Ніщо так не зігріває, як верхній одяг, коли морозно, вітряно і сніжить. Проаналізуємо матеріали, фасони й те, на що справді варто звернути увагу під час купівлі. Адже різниця між «щоб було» і «аби було» очевидна.
У якісних моделей водонепроникні та вітрозахисні тканини. У них не холодно і не жарко. Передбачені регульовані манжети, капюшон і кишені. А невдалу покупку часто видає незручний крій, який обмежує рухи та не підходить по фігурі. Нумо розбиратися, якою має бути зимова куртка, аналізуючи ключові моменти її пошиття.
Як вибрати якісну куртку на зиму, враховуючи особливості матеріалу
Саме від якості матеріалу залежить здатність виробу зберігати тепло і захищати від негоди. Синтетика у вигляді поліаміду, поліестеру, холлофайберу, синтепону тощо, а також шкіра, якнайкраще ізолюють від вітру, дощу і снігу.
Це важливо, адже поганий захист загрожує переохолодженням. Добротні матеріали не розтягуються і не рвуться. Добре переносять постійне носіння і прання. Брендові речі (Alpine-Pro, Forclaz, Turbat) не з дешевих, зате в довгостроковій перспективі окупаються сповна. Прослужать не один сезон.
Наповнювачі
Зимові куртки утеплюють різними наповнювачами: флісом, TirolWool, пером. Найчастіше все ж зустрічаються пух, синтетика і шерсть. Розберемо їхні сильні та слабкі сторони в порівняльній таблиці:
Властивості |
Пух |
Синтетика |
Шерсть |
Переваги |
|
|
|
Недоліки |
|
|
|
Куртка із синтетичним наповнювачем зігріває навіть бувши мокрою. Пухова, стьобана, з водовідштовхувальною обробкою теж справляється з цим завданням, але обходиться дорожче. Якщо купувати для активного відпочинку або подорожей, вкладення виправдані. Адже в походах кожен грам на рахунку, пухові вироби підкуповують легкістю і можливістю компактно упаковуватися. За правильного догляду служать дуже довго, зберігаючи свої утеплювальні властивості. Однак вимагають ретельного догляду під час прання і сушіння, щоб пух не брався грудками. Іноді викликають алергію. Із синтетичними в цьому питанні простіше, їх перуть на стандартних програмах. З питань здоров'я теж без нарікань.
У скарбничку знань: Як прати шкіряну куртку — в хід ідуть підручні методи від 5 частих забруднень
Матеріал верху
Його завдання — оберігати від холоду, не пропускати вологу, бути міцним і таким, що дихає. Нейлон у цьому плані дуже практичний. Він зносостійкий, здатний протистояти воді та вітру. Однак не завжди пропускає повітря. Через це, гарненько побігавши й пострибавши, у такій курточці буває спекотно й парко. Поліестер схожий на нейлон за своїми властивостями, але з тією різницею, що «дихає». Тканини на основі поліестеру не сідають і не розтягуються, вони кращі для тих, хто ставить собі питання, яка куртка краща на зиму.
У Gore-Tex і їй подібних тканин відмінна водо- і повітропроникність. Мембрани дозволяють волозі зсередини виходити назовні, зберігаючи тепло і сухість. Це ідеальний варіант для активного відпочинку взимку, проте такі речі коштують дорожче за стандартні.
Бавовна «дихає», але не відводить вологу, довго сохне. Підходить для сухої погоди, коли вітряно та сиро, краще не вдягати, щоб не мерзнути. А ось вовняні куртки добре зберігають тепло, розраховані для міського стилю.
Як правильно вибрати теплу зимову куртку за фасоном і розміром
Вдало підібраний фасон мінімізує задування холодного повітря під одяг. Подовжені куртки з високим коміром і капюшоном надійніше захищають від вітру та снігу. Коли складно визначитися, якою має бути зимова куртка, всупереч усім канонам моди, варто придивитися до зручної — такої, що не сковує рухи. Вузька має шикарний вигляд, але в такій часто буває тісно, а надто широка сидить на фігурі мішкувато, в ній задуває в усі щілини.
Дотримуватися свого розміру — так само важливо, як при підборі взуття. Якщо носити надмірно великий одяг, буде не комфортно і не красиво. У такому почуваєшся як не у своїй тарілці. У маленькій курточці не піддягнеш на себе теплий светр. Буде холодно, скутість у рухах тримає в постійній напрузі. При цьому вигляд абсолютно безглуздий.
Ретельний підбір фасону і розміру зимової куртки — питання зручності й здоров'я протягом зими. Розглянемо нюанси, щоб знати, як підібрати зимову куртку.
Довжина куртки
Малорухомим і тим, хто постійно на вулиці, як раз подовжений виріб. Чим він довший, тим краще захищені стегна і коліна. Якщо доводиться сідати за кермо авто, буде незручно. У тих, що до середини стегна, легше рухатися. Якщо доводиться постійно проявляти активність, практичніше взяти коротку курточку або середню за довжиною, щоб забезпечити собі абсолютну свободу рухів.
Читайте: Як красиво зав'язати шнурки на кросівках — 3 методи та 10 технік для різного взуття
Покрій
- Парка
Довга, закриває стегна і коліна. У такій тепло навіть там, де лютує заметіль або протяг. У неї багато кишень і капюшон із хутром, який додатково захищає обличчя від вітру. Конструкція важка і громіздка, обмежує рухливість. За вартістю дорожча за інші куртки. - Бомбер
Стильний, модний дизайн короткого крою. Забезпечує хорошу рухливість, але не захищає від холоду стегна і ноги. Коли по-справжньому зимно, краще не вдягати. - Пуховик
Надзвичайно теплий і легкий завдяки пуховому наповнювачу. Якщо намокне під мокрим снігом, обрезкне і перестане гріти. - Анорак
Зшитий із водонепроникних і вітрозахисних матеріалів. Якраз для активного відпочинку, оскільки не сковує рухів. Часто одягається через голову, що не завжди зручно. Порівняно з іншими куртками на блискавці, гірше гріє.
Як визначити свій розмір
Вимірювальною стрічкою заміряють окружність грудей у точках, що найбільше виступають, потім контури талії та межу стегон у найширшій частині. Також оцінюють довжину рук, приклавши метр від плеча до зап'ястя. Цифри підкажуть параметри. У кожного бренду свої розмірні таблиці, потрібно звірятися на сайті або на етикетці виробу.
Зимова куртка має бути такою, щоб під неї можна було вдягнути теплий светр або флісову кофту. Її приміряють із тим одягом, який у планах носити взимку. Одягнувши, спробуйте підняти руки, нахилитися, присісти. Має бути комфортно, ніде не передавлювати. Рукава мають закінчуватися на початку великого пальця при опущених руках.
Як вибрати якісну куртку на зиму: важливі аспекти
Щоб було тепло, обирають виріб із водонепроникними мембранами або покриттями, з якісним синтетичним утеплювачем (PrimaLoft або Thinsulate) або натуральним пухом. Перевіряють шви, вони мають бути герметизованими, щоб не проникала вода. Стібки рівні, без ниток, що стирчать. Конструкція капюшона така, що зручно сидить на голові, регульована і глибока, аби захищала обличчя від вітру і снігу.
Вірна ознака якісної продукції — гарантія від виробника. Деякі бренди пропонують розширені гарантії, включно з ремонтом або заміною, у кожному індивідуально розглянутому випадку.
На замітку: ТОП 7 кросівок на зиму 2024-2025 років
Кишені
Сумлінні виробники їх утеплюють для додаткового захисту рук: обшивають м'яким, приємним до тіла матеріалом. Роблять із водонепроникної тканини або з підкладкою, щоб захистити вміст. Важливо, щоб були надійні застібки — блискавки, кнопки, липучки. А розмір отворів комфортно-місткий — для вільного проходження долонь у рукавицях або рукавичках.
Щоб перевірити якість кишень, оглядають матеріал усередині. Він має бути міцним. Блискавки та інші застібки в якісних курточках працюють плавно, не заїдають. Кнопки та липучки не повинні відкриватися самі по собі. Шви навколо кишень мають бути рівними, без видимих дефектів, інакше будуть легко розриватися. Якщо помістити в кишені ключі або смартфон, вони не повинні виглядати перетягнутими або деформованими.
Манжети та комір
Часто це подвійні манжети або з внутрішнім утеплювачем. У хорошій зимовій моделі вони регульовані, з липучками, кнопками або гумками, для щільного прилягання до зап'ястя. Матеріал міцний, не розтягується і не дає усадки. Манжети мають бути спроєктовані таким чином, щоб можна було носити із зимовими рукавичками, які щільно прилягають.
Комір має бути високим для захисту шиї від вітру і холоду. Такий, щоб можна було підняти, застебнути та відрегулювати за допомогою шнурка або липучок. Його внутрішня частина обов'язкова з м'якого матеріалу — він не подразнює шкіру при тривалому носінні.
Варто знати: Як одягатися на пробіжку взимку — роз'яснення 4 принципів багатошаровості одягу
Застібки
- Блискавки
Повинні бути із захисною планкою-прошарком, яка запобігає проникненню води. Ті, що з двома замками, зручні, дають можливість регулювати куртку з обох боків. Частина блискавки біля коміра повинна мати м'який захист, щоб не подразнювати підборіддя. - Кнопки
Перевіряють, чи легко застібаються і розстібаються в рукавичках або пальчатках. Дивляться, щоб були надійно прикріплені до тканини. Якщо передбачені на додаток до блискавки, добре, вони запобігають задуванню через зигзаги. - Липучки
Повинні закриватися так, щоб не залишати щілин для всюдисущого вітру. Краї оброблені таким чином, щоб не дряпали шкіру і не чіплялися за інші тканини. - Шнури та стопери
Регулюють облягання куртки в талії, по низу та область капюшона. Мають бути спроєктовані так, щоб не розмагнічуватися і не відриватися, водночас не дубіли на морозі.
Не важливо, хто носитиме куртку — дорослий, дитина чи підліток — ключові аспекти схожі. Звертають увагу на матеріал, утеплювач, довжину, крій, тип застібок і якість виконання. Важливо, щоб куртка була зручною, теплою, водонепроникною і такою, що пропускає повітря.
Для дітей і підлітків варто вибирати куртки з урахуванням того, що вони активні та підростають. Для дорослих важливо приділити увагу функціональності та стилю, аби підходили для роботи й для відпочинку.
До слова: ТОП 10 найкращих зимових курток для жінок і чоловіків для будь-якого стилю і погоди