Якщо ви не знаєте, як вибрати спінінг, але при цьому хотіли б придбати собі відповідну модель, ознайомтеся з представленої нижче інформацією, яка напевно зробить ваш вибір більш простим і зрозумілим.
З чого починається ... спінінг?
Безсумнівно, можна не ускладнювати й купити універсальні снасті довжиною 2,4 м. Але досить скоро ви переконаєтеся, що це не оптимальний варіант. Хоча б тому, що для лову з берега найбільш комфортними є моделі від 2,7 м, а з човна найзручніше ловити рибу спінінгом довжиною до 2,1 м. Тобто, вибирати виріб слід, виходячи з конкретних умов його використання.
Отже, як правильно вибирати спінінг? Для того щоб ваш вибір був гарантовано вдалим, визначте для себе:
1. Де ви збираєтеся ловити рибу (в дрібному озері або глибокої швидкої річці)?
2. Звідки ви збираєтеся рибалити (з берега або з човна)?
3. На яку рибу ви плануєте полювати (тут важливий вид, вага і розмір)?
4. Які приманки ви збираєтеся використовувати?
Полювання на окуня, язь, головень з берега в невеликій річці можлива за допомогою моделі довжиною 2,1-2,4 м з швидким ладом і приманками 12-28 г, серед яких можуть бути джиг-головки, воблери або болісно. А ось для лову середньої і великої щуки на річці шириною більше 100 метрів буде потрібно аналогічний спінінг 2,7-3 м завдовжки.
Вирушаючи на човні на озеро без течії, буде доречно взяти виріб до 2,28 м, що характеризується середнім або швидким ладом з тестом 3-12, 4-16 або 5-20 м В свою чергу, при лові з човна на глибині судака вам знадобиться спінінг 2,1-2,4 м в довжину з швидким ладом, розрахований на великі приманки.
Параметри, які важливо враховувати при виборі снасті
Вибираючи спінінг, особливу увагу слід приділяти:
- конструкції;
- довжині вудлища;
- строю;
- тесту.
Найбільш популярними сьогодні є спінінги з штекерним і телескопічним вудлищами. Що складається з декількох сегментів штекерна модель є більш ефективною, але якщо для вас важлива компактність вироби, то вибір слід зробити на користь телескопічного зразка. Що стосується довжини вудилища, то для лову в невеликих водоймах доцільно використовувати спінінги 2,1-2,7 м. Довші екземпляри призначені для тих, хто збирається рибалити з берега на широких і глибоких річках і озерах.
Вудилища, виконані зі скловолокна, залучають демократичною ціною, міцністю і зносостійкість, але характеризуються великою вагою, тому такі моделі найбільш зручні при лові явищем. Вуглепластикові моделі мають більшу гнучкість і меншою вагою, хоча їх істотним недоліком є зайва крихкість.
Вибираючи лад, слід мати на увазі, що спінінг повільного ладу, що гнеться при закиданні від самої рукояті, абсолютно не підходить для лову джеркбейтами, воблерами і джигом. Для цих цілей слід придбати жорстку, але чутливу модель швидкого (надшвидкого) ладу.
Вибирайте відповідний спінінг і готуйтеся до шикарного улову.