Собаки, як і люди, багато сплять, тому важливо вибрати лежанку, яка відповідає їхнім потребам. Адже це якраз те місце, де вони почуваються захищеними та спокійними.
Тож заглибимося в питання, як вибрати лежанку для собаки, з урахуванням розміру, породи, звичок і особливостей поведінки. Підсобимо своєму улюбленцю не тільки в місці для відпочинку, а й надамо йому справжній райський куточок задоволення та надійності.
Чому важливий правильний вибір лежанки
Наші хвостатики люблять вилежуватися і дрімати. Зручна лежанка, яка підходить за розміром, дає їм комфорт і відчуття безпеки. Це особливо важливо для цуценят і літніх вихованців, адже лежаки додатково підтримують тільце і рівномірно розподіляють вагу, зменшуючи тиск на суглоби.
Лежак значущий для комфорту і здоров'я чотирилапого з кількох причин:
- Якщо у тварини артрит або дисплазія тазостегнового суглоба, ортопедична основа лежанки сприяє зменшенню болю і дискомфорту.
- Згорнувшись клубочком у затишному містечку, собачці тепліше, що важливо в холодну погоду. Вона ізолює вихованця від холодної підлоги, допомагаючи підтримувати комфортну температуру тіла.
- Власне місце для відпочинку заспокоює собаку, він сприймає лежанку як безпечний притулок.
- Дає власний простір, де пес може відпочивати без побоювання комусь завадити. Це особливо важливо, якщо в будинку кілька тварин або маленькі діти.
Також лежанка впливає на сон і поведінку нашого хвостатика. Таке містечко зазвичай м'яке і тепле, тому в ньому хочеться довше повалятися і солодко поспати. А це ключове значення для відновлення енергії.
- Стресуючи, тварина завжди зможе сховатися в лежаку, щоб заспокоїтися.
- Маючи власне місце для відпочинку, песик рідше лазитиме по диванах, кріслах і ліжках. Таким чином у нього меншою мірою проявлятиметься домінування і почуття власності на меблі.
- Регулярно проводячи час у лежанці, у собаки з'явиться стабільний режим сну. А це сприяє ритмічності відпочинку і підтримує біологічний цикл організму.
Цікава стаття: Як вибрати повідець для собаки — огляд 6 різновидів
Як підібрати розмір лежака для собаки
Спробуйте виміряти собаку в положенні лежачи, спонукайте його лягти у своїй звичній позі. Можливо, він любить скрутитися калачиком або розвалитися, витягнувшись на повний зріст. Виміряйте її гнучкою мірною стрічкою від носа до основи хвоста. Додайте додаткових 20-30 см, щоб був додатковий простір.
Якщо пес воліє спати, скрутившись, цілком можна обійтися меншим розміром лежанки. А для сплячого, який витягується, доведеться підбирати довшу, щоб можна як слід розслабитися.
Обов'язково беруть до уваги вагу собаки, аби виріб міг витримати великі та важкі породи. У таких випадках придивляються до міцності матеріалів. Практичними вважаються бязь, повсть, поліестер та інші.
- Лежанки з бортиками підійдуть для собак, які люблять на щось спиратися.
- Відкриті плоскі лежаки якраз для лежебок, які сплять витягнувшись.
- Якщо собачка ще цуценя, потрібно прорахувати його потенційні параметри в дорослому віці. Тоді не прогадаєте ні з конструкцією, ні з типом.
- Лежанки-будиночки (будки) створюють закритий простір, який надає собаці відчуття захищеності. Для багатьох вихованців важливо мати власний «притулок», де вони можуть відпочивати або ховатися. Будиночки захищають від шуму, протягів і світла, створюючи спокійне і комфортне середовище для сну. У будках краще утримується тепло тіла собаки, їх доцільно купувати для порід, які постійно мерзнуть, або для собачок, що старіють.
Купивши лежак, дайте вихованцеві час адаптуватися до нового місця відпочинку. Деякі відразу приймають все як є, іншим може знадобитися час, щоб усвідомити й звикнути.
Варто знати: Як вибрати намордник для собаки — 5 найбільш ходових
Яку лежанку для собаки краще вибрати за матеріалом: таблиця
Слід обирати матеріал лежанки, виходячи з віку та розміру чотирилапого. Також враховують його звички уві сні, стан здоров'я і ваші умови проживання. І звісно ж потрібно розуміти наскільки легко буде чистити оббивку, щоб підтримувати чистоту. До речі, багато лежаків продаються з водонепроникними або знімними чохлами, які легко очищаються.
Матеріал
|
Переваги | Недоліки |
Плюш | М'який і затишний, ідеальний для хвостатика, який любить комфорт і тепло | Збирає шерсть, у догляді вимагає педантичності |
Мікрофібра |
М'яка, зносостійка, легка в чищенні. Ідеальна для активних собак або тих, які часто бувають на вулиці |
Не можна сушити на батареях і обігрівачах після прання, інакше втратить свої особливості |
Ортопедична піна | Допомагає розподіляти вагу рівномірно і зменшує тиск на суглоби |
|
Поліестер |
Стійкий до появи плям і не вбирає вологу. Оптимальний матеріал для собак, які можуть мочитися під час сну |
|
Бавовна | М'яка, така, що дихає, комфортна, коли спекотно | Не довговічна, швидко брудниться |
Фліс |
Зберігає тепло, м'який, легко прати. Ідеальний для собак, які мерзнуть |
Притягує волосся, шерсть і пил |
Синтетична шерсть |
Надає м'якість і затишок, імітуючи властивості натуральної вовни, але з більшою зносостійкістю і легкістю в догляді. Цей матеріал часто обирають за його теплові властивості та комфорт для собак, які люблять м'які та пухкі поверхні |
|
Латекс | Довговічний, еластичний, з антимікробними властивостями | За вартістю дорожчий порівняно з іншими матеріалами |
Нейлон | Міцний, водонепроникний, легко чиститься | Жорсткіший порівняно з плюшем або мікрофіброю |
Бамбукова тканина |
Дихає, антибактеріальна. Підходить для собак із чутливою шкірою або алергіями |
|
Деякі лежанки комбінують різними матеріалами, щоб тварині було комфортно і простіше чистити. Наприклад, лежанка може мати ортопедичну піну в основі для підтримки та м'який плюшевий або мікрофібровий верх.
Для підтримки чистоти лежака потрібен регулярний догляд.
- По плюшу щодня потрібно проходитися порохотягом і, щоб освіжити, прати в машинці за наявності знімного чохла.
- Мікрофібру легко відчищати вологою ганчіркою. Більшість мікрофібрових лежанок можна прати в пральній машині.
- Лежанки з ортопедичної піни часто зі знімними чохлами, які можна прати. Саму піну слід очищати вологою ганчіркою, змоченою в мийному засобі. Сильно не мочити.
- Поліестер можна прати в машині, догляд за ним безпроблемний.
- Бавовняні лежанки доводиться часто прати, через це вони сідають і втрачають форму.
- Флісові лежанки легко прати. Вони швидко сохнуть.
- Нейлонові лежаки відчищаються вологою ганчіркою.
- Бамбукові тканини не бояться машинного прання і швидко сохнуть.
Пізнавальна стаття: Як вибрати нашийник для собак: 4 популярні види
Форма і стиль лежанки: що краще
Круглі лежаночки в самий раз для песиків, які люблять згортатися кілочком під час сну. Такі привносять для тварини відчуття безпеки та захищеності. Часто — завдяки тому, що м'які. Розраховані для невеликих порід і цуценят.
В овальних лежаках трохи більше місця для розтягування. У їхніх конструкціях передбачені підняті краї для додаткової підтримки й комфорту. Підходять для собак середнього розміру або тих, хто любить згортатися, але іноді воліє витягнутися.
Прямокутні моделі — для собак, які сплять витягнувшись. У них тверда основа, тому розраховані для великих порід або собачок із проблемними суглобами. Такі лежаки легко вписуються в кути кімнати або поруч із меблями. Можуть бути варіанти з ортопедичною піною для додаткової підтримки.
Лежанки з бортиками гарні для хвостатих, які люблять спиратися на щось уві сні. Борти надають відчуття захищеності. У деяких моделей вони знімні, щоб було простіше чистити. Підходять для собак будь-якого розміру, включно з тими, хто згруповується, коли спить, або потребує додаткової підтримки голови та шиї.
Стиль собачої лежанки суттєво впливає на інтер'єр у домі. Та, що гармонійно вписується в дизайн приміщення, створює затишок, маючи певну естетичну цілісність. Якщо лежачок гармонує за кольором з іншими забарвленнями в кімнаті, може слугувати акцентом або доповнювати колірну схему.
Текстури та матеріали теж відіграють не останню роль. Наприклад, лежанка з натурального бамбука до пари екологічному стилю, а плюшева, велюрова або флісова одомашнює.
Якщо інтер'єр у домі певної теми або з декоративними акцентами, можна вибрати лежанку, яка відображає це. Наприклад, морську тематику, квіткові візерунки або геометричні малюнки.
Читайте: Миска для собак — як вибрати за розміром, глибиною, матеріалом, стійкістю: 4 підказки
Безпека лежанки
Гіпоалергенні тканини не спровокують алергічних реакцій у собак. Натуральні, такі як бавовна або бамбук, вважаються найбезпечнішими. З точки зору практичності, які важко порвати або прогризти, добре проявляють себе міцний поліестер і нейлон.
Не варто купувати лежанки з дрібними деталями, які собака може проковтнути: ті ж самі кнопки, бісер, прикраси або блискавки можуть спровокувати задуху, утруднене травлення або інші небезпечні ситуації. Варто придивлятися до виробів, які легко чистити, вони не накопичують бактерії та алергени. Знімні чохли та ті, що можна прати, — у пріоритеті.
Правильно підібраний розмір лежанки запобігає падінню або незручному положенню під час сну. Це особливо актуально для стареньких або хворих песиків. Тож вибір безпечної лежанки включає вибірковість матеріалів, перевірку на небезпечні деталі та міцність/надійність конструкції, щоб улюбленець почувався як риба у воді.
Підсумовуючи, виводимо ключові моменти, які слід врахувати при виборі лежанки:
- Правильні розмір і форма критично важливі. Вони мають відповідати розміру пса і підтримувати його улюблені пози під час сну.
- Безпечні, довговічні та комфортні матеріали — вирішальні. Важливо обирати гіпоалергенні, легкі в догляді тканини, які дихають, не линяють і не дають усадку.
- За лежанкою легко доглядати: чистити, прати, пилотяжити.
- Не купувати з маленькими деталями, надійні конструкції безпечні для здоров'я.
- Ортопедичні лежаки — для старших і хворих собак, щоб забезпечити підтримку і комфорт.
- Стиль виробу впливає на загальний вигляд кімнати, тому варто вибирати такий, що вписується в інтер'єр.
Кожен собака унікальний, важливо враховувати його вподобання та звички. Тільки так вийде зробити обдуманий вибір комфортного містечка для відпочинку своєму хвостатику.
На замітку: Як вибрати корм для собаки: 7 підказок