Представлене сьогодні на ринку число моделей вражає своїм різноманіттям, розібратися в якому, на перший погляд, досить складно, але, насправді, цілком можливо.
Види триммеров
Перше, з чим вам доведеться визначитися, замислюючись, як вибрати триммер для трави, так це з його видом. Сучасні тримери можуть бути:
- електричними;
- бензиновими;
- акумуляторними.
1.Електричні
Найнижчою вартістю і невеликою вагою можуть похвалитися моделі, що працюють від електрики. Вони не вимагають додаткових витрат на паливо і регулярного заряджання і є відмінним варіантом для невеликого прибудинкової простору. ДО недоліків таких пристроїв можна віднести їх не дуже високу потужність і територіальну обмеженість, яка визначається довжиною шнура.
2. Бензинові
Оптимальним варіантом для обробки великих площ стане бензиновий тріммер. Володіючи високою потужністю, ці агрегати здатні ефективно працювати при будь-якій погоді, але при цьому їх потрібно часто заправляти бензином і проводити регулярне техобслуговування. Негативним моментом також є вихлопні гази, які обладнання виділяє під час роботи.
3. Акумуляторні
Акумуляторні моделі приваблюють своєю автономністю і мобільністю. Поступаючись потужностними можливостями бензиновим зразкам, вони, тим не менш, цілком підійдуть для площ середнього розміру.
Основні технічні характеристики і функціонал триммеров
Ріжуча система триммера може бути представлена волосінню або ножами. Моделі з волосінню рекомендується вибирати в тих випадках, якщо ви збираєтеся працювати переважно з травою. Для кущів і дерев слід віддати перевагу агрегату з ножами.
Зручність використання пристрою в великій мірі залежить від форми ручки. Так, D-подібна ручка найкраще підійде для обробки доріжки або живоплоту. Воювати з дикими чагарниками і заростями найлегше з J-рукояткою, а ручка, виконана в формі T, дозволить вам довго не відчувати втоми при стрижці навіть найбільшого газону. Незалежно від форми рукоятки її штанга повинна бути телескопічною – це зробить пристрій максимально комфортним для будь-якого користувача.
Особливу увагу при виборі агрегату також необхідно приділити наступним характеристикам:
- ширина скошування ( «золотий стандарт» 30-35 см);
- тип приводу (вал з редуктором вважається більш надійним варіантом, ніж тросик);
- функціонал.
Для бензинових моделей важлива ємність бака і кількість тактів двигуна – перевагу слід віддавати великим баку і 4-тактні мотори. Серед електричних тримерів більш компактними і збалансованими є агрегати з нижнім розташуванням двигуна, в той час як габаритні моделі, в яких мотор розташований зверху, демонструють вищу потужність. Якщо ж ваш вибір припав на акумуляторне пристрій, то варто брати модель з зарядом, якого вам вистачить більше ніж на годину.
У великій мірі функціональність триммера залежить і від кількості комплектних насадок, за допомогою яких газонокосарка зможе замінити садові ножиці, косу, кромкорез, культиватор і навіть снігоприбирач. Наявність в моделі блокування двигуна від перегріву захистить пристрій від передчасного виходу з ладу, а розворот ріжучої системи і коліщатка зроблять робочі операції особливо зручними і не дуже нудними.