PocketBook 616 рідер чистої води, не обтяжений сумнівними функціями. Він володіє двома ключовими перевагами: наявністю всього необхідного функціоналу для якісного читання і доступною вартістю. Звідси інтерес з боку покупців і стабільно високий об'єм продажів.
Зовнішній вигляд, дизайн, розміри
Виробник удосконалив корпус в порівнянні з 615-ой моделлю, зробив рамки вже, екран при цьому залишився колишнього розміру. Компанії вдалося поліпшити масогабаритні характеристики героя огляду – PocketBook 616, обійшовши основного конкурента – бюджетника Kindle 9. Корпус формату 161х108 мм менше витягнутий, ніж у більшості смартфонів. Покриття софт-тач забезпечує надійність хвата. Пластик приємний на дотик, не мазкий, не схильний до появи подряпин і інших дрібних дефектів в процесі експлуатації.
Чорний Обсидіановий колір корпусу (obsidian black) гармонійно виглядає на тлі монохромного екрану. Можливі інші колірні рішення пластикових рамок. Товщина пристрою – всього 8 мм. Виробник зробив рідер помітно легше попередньої версії, вклавшись в 155 грам. Органи керування, розташовані під дисплеєм, гармонійно вписані в загальну дизайнерську концепцію. Кнопки не псують зовнішній вигляд читалки.
Трохи про технологічність читалок: Як працює електронна книга – технологія електронного чорнила (e-ink): 3 цікавих пункту
Батарея і автономність
Дисплей Ink Carta економно витрачає електроенергію. Решта комплектуючі теж мають досить скромними апетитами. Акумулятора на 1300 мАг з лишком вистачає на вказаний в характеристиках PocketBook 616 місяць автономності. Якщо читати електронні книги 2-3 години в день, підживлення рідер попросить після 5-6 тижнів експлуатації. Серед причин хорошою автономності можна також згадати відсутність Wi-Fi і кольорового екрану.
Для підключення до джерела струму в комплектації рідера є USB-кабель. По ньому можна отримати живлення з ПК або ноутбука. Альтернативний варіант – підключення до адаптера з відповідними характеристиками. Час підзарядки – 2-3 години. Після покупки рідера варто зробити повну зарядку протягом 8 годин.
FAQ по вибору: Як вибрати електронну книгу – 8 порад щодо вибору рідера
Екран
Дисплей з діагоналлю 6 дюймів працює за технологією, безпечної для очей. Елементи підсвічування екрану розташовані по периметру, від неї не сідає зір. У цьому перевага покетбука над смартфонами і планшетами. Виробник не поскупився на роздільна здатність дисплея: 1024х758 – відмінно для бюджетної моделі. Багато конкурентів в недорогих ридерах обмежуються 800х600, в результаті втрачається чіткість дрібного шрифту.
Екран відображає 16 рівнів сірого, що забезпечує якісне відтворення букв і графіки. Відсутність сенсорного керування позбавляє від випадкових натискань, які призводять до зміни шрифту та інших параметрів. Переваги дисплея:
- можливість читання при будь-якому освітленні,
- мінімальне навантаження на очі,
- відсутність відблисків.
Скло екрану досить міцне, але назвати небитким його не можна. З цієї причини виробник рекомендує носити пристрій в чохлі.
Дорогий аналог з сенсорним екраном: Електронна книга airon airbook pro 6 на базі e-ink: огляд кращих якостей
Допоміжний софт
Важлива перевага читання книжок на PocketBook 616 – настроюється огляд сторінок. Користувач може:
- Встановлювати орієнтацію дисплея.
- Робити вибір з 13 шрифтів.
- Читати звичайний текст, курсив, жирний шрифт.
- Налаштовувати відстань між рядками, переноси.
- Вибирати розмір букв. Щоб користуватися рідером, зовсім не обов'язково мати 100-відсоткове зір.
- Робити закладки, замітки та ін.
Рідер легко відкриває електронні книги всіх основних форматів. Не потрібно нічого попередньо конвертувати. Судячи з відгуків фанатів читалок, не всі виробники забезпечують таку «всеїдність».
Компактний рідер оснащений досить потужним залізом (процесор – 1 ГГц, ОЗП – 256 Мб), тому софт працює без пригальмовування і зависання. Годі чекати, поки окреслять графіка об'ємних PDF і DJVU файлів.
Вибираємо подарунки: на 8 березня: 5 сучасних подарунків жінкам від люблячих чоловіків
Ціна і якість
Під брендом PocketBook в магазини потрапляє не тільки бюджетна 6-дюймова модель 616. Є більш просунуті аналоги, помітно відрізняються ціною:
| Покетбук 616 | Покетбук 628 | Покетбук 632 |
Дисплей | E-ink Carta 758x1024 | E-ink Carta 758x1024 | E-ink Carta HD 1072x1448 |
Сенсорний | - | + | + |
Wi -Fi | - | + | + |
Ціновий діапазон, грн | 3500-3700 | 4200-4400 | 5400-5600 |
По таблиці видно, що старші моделі сенсорні і з Wi-Fi. Відповідно, на них ціна вище. Однак наявність сенсорики не є незаперечною перевагою. А ось Wi-Fi – корисна опція, але чи варто віддавати за неї кілька сотень грн – питання відкрите. У відсутності бездротового зв'язку книги можна закачувати з ПК по USB-кабелю. PocketBook 616 відмінно продається через високий попит на базову модель, в якій є все необхідне для комфортного читання. Якість продукції топового бренду не викликає сумнівів.
У висновку варто відзначити наявність 8 Гб пам'яті під корпусом рідера. У PocketBook 616, розгорнутий огляд якого добігає кінця, можна записати до 3000 книг і більше в залежності від їх формату. Модель підійде школяреві, студенту, працюючій людині, пенсіонеру. Хороший подарунок на день народження, Новий рік або інше свято.
ДО слова: Планшет або електронна книга – що вибрати? Огляд 2 пристроїв для читання
Корисна побутова техніка для дому: топ 5 пристроїв, без яких побут перетворюється на пекло