Не дуже добре уявляєте собі, як вибрати сейф з величезної кількості запропонованих сьогодні на ринку варіантів? Це цілком природно! Ми розповімо, що потрібно знати і врахувати для того, щоб ваш вибір був правильним, а придбана модель повністю вас влаштовувала.
Сфера застосування
Збираючись встановити сейф в квартирі, будинку або офісі, необхідно, перш за все, визначитися, що саме ви плануєте там зберігати:
- гроші і коштовності;
- конфіденційні папери;
- зброю;
- цифрові носії з важливою інформацією.
Найпростішим і найбільш популярним домашнім рішенням в даний час є меблеві сейфи. Вбудовані в меблі, вони відрізняються невеликим розміром і досить зручні для зберігання дрібних предметів. Для зберігання документів традиційно вибирається так званий офісний сейф, який в 1,5-2 рази більше меблевого. Він являє собою автономний шафка і відмінно розміститься під столом або в іншому не дуже приваблює увагу місці.
Інноваційні Data-сейфи покликані захищати від несприятливих зовнішніх впливів (перш за все, від пожежі) цифрові і магнітні носії. Ці моделі являють собою абсолютно повітро-і теплонепроніцаемую герметичну камеру, здатну до двох годин чинити опір вогню.
Крім того, виробники сьогодні пропонують спеціальні збройові сейфи для одно-, дво- і триствольний зброї, причому в деяких з них можна зберігати кілька бойових або мисливських одиниць.
Параметри для вибору сейфа
Основними параметрами, що визначають ступінь безпеки сейфа, є його:
- вогнестійкість;
- взломостойкость;
- категорія захисту.
Стандартна вогнестійкість сейфа коливається в діапазоні 60-120 хвилин. Цей показник, поряд з маркуванням, що вказує, для зберігання яких речей призначений сейф, фіксується на корпусі.
Взломостойкость досягається використанням у виробі спеціальних сейфових замків. Найбільш поширеними є класичні ключові замки, які неможливо легко і швидко відкрити без ключа, а, наприклад, електронний замок дозволяє змінювати код сейфа і дає можливість підключити його до сигналізації, але при відсутності електрики цей пристрій не ефективно. В ідеалі, сейф повинен бути забезпечений декількома різними видами запірних систем. Сьогодні на ринку представлені замки 15 класів взломостойкості. Якщо вас цікавить питання, як вибрати сейф для дому, слід знати, що в квартирі найбільш доречними будуть моделі 1-3 класу.
Залежно від ступеня безпеки всі моделі діляться на 10 категорій захисту. При цьому вироби 1-ї категорії рекомендується встановлювати тільки в охоронюваних приміщеннях, оскільки в їх захисний «арсенал» входить лише простий замок і двоміліметровий металевий корпус. Зразки 2-3-ї категорії обов'язково забезпечені кріпленням, що дозволяє закріпити їх на підлозі, і оснащені більш серйозними захисними інструментами. Найбільш переконливо виглядають моделі 4-5-ї категорій, товщина стінок яких може досягати декількох сантиметрів.