Величезний асортимент бензинових газонокосарок, представлений сьогодні на ринку, робить завдання вибору інструменту досить складною. Нижче подано деякі роз'яснення і рекомендації, які допоможуть вам розібратися в нюансах і придбати агрегат, який вас не розчарує і впорається з усіма поставленими перед ним цілями.
Ключові параметри бензинового триммера
- Вирішуючи, як вибрати бензиновий тример, необхідно мати на увазі, що оцінити придатність того чи іншого інструменту вам допоможуть наступні параметри:
- потужність двигуна;
- ємність бака;
- тип ріжучого механізму;
- форма рукоятки;
- ширина скошування.
1. Потужність
Потужність мотора безпосередньо пов'язана зі споживанням палива. Серед сучасних моделей представлені агрегати з полегшеним двигуном, простим і посиленим. При цьому моделі з двотактним мотором істотно дешевше чотиритактних аналогів. Проте, в експлуатації набагато зручніше саме чотиритактний двигун.
2. Ємність бака
Від об'єму бака залежить кількість часу, який ви зможете косити без дозаправки. При цьому слід мати на увазі, що чим вище ємність бака, тим важче газонокосарка.
3. Тип ріжучого механізму
Як ріжучий механізму може використовуватися нейлонова волосінь або металеві лопаті-ножі. Будучи більш простим і безпечним рішенням, волосінь, тим не менш, характеризується меншим терміном служби (вимагає регулярної заміни) і не дуже ефективна при зрізанні диких заростей і деревних гілок.
4. Тип рукоятки
Рукоятка триммера може бути виконана у вигляді кільця або ж у формі велосипедного керма. Перстеньподібна рукоятка характерна для бюджетних моделей. У таких пристроях функціональні кнопки розташовані на штанзі, що робить їх не дуже зручними у використанні. У свою чергу, в професійних зразках панель управління знаходиться в буквальному сенсі під рукою.
5. Ширина скошування
Що стосується ширини скошування, то слід прагнути до максимуму даного параметра, оскільки він визначає продуктивність операцій.
Типи бензинового тримера і сфера їх застосування
Всі сучасні бензинові тримери можна розділити на кілька основних типів:
- побутові;
- професійні;
- універсальні.
Для періодичного покосу трави на присадибній ділянці цілком підійде недорога газонокосарка невеликої потужності з двотактним двигуном. Ці моделі, як правило, характеризуються компактністю і мають невелику вагу. Вони досить маневрені і зручні, але лише для нетривалих операцій. Без зупинки агрегат можна використовувати не більше півгодини, після чого пристрій може потребувати хоча б 10-хвилинний «відпочинок». Крім того, до суттєвих недоліків побутових зразків можна віднести підвищену гучність, слабкий робочий механізм і відсутність вібраційної системи.
Цих недоліків позбавлені професійні пристрої, забезпечені посиленим мотором, додатковим захистом робочої частини і гвинтовим ножем замість волосіні, що дозволяє їм без проблем зрізати не тільки траву, але також товсті бур'яни та гілки чагарників. При цьому подібний агрегат відрізняється високим рівнем споживання палива, значною вартістю і досить дорогим ремонтом.
Практичним проміжним рішенням за ціною і якістю є універсальні моделі. Як правило, їх вибирають в побутових цілях - для швидкої і ефективної обробки великих територій.
Окремим поруч серед бензинових тримерів стоять мотокоси, призначені для виконання найскладніших завдань і здатні зрізати навіть товсті кущі та молоді дерева.