Технічні характеристики
Масляний радіатор являє собою сталеву конструкцію, що складається з декількох секцій, заповнених мінеральним маслом. Усередині встановлені Тени, нагрівання яких призводить до розігріву масла, яке в свою чергу нагріває металеві ребра. Тепло від поверхні радіатора передається навколишньому повітрю, що призводить до підвищення температури в приміщенні.
Щоб дати правильну відповідь на питання, як вибрати масляний радіатор, слід ознайомитися з головними технічними показниками приладу. До них відносяться:
- потужність;
- кількість ребер;
- товщина секцій;
- кількість режимів;
- вага.
Потужність радіатора впливає на його можливість обігріву заданої площі. Зазвичай вона розраховується таким чином: 1 кВт на 10 кв. м. площі типової квартири з стелями до 3-х метрів. Також варто врахувати невеликий запас потужності, щоб апарат не працював постійно на межі можливостей.
Кількість ребер впливає на швидкість нагріву і охолодження приладу, а також його властивості тепловіддачі. Прилад з великою кількістю секцій буде нагріватися довше, але і тепловіддача у нього вище. Менша кількість секцій дозволить обігрівача швидше підняти температуру в приміщенні до заданого рівня.
Вузькі ребра прискорюють процес нагріву радіатора, але не володіють достатньою потужністю для обігріву просторих приміщень. Широкі секції забезпечують кращу тепловіддачу, але швидко охолоджуються навколишнім повітрям і вимагають збільшених витрат електроенергії.
Вибір теплового режиму дозволить вам самостійно задавати потрібну температуру і регулювати інтенсивність роботи масляного обігрівача. Вага апарату може становити близько 30 кг. Якщо прилад вам здається занадто легким, не дивлячись на великі габарити, значить, в ньому використовується занадто тонкий метал або недостатня кількість масла.
Додаткові можливості
Щоб остаточно визначитися, як вибрати масляний радіатор, оцініть додаткові можливості апарату. До них відносяться:
- зручне і функціональне керування;
- коліщатка для переміщення по квартирі;
- система автоматичного вимкнення при перегріві або перекиданні;
- захисна решітка для запобігання контакту з нагрітою поверхнею радіатора;
- вентилятор для прискорення поширення теплого повітря в приміщенні;
- зволожувач повітря для підтримки оптимального клімату в квартирі;
- встановлюваний полотенцесушитель;
- досить довгий шнур живлення з зручним способом зберігання.
Розширення функціоналу апарату значно підвищує комфорт і безпеку його експлуатації, проте призводить і до збільшення вартості приладу. Тому уважно вивчайте характеристики сподобалася вам моделі, щоб не переплачувати за непотрібні властивості.