Струменеві принтери охоче нагадують про необхідність заміни картриджів блокуванням друку. Однак друкувальні пристрої можуть невірно визначати рівень фарби, тому якщо виникли сумніви, є сенс самостійно оцінити реальний стан справ.
Як перевірити рівень чорнила в принтері?
Дізнатися, що там з фарбою в струменевому принтері, допоможе ПЗ. Назва утиліти та нюанси використання функціонала Windows залежать від бренду. Комп'ютер може видавати неточні або явно помилкові відомості, особливо коли йдеться про повторно заправлений картридж.
Бренд
|
Як подивитись? |
Epson |
Для отримання інформації можна скористатися такими способами:
Працюючи з ПЗК чи СБПЧ електронний рівень фарби часто відрізняється від реального. У разі СБПЧ за чорнилом нескладно стежити візуально |
НР | У випадку з технікою від НР допоможе утиліта HP Smart. Також можна скористатися засобами Windows, у центрі рішень НР є відповідний розділ |
Canon | Стандартний спосіб передбачає використання функціонала Windows. У властивостях принтера заходимо у вкладку «Сервис» і дивимося рівень статусу друкувального пристрою |
Друкуємо брошуру: 3 способи, як роздрукувати книгу на принтері
Що потрібно для заправки струменевого картриджа?
В обов'язковому порядку знадобляться фарби та одноразові рукавички. Також спростити процедуру можуть зубочистки, тонкий скотч, паперові рушники. На останні не варто надто сподіватися: не факт, що встигнуть увібрати чорнило. При попаданні фарби на одяг або дерев'яну поверхню навряд чи вийде вивести забруднення. Як безпечно змінити чорнило, що закінчилося, в принтері? Облаштуйте робоче місце на столі, яке не шкода забруднити.
Усуваємо застрягання: Що робити, якщо принтер зажував папір: інструкція по витягу з 8 пунктів
Як заправити струменевий принтер: інструкція
Процедура відрізняється залежно від конструкції витратника.
Картриджі, що перезаправляються
Якщо принтер працює на ПЗК, клопіт із заправки зводиться до мінімуму:
- Перед тим, як заправити порожні картриджі струменевого принтера, огляньте, чи немає механічних пошкоджень: чи на місці чіп, чи не порвана плівка, чи немає тріщин у корпусі. Витратник з очевидними фізичними дефектами підлягає заміні.
- Якщо потрібно заправити всі картриджі одним шприцом, беріть їх у послідовності, яка забезпечить збереження кольорів належної якості. У цьому випадку пара крапель іншої фарби, що залишилися в шприці, ролі не зіграє. Послідовність така: жовтий, червоний, синій, чорний.
- Відкрийте отвір для повітря. Заливайте фарбу, поки до верхньої крайки картриджа не залишиться приблизно 1 см. Закрийте отвір для чорнила, відкрийте повітря. Вставте свіжий картридж у принтер.
Одноразові картриджі
Тут процедура складніша, оскільки одноразові розхідники, на відміну від ПЗК, виготовлені з непрозорого пластику. Алгоритм наступний:
- Знімаємо з картриджа наклейку, шукаємо отвір за яким резервуар для фарби.
- Протикаємо прошарок, що захищає отвір, зубочисткою або циганською голкою. Якщо не зрозуміло, яка фарба в картриджі, опускаємо всередину зубочистку і дивимося, в яке забарвлення вона забарвиться.
- Набираємо фарбу в 10-кубовий шприц і вставляємо голку в отвір приблизно на 1 см. Потихеньку видавлюємо чорнило у розхідник. Кількість залежить від обсягу резервуара. Якщо стався перебір — частину чорнила можна витягнути назад шприцом. Якщо не вдалося залити фарбу в домашній принтер, як належить — доведеться прибрати краплі, які потрапили повз, за допомогою паперового рушника. Особливо важливо, щоб контакти витратника були чистими.
- Заклеюємо отвір вузьким скотчем.
- Вставляємо картриджі в принтер.
- Легким рухом руки закриваємо кришку апарату. Тестуємо заправку пробною сторінкою, оцінюємо результат.
Цікава стаття: Чому принтер не бачить картридж: 4 лайфхаки для ремонту
СБПЧ
Технологія заправки СБПЧ:
- Заправляємо ємності. Виймаємо з ємності заглушку, наливаємо в неї чорнило, використовуючи шприц як лійку. Послідовність фарб та сама, що у випадку з ПЗК: починаємо з жовтого, закінчуємо чорним. Місткість припиняємо наповнювати, коли до верху залишилося приблизно 2 см. Закриваємо отвір для чорнила.
- Прокачуємо СБПЧ за допомогою чистого шприца. Знімаємо заглушки на картриджах, після чого чорнило тече в них по шлейфу. Допомагаємо процесу, витягуючи повітря шприцом. Щойно фарба потрапила до нього — прокачування одного кольору закінчено. Послідовність та сама: від жовтого до чорного. Прокачані картриджі одразу закриваємо заглушками.
- Вирівнюємо повітряний баланс. Закриваємо отвори для повітря у ємностях. Перевертаємо їх таким чином, щоб відсіки для повітря опинилися зверху. Повертаємо у вихідне положення.
Роздруковуємо наклейки: 2 способи, як друкувати наклейки на звичайному принтері
Як уникнути помилок
Не намагайтеся заощадити час, заправивши картридж у принтері. Попадання фарби всередину пристрою може стати причиною дорогого ремонту.
Перед тим, як заправити кольоровий струменевий принтер, бажано вивчити картридж. Це допоможе правильно ввести голку у розхідник. Також не варто нехтувати вивченням інструкції із заправки до моделі, якщо виробник принтера подбав про складання відповідного посібника.
Самостійне заправлення — посильне заняття для більшості користувачів. Є, звичайно, й інші варіанти: придбання нових картриджів або звернення до сервісу для заправки беушних. Однак за таких підходів вартість надрукованої сторінки буде набагато вищою. Картридж в новій обгортці може коштувати як 50% принтера, послуги сервісних організацій теж часом неприємно дивують. Набагато вигідніше придбати фарбу, рукавички та зробити все самому.
Заправляємо лазерник: Як заправити лазерний принтер: докладний гайд та 5 особливостей