в цій таблиці, приблизні: все залежить від формату. Так, файли «Lossless» (стислі без втрати якості звучання) займають чимало місця, тому шанувальникам форматів FLAC і ALAC варто купити пристрій з пристойним об'ємом пам'яті і підтримкою карт для її розширення. Також запас місця не завадить тим, хто планує зберігати в плеєрі відеоконтент і зображення.
Додаткові функції
Крім основних функцій різні моделі мають додаткові можливості. Практично всі девайси, починаючи з бюджетних, оснащені FM-тюнером. У деяких моделях можна записувати радіоефір і зберігати такий файл в пам'яті плеєра. Популярна функція у MP3-плеєрів – диктофон. З його допомогою можна робити нотатки, залишати собі нагадування.
Багато портативні девайси можуть виконувати функції флеш-накопичувача. Можна зберігати документи, фото і відео в пам'яті пристрою і при необхідності переміщати їх на інші носії інформації. Зручна штука – голосове сповіщення: система озвучує ім'я виконавця та назва композиції. Купити такий варіант варто, якщо потрібен плеєр без екрану.
Є моделі з вбудованим еквалайзером, який дозволяє налаштувати звук так, як вважає за краще власник плеєра. Господарям деяких пристроїв доступні і готові рішення еквалізациі (пресети), які адаптовані під певний музичний стиль. Створення списків відтворення, а також функція «Shuffle» яка відтворює треки у випадковому порядку, також можуть стати в нагоді.
Цікаво: NW-WS413C тільки синхронізується зі смартфоном по блютуз, але і захований в водонепроникний корпус.
У плеєрів бувають і інші цікаві особливості:
- вбудований браузер для виходу в інтернет (у таких гаджетів є вай-фай);
- годинник і будильник;
- вбудовані міні-ігри для розваги.
Корисно дізнатися: Як продовжити життя навушників: більше 10 рад
Який MP3-плеєр купити, залежить від того, наскільки вимогливий користувач до якості звуку, форм-фактором і іншим особливостям портативних програвачів. Аудіофілів варто придивитися до моделям, зчитує FLAC. Вибирати модель з великим екраном стоїть, щоб не тільки музикою насолоджуватися, але і фільм подивитися. На кількості пам'яті теж економити не варто. Якщо ж важливі простота і компактність, тоді модель-флешка або класичний плеєр без дисплея – те, що треба.