Вони мають такі переваги:
- зволожують повітря в приміщенні;
- полегшують процес видалення сміття з пилозбірника;
- підтримують ефективність всмоктування на високому рівні незалежно від заповнення пилом контейнера.
Якщо ви вирішили придбати ефективний засіб для прибирання, то наша стаття допоможе вам розібратися, як вибрати пилосос з аквафільтром. Ви дізнаєтесь, які види аквафільтрів пропонують виробники на сьогодні, а також ознайомитеся з найважливішими характеристиками техніки цієї категорії.
Види аквафільтрів
Існує два основних види аквафільтрів, що використовуються в пилососах нового покоління:
1. Кальянного типу.
2. Сепараторний.
Аквафільтр кальянного типу ідеально підходить для збору великого сміття. Однак дрібні частинки пилу можуть знову надходити до приміщення разом з бульбашками повітря, що утворюються в процесі роботи апарата. Щоб цього уникнути, встановлюються додаткові фільтри типу HEPA, які утримують навіть мікроскопічні частинки пилку та пилу. Такі аквафільтри мають доступну ціну. Однак процедура звільнення від пилу та прочищення всіх фільтрів є досить трудомісткою.
Сепараторний фільтр діє за принципом центрифуги. В результаті частинки води, повітря та пилу поділяються між собою. Сміття осідає на дні та не повертається до приміщення. Такі аквафільтри мають дуже зручний та простий спосіб очищення ємності. Головним їх недоліком можна вважати надто високу ціну.
Вирішальні параметри
Грамотно відповісти на питання, як вибрати пилосос з аквафільтром, вам допоможе інформація про його технічні показники. До них відносяться:
- споживана потужність;
- потужність всмоктування;
- об'єм резервуара для води;
- габарити;
- вага;
- комплектація.
Споживана потужність вказує на витрату електроенергії, необхідної для роботи апарату. Потужність всмоктування означає продуктивність приладу. Чим більшу площу ви збираєтеся прибирати, тим вище має бути цей показник.
На розміри, вагу та дизайн приладу значний вплив має об'єм водного резервуара. Він може бути встановлений як вертикально, і горизонтально. Для типової міської квартири вам навряд чи знадобиться бак об'ємом понад 2 літри. Для заміського будинку краще вибирати моделі з об'ємом 5 і більше літрів.
У комплект постачання пилососа можуть входити різні насадки, призначені для обробки різних видів матеріалів. Уточніть наявність щіток для прибирання підлоги та килима, меблів та подушок, кутів та щілин.
Корисні поради
Скористайтеся нашими порадами про те, як вибрати пилосос з аквафільтром для ефективного прибирання необхідного простору:
- Переконайтеся в надійності та міцності корпусу.
- Перевірте довжину шнура, труби та шланга.
- Ознайомтеся з матеріалом та конструкцією труби. Віддайте перевагу міцному металу та регульованій висоті.
- Поцікавтеся наявністю функції автоматичного вимкнення у разі перегріву приладу для продовження терміну його експлуатації та забезпечення безпеки роботи з пристроєм.
- Підберіть оптимальний варіант за вагою та розміром, який зможе впоратися із заданим обсягом робіт за найкоротші терміни, і при цьому буде зручним у користуванні.