Шуруповерт Це апарат, який експлуатується, як правило, з метою фіксування кріпильних компонентів. Але опцій у пристрою значно більше, ніж здається. Свердління, закручування гайок також можливе за допомогою цієї техніки.
Різні ручні пристрої, зокрема, викрутки – не найкращі рішення навіть для побутового використання, що вже говорити про професійну сферу. Щоб правильно підібрати потрібний варіант, варто вивчити технічні характеристіки та особливості пристроїв.
Рекомендуємо ознайомитисьТОП-10 найкращих виробників шуруповертів яка марка краща».
Сфера застосування інструментів
Можна використовувати шуруповерт як за прямим, так і непрямим призначенням. У першому випадку передбачається:
1. Вкручування та викручування кріпильних елементів.
2. Свердління отворів на різних поверхнях: дерев`яних, бетонних, цегляних.
3. Нарізування різьблення.
У другому випадку передбачається свердління отворів для зимової риболовлі. Для льодобуру краще купити акумуляторний шуруповерт. Це з тим, що електричний зможе працювати у складних кліматичних умовах.
Який шуруповерт купити для роботи на вулиці? І тут все визначається наявністю поблизу мережі. Якщо підключення неможливе, потрібно віддати перевагу акумуляторному варіанту. Наприклад, Makita DF347DWE. Мережевий раціонально купувати, якщо розетка розташовується неподалік виконуваних робіт. Останній варіант відрізняється зручністю через те, що виключається необхідність постійно стежити за батареєю, а потужність залишається стабільною.
Який шуруповерт купити для будівництва? Для цих цілей інструмент повинен мати велику потужність. Підійде Зеніт ЗШ-600. Для дачі купити шуроповерт можна і з невеликим значенням – Defort DED-250N.
Як влаштований інструмент?
Пристрій інструменту включає ряд елементів та механізмів. Зокрема:
- електричний двигун, що відрізняється певною швидкістю обертання;
- планетарний редуктор, призначений передачі посилення на спеціальний елемент (останній оснащується спеціальним затиском);
- елемента, необхідного регулювання моменту сили обертання;
- затискача, який призначений для фіксації насадок, які називаються бітами;
- джерело живлення (у випадку з мережевими варіантами).
Пристрій шуроповертів
Одними з основних вузлів є патрони та шестерні. Перші представлені у кількох виконаннях. Вони бувають швидкозатискними трикулачковими з діапазоном фіксації робочого елемента в межах 0.5-13 мм і виконуються у вигляді шестигранного заглиблення під компоненти з хвостовиком дюйма.
Перший варіант практичніший шляхом надання можливості використання будь-якого оснащення, що підходить по діаметру. ЗІ збільшенням габаритів виробу підвищується універсальність інструменту. Шестигранник раціонально використовувати, якщо потрібно часто міняти оснастку або передбачається виконання роботи у важкодоступних місцях.
Застосовуються такі апарати для різних цілей. Зокрема:
- загвинчування та відгвинчування кріплень: саморізів, болтів, шурупів;
- фіксація дюбелів та анкерів;
- свердління дерев`яних та металевих поверхонь;
- пророблення різьблення.
При виборі потрібно враховувати технічні характеристіки моделей. Найбільш важливі з них – потужність та крутний момент. Від показників цих параметрів залежить сфера застосування інструментів.
Види шуроповертів
Представлені моделі на ринку поділяються на кілька категорій. Виділяють побутові професійні. Останні відрізняються:
- великою потужністю;
- здатністю витримувати сильні навантаження;
- важкістю.
Але ціна цих моделей вища. Інструменти, що належать до першої категорії, справляються з такими ж завданнями, як і професійні, але вони не розраховані на великі навантаження. Ці моделі виграють за вагою з огляду на легкість.
Відрізняються між собою модифікації ще швидкістю та потужністю. Наприклад, побутові мають момент сили в межах 10-15 Нм, тоді як у професійних значення перевищує 100 Нм. До того ж останні відрізняються наявністю опції свердління, ударів. Для дерева та металу краще вибирати варіант із показником 1200-1300 об/хв. Для вирішення найпростіших завдань достатньо і 500 об/хв.
Ударні шуруповерти – це такі апарати, які мають високий момент сили обертання, підходять для закручування гайок і не вимагають докладання зусилля під час виконання поставленого завдання. Ударний механізм функціонує за напрямом обертання робочого елемента, що посилює показник моменту обертання.
Що таке імпульсний шуруповерт? У даним У разі інструменти справляються зі складними завданнями, наприклад, забивання кріплень у поверхню з дерева, бетону, які не виконує звичайна модель.
Вибираючи конкретний варіант, виникає питання: «шуруповерт ударний чи ненаголошений: що краще?». Якщо потрібно виконувати складні роботи, то варто віддати перевагу першому. Для побутових цілей буде достатньо і ненаголошеної моделі. Наприклад, Дніпро-М АДЛ-12.0 Li.
Ще відмінність полягає у часі, який витрачається на зарядку пристрою. Для професійних достатньо години, а для побутових потрібно близько трьох. Але можна вибрати електричний шуруповерт, який працює від мережі.
Відрізняється і кількість регулювань. Для побутових достатньо та двох. Професійні вимагають безліч варіантів швидкостей, налаштувань та обмежень. Існує ще й комбінований варіант інструменту. Якщо розглядати глобально, такі моделі ставляться до класу якісних побутових апаратів у зв`язку з розмитими межами їх сфери застосування.
Призначення господарських моделей полягає в епізодичному застосуванні для домашніх цілей. Наприклад, інструмент підійде для прибирання меблів. До того ж час використання не може перевищувати 60 хвилин, після чого потрібно зробити перерву.
Професійні варіанти застосовуються протягом виконання поставленого завдання, хоч і цілий день. Підвищена потужність та якість виконання механізмів – головні переваги апаратів цієї категорії. Який шуруповерт краще купити: професійний чи побутовий встановлюється масштабом майбутніх робіт.
Також варто визначитися і з джерелом енергії інструменту. Електричні моделі підключення до мережі і в ряді випадків ускладнюють застосування через прихильність до джерела. Експлуатація цих апаратів раціональна, якщо роботи виробляються одному місці. В інших випадках рекомендується використовувати акумуляторні моделі. Такі інструменти відрізняються за:
- типу живлення;
- ємності;
- якості виконання.
Моделі, що оснащуються опціями дриля та функцією удару, припускають багаторазову експлуатацію та використання навіть для твердих поверхонь, наприклад, бетонних. Перевага полягає і в наявності допоміжного перетворювача, призначеного для зміни швидкості моменту сили роботи фіксатора, коли виконується загвинчування або свердлильні роботи.
Акумуляторні шуруповерти
Цікаво буде дізнатися «Що краще вибрати – дриль або шуруповерт для дому: 3 критерії вибору».
Показники потужності та моменту сили обертання апаратів
Що таке крутний момент шуроповерта? Це характеристика, яка встановлює, з якою силою обертається робочий елемент під час Роботи. Вимірюється параметр Нм (ньютон-метрах). Буває жорстким та м`яким.
У першому випадку параметр відображає максимальний ресурс інструменту щодо закручування та відкручування. У більшості апаратів цей показник коливається в межах 0-350 об/хв.
Друга характеристика свідчить про максимальне зусилля при свердлінні. Цей параметр варіюється в межах 0-1000 об/хв. Зі збільшенням значень підвищується та потужність, практичність та продуктивність апаратів. Моделі з показником у межах 25-30 Нм, зокрема, Дніпро-М АДЛ-12.0 Li, закручують шурупи довжиною 7 см у поверхні з дерева. Якщо параметри кріпильних компонентів більші, потрібно спочатку засвердлити отвір.
Чим вище значення цього параметра, тим сильнішим буде інструмент. Високий показник – свідчення того, що апарат справляється навіть із роботами на твердих та міцних матеріалах. Якщо значення недостатньо, передавальний механізм буксує, що призводить до застрягання кріплення на половині шляху. Достатньо будь-якого шуруповерта, щоб закрутити шуруп до 5 см в не дуже твердий матеріал. Якщо поверхня тверда, рекомендується вибирати моделі зі значенням 15 Нм (як мінімум). Для роботи з довшими кріпленнями – 20-30 Нм. Апарати, що мають показник 40 Нм, справляються із закручуванням "соток" у твердий брус.
Сучасні моделі відрізняються за параметрами та виробниками. Вирізняють професійні та побутові. Розподіл здійснюється за:
- типу джерела енергії;
- розміру фіксуючого елемента;
- потужнісні характеристіки;
- набору додаткових параметрів;
- ціновий діапазон.
Друга найважливіша характеристика інструменту – потужність. Цей параметр коливається. У професійних апаратів вона вища порівняно з побутовими. Так, для останніх достатньо 600–800 Вт. Наприклад, Sparky BVR 66E. Але цей показник є актуальним лише в тому випадку, якщо нема потреби проводити роботи зі свердління.
Щодо швидкості обертання, то це не є принципово важливим характеристикою для побутових моделей. Не варто вибирати інструмент із високим показником. Під час роботи через надлишковий показник зіскакуватиме біта, що призводить до поломок насадок та інших дефектів. Для роботи з твердими матеріалами достатньо 1000 об/хв. Для металу краще вибрати модель із показником від 3000 об/хв.
Акумуляторні чи мережеві?
При виборі важливим стає питання, що краще: шуроповерт від мережі або акумулятора. Однозначної відповіді немає, тому що застосування того чи іншого варіанту залежить від застосування інструментів.
Перший відрізняється тим, що під час роботи потрібне підключення до електрики. Але такий варіант виграє шляхом постійної потужності. До того ж виключається необхідність постійно стежити за батареєю, отже, інструмент не вимкнеться у найнесподіваніший момент. Мережевий апарат, зокрема Skil 6220 (F0156220LA), характеризується:
- солідною вагою;
- роботою поблизу розеток;
- постійною потужністю.
Дальність використання залежить від довжини кабелю чи метражу подовжувача.
Акумуляторні апарати мобільністю та дозволяють виконувати роботу навіть у важкодоступних місцях, навіть де відсутнє підключення до мережі. Виграють шляхом легкості та автономності. У польових умовах та на висоті раціонально використовувати цей варіант, враховуючи, що розетки не завжди знаходяться поряд і шнур плутається. Тим більше, електричні моделі важчі, тому піднімати їх складно, а часом і проблематично. Але під час вибору акумулятора важливо правильно Вибрати джерело енергії. Від цього залежить тривалість функціонування інструменту. Про те, як вибрати акумуляторний шуроповерт далі.
Читайте такожЧим відрізняється гайковерт від шуруповерта: 3 основні критерії».
Вибір джерела енергії
Вирізняють ряд моделей. Щоб правильно підібрати варіацію, потрібно розглянути всі види. Перший – моделі на Li-Ion акумулятори. Цей варіант один із найсучасніших і поширених. При цьому використовуються такі джерела живлення і в шуроповертах, і інших інструментах, наприклад, дрилях. Робота батарей розрахована на 3000 циклів.
Такий тип відрізняється:
- невеликою вагою;
- малим часом, потрібним на підзарядку;
- відсутністю пам`яті до заряду.
Головне – термін придатності таких джерел живлення не перевищує 3 роки, елементи вимагають постійної експлуатації, щоб отримати максимальну віддачу, а за вартістю перевищують решту видів батарей. Якщо роботи передбачаються разові, цей варіант набувати нераціонально. До того ж цей вид батарей бажано повністю не перезаряджати та розряджати. Збільшити тривалість використання цього джерела живлення легко, якщо в першому випадку значення становитиме до 15%, а в другому – до 90%. Усунення похибки показника ємності джерела енергії максимально можливо після трьох циклів заряд-розряд. Популярна модель Bosch PSR 1080 LI.
Друга варіація – Ni-Cd. Впроваджуються практично повсюдно, до того ж з`явилися досить давно. Такі акумулятори розраховані на 1500 циклів заряд-розряд. Серед особливостей цього варіанта:
- тривалий період експлуатації, що сягає 5 років;
- функціонування за низької температури;
- доступність рядового споживача проти іншими видами.
Тільки така батарея досить довго заряджається, характеризується значною вагою та відрізняється пам`яттю до заряду. Враховуючи останній фактор, слід запам`ятати одне правило. Повний заряд та розряд дозволить продовжити термін експлуатації. У першому випадку це досягається за допомогою застосування звичайного джерела Живлення. У ДРУГОМУ – використовуючи Ліхтар (Він часто входить у Комплект). За відсутності кнопка стягується за допомогою звичайної гумки, що призводить до розрядження Апарата. Раціональним варіантом Буде EINHELL BCD 18/12B.
Ni-Cd акумулятори
Ще один варіант – Ni-Mh. Це модель батарейки, яка представляє щось середнє між першими двома модифікаціями. Такий вид використовується дуже рідко, а розраховується на 1000 циклів заряд-розряд. Переваги полягають у:
- практично повну відсутність пам`яті до заряду;
- тривалої експлуатації;
- мінімальному саморозряді.
Мінус – важкуватий. Щоб продовжити термін служби, рекомендується залишати акумулятор розрядженим.
Ni-Mh акумулятори
Відмінності між батареями полягають ще й у показниках ємності та напруги. Перший параметр вимірюється в ампер-годинник (А*год). Як визначити місткість акумулятора? Для цього потрібно врахувати величину прикладеного навантаження та температуру батарейки. Зі збільшенням показника ємності підвищується і кількість заряду, яке несе акумулятор. Отже, масштабні роботи слід виконувати з повністю зарядженою батареєю.
Другий параметр вимірюється у вольтах (В) і вказує на те, яку потужність забезпечує апарат. Це означає, що м`який та твердий момент сили визначаються таким значенням. Середнє значення варіюється в межах 1.6-2 В – Sturm CD3218L.
Найкраще вибирати акумулятор на шуроповерт другого типу. Мережеві моделі практично нічим не відрізняються від дрилів. Різниця полягає лише в наявності опції регулювання моменту сили. Такий варіант для побутових цілей представлений кількома моделями. Це з тим, що виробники роблять ставку випуск професійних інструментів.
Джерело енергії дозволяє унеможливити наявність розетки, що зручно в ряді випадків. Електричний варіант не може похвалитися мобільністю, а під ногами постійно плутається провід, ускладнюючи виконання поставленого завдання. Тому акумуляторні моделі в ряді випадків набагато вигідніші.
Корисно буде дізнатися докладніше «Як правильно вибрати акумуляторний шуруповерт».
Типи патронів
Патрон – одна із компонентів конструкції шуроповертів. Призначається деталь для кріплення робочих елементів: біт, свердл. Патрони поділяються на 2 категорії: кулачкові та швидкозатискні, які ще бувають одно та двомуфтовими.
Останні дозволяють встановлювати робочий елемент, не вдаючись до використання додаткових інструментів. Для їх виробництва застосовується пластмаса та метал. Використання першого матеріалу сприяє зниження ваги, але зменшує ступінь надійності апарату, особливо якщо інструмент оснащується опцією удару. Другий варіант надійніший, тому застосовується частіше. Наприклад, Black&Decker BDCDD12B.
Кулачковий варіант патрона відрізняється довговічністю та надійністю в роботі. Цей тип оптимально вибирати при режимі ударних навантажень. Але недолік полягає у необхідності застосування спеціальних інструментів та ключів для встановлення робочого елемента.
Наявність зворотного ходу
У шуроповертах впроваджується і опція зворотного ходу – РЕВЕРС. Така Функція дозволяє виконувати ряд маніпуляцій, що відрізняються особливою складністю:
- відгвинчування тугих кріплень;
- витягування робочого елемента, що застряг, з твердих матеріалів;
- відкручування гвинтів.
Вмикається опція за допомогою електронного перемикання полюсів електродвигуна Така кнопка знаходиться поруч із пуском апарата, що забезпечує зручність для користувача. Перемикач оснащується двома положеннями. Між ними є третя позиція, що блокує апарат. Така опція впроваджується у Sparky BR2 10.8Li-C HD.
Виробники інструменту
Як вибрати якісний шуруповерт? Придбання моделі залежить ще від фірми-виробника. Найбільш популярні такі:
- Bosch. Німецька якість на першому місці, як завжди. Моделі бренду поєднують практичність та функціональність.
- Hitachi. Апарати представлені широким асортиментом мережних та акумуляторних моделей. Вирізняються великою потужністю, функціоналом.
- Makita. Це бренд, який випускає Професійні інструменти. При створенні моделей застосовуються сучасні розробки, що гарантує високу якість та надійність техніки.
- Інтерскол. Вітчизняний виробник також займає провідні позиції на ринку шляхом ергономіки, алюмінієвого корпусу, наявності спеціальної скоби для фіксації на поясі. Інструменти бренду справляються із виконанням широкого спектра завдань.
- Bort. Поєднання надійності, якості та практичності – це те, що можна сказати про моделі бренду. Великий асортимент дозволить підібрати потрібний варіант.
На шуруповерти, звичайно ж, поширюється гарантія. Зазвичай період займає 3 роки.
Ергономіка апаратів
На зручність під час експлуатації впливає ергономічність інструменту. Цей критерій включає ряд факторів, зокрема:
- балансування;
- ергономічність руків'я;
- наявність прогумованих вкладок, що запобігають ковзанню.
Від цих параметрів залежить навантаження на руку. Якщо параметри не відповідають, користувач швидко втомлюватиметься. Потрібно звертати увагу ще на габарити та вагу моделі. Чим інструмент важчий і більший, тим складніше виконувати поставлене завдання. Якщо модель використовується для побутових цілей, такі параметри не сильно впливають на відміну від того, коли апарат застосовується для професійного призначення.
При неправильному виборі:
- інструмент погано лежатиме в руці, створюючи дискомфорт;
- апарат перекидається в одну із сторін;
- рука ковзає по ручці;
- Користувач відчуває вібрації.
Гарна модель дозволить працювати тривалий час без перерви, що дуже важливо під час виконання масштабних робіт. Наприклад, DeWalt DCD732D2. Тому, вибираючи відповідний варіант, потрібно розглянути якнайбільше інструментів.
Має значення та форма апарату, розташування кнопок на панелі. Найбільш правильно розташування ручки – центр мас. Це дозволить зручно тримати пристрій та знизить навантаження.
Підсумовуючи, можна сказати, що вибір шуроповерта – непросте завдання. Але якщо враховувати необхідні параметри, то придбати відповідну модель не складе труднощів.
Раціональною варіацією, що поєднує практичність, великий набір параметрів, зручність та компактність буде Інструмент MAKITA DF330DWE. Це щось середнє між побутовим та професійним АПАРАТОМ.
Дивіться відео «Як вибрати шуруповерт?
Занимаюсь профессионально строительством. Весь инструмент, включая шуруповерты, у меня от Makita. Качество устройств на высоте. За пять лет ни одной поломки при ежедневной эксплуатации. Батареи на шуруповерте еще не менял. Рекомендую.