Насамперед перевірте кнопку включення. Якщо після натискання екран спалахнув — проблема в ПДК. Для перевірки інфрачервоного пульта увімкніть камеру на смартфоні, направте випромінювач на телефон, натисніть кнопки на ПДК. Якщо на екрані помітні спалахи світла, пульт працює.
Проблеми з електроживленням
Якщо телевізор не вмикається, дивимося: індикатор горить або не подає ознак життя. У разі відсутності світіння лампочки насамперед перевіряємо наявність електрики у квартирі.
Наступний крок — перевірка розетки. Підключаємо до неї якийсь побутовий прилад на зразок фена або настільної лампи. В ідеалі перевіряємо напругу мультиметром. Телевізор — не найпримхливіший прилад у частині вольтажу. Більшість LED-панелей справно працюють при напрузі 180-250 В.
Усередині знаходиться блок живлення, що перетворює змінний струм на постійний. При нестачі вольтажу екран не ввімкнеться, при надлишку спрацює захист. Висока напруга призводить до виходу з ладу запобіжника та/або варистора, заміна яких не тягне за собою великих витрат.
Великі відхилення у параметрах струму характерні для сільської місцевості. У приватному секторі домашні умільці використовують зварювальні апарати, у деяких локаціях трансформатори видають низьку напругу. Подібні проблеми вирішуються підключенням усієї проводки через стабілізатор.
Якщо телевізор підключений не безпосередньо до розетки, а через подовжувач — прибираємо проміжну ланку: раптом проблема у ньому. Мережеві фільтри мають властивість з часом виходити з ладу.
Причина пов'язана з іншими пристроями, підключеними до телевізора. Від'єднайте всі кабелі, крім живлення, і спробуйте знову увімкнути. Якщо запрацював, запустіть оновлення прошивки.
Заодно не завадить виконати повне знеструмлення пристрою. Від'єднайте всі проводи від панелі, витягніть вилку з розетки. Зачекайте 5 хвилин і спробуйте увімкнути прилад.
Для відпочинку: ТОП 10 новорічних фільмів для затишних зимових вечорів
Механічні ушкодження
Зовнішня несправність, коли телевізор не включається, — досить рідкісне явище. Несправність, що легко усувається, пов'язана з пошкодженням вилки або шнура живлення.
Якщо екран не спалахує, після перевірки наявності електрики варто оглянути не тільки шнур, а й корпус на предмет механічних пошкоджень. Хтось завдав шкоди пристрою.
Механічні пошкодження матриці можна розділити на 2 групи: очевидні та неочевидні. До першої відносяться дефекти, пов'язані з падінням панелі або ударом по ній — екран розбитий важко не помітити. До другої — наслідки сильного натискання на дисплей. У цьому випадку на вигляд телевізор справний, але після включення не видає нормальної картинки, оскільки частина світлодіодів не працює.
Матриця ремонту не підлягає. За бажання її можна замінити, але це дороге задоволення: вартість деталі становить понад 50% від ціни телевізора. При серйозному механічному впливі постраждає не лише матриця.
Щоб уникнути механічних пошкоджень, варто повісити телевізор на стіну. У цьому випадку панель не переверне дитина, що загралася, або домашня тварина. Особливо це стосується девайсів з діагоналлю від 50 дюймів. Чим більший екран, тим простіше впустити екран.
Розбираємось з назвами: Розшифровка маркування телевізорів Samsung на прикладі 4 моделей
Програмні збої
Якщо телевізор не вмикається через помилку ПЗ, потрібно дати йому постояти відключеним від розетки 5 хвилин. За відсутності апаратних несправностей має допомогти.
Найчастіше причина не в збої, а в невідповідному режимі. Типові варіанти:
- Увімкнений режим сну, в результаті екран не спалахує при натисканні кнопки на корпусі TV і при використанні пульта. Для виведення пристрою зі сплячки подивіться, що пишуть із цього приводу в інструкції виробника. Зазвичай достатньо натиснути будь-яку кнопку ПДК, крім включення: вибір телеканалу, виклик налаштувань тощо.
- Спрацював таймер на вимкнення. Порядок зміни параметрів залежить від моделі, потрібно дивитися інструкцію виробника.
- Індикатор блимає з певною періодичністю.
Можливі причини миготіння:
- ТБ сигналізує про помилку. Набір світлових сигналів залежить від моделі.
- Телевізор під'єднано до комп'ютера, а зображення не показує, оскільки системник у режимі сну.
- Йде самодіагностика. Потрібно дочекатися закінчення процесу.
- Йде калібрування панелі. Якщо не вмикається телевізор Sony, екран залишається чорним, потрібно почекати, а потім вимкнути режим вимкнення зображення.
- ТБ переходить у сплячий режим, або натиснули ту кнопку на пульті та перемкнули на AV або PC. Зображення з'явиться при перемиканні в режим телебачення.
Якщо девайс довго завантажується, потрібно оновити прошивку пристрою.
Нюанси технологій: Розберемо MiniLED та MicroLED — основні відмінності на 2024 рік
Інші можливі причини, через які не включається телевізор
Відсутність реакції пристрою на пульт та кнопку включення пов'язана з несправністю складників:
Що не працює? |
Що роблять у сервісі? |
Фотоприймач — це фотодіод, поєднаний з окремою мікросхемою. Він необхідний для перетворення оптичного сигналу в електричний. При неробочому фотодіоді телевізор не реагує на пульт |
Варіанти ремонту: звільнення контактів від корозії шляхом чищення, заміна фотоприймача на новий. Якщо причина в шлейфі приймача, його змінюють |
Елементи блоку живлення зазвичай виходять з ладу через стрибок напруги |
Змінюють запобіжник, термістор, випрямляючи діоди. Перше включення після ремонту здійснюють через резистор або лампу розжарювання. Це страховка від перегорання запобіжника та інших деталей. Резистори використовують і при ремонті іншої техніки |
Материнська плата |
Проблема у процесорі, пам'яті, конденсаторах та інших елементах мікросхеми. Якщо заміна компонента є недоцільною, змінюють плату на нову |
Ремонт не гарантійної техніки коштує недешево. Зменшити ризики допомагає дбайливе ставлення до ТБ. Бажано забезпечити якісну вхідну напругу, уникати залиття панелі водою.
Важливо, щоби телевізор не перегрівся. Небажано допускати попадання на корпус прямого сонячного проміння. Не можна закривати вентиляційні отвори на панелі. Якщо гріється правильно встановлений телевізор, можна знизити яскравість, виставити стандартний режим зображення.
Спрощуємо керування: Як налаштувати HDMI CEC та давати команди на 2-3 пристрої з одного пульта
Коли потрібно звертатися до сервісного центру
Якщо не вмикається екран телевізора Samsung або іншого бренду, то ймовірна причина в технічній несправності. Картинка не з'являється через батарейки в пульті, які своє вже відпрацювали. Ще одна банальна причина — хтось із домівників вимкнув панель кнопкою на корпусі. Також до варіантів, що не вимагають відправлення девайса в сервіс, відносяться проблеми, пов'язані з відсутністю електрики або напругою.
Перед зверненням до сервісу перевіряють працездатність, відключивши від нього кабелі HDMI, Usb та інші комунікації, якими під'єднані інші пристрої. Причина криється в іншій техніці.
При несправності в гарантійний період звертаються до одного із сервісних центрів, зазначених у документації. Якщо модель важить більше ніж 5 кг, ремонтники повинні приїхати додому, усунути несправність на місці або забрати ТБ для заміни деталей. Безплатний ремонт можливий за наявності упаковки, чека та документації, що була у коробці. Ще одна умова — несправність не повинна бути пов'язана з діями користувача: упустили панель на підлогу, залили водою та т.ін.
Після закінчення гарантійного періоду користувач сам вибирає сервісний центр для ремонту, все одно доведеться платити за послуги. Не завжди є сенс звертатися до авторизованої організації, оскільки офіційні представники виробника беруть за ремонт більше. Вони працюють за певними регламентами, використовують для заміни лише узгоджені з виробником запчастини.
Чому телевізор не вмикається — розібралися. Залишилося згадати про можливість самостійного ремонту. Пересічний користувач перевірить пульт, замінить вилку, але розкривати корпус у пошуках несправності не рекомендується, оскільки такі дії призводять до втрати гарантії. Не гарантійний пристрій за наявності знань в електротехніці можна спробувати відремонтувати, але результати непрофесійного ремонту часто розчаровують. Навіть люди, що спеціалізуються на ремонті ТБ, часом помиляються, що призводить до втрати часу, а іноді — і грошей.
Цікава стаття: CAM-модуль у телевізорі — як встановити за 5 хвилин