Що таке і як влаштований кондиціонер типу? Які його особливості та чому його варто купити? Про все це розповідає цей гайд. У статті також даються поради щодо вибору пристрою.
Що таке канальний кондиціонер
Як і класичні моделі подібного обладнання, така система підтримує функції охолодження і обігріву приміщення. Головна відмінність цих пристроїв полягає в тому, що вони ставляться не на стіну, а в повітропровід. Завдяки такому якості один девайс здатний забезпечити належний клімат у всій квартирі, а не тільки в окремій кімнаті.
Пристрій канальних кондиціонерів
Прилад являє собою поєднання кількох компонентів. Спрощена схема того, як він влаштований, виглядає так:
- Два блоки: вуличний і внутрішній.
- Траса – обидві частини Кліматтехніка з'єднані мідними трубками, по яких проходить холодоагент.
- Повітровід – підводиться з зовнішньої сторони будівлі до блоку, розміщеному в кімнаті. Таким чином девайс стає частиною вентиляційної системи.
В тему: Як правильно вибрати кондиціонери для квартири: 3 головних параметра вибору
Принцип роботи
В особливості функціонування кліматичного приладу розібратися неважко:
- Розміщена на вулиці конструкція забирає повітря.
- Той по воздуховоду йде до внутрішньої частини системи, де підігрівається або охолоджується до заданого власником температурного значення.
- Після того, як повітря проходить через вбудований в кондиціонер фільтраційний елемент, він розподіляється внутрішнім блоком по системі відводів. Реалізується це за рахунок вентиляторів.
Типи канальних кондиціонерів
Є два основні варіанти:
1. Моделі зі стандартним (циклічним) двигуном: спочатку температура досягає встановлених користувачем показників, потім – компресор перестає працювати. Коли температурне значення різниться з встановленим на 5 градусів, мотор знову запускається.
2. Касетні пристрої інверторного типу функціонують безперервно: коли t° стає такою, якою задумав власник, девайс просто знижує продуктивність. Таке рішення дозволяє економити 30-60% електроенергії. Крім того, компресор не відчуває частих навантажень, які створюються в момент увімкнення і відключення, за рахунок чого подовжується його термін служби. Подібні канальні кондиціонери мають більш високу ціну, ніж класичні моделі.
Крім компресора системи кондиціонування ділять на типи і за іншими ознаками. Про це – нижче.
Підбірка: ТОП-10 кращих кондиціонерів для дому та офісу
За режимам роботи
Канальні девайси можуть бути реалізовані як спліт-системи, які здатні бути вентилятором, а також охолоджувати і обігрівати приміщення, або ж вони будуть працювати виключно на охолодження, підтримуючи встановлені користувачем температурні показники. Перший варіант, як правило, дорожче, але зручніше: якщо раптом опалення немає, можна прогріти квартиру.
За напору вентилятора
За цим параметром касетні кондиціонери можна поділити на три основні типи. Вони описані в таблиці.
Напір вентилятора (Па)
|
Для чого варто купити |
---|---|
до 45 – низький | Для кондиціонування в короткій системі повітропроводів, монтуються найчастіше в короб на стелі. Підійдуть в квартиру, невеликий офіс, для дачі. |
до 100 – середній | Для магазинів малої і середньої площі. Оптимальне співвідношення напірної сили і довжини воздуховода дозволяє забезпечити фільтрацію повітря в декількох приміщеннях одночасно. Іноді такі кондиціонери використовують в приватних будинках. |
до 250 – високий | Потужність обладнання дозволяє працювати у великій, розгалуженій системі вентиляції. Підходить для заводів, цехів з великою площею. |
Цікаво: ТОП-10 кращих виробників кондиціонерів і 5 основних критеріїв вибору
За наявності додаткових функцій
Деякі канальні кондиціонери, крім основних завдань, вміють:
- Грати роль осушувача або зволожувача повітря: корисно для занадто сирих або, навпаки, дуже сухих приміщень.
- Працювати за таймером: опція дає можливість користувачеві виставити розклад, коли прилад буде включатися і вимикатися.
- Берегти сон власника за допомогою режиму сну: в певний час обороти двигуна, як і гучність роботи приладу, знижуються.
- Самодіагностіроваться: сповіщати власника про неполадки в спліт-системи. Це дозволяє вчасно усунути несправність і не допустити виходу її з ладу.
Правила установки канальних кондиціонерів
Існують умовні етапи монтажу:
- Установка зовнішнього блоку. Для цього використовують спеціальну підставку-кишеню або кріплення.
- Підключення живлення, прокладка фреон траси. Якщо повітрявідвідна система ще не встановлена, спочатку роблять її.
- Гідро-, теплоізоляція траси. Вона дозволяє продовжити приладу життя, захищає його від зовнішніх впливів.
- Установка блоку в приміщенні. Його монтують в фальшпотолка – це складніше, ніж із звичайними спліт-системами на кшталт CH-S12FTXE-NG, зате помітні лише вибрані користувачем вентиляційні решітки або дифузори: цілісність інтер'єру практично не порушується. ДО того ж, один такий кондиціонер може обслуговувати кілька приміщень.
Пригадується: і режими роботи кондиціонера – огляд 7 основних і 4 додаткових опцій кліматичної техніки
Переваги та недоліки канальних кондиціонерів
Як і всі пристрої, ці теж мають достоїнствами і мінусами. Отже, до головних плюсів касетної кліматичної техніки відносяться такі факти:
- моделі не порушують інтер'єр;
- є можливість підтримки оптимального клімату в декількох приміщеннях;
- реально під'єднати до припливно-витяжної вентиляції: об'єднання з такою системою знижують витрати на обігрів.
Істотний мінус девайсів – вони вимагають більш довгого проектування і складніше в установці: тут без профі не обійтися.
Який вибрати канальний кондиціонер
Щоб купити підходящий варіант, варто враховувати розмір приміщення, а також його призначення. Виходячи з цього, слід звернути увагу на два головні критерії:
1. Продуктивність – максимальна кількість холоду, яке може створити система за одиницю часу. Показник, перш за все, залежить від кількості теплоти, яка надходить в приміщення. Воно повинно відповідати холодопроизводительности кондиціонера. Все розраховується за формулою.
Формула: Qсв + Qст + Qпер + Qбт + Qлюд=Qхол
|
|
---|---|
Скорочення | Що означає |
Qсв | Тепловий потік, що надходить в приміщення від сонця через світлопрозорі огороджувальні конструкції. |
Qст, Qпер | Тепловий потік, який надходить в кімнату від сонця через непрозорі огороджувальні конструкції, перекриття. |
Qбт | Тепловий потік відпобутового обладнання. |
Qлюд | Тепловий потік від людей, що знаходяться в квартирі, офісі. |
Примітка: всі показники вимірюються в Ватах на квадратний метр. |
2. Статичний напір – відповідає за подачу розрахункового об'єму повітря в приміщення за одиницю часу. Призначення кожного показника описано вище в розділі про типах кліматичної техніки.
Що ще врахувати:
- Двигун – звичайний або побутовий. Якщо пристрій використовується рідко, підійде недорогий варіант з простим компресором. Для регулярного використання краще вибрати інверторну модель.
- Рівень шуму – рекомендується купити варіант з показником не більш 50 децибел: так пристрій працювати не заважатиме користувачеві.
Дивіться також: Неприємний запах з кондиціонера в квартирі: 3 можливі причини і шляхи вирішення проблеми
Знаючи про особливості канальних кондиціонерів і з огляду на всі критерії, не важко вибрати найкращий варіант для квартири або іншого приміщення.
Як правильно підібрати карту пам'яті в екшн-камеру: короткий гайд і 3 нюанси