Коли потрібно встановити пральну машину, завжди можна звернутися до фахівця. Але навіщо переплачувати, якщо можна зробити це без сторонньої допомоги. Головне, знати як. Тим більше, в цьому немає нічого надскладного: щоб підключитися до каналізації і водопостачання, не потрібно якихось спеціальних навичок. Єдине, коли допомога майстра може знадобитися – зробити новий електричний роз'єм.
Як самостійно розібратися з пральною машиною – автомат і що потрібно зробити, щоб її підключити:
- вирішити, куди будете її ставити;
- рівно виставити прилад;
- зв'язати його з водопостачанням та водовідведенням;
- приєднатися до електричної мережі;
- переконатися, що все вийшло.
Ви здивуєтеся, як будь-яка пральна машина просто і швидко підключається.
Читайте також: Як вибрати пральну машину
Вибір місця установки
До того, як підключати всі комунікації, підготуйте місце розміщення пральної машини:
1. Якщо шланги ще не поставили, або ви вирішили поставити прилад не там, де він стояв раніше, відповідально підійдіть до вибору нового місця.
2. Переконайтеся, що всі шланги дістають до водопровідних і каналізаційних отворів, а шнури дотягуються до розеток (подовжувач використовувати вкрай небажано).
3. Не робіть розетки прямо над рівнем підлоги. Використовуйте висувні моделі, щоб не потрапляла вода. Не забудьте про заземлення!
Рада: Якщо потрібно встановити нову розетку, але ви ніколи не робили цього раніше, краще покличте електрика.
4. Ставте машину на рівну підлогу (використовуйте рівень для перевірки), у ванній кімнаті або на кухні. Інакше центр барабана зміститься, і з часом він перестане обертатися.
5. Уважно вивчіть інструкцію: зазвичай там пишуть, яка відстань має бути між пристроєм і резервуарами для води (раковиною, ванною і т.д.). Найчастіше це відстань – 10 см, так само, як і до стін.
6. Переконайтеся, що вам буде зручно користуватися пральною машиною до того, як її встановити.
Підготовка до встановлення
Якщо ряд речей, які потрібно зробити з пральними машинами перед тим, як їх встановити і підключити. Важливо перевірити:
- ціла упаковка;
- чи немає пошкоджень;
- всі комплектуючі на місці;
- чи є інструкція і гарантія.
Перед тим, як щось встановлювати, потрібно позбавити пральну машину від усіх пакувальних елементів. Найчастіше пральки перевозять з транспортними болтами на задній стінці (їх завдання – фіксувати центрифугу). Зніміть їх з допомогою ключа зберігайте мінімум до кінця гарантійного терміну. Якщо болти не відкинеш до початку експлуатації пристрою, це призведе до його пошкодження.
Рада: перед установкою вимкніть живлення в області, де будете працювати, через відповідний автоматичний вимикач. Не забудьте цього зробити, інакше вас вдарить струмом!
Якщо установка має бути в новому місці, перевірте, як йдуть справи з тиском води в Трубах. Сучасна пральна машина при поганому тиску буде Барахлити. Це пов'язано з тим, що машина заповнюється водою строго певний Час. Якщо потрібний рівень води не досягнуть вчасно, пралка зазвичай перериває програму і повідомляє про Помилку. Мінімальний тиск, потрібне для нормальної роботи стиралок різних марок, Відрізняється. Для моделей найпопулярніших брендів потрібно хоча б 0,3-0,6 бар. Від цього і відштовхуйтеся. Для перевірки тиску використовуйте спеціальний прилад – манометр. Якщо тиску виявиться недостатньо, виправити ситуацію можна за допомогою насоса для його підвищення.
Існують машинки, які зовсім не потрібно підключати до водопроводу: там для набору Води використовують бак. Їх дуже небагато, всього кілька варіантів від Gorenje: моделі W 72Y2/R W72X1/R.
Може сподобатися: Xiaomi MiniJ – розумну пральну замовляли?
Підключення пральної машини до каналізації
Як би ви не вирішили підключити техніку, потрібно підготувати пральну машину. Ось що треба зробити для кожного з них:
- Тимчасовий. Шланг з'єднується одним кінцем з пральки, а другий опускається у ванну або раковину. Тут важливо не забути зафіксувати вільний кінець, інакше під напором води шланг вискочить, і тоді потоп забезпечений.
- Постійний. Шланг підключається з одного боку до машинки, а другий виводиться до дренажної системи. Наприклад, через сифон під раковиною. Не забудьте поставити зворотний клапан перед тим, як закріпити зливний шланг. Це необхідно, щоб вода, яка стікає, не поверталася в пральну машину.
Не можна просто вивести дренажний шланг до водовідвідної трубі: спершу його повинен потрібно зігнути на висоті півметра від підлоги.
Шланг для зливу на звичайної нової пралка найчастіше недостатньо довгий. Скорочення витрат призвело до того, що шланги зменшили до мінімуму. Вони придатні тільки для тих випадків, коли пристрій знаходиться поруч з каналізацією, що частіше за все не так.
Рада: Якщо розміру дренажного шланга, яким комплектується машинка, недостатньо, його можна збільшити за допомогою спеціального коннектора (є у продавців сантехніки), або замінити довгим 2,5-метровим шлангом.
Підключення до водопроводу
Коли водопостачання встановлено
Якщо ви змінюєте нову пральну машину на стару, комунікації вже будуть підготовлені. ПРО те, як підключити її до водопроводу, розповість інструкція:
1. Прикріпіть шланг для холодної води однією стороною до синього клапану на кінці труби водопостачання. З його допомогою можна зупинити воду, якщо виникнуть якісь проблеми.
2. Якщо ваша пралка має доступ до гарячої води, надішліть листа з шланг до червоного клапану таким же чином.
3. Якщо одна з трубок для набору води, що поставляються разом з машиною, не дістає до клапана, ви можете купити ще один. Просто з'єднайте їх між собою.
Коли потрібно створити нове водопостачання
Якщо вода ще не підведена, допоможуть самозажімние пристрої для регулювання потоку води. Вони повинні йти в одній коробці з пральною машиною. Їх можна під'єднати як до гарячих, так і до холодних водопровідних труб. Ось як це зробити:
1. Спочатку знайдіть відповідне місце на холодній трубі.
2. Потім встановіть задню панель клапана прямо за нею. Помістіть верхню частину поверх і закрутіть гвинти.
3. Поверніть регулятор у положення «вимкнено» і вкрутіть його в трубопровід. Для цього виконайте маленький отвір в водопроводі за допомогою дрилі. Використовуйте два ключа, щоб затягнути гайки.
4. Приєднайте шланг подачі води.
Налаштування положення пральної машини за рівнем
Важливо, щоб пралка не качає з боку в бік чи туди-сюди. Іншими словами, була встановлена рівно. Найбільше для перевірки підійде спиртовий рівень.
Коли рівня немає, можна спробувати вирівняти пральну машину на око. Але є більш надійні варіанти, як виставити її без рівня. Якщо у вас смартфон, ви можете завантажити додаток з рівнем. В iPhone, наприклад, є додаток під назвою Dual Level Pro, яке відмінно калібрує.
Щоб відрегулювати положення машинки, використовуйте ніжки. Трохи нахиліть машину, поки їх налаштовуєте. Це значно полегшить вкручування і викручування. Після того, як ніжки виставлені, затягніть гайки, щоб запобігти їх ослаблення.
Якщо раптом з вами трапилася така неприємність, як нерегульовані ніжки, а машина стоїть нерівно, підкладіть щось знизу, щоб її вирівняти Краще щось неслизьке і непромокальне (шматок гуми, наприклад). Але періодичної доведеться вирівнювати машину знову, адже вона зсувається під час прання.
Рада: машина стоїть на слизькій підлозі (на глянцевому плитці), можливо, під час роботи вона почне пересуватися. Щоб цього не відбувалося, поставте її на тонкий гумовий килимок.
Читайте також: Поради щодо вибору лазерного рівня
Підключення до електромережі
Перед тим, як почати під'єднати до електрики, подивіться її потужність в інструкції. Сучасні пральні машини, як правило, працюють на 1,5 – 3 кВт. Значить, кабель, що йде від розетки, повинен пропускати струм до 16 А.
Слід пересвідчитись в заземленні розетки біля приладу до того, як її підключити. Для додаткового захисту електричної мережі використовуйте пристрій захисного відключення, яке спрацьовує при пошкодженні мережевого шнура.
Якщо розетка, до якої передбачалося вмикати машинку, знаходяться не там, де потрібно, бажано зробити нову розетку. Використовувати подовжувач в мокрих зонах (а саме там найчастіше встановлюють машини), дуже небажано, виходячи з техніки безпеки. Можливо, для влаштування нової розетки доведеться руйнувати стіни і прокладати електричний кабель від електрощитка. Якщо ви не впевнені, що самі в змозі вирішити питання з електропостачання, зверніться за допомогою до кваліфікованого електрика. І перш ніж виконувати електромонтажні роботи, перевірити місцеві будівельні норми і правила.
Бажано, щоб розетка мала індикатор, який буде підсвічуватися при включенні пральної машини.
Перевірка працездатності машинки у всіх режимах
5 речей, які потрібно перевірити після підключення пральки:
1. Переконайтеся, що ніде немає витоків. Якщо довелося спеціально під'єднувати наливний або дренажний шланг, уважно стежте за місцями, де вони з'єднуються з водопостачанням та водовідведенням. Наберіть і злийте воду з пристрою 2 або 3 рази, щоб перевірити роботу. Навіть якщо все виглядає добре, перевірте ці місця ще раз кілька годин по тому. Ймовірно, там з'явиться повільна і майже непомітна текти, яка згодом завдасть серйозної шкоди (коли доведеться оплачувати ремонт квартири нижче, яку ви затопили).
2. Якщо дренажний шланг під раковиною, переконайтеся, що він не підключений до машинки прямо, без вигину. Шланг, приєднаний до u-вигину раковини, повинен спочатку підніматися хоча б на 10 см, перш ніж спускатися вниз до пралка. Інакше брудна вода буде надходити прямо в машину.
3. Переконайтеся, що ніде немає перегинів. Коли пристрій вже встановлено, ви можете не помітити, що шланги для наповнення і спорожнення загнулася. Заливні трубки залишаються найбільш схильними до заломів, особливо якщо є повідомлення з гарячою водою.
4. Переконайтеся, що подачі води не перетягнуть. Зайве затягування змушує гумове ущільнення між шланговим з'єднанням і водяним клапаном або краном щільно стискатися і перерізати. Затягніть його пальцем, а потім просто ще трохи підтягніть. Не перестарайтеся.
5. Остаточну перевірку проведіть без білизни. Увімкніть будь-якої режим прання. Після того, як прилад заповнився водою і почав прати, натисніть кнопку скасування прання, і простежте, що вода зливається правильно.
Щоб домашня пральня прослужила довго і працювала без перебоїв, перше, що потрібно зробити після установки – Переконатися, що техніка підключена за всіма правилами. Як це зробити, ми вже розповіли. Але також важливо, щоб з машинкою правильно зверталися:
- давали їй просохнути після прання, залишаючи дверцята відкритими;
- регулярно промивали ємності для порошків, ополіскувачів;
- стежили, щоб накип не засмічувати нагрівальний елемент;
- очищали дренажний насос;
- контролювали справність деталей, вчасно замінюючи зношені.
Нехай цей незамінний прилад і далі виручає вас, роблячи всю найскладнішу роботу!
Відеоогляд підключення пральної машини дивіться тут