Обслуговування кондиціонерів за викликом коштує недешево. Багато речей, пов'язаних з чищенням та профілактикою, можна робити самостійно. Розберемося, що робити, якщо з робочого кондиціонера через трубку не капає вода.
Коли конденсат не має капати?
Основний варіант: взимку під час роботи на обігрів. У цьому випадку у внутрішньому блоці не утворюється конденсат, і дренажний вихід на вулицю залишається сухим. Однак при такому способі експлуатації кліматичної техніки розслаблятися не варто, оскільки вода утворюється в зовнішньому блоці. Там теж є піддон та трубка, які можуть замерзати. Такі проблеми можуть призвести до пошкодження комплектуючих кондиціонера. Щоб уникнути їх, купують підігрівач дренажу — частину зимового комплекту.
Для регіонів, де температура повітря може падати нижче -20, виробники випускають інверторні кондиціонери, розраховані на експлуатацію в сильний мороз. У комплектацію такої техніки входять обігрівачі піддона та картера, додаткові хладонові контури. У них реалізовано режим відтавання та плавний пуск компресора, регулюється обертання вентиляторів. Агрегати, обладнані з урахуванням зимової експлуатації, не завдають клопоту. Єдиний негативний момент — під зовнішнім блоком у морозні дні утворюється гірка льоду.
У будь-якому випадку при обігріві приміщення з трубки внутрішнього блоку конденсат не капає, з кондиціонерами таке відбувається тільки під час роботи на охолодження.
Перед включенням кондиціонера взимку перегляньте які обмеження прописані в інструкції. Приклад мінімальних температур для 2 інверторних моделей:
|
Мінімальна температура для охолодження | Мінімальна температура для обігріву |
Cooper&Hunter Cozy CH-S09FTXK-NG | -15 | -15 |
Neoclima Therminator 3.2 NS/NU-12EHXIW1 | 0 | -15 |
Влітку вода не капатиме, якщо:
- Кондиціонер працює в режимі вентилятора. Конденсат не утворюється.
- Різниця між температурами на вулиці та пульті до 4-7 градусів. Утворюється незначна кількість конденсату, вода висихає у дренажній системі.
- Агрегат лише почав працювати після тривалого простою. Ще не заповнився лоток.
Трохи про інвертори: Що таке інверторний кондиціонер і чим він відрізняється від звичайного: лікнеп з 6 розділів
Чому не капає з трубки кондиціонера: можливі причини
- Засмічення часом трапляється через несприятливий мікроклімат усередині приміщення. Кондиціонер захищений від пилу та інших забруднень фільтрами, але вони не рятують на 100%. Якщо внутрішній блок встановлено на кухні, у дренажний лоток і далі може потрапляти жир. За наявності домашніх вихованців — шерсть тварин. Засніт зсередини відбувається не швидко. Якщо трубка забилася в перші роки експлуатації — причина не в цьому.
- Засмічення зовні. Основна причина — оси. Комахи влітку у пошуках води злітаються до трубки. Водопоєм справа часом не обмежується: оси будують собі тимчасовий притулок, заліплюючи стік. Також з боку вулиці дренаж може забиватися пухом тополі, якщо поруч ростуть високі дерева.
- Поява грибка або інших мікроорганізмів у трубці, чи дренажному піддоні.
Взимку насамперед варто грішити на холод. Чому не капає вода з трубки кондиціонера під час роботи в мороз у режимі охолодження? Дренаж замерз, лід, що утворився, заважає стоку. Щоб уникнути перемерзання, монтують нагрівальні елементи або організовують відведення конденсату в каналізацію всередині приміщення.
З кондиціонера не капає вода: технології чищення дренажу
Якщо кондиціонер працює на холод, але суха дренажна трубка, можливі 2 варіанти: заткнення або трубка відійшла від внутрішнього блоку.
У 99% випадків доводиться мати справу з першим варіантом. Причини, які призводять до відсутності дренажу, описані в першому розділі статті. Проблема усувається чищенням трубки.
Рекомендації щодо демонтажу: Як зняти кондиціонер зі стіни: 13 кроків самостійного демонтажу
Чищення з боку вулиці
Основна перевага такого варіанта — не потрібно знімати кришку з кондиціонера. Недолік — на пробку, що утворилася, доводиться впливати з боку, в яку вона повинна вийти. Для мешканців багатоповерхівок такий спосіб проблематичний через труднощі з доступом до дренажу. Варіант для ледачих — злегка постукати палицею по трубці. Можливо, засмічення від цього вивалиться.
Якщо кондиціонер висить на 1 поверсі — до трубки дістатися нескладно. Для прочищення підійде, наприклад, шматок кабелю, діаметр якого у 2 рази менше дренажного отвору. Якщо засмічення знаходиться в межах видимості, можна розколупати його дротом. Щоб не пошкодити трубочку, треба діяти обережно. Ще один варіант — потягнути пробку насосом.
Цікава стаття: Чому кондиціонер не гріє: 10 причин
Чищення з боку квартири
Насамперед потрібно зняти кришку кондиціонера та дістатися дренажного лотка. Наступний крок — прибрати з нього воду, наприклад, за допомогою шланги. Після цього можна братися до чищення. Тут можна особливо не соромитися, сміливо виштовхуючи пробку до виходу. Для цього використовуйте 2-3-жильний електричний або жорсткіший телевізійний кабель. Довжина інструменту має бути більшою за протяжність дренажу. Металевий трос або дріт — не найкращий варіант, оскільки можна пошкодити трубку.
Якщо, не зважаючи на всі зусилля, з кондиціонера ні в яку не капає вода — викличте майстри або спробуйте крайній засіб — використання агресивної хімії, наприклад, гранул розчинних «Крот».
Разом з чищенням дренажу можна зробити профілактику: поганяти пил у доступних місцях, упорядкувати фільтри та т.і. Також можливий зворотний підхід: включити в профілактичні роботи чищення трубки. Пройтися нею, поки вона остаточно не забилася простіше, ніж пробивати засмічення.
Можливості спліт-систем: Функції та режими роботи кондиціонера — огляд 7 основних та 4 додаткових опцій кліматичної техніки
Розморожування трубки
Якщо на виході утворився лід, є 2 варіанти розв'язання проблеми:
- Розморозити трубку, наприклад, будівельним феном з подальшою модернізацією кондиціонера для роботи в морози.
- Залишити питання відкритим до весни. У цьому випадку не можна буде включати агрегат на охолодження, доки на вулиці не встановиться плюсова температура. З приходом тепла крига розтане, а далі можна буде вирішувати що робити.
На закінчення кілька слів про ситуацію, коли кондиціонер не капає і не охолоджує. В такому разі відсутність течі перестає бути основним симптомом. Якщо спліт-система відмовляється генерувати холод улітку, це може бути пов'язано з безліччю причин, наприклад, з витіканням фреону.
Рекомендації з монтажу: Де вішати кондиціонер у 1-кімнатній та 2-кімнатній квартирі