Лайтбокс — це куб, необхідний у роботі фотографа. Рівномірне розсіювання світла дозволяє робити чіткі фотографії на однотонному полотні. Інструкції цієї статті розкажуть, як зробити бокс для фотографування самому.
Матеріали, необхідні для саморобного лайтбоксу
Витрати обходяться якнайменше. Вийде зробити саморобний лайтбокс зі стандартної картонної коробки. Її каркас згодом ушкоджується, оскільки картон гнеться та ламається. Щоб надати міцності, є сенс скористатися ПВХ трубами діаметром 20 мм. Цей варіант найбюджетніший. Трохи дорожче коштують пінопластові або фанерні листи.
С каркасом розібралися: він картонний, із фанери, ПВХ чи пінопласту. Також знадобиться тканина, калька чи пергамент. Ними закривають бічні грані світлового куба, щоб м'яко розсіювали світловий потік.
Беруть 2-3 світлодіодні лампочки холодного світіння (колірна температура 5000 -6500К), так вдасться уникнути теплих відтінків на фото. Вибирають однакові — відповідні за потужністю та температурі світла. Бажано, одного виробника.
Також для фону знадобиться ватман або білий аркуш паперу. Для ефектів можна поекспериментувати з відтінками листа. Необхідні скотч, клей, прищіпки, щоб закріпити на каркасі папір чи тканину. Канцелярським ножем або ножицями простіше прорізати отвори у кубі.
Які інструменти знадобляться
Якщо саморобний лайтбокс буде з ПВХ, знадобиться пилка по металу або електролобзик. Ними доведеться робити пропили. Для різання труби знадобиться труборіз. За відсутності вирішується це питання при купівлі труб: просять працівників магазину нарізати матеріал на місці.
ПВХ труби з'єднують паяльником для пластикових труб, лобзиком або пилкою — що в кого є. Вийде не акуратно, але най буде так. Головне — зробити надріз в центрі, після чого займатися збіркою. Щоб зробити картонний лайтбокс, спецінструменти необов'язкові. Можна обійтися канцелярським ножем, скотчем та лінійкою.
Для довідки: Що таке витримка: 4 творчі режими фотоапарата
Процес створення лайтбоксу
Якщо робити довговічний лайтбокс з ПВХ труб, алгоритм дій такий:
- Нарізати труби в магазині чи власними силами.
- Зробити в них пропили завдовжки 1,5-2 см.
- З'єднати трубки між собою, зібравши надійний каркас у формі прямокутника.
- Виміряти розміри бічних граней і вирізати їх із паперу, кальки чи тканини.
- Закріпити фоновий папір на каркасі за допомогою прищіпок, канцелярських затискачів або скотчу (на власний вибір).
Тепер, коли основні роботи позаду, залишається організувати рівномірне підсвічування лайткуба. Залежно від об'єкта знімання, джерела світла повинні розташовуватися з обох боків та зверху.
Справжні підказки: Як вибрати електролобзик для дому: 5 правил та порад
Як зробити світло для лайтбоксу
Після виготовлення каркаса саме час налаштувати світло. Висвітлення має бути яскравим. Якщо коробка невелика, можна використовувати гнучкі настільні лампи. Коли об'ємна основа куба, рятують лампи з прищіпкою. Світлодіодні лампочки повинні світити в центр коробки з обох боків. Рекомендується зробити пробний знімок: увімкнути одночасно дві лампочки, потім поставити об'єкт усередину світлового куба, зробити фото та оцінити результат.
Великий лайтбокс доповнюють третім джерелом світла — зверху. Стежать, щоб довкола об'єкта фільмування не створювалися тіні. Якщо робимо лайтбокс на три лампи зі збільшенням розсіяного світла, вирізаємо в коробці не одну, а три сторони. По краях залишають трохи місця, щоб не втратила форму. Для запобігання перегріву бажано розміщувати лампи на безпечній відстані від стінок.
Пізнавальна стаття: Як перевірити пробіг фотоапарата — 6 вичерпних тез та поширені методи
Як правильно робити фотографії у лайтбоксі
Недостатньо знати, як зробити лайтбокс для фотографування самостійно. Також потрібно вміти ним правильно користуватися, щоб виходили вдалі знімки.
Доцільно вдатися до деяких хитрощів:
- Визначити розмір об'єкта знімання. Для об'ємних потрібна більша коробка, щоб створити рівномірне світло.
- Вибрати оптимальне свічення. Світлодіодні лампочки нейтрального або холодного відтінку створюють стабільну освітленість.
- Вибрати фон. Можна фотографувати об'єкт на білому, чорному або іншому задньому плані, що вигідно поєднується або виразно контрастує.
- Налаштувати камеру: відрегулювати діафрагму, витримку та інші характеристики для кращого результату.
- Протестувати для оцінки експозиції — попрацювати над пробними знімками.
Предмет фільмування розміщують у центрі світлового куба. Включають світло та налаштовують фотоапарат. Об'єкт центрують (встановлюють з іншими речами на одній осі) чи використовують дистанційне управління. Внаслідок цього камера під час знімання не тремтить. По завершенню знадобиться постобробка. Також не обійтися без корекції кольору, контрасту, різкості, чіткості та тіней.
Фільмування у лайтбоксі дозволяє створювати якісні зображення. Коштом рівномірного та м'якого освітлення можна вдало підкреслити окремі деталі знімка. Лайткуб допомагає робити привабливі фото, які обов'язково розширять користувальницьку аудиторію фотографа.
Також можливе знімання блікуючих предметів при використанні фотозон, що відбивають світло. Променевий потік потрапляє не на стіни лайтбоксу, а відбивається з поверхні, що зменшує відблиски на кадрах. Попри гладкість фону, редагування не завадить. Програма підвищить якість знімків та відкоригує зовнішній вигляд фото на розсуд користувача.
У тему: Як правильно налаштувати камеру вручну? — 9 обов'язкових опцій
Плюси та мінуси саморобного лайтбоксу: таблиця
Переваги |
Недоліки |
Не потребує великих матеріальних витрат |
Конструкція лайтбоксу не надійна |
Полегшений |
Незручний для знімання великого товару |
Розкриває сильні сторони предметного фільмування |
Не порівняний з професійною якістю |
Дає можливість експериментувати |
Низька естетичність |
Легкий ремонт та апгрейд |
Обмеження під час транспортування |
Лайтбокс для фотографування своїми руками – вдале рішення для тих, хто хоче влаштувати об'єктну фотографію під свої потреби. Недорого, за мінімальних зусиль. Для професійного використання краще придбати фабричний куб надійної конструкції. У саморобки зі складанням простежуються складнощі. Але для знімання товарів невеликого розміру — саме те!
Цікава стаття: Як вибрати світлофільтр: 8 типів, які творять диво з фотографіями