Класифікація за потужністю і вагою
Найголовнішим критерієм вибору мотоблока є його потужність. Саме вона визначає можливості техніки, її габарити і вага. Виділяють три основні класи мотоблоків:
1. Легкі - потужність до 4 к.с., вага до 70 кг. Найпростіший і легкий варіант. Підходить для обробки верхнього шару грунту на ділянці не більше 30 соток. Комплектується однією фрезою. За продуктивністю можна порівняти з мотокультиваторами.
2. Середні - 4-6 к.с., вага до 120 кг. Багатофункціональний мотоблок з можливістю використання різного навісного устаткування. Ефективно справляється з грунтом різної щільності на ділянці до 1 Га.
3. Важкі - 6-12 к.с., вага до 300 кг. Міні-трактор для професійного використання на ріллі і в великому фермерському господарстві. Здатний впоратися з обробкою грунту на території до 3 Га. Відрізняються великою різноманітністю додаткового оснащення. Здатні перевозити важкі вантажі.
Тип двигуна: бензиновий або дизельний
Важливим моментом в питанні, як вибрати мотоблок, є визначення параметрів двигуна. Ви можете вибрати один з двох варіантів:
- бензиновий;
- дизельний.
Бензинові двигуни легше і простіше в обслуговуванні, коштують дешевше дизельних. Однак вони програють останнім в потужності і продуктивності. Тому їх доцільно застосовувати для агрегатів, які обслуговують невеликі території.
Дизельний мотор більш витривалий, довговічний і надійний. Такий мотоблок економічний в експлуатації, за рахунок невеликого витрати палива і низького ступеня зношуваності компонентів системи. Коштує така техніка дорожче, важить більше, і габарити має досить значні. Використовується для обробки полів і цілинних земель.
Навісне обладнання
В якості додаткового обладнання, яке може входити в комплект первісної поставки або придбавається окремо в міру необхідності, використовуються:
- фреза для розпушування грунту;
- плуг для орання твердої землі;
- косарка для заготівлі сіна;
- картоплекопач для збору врожаю;
- окучник для підгортання кущів;
- аератор для організації вентиляційних отворів в грунті;
- щітки для прибирання сміття;
- відвал для прибирання снігу;
- причіп для перевезення вантажів.
експлуатаційні особливості
Щоб вибрати мотоблок максимально зручний у використанні в призначених цілях, зверніть увагу на його конструкцію. Комфорт і зручність в роботі додадуть такі корисні елементи:
- регульовані по висоті рукоятки;
- захисні кожухи, що запобігають викид землі, бруду і сміття в бік оператора;
- підвіска важелів для зменшення вібрації;
- аварійна блокування двигуна в небезпечних для продовження роботи ситуаціях;
- електростартер для спрощення запуску двигуна;
- блокування диференціала для полегшення управління.
Придбати відповідний мотоблок ви зможете в інтернет-магазині MOYO. Наші експерти допоможуть вибрати модель відповідно до індивідуальних вимог кожного покупця.
Как оказалось, мотоблок для огорода купить достаточно трудно. Прежде всего, потому, что существует множество моделей. Важно определиться, какой нужен: легкий, средний или тяжелый, работающий на бензине или на дизтопливе. Функционал тоже разный, можно подобрать самые разные дополнительные насадки для всех видов работ. Разобраться трудно. Помогли определиться менеджеры магазина, благодаря этому затраты оптимизированы.