Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Як вибрати корпус для ПК: 5 характеристик

Дата публікації: 25.01.2021 14:11
Дата оновлення: 31.05.2024 13:48

Ринок пропонує корпуси для ПК на будь-який гаманець, кинувши на догоду вибору якісну збірку, внутрішню зручність і тишу під час роботи. Що вибереш ти? Або стривай, спочатку прочитай наш детальний гайд, який корпус для комп'ютера краще, а потім роби висновки.

Габарити корпуса

Під час вибору корпуса, враховуй розмір материнської плати та відеокарти. Це великі складники, які повинні вміщуватися до «коробки». Також варто враховувати висоту кулера — щоб не довелося потім мізкувати, куди ж його приткнути. 

Перш ніж вибрати відповідну модель, потрібно розуміти для себе чотири моменти:

  • під які задачі буде використовуватися корпус;

  • яке обладнання планується встановити;

  • у якому місці було б краще розташування отворів для обдуву;

  • чи встановлений блок живлення та якої він потужності. Адже запас для майбутнього апгрейда дуже бажаний.

П'ять стандартів під розміри материнки дивись у таблиці:

Тип корпуса

Розмір материнської плати, мм

Призначення

Mini-ITX

170*170

Офісний варіант із вмонтованим блоком живлення до 350 Вт

Micro-ATX

244*244

Настільний варіант

ATX

305*244

Без БЖ, свобода в розширенні 

E-ATX

305*330

Для графічних підсистем та обчислювальних ядер

ігрових ПК

XL-ATX

345*262

 

Горизонтальний корпус SFF має невелику вагу та займає мало місця. Його зручно брати із собою за необхідності. Оснащений охолоджувальною материнською платою із вмонтованими звуком та відео. З метою економії робочого простору на ньому можна розмістити монітор.  

 

Баштовий (tower) або вертикальний тип корпусу розподіляють за розмірами на три класифікації.

  1. Маленький (mini) — вибір комплектуючих обмежений через невеликий обсяг корпусу. Зібрати продуктивний ПК не вдасться.

  2. Середній (midi-tower) — поширений вид корпусу для настільного ПК.  Підходить для офісного варіанту та для складання хорошого рівня ігрової платформи.

  3. Більш місткий (full-tower) — найбільший корпус із запропонованих на ринку збуту. Підходить для великого числа складників і створення нової конфігурації комплектуючих.

До слова: Як правильно розігнати монітор до 75, 100 Герц: на прикладі 3-х відеокарт

Система охолодження

Термін життя складників залежить від якості охолодження всередині. Розмір і матеріал «коробки» безпосередньо впливає на охолодження. Під час підбору корпусу для ПК варто враховувати:

  • матеріал стінок коробки — алюміній або сталь. Вони обидва добре розсіюють тепло, але ж алюміній у три рази швидше його проводить;

  • товщина стінок повинна бути не меншою за 0,5 мм для гарної шумоізоляції.

Грамотна організація циркуляції повітря всередині корпусу забезпечить якісне охолодження внутрішніх компонентів. 

  1. На передній панелі бажано встановлювати один або кілька кулерів, які будуть активно втягувати кімнатне повітря.

  2. На задній стінці краще ставити вентилятор, який працює на видув.

Такий розподіл дозволить створити хорошу тягу. Охолоджене повітря буде циркулювати через внутрішні компоненти, і виноситись назовні.

Вибираючи корпус для комп'ютера, враховуй додаткові вентилятори, які встановлюються з боків та на верхній стінці. Адже багато вентиляторів — не означає добре, тому що циркуляцію створює не їх кількість, а правильний рух повітря. 

Корисна стаття: Як запустити материнську плату без кнопки — 3 способи

Розташування блоку живлення

Блок живлення в старих і бюджетних нових корпусах встановлений у верхній частині. Це гаряча частина системного блоку. Тепло, що виробляється відеокартою, процесором та іншими деталями, підіймається. Кулер блоку живлення спрямований вниз і працює на вдув, тому йде не охолодження, а перегрів.

А перегрівання шкідливе. Навантаження на залізо при важких програмах або іграх призводить до вироблення ще більшого тепла. Блок гріється сильніше, ланцюги живлення починають працювати нестабільно, відбуваються перепади та збої, які згубно впливають на процесор і відеокарту. За таких проблем відбувається уповільнення роботи системника в цілому. 

 

Взяти блок потужніший не розв'язує проблему. Корпус для ПК краще брати з нижнім кріпленням блоку живлення. Він не буде пропускати через себе гаряче повітря від комплектуючих. Навпаки, забирає та охолоджується повітрям з кімнати, тому прослужить не один рік. 

Цікава стаття: Як увімкнути екранну клавіатуру: 3 альтернативи

Відсіки для жорстких дисків

У дешевих корпусах кріплення жорсткого диска здійснюється за допомогою болтів. Але корпус для ПК краще взяти із системою пластикових клепок та висувних кріплень. Санчата, що виїжджають, для жорстких дисків максимально зручні та встановлюються за три кроки: 

  • викотити санчата;

  • жорсткий диск зафіксувати болтами в чотирьох позиціях;

  • поставити на місце санчата.

Залишилося тільки під'єднати SATA-дроти безпосередньо до жорсткого диска коротким шляхом через найближчий отвір. Найчастіше вони йдуть у комплектації з платою й блоком живлення. 

Така ергономіка корпусу зручна для користувача та легко трансформується під час модернізації.

Стаття-інструкція: Як перевірити моноблок під час покупки: 5 рекомендацій від експерта

Можливість зручного розташування кабелів усередині

Більшість, під час самостійного складання, нервують, коли бачать велику кількість проводів. Правильно прокласти кабель менеджмент — це важливо.  Сенс не в тому, щоб було красиво, особливо якщо кришка прозора, а в охолодженні. Якщо дроти будуть висіти купою, виникають труднощі потокам повітря, який направлено проходить від переднього вентилятора до заднього. І накопичується пил, який забиває процесор, плати. Може статися їх перегрів і подальший вихід з ладу.

Під час підбору корпусу для ПК зважай, що сумарно доведеться вкласти близько 20 проводів. За допомогою порожніх віконець у скелеті корпусу проводиться розводка та підключення до деталей найкоротшим шляхом. Або близько до стінок — вушками — за допомогою нейлонових стяжок. Простір має залишатися відкритим — таким чином кабелі не заважають у роботі та водночас перебувають у крокової доступності, якщо необхідно апгрейдити ПК. Незалучені дроти приховують за заслінкою або шторкою, зібравши в пучок. 

На завершення, пропонуємо ознайомитися з ТОП-3 кращими корпусами, продаваними у 2021 році.

 

  •  2E Gaming Ardor
    Сталевий корпус (Midi Tower) товщиною 0,5 мм і бічною стінкою із загартованого скла. Передня панель декорована вставкою, що світиться.  Організація внутрішнього простору передбачає встановлення п'яти вентиляторів до чотирьох, що вже встановлені, та системи рідинного охолодження.

  • 2E BASIS (Mini Tower)
    Офісний варіант. Врахований чинник зовнішнього вигляду: одна зі стінок акрилова. Є два вмонтованих кулери з можливістю додавання на задню панель третього. Передбачене верхнє кріплення блоку живлення. 

  •  SilverStone SUGO SG14B
    Завдяки модульній конструкції, процес складання спрощується й в подальшій модернізації складнощів не виникне. Знімаються всі чотири панелі. Вміщує повнорозмірні відеокарти. Передбачене нижнє розташування БЖ, встановлений один вентилятор.

Читай: Як вибрати блок живлення для ПК: 6 параметрів + 5 ТОП брендів

Коментарі
Залиште коментар