Окуляри доповненої реальності Apple Glass допоможуть в супермаркеті (покажуть ціни, і відділи), зорієнтують на місцевості (спрацюють, як навігатор) і навіть будуть показувати повідомлення, що приходять на телефон.
Що вони вміють і скільки будуть коштувати – дізнайтеся в нашому ексклюзив з останніми новинами про пристрій.
Буде зв'язок: Як вставити сімку в смарт годинник – інструкція в 2 пунктах
Що таке Augmented Reality?
Доповнена реальність (в перекладі з англ. Augmented Reality, AR) – середовище, яке доповнюється цифровими даними. Вона існує тільки на екрані пристроїв, так як це суміш реальності і інтерфейсу певної програми. Приклад такої функції – інстраграм-маски. Вони змінюють обличчя і предмети в реальному часі. Але в 2020 році АР стало більше ніж розвагою. З її допомогою можна підбирати меблі, дізнаватися останні оповіщення з соцмереж, управляти побутовою технікою і навіть будувати будинки.
AR-додатки спрощують життя. Можна виміряти довжину предметів за допомогою Айфона і подивитися як буде виглядати меблі в інтер'єрі. Вся потрібна інфа буквально перед очима – на скельцях самих очок.
В колекцію: Що таке смарт кільце: 5 підказок як ним користуватися
Розумні окуляри: початок нової віхи технологій
Смарт окуляри поєднують функціонал окулярів і комп'ютера. За формою вони нагадують звичні окуляри, тільки замість скелець прозорий дисплей. Саме на цей дисплейчик подгружается потрібна інформація. Яка саме – залежить від програм і інтефейс.
Перші прототипи розумних очок з'явилися в кінці 60-років минулого століття. Американський учений Айван Сазерленд створив VR/AR шолом під назвою «Дамоклів меч». Конструкція була розміром з тумбу, а великі «очиська» доводилося підтримувати руками. З тих пір ідея пристроїв доповненої реальності борознила уми вчених поки 8-10 років тому не почали з'являтися девайси розміром зі стандартні окуляри.
Перші смарт-окуляри з'явилися в лютому 2013 року. Компанія Epson, що відома по лінійках принтерів і БФП, вирішила піти в AR-сферу. І першими розумними «очима» стали Epson Moverio BT-100EC. У них була камера на 5 Мп, і мікрофон, передає голосові команди. Варто пристрій солідно:
- бюджетні версії від $ 3 000,
- в середньому, за них просили $ 5 000 – $ 7 000.
У тому ж квітні 13-го року з'явився пристрій, що у більшості людей асоціюється з терміном «розумні окуляри» – Google Glass. Цей аксесуар був набагато дешевше. В середньому, ціна коливалася від $ 1 500 до $ 2 500. Як стало зрозуміло пізніше, ці компанії занадто випередили час. Тоді люди тільки долучалися до смартфонів, а їм уже пропонували наступний щабель «еволюції».
Але інновації дали поштовх до розвитку інших компаній. У 2020 році громадськість знає багато брендів смарт очок.
- Vuzix – перші розумні окуляри цього бренду з'явилися ще в кінці 2013. У кінця 2020 він «викотить» вже 4-е покоління смарт-аксесуара.
- Sony SED-100A – це хоч і не повноцінні окуляри, але пристрій оснащений розумною лінзою, яку можна вмонтувати в інші девайси.
- Epson Moverio BT-200, Moverio BT-300 FPV – продовження лінійки смарт очок від японського техно-гіганта.
- Hololens і Hololens 2 – розумні окуляри Microsoft. Працюють на базі Windows. Додатки можуть бути двомірними або у вигляді голограм. Сам шолом продається за $ 3 500 і орієнтований на корпоративний сектор.
- Magic Leap нагадують VR гарнітуру, ніж окуляри. Маленький екран, погана рівень опрацювання додатків і ціна в $ 2000. відштовхнули більшість клієнтів.
Фактично, Google Glass були єдиною компанією, що намагалася створити смарт-окуляри для широкої аудиторії. Чи вийде це у Apple – покаже час.
Лікнеп: на 5 пунктів по налаштуванню смарт годин з тонометром: як правильно вимірювати тиск і пульс
Незалежний гаджет або доповнення до iPhone: якими будуть розумні окуляри?
Якщо судити по звіту Bloomberg, перше покоління девайса буде залежати від iPhone. Смарт-аксесуар буде синхронізуватися з телефоном і показувати на екрані оповіщення, карти і багато іншого.
Також, відомо про те, що Apple замислюється над створенням магазину додатків для «очок» за аналогією з Apple TV і Apple Watch.
Світ носяться гаджетів: Як правильно вибрати годинник для бігу: які краще по 5-ти параметрах
Характеристики Apple Glass
Управляти девайсом можна через жести, сенсори і голос. Судячи з зареєстрованим патентів, Apple планує навіть задіяти керування поглядом. В одній з подібних заявок компанія зареєструвала специфічне пристрій для відстеження напрямки і руху очей.
Гаджет буде приймати вхідні дані по типу торкань і гортання. Інсайдери говорять про те, що користувач зможе збільшити об'єкт, на який він дивиться, щоб читати дрібний шрифт, спостерігати за навколишньою природою і дивитися вдалину, відстежуючи деталі. Такий «зум» буде працювати як лупа, так і як бінокль.
ARKit (система роботи з доповненою реальністю Apple) 3-го покоління дозволить користувачам мати десятки спеціалізованих програм на момент релізу аксесуара. У AppStore вже можна знайти AR-додатки для смартфонів і планшетів.
У патенті, який імовірно належить до нових очками, можна відшукати систему HMD. Вона включає в себе датчики видимого і невидимого світлового спектру. Також, у аксесуара може з'явитися сканер LiDAR (вимірює дистанцію до об'єктів, що знаходяться в радіусі 5 метрів від девайса) в правій скроні. З міркувань конфіденційності, інші «камери» поки не передбачені.
Крім того, ще один патент доведеться до речі людям з короткозорістю і далекозорістю. Судячи з нього, юзерам не знадобляться рецептурні лінзи, так як розумні окуляри від Епл підлаштуються під зір користувача. Наскільки це виявиться реальністю – стане зрозуміло після релізу.
НА відміну від інших смарт-окулярів, Apple Glass за своїм дизайном будуть наближені до звичайних: тут не буде «Фантастичних» лінз в стімпанк стилі або модних «скелець» як у Google. Apple залишається прихильником мінімалізму. Фанів Стіва Джобса буде чекати окрема «кругла» версія.
Поки що планується випуск «звичайних» очок з прозорими скельцями. Сонцезахисних «лінз» варто очікувати в другому поколінні. Рівень огляду буде приблизно таким же як у Hololens 2 (120°).
Очікувана час автономної роботи – 3-4 години. В іншому випадку новинка виявиться неконкурентоспроможною. Можливо, для додаткового переваги над конкурентами, «купертіновци» додадуть бездротову підзарядку в чохол.
Цікава стаття: Навіщо телефону кілька камер, Або чому 4 – краще, ніж 2
Ціна на Apple Glass
Інсайдер Джон Проссер (Jon Prosser) говорить, що ціна новинки буде в районі $ 500-700. З огляду на ціни інших виробників розумних очок, Apple вирішила створити доступний гаджет, який буде навіть дешевше конкурентів. Але знаючи любов Apple до преміальної техніці і продажу «коліщаток для комп'ютера» за $ 700, фани компанії не вірять таким цифрам.
Більш реалістичним варіантом здається ціна в $ 1 400-1 500. Саме стільки коштували AR-окуляри Google Glass 3.0, які вийшли в 2017 році. Так що станом на середину 2020 го є 3 припущення за ціною:
- $ 500-700 – якщо «яблучники» вирішать демпінгувати;
- $ 1400-1500 – золота середина;
- $ 2000-2200 – враховуючи, що техніка Apple дорожче конкурентів, така вартість буде виправдана.
Читайте: USB OTG в смартфоні: 6 способів спростити собі життя
Очікувана дата виходу: коли можна затестіть
Все той же Джон Проссер заявляє, що новинка вийде в другому кварталі 2021 року. Такий гаджет змінить «правила гри», тому компанія захоче презентувати його «вживу». А через COVID-19 і карантину, це просто неможливо зробити в 2020.
До релізу Apple Glass купертіновци готуються ґрунтовно. Вони зареєстрували понад 40 патентів на AR-розробки. У них передбачені свої платформи для розробки AR-додатків. І відновилося партнерство з Valve (гігантом ігрової індустрії). Також «яблучники» викупили стартапи, що працюють виключно з доповненою реальністю. Найкрутіші зібрані в таблиці:
Компанія
|
Сфера діяльності |
---|---|
PrimeSense | Створює 3D-датчики |
Metaio | Розробила додаток, яке дозволяє створювати сценарії доповненої реальності |
Faceshift | Придумала спосіб захоплення і розпізнавання людської міміки для накладання «масок» |
Emotient | Провела програму на базі ІІ, яка вчиться «читати» емоції |
Flyby Media | Втілила програму, що вміє накладати зображення поверх реальних об'єктів |
Vrvana | Створила гарнітуру змішаної реальності Totem, яка не потрапила на ринок через покупки Apple |
Akonia Holographics | Спеціалізується на виробництві лінз для окулярів доповненої реальності. |
extVR | Виробляє віртуальну картинку спортивних подій в реальному часі |
З огляду на те, наскільки сильно Apple заморочуються з розробками для нового аксесуара, нас чекає інновація! Питання лише в часі.
Корисна стаття: Як визначити IMEI телефону: 7 підказок