«Звук поставимо на всю і» ... порадіємо його чистоті та деталізації. Адже для відтворення треків обрані легендарні Sennheiser IE 4, в огляді яких покажемо і розповімо, чим навушники з 2005-го підкорюють меломанів двадцять першого року.
Для тих, хто в сумнівах: Внутрішньоканальні навушники або вкладки — який з 2 варіантів вибрати?
Зовнішній вигляд, дизайн, розміри
За формою IE 4 — стандартні внутрішньоканальні варіанти, які сидять в вушках як влиті та не випадають при русі. Виготовляються тільки в одному класичному кольорі — чорному.
- Круглі невеликі драйвери з матового пластику мають позначки L і R, щоб можна було відрізнити лівий навушник від правого.
- Звуковод закритий металевою сіткою.
Модель заслужила репутацію «вічних» внаслідок посиленого кевларом кабелю, який, за відгуками користувачів, стійко переносить ривки та розтягування і не плутається. Довжина шнура — 1,4 м. Під'єднується до пристроїв за допомогою Г-образного золотистого штекера.
Провід симетричний, здвоєний до «перемички», після якої йде розгалуження по каналах. Рухливу стяжку можна рухати вгору або вниз для зручності носіння навушників.
Ці «Зеннхайзер» важать всього 5 грамів (припустимо, CX 300 — 12 м), ніяк не обтяжують користувача навіть при тривалому використанні.
В огляді Sennheiser IE 4 варто відзначити, що поставляється товар в максимально спартанської комплектації: в прозорому пакетику є тільки самі «вушка» і 3 змінних силіконових накладки на них (маленького, середнього і великого розміру). Значок оригінальності — голограма на передній верхній частині спакування.
Цікава стаття: Sennheiser HD 100: огляд на 4 міні-розділи
Звук
В IE 4 по одному динаміку в кожному «вусі», що в парі забезпечує стереозвучання композицій. З основних характеристик варто відзначити:
Технічні параметри
|
Значення |
---|---|
Діапазон частот | 10-18000 Гц |
Опір | 16 Ом |
Рівень звукового тиску | 106 дБ |
Активне шумозаглушення | немає |
Чесно і неупереджено — саме так навушники передають звук. Адже спочатку вони використовувалися в якості monitoring earphones та постачалися з системами бездротового моніторингу «Зеннхайзер» для звукозапису або виступів на сцені. Саме тому в них чисте, рівне і природне звучання.
- Немає штучного підйому низьких частот.
- Високі та середні пропрацьовані помітно краще, не «кульгає» деталізація.
- Ніяких хрипів, шипіння та іншого в них не чути.
Не забуваємо, що якість звуку через «вуха» може залежати також від джерела відтворення. Чи то смартфон, плеєр або інший пристрій, іноді все ж знадобиться трохи попрацювати еквалайзером.
Стаття в допомогу: Як правильно вибрати навушники для музики: 3 підказки
Функціонал
У характеристиках зазначено, що Sennheiser IE 4 вільно коннектиться з мобільними гаджетами на «Андроїд» і iOS, а також ПК і Mac. «Стикування» через 3,5-міліметровий вхід максимально просте і надійне. Врахуйте, що для коннекту IE 4 і гаджетів з роз'ємом Lightning знадобиться спеціальний адаптер.
В IE 4 немає регулятора гучності та мікрофона, як, наприклад, в CX 350 BT. Тому їх основне призначення — прослуховування музичних треків. Керувати відтворенням можна через приєднаний гаджет.
Внаслідок тонкого кабелю, навушники комфортно носити шнуром вниз або перекидати його за вуха.
Порівнюємо і вибираємо: Які навушники краще — дротові або бездротові
Ціна і якість
Ці «вушка» не з дешевих, але і не найдорожчі з «Зеннхайзер». В інтернет- та офлайн-магазинах України покупці можуть придбати цю модель за 2300-2600 грн. Судячи з відео та оглядів користувачів, IE 4 можуть похвалитися не тільки простотою, але і міцністю конструкції. Головна фішка — не в модних наворотах, а в фірмовій якості звуку.
Отже, навушники Sennheiser IE 4 на огляді показали з кращого боку. Ідеальні для тих, хто пише музику, співає і моніторить отриманий звук. Чудово підійдуть також тим, хто шукає нехитрі і якісні «вуха» з хорошою шумоізоляцією, щоб слухати музику в метро, під час пересування по галасливим вулицям або будинку.
Ще одне «дітище» бренду: Sennheiser HD 200 Pro: огляд і 4 переваги навушників