Сучасні виробники, що займаються випуском спортивних аксесуарів для плавання, прагнуть задовольнити всі можливі вимоги і запити споживачів, тому сьогодні ринковий асортимент очок вражає своїм різноманіттям. Полегшити вибір вам допоможе інформація про пріоритетність якісних характеристик аксесуарів і критерії, на які слід звернути особливу увагу при покупці.
Види очок і їх особливості
Вибираючи модель, перш за все, слід визначитися з видом очок. Якщо ви плаваєте лише час від часу і просто для задоволення, то купіть собі найбільш демократичні за ціною аматорські окуляри - і ви не помилитеся. Стандартні тренувальні аксесуари стануть відмінним рішенням для:
- регулярного плавання;
- занять в басейні;
- аква-аеробіки.
Характерною відмінністю тренувальних моделей є покриття «антифог», що перешкоджає запотіванню лінз, і м'які силіконові або неопренові прокладки в місцях, де окуляри притискаються до шкіри. Необхідно відзначити, що людям з особливо чутливою шкірою навколо очей не варто купувати аксесуари з силіконом, здатні натиснути сильні сліди. Краще віддати перевагу окулярам з мікропористими прокладками, які при грамотному зверненні не поступаються в герметичності. Ремінці тренувальних очок регулюються кліпсовідним кріпленням.
Якщо ж ви плануєте тривалі професійні тренування і участь в змаганнях, то необхідно вибирати відповідні стартові аксесуари. Вони набагато жорсткіше, ніж тренувальні моделі, і забезпечені більш тонкої прокладкою, оскільки основним завданням аксесуара є дозволити плавцю розвинути максимальну швидкість і не зміщуватися в процесі стрімкого руху.
Сьогодні на ринку також можна знайти окуляри для плавання, розраховані на людей з порушеннями зору, в тому числі аксесуари з різними діоптріями.
Основні параметри вибору очок для плавання
Купуючи окуляри для плавання, потрібно враховувати не тільки виробниче якість аксесуарів, а й індивідуальні фізичні параметри плавця, а саме його:
- розмір голови;
- ширину перенісся;
- відстань між зіницям.
Окуляри з литою переніссям вважаються найбільш міцними і довговічними, але їх вибір у момент покупки вимагає гранично ретельного підходу. У той же самий час, вибравши модель з регульованою переніссям, ви зможете самостійно підібрати найбільш комфортний межглазное відстань. Бувають також змінні моделі, в комплект яких входить кілька «перенісся» різної довжини.
Важливу роль при виборі грає і забарвлення лінз. Для занурень на глибину оптимальним рішенням стануть прозорі моделі, а для місць з яскравим освітленням варто купувати, навпаки, темні аксесуари. У басейні найбільш доречними є помаранчеві або коричневі лінзи.
Інструкція із 4 пунктів, як правильно вибрати електробритву – порівняння 2 типів пристроїв