Про комп'ютерних процесорах говорять багато, а ось про мобільних інформації поменше. Який же процесор в смартфоні робить його придатним для роботи та ігор? Який варіант краще вибрати? Про це і розповідає стаття. У ній - особливості сучасних процесорів і 5 найпотужніших ЦПУ.
Що таке двухкрістальний чіпсет?
Майже всі сучасні процесори для смартфонів мають двухкрістальний чіпсет. Він дозволяє контролювати розподіл потужності CPU в залежності від навантаження. Завдяки цьому підвищується енергоефективність телефону, та й процесор працює стабільніше.
Наприклад, смартфон оснащений восьмиядерна ЦП, однак одночасно можуть бути задіяні тільки 4 з них. Перемикання відбувається автоматично в залежності від виконуваних користувачем операцій. Ядра з меншою тактовою частотою призначені для нескладних завдань. Більш потужні - для вимогливих до ресурсів додатків, наприклад, важких ігор.
Оптимізації на софтверном рівні
Перш, ніж торкнутися теми оптимізації на програмному рівні, слід зрозуміти, що таке ядро ЦПУ і тактова частота, а також на що впливають їх параметри. Ядро - елемент чіпсета, який визначає показники продуктивності, енергоефективності та тактову частоту ЦП.
Тактова частота - параметр, який відображає максимальну кількість тактів (операцій) проца в секунду. Чим вище цей показник, тим швидше працює мобільний процесор. З кількістю ядер ситуація аналогічна, але при переході з чотирьох на вісім ядер не варто очікувати приросту продуктивності в 2 рази. Причина підвищення ефективності роботи - перш за все, в перерозподілі виконуваних девайсом процесів. Про це йшлося вище.
Оптимізація грає не останню роль в продуктивності. І виконується вона за рахунок програмного забезпечення. Один з яскравих прикладів - гаджети Apple . iPhone з шестиядерних процесорів по продуктивності виривається вперед в порівнянні з восьмиядерна рішенням під управлінням Android ОС.
Читайте також: Як вибрати смартфон з хорошою камерою: поради+4 кращих камерофон
Значення оперативної пам'яті і графічного ядра для продуктивності
Об'єм оператіви впливає на швидкість запуску додатків і кількість одночасно виконуваних завдань без необхідності вивантажувати їх в пам'ять смартфона, займаючи вільне місце на накопичувачі. Тут теж діє правило «чим більше, тим краще».
GPU (графічне ядро) - не менш важлива складова системи. Від його потужності також багато в чому залежить продуктивність пристрою. Особливо це помітно в іграх та інших ресурсоємних додатках, вимогливих до графіки.
Рейтинг мобільних процесорів
Хороший мобільний процесор - це не тільки достатня продуктивність, якої вистачає для веб-серфінгу і простих казуальних ігор. Але це також відмінну швидкодію при одночасній роботі з декількома програмами, в ресурсномістких іграх. Нижче - особливості 5 потужних ігрових моделей ЦПУ для мобільних телефонів.
Цікаво: Огляд Apple iPhone 8 і Айфон 10 - порівняння 2 флагманів
Qualcomm Snapdragon 845
CPU має 8 ядер, 4 з яких трудяться на частоті 1,8 ГГц і використовуються для виконання нескладних завдань, а ще 4 - на частоті 2,8 ГГц. Вони потрібні для роботи з додатками, системні вимоги яких досить високі.
Рада : якщо хочеться смартфон для ігор, можна вибрати ROG Phone з таким процесором - комфортний геймінг забезпечений.
Чому в рейтингу:
- Одна з головних фішок в архітектурі - 3 Мб системного кеша. Завдяки цьому процесор не відчуває необхідності регулярно звертатися до ОЗУ, так як є цілком самодостатнім для того, щоб тягнути гри і інші важкі додатки. А якщо ще й оператіви багато, як у ZenFone 5Z - взагалі казка.
- Adreno 630 - графічний чіп - на 30% продуктивніше своїх попередників, що оцінять любителі мобільного гейминга.
- Extended Reality (XR) - при роботі з додатками, які пов'язані з VR, помітні позитивні зміни, що відкривають нові горизонти в цій області. Так, GPU прораховує 6 рівнів свободи у віртуальному або доповненої реальності.
- Завдяки розробці Foveation графічний чіп максимально точно розпізнає положення погляду: віртуальне середовище відображається якісніше.
Mediatek Helio X30
Потужний 10-ядерний процесор для смартфонів дає хорошу продуктивність в повсякденних завданнях і важких іграх, що підтверджують відгуки. У цього ЦП - три кластери. Що вони собою являють - в таблиці.
перший кластер
|
2 ядра Cortex-A73 з тактовою частотою до 2,5 ГГц |
---|---|
другий кластер | 4 ядра Cortex-A53 з тактовою частотою до 2,2 ГГц |
третій кластер | 4 ядра Cortex-A35 з тактовою частотою до 1,9 ГГц |
Чому рекомендують:
- За графіком відповідає чіп PowerVR 7XTP-MP4, частота якого становить 800 МГц. Рішення здатне декодувати 10-розрядний відео формату 4K2K за підтримки HDR10.
- Два 14-розрядних процесора обробки зображень дають можливість без зусиль працювати з парними камерами до 16 мп кожна. Це означає, що телефони на Хеліо Х30 - відмінний вибір не тільки для ігор, але і для фото.
- CorePilot 4.0 - технологія управління ядрами, яка забезпечує приріст енергоефективності на 25% в порівнянні з попередньою моделлю.
- Продуктивність в порівнянні з попередньою версією ЦПУ зросла на 35%, а показник енергоефективності - на 50%.
Гарна добірка: Рейтинг смартфонів до 4000 гривень - 10 популярних моделей
Exynos 9810
Двухкрістальное пристрій увійшло до п'ятірки кращих ігрових мобільних процесорів завдяки швидкодії, а ще - гарним показникам енергоефективності та відмінній графіці.
Особливості самсунговского ЦПУ:
1. У процесора - 8 ядер. Чотири з них працюють на частоті 1,9 гігагерц, і ще чотири - на 2,9 ГГц. Заснований ЦП на 10 нм техпроцес.
2. Високий рівень продуктивності особливо помітний при роботі в однопоточном режимі, чого залозу під керуванням ANDROID OS явно не вистачало.
Рада : любителям пограти на телефоні з великим екраном сподобається безрамковий S9 G960F . Він як раз на такому процесорі. Тим же, хто обов'язково хоче ігровий смартфон, але зі здвоєними камерами, підійде Note 9 або S9 + .
3. Класна графіка - чіп Mali-G72 MP18 показав себе в іграх відмінно. При бажанні цілком комфортно можна грати в мобільну версію PUBG, що вже й говорити про Real Racing 3 або всіма улюблених танків.
HiSilicon Kirin 980
Хороші показники енергоефективності та швидкодії - визначальні риси цього мобільного процесора. ЦП відмінно показав себе в сучасних іграх, що підтверджують відгуки любителів смартфонів гейминга.
Три кластера восьмиядерного процесора
|
|
---|---|
перший | 2 продуктивних ядра Cortex-A76 з частотою 2,6 ГГц |
другий | 2 ядра Cortex-A76 з частотою 1,92 ГГц |
третій | 4 енергоефективних ядра Cortex A-55 з частотою 1,8 ГГц |
Чим цікавий:
- Висока продуктивність в повсякденних завданнях і під час ігрового процесу - ще не все, чим може похвалитися 7 нанометрового Kirin 980. Так, з активним GPU Turbo в іграх підвищується не тільки FPS, але і енергоефективність. Це дозволяє менше витрачати заряд акумулятора під час геймплея.
- Нейроморфний процесор тепер подвійний: це гарантує, як стверджує виробник, підвищену швидкодію в задачах, які пов'язані з навчанням. Смартфон на новому процесорі від Хуавей зможе за хвилину розпізнати 4,5 тисячі зображень, а за 6 секунд - об'єкти на півтисячі фото, при цьому не по контурах, а по деталях.
Дізнайтеся: Як поставити рингтон на Айфон: покрокова інструкція для 2 ОС - Windows і Mac
Apple A12
Потужний ЦП для айфонів оптимізований для вирішення завдань, пов'язаних з доповненою реальністю і машинним навчанням. Настав той день, коли розумні телефони стають ще розумнішими. Ця модель хоча і має меншу кількість ядер в порівнянні з іншими мобільними процесорами з рейтингу, по продуктивності не поступається їм.
Чим гарний:
1. 6 ядер, потужний графічний і звуковий чіпи роблять цей процесор одним з кращих рішень для меломанів і геймерів.
2. Ще швидше, ще енергоефективніше. A12 - це плюс 15% до продуктивності і 40% до показника енергоефективності в порівнянні з все ще актуальним А11.
3. GPU демонструє приріст продуктивності в 50% в порівнянні з попередньою моделлю, що просто не може не радувати шанувальників ігор: 4 графічних ядра - це не жарти.
4. Удосконалений алгоритм інтегрованого компонента Secure Enclave прискорив процес ідентифікації особи користувача.
Рекомендація : якщо хочеться продуктивний ігровий смартфон на А 12, хороший вибір - Айфон XS, XS Мах або XR .
5. Однокристальная система зараз здатна проводити близько 5 трильйонів операцій в секунду. Для порівняння, в А 11 даний показник становить 600 мільярдів.
Дивіться також: Порівняння 3-х флагманських камер: Samsung Galaxy S9 +, Huawei P20 PRO і iPhone X - хто крутіший?
Поради та рекомендації
Рекомендувати якусь одну представлених моделей складно: кожен з процесорів здатний впоратися з практично будь-якого поставленого завдання. Висока продуктивність і стабільна робота - риси, характерні для кожного варіанту в цьому рейтингу: незалежно від рівня навантажень смартфони з такими процесорами на 100% відпрацьовують свою ціну. Незважаючи на мету покупки: ігрове рішення, фото або відеозйомка, - орієнтуватися варто не тільки на ЦП, але на інші показники: об'єм ОЗУ, ОС, оболонка, дозвіл дисплея і камер, захищеність.