Для чого взагалі потрібні блютус-колонки? Переважно для того, щоб почати люту движуху в будь-якому місці – пляж, або парк, або ліс, або спорт-майданчик, коротше там, де вам заманеться. Сьогодні у нас на огляді колонка Sony SRS-XB31, і вона незвичайна.
По-перше, за правилами хорошого тону, зараз прийнято робити такі штуковини водонепроникними. Правила хорошого тону дотримані – є IP67 що дозволяє занурити девайс в воду на глибину до метра на півгодини. Тобто, їй не те, що не страшний дощ, їй в басейн пірнути не страшно.
Ще варто уточнити один момент – всі виробники зазвичай говорять про захищеність колонки від води і пилу, але Sony на нашій пам'яті перші, хто заявив про захист від іржі. Судячи з такого твердження, прецеденти у конкурентів, видать, були. Так що, якщо ви любите тусити біля води, це стане приємним бонусом. При цьому вона взагалі не виглядає захищеною. Але вид, тим не менш, цікавий – брусок із закругленою спинкою, дизайн незвичайний і привабливий.
По-друге, вона ... як би це сказати ... соціальна. Припустимо, зібралися ви з друзями десь на галявині в лісі, і у вас на компанію виявилося аж чотири таких колонки. Всі ці колонки розставляються по периметру і об'єднуються в єдину саунд-систему, яка працює синхронно – причому і звук, і підсвічування, і управляються з одного смартфона. Начебто – круто, але нічого сверх'ественного, так? Тоді зараз зараз – увага: можна засінхроніть до сотні таких колонок. Сотня, КАРЛ! З такою кількістю можна замутити свій global gathering і добу крутити дабстеп-ремікси на Аркадія Укупника.
До речі – так. Добу. Саме стільки колонка може працювати без підзарядки – правда, в стандартному режимі і при відключеною підсвічуванні.
По-третє, підсвічування тут вирішили запив знатну. Її аж п'ять елементів: смуга по периметру, два підсвічених динаміка плюс два стробоскопа з боків. Колір змінюється тільки у стрічки по периметру, але зате як! 12 режимів світіння, з різними кольорами, різною інтенсивністю – під кожне настрій музики знайдеться відповідний режим. Мені найбільше зайшов самий звичайний стрибає. До Речі, він світиться не просто так, а під музику, що прям паті-паті.
По-четверте, низькі. Будь бассхед закохається в цю колонку з першого кика. Режим EXTRA BASS – не просто маркетинг, завагався всіх і кожного у інших брендів. Відразу чутно, що інженери Sony з цим дуже потужно хобот. Це дійсно такі низькі, які буквально підривають, і вони відчуваються навіть на мінімальної гучності. Але це не означає, що іншим звук цієї колонки не зайде. Є стандартний режим, в якому все звучить не настільки басист. Він підійде переважній більшості користувачів. І є ще третій режим – Live. Він полягає в тому, що імітує живий звук. Не скажу, що я прям перенісся на концерт AC \ DC або бітлів, закривши очі. Але в тому, що це точно не маркетинг, а не менше крута фіча, ніж extra bass, я переконався особисто. Це реально схоже на живий звук. З власного досвіду з цієї штуковиною рекомендую юзать НЕ mp3, а flac.
Ну а для фанів твікать все ручками є Трьохдіапазонний еквалайзер.
Ще є 4 DJ-ефекту. Ну знаєте, коли на вісячке перед дропом діджік на пульті крутить рученьку і йде еффектік. Загалом, це теж можна.
Окремим пунктом виведені налаштування живлення – статус акумулятора, буде чи колонка йти в стендбай, чи буде йти в стендбай окремо блютус.
Все керування виведено нагору – гучність, плей і пауза – вона ж відповідь на дзвінок, мітка NFC, окрема кнопка для режиму лайв і кнопка живлення, відразу після індикатора блютус. До речі, підключати колонку до джерела можна не тільки по блютус, але і по мініджеком. І якщо вже мова зайшла про портах, тобто ще одна дуже крута особливість. Ні, не можливість зарядити від колонки смартфон, хоча це xb41 теж вміє – є usb-порт. Саму колонку можна заряджати двома способами – через свійський роз'єм, під який в комплекті є блок живлення зі шнурком, або через стандартний мікроюсб – тобто від звичайного телефонного зарядки будинку, в офісі, в машині. Епічненько!
Але саме м'ясо починається, коли встановлюєш на свій смарт окремий модуль-надбудову fiestable. В принципі, про нього вже все сказано давним-давно в мільйон інших оглядів, так що їдемо далі. Наостанок – трохи нудних цифр, щоб як у всіх:
- півтора кілограма вагою;
- 291х104х105 мм розміром;
- динаміки мають діагональ в 2.28 дюйма;
- частоти від 20Гц до 20кГц.
І ще є простіші моделі: Sony SRS-XB30 Sony SRS-XB20 вони менше, слабший в потужності і з урізаними місцями функціями.
Знаєте, цю колонку розглядаєш не просто як колонку, ні в якому разі. Це щось набагато більше, куди більш фанів. По звуку вона суперская – і за якістю, і за потужністю. У неї приголомшливе час автономної роботи, дуже прикольна зовнішність плюс захищеність. Окремо – низький уклін тим, хто пиляв тут екстра-бас. Додаткові фичи просто вогонь, вони перетворюють повсякденний девайс для спорту і відпочинку в щось екстраординарне. Ну і вбудована, скажімо так, драм-машинка – це чертовски забавно і захоплююче. Спасибі вам за перегляди, нагадую, що купити «Соньку» можна в магазинах MOYO, і не забувайте поджпісиваться. До нових!