Прийнявши рішення придбати пристрій виведення, ви відразу ж зіткнетеся з проблемою, як вибрати струменевий принтер, який вам потрібен, якщо ринок просто переповнений різними моделями. Насправді, зробити правильний вибір цілком реально – досить визначитися в своїх потребах і знайти модель з відповідними можливостями.
Якими бувають струменеві принтери
Збираючись стати володарем струйника, необхідно віддавати собі звіт, що цей тип пристроїв не є універсальним і буде доречний лише в тому випадку, якщо ви плануєте друкувати не менше 1-5 тис. сторінок в рік. В іншому випадку, чорнило на робочих голівках просто засохнуть, і вам доведеться витрачати гроші на їх заміну. Якщо ж мова йде про великі об'єми друку, то через дорогих витратних матеріалів використання даного зразка буде невигідним.
В залежності від типу використовуваних друкуючих головок сучасні струменеві принтери діляться на два види:
1. П'єзоелектричні.
2. Термічні.
У перших для виштовхування крапель на папір використовуються п'єзоелементи, а в термічних аналогах – мікроскопічний нагрівач. П'єзоелектричні головки забезпечують максимально дрібні краплі, тим самим демонструючи вищий дозвіл. Крім Того, вони менш схильні до механічних пошкоджень при раптовому закінченні чорнила в картрижд.
Залежно від моделі друкуюча головка може вбудовуватися в принтер або бути змінною. До основних плюсів стаціонарної деталі можна віднести її:
- міцність;
- надійність;
- довгий термін служби.
У свою чергу, змінна головка є складовою картриджа і піддається заміні разом з чорнилом. Практика показує, що при кольорового друку 50 і менше сторінок в місяць краще віддати перевагу саме таким моделям – при виході деталі зі ладу через недостатнє використання замінити її буде дешевше.
Струменевий принтер і фотодрук
Оскільки монохромні струменеві принтери вже ставляться скоріше до архівних варіантів, вам, швидше за все, доведеться вибирати серед кольорових моделей. Спочатку необхідно визначитися, чи хочете ви, щоб ваше обладнання могло роздруковувати якісні цифрові фото, або ж ви розраховуєте працювати тільки з кольоровими картинками.
Для роздруківки звичайних зображень цілком достатньо чотириколірних пристрою. Проте, така модель не в змозі передати півтони і відтінки, тому знімок, роздрукований на такому принтері, буде характеризуватися:
- недостатнім колірним відповідністю;
- явною розмитістю;
- помітною зернистістю.
Таким чином, для того щоб отримати якісні фотографії необхідно вибирати пристрій з 6 і більше квітами.
Деякі моделі здатні роздруковувати знімки прямо з фотоапарата, карти пам'яті або телефону (по протоколу Bluetooth), а найбільш просунуті екземпляри також оснащені пристроєм для друку на CD-дисках і дозволяють виводити на папір панорамні фото.
Окремим класом на ринку представлені мініатюрні струменеві принтери для роздруківки фотографій 10х15.