Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Мережевий фільтр або стабілізатор напруги – що вибрати: 6 параметрів вибору

Дата публікації: 28.01.2019 10:10
Дата оновлення: 04.06.2024 12:31

Незважаючи на те, що для дому дорога, важко уявити житло, в якій немає основних побутових електропристроїв. Виробники намагаються приділяти особливу увагу надійності електронної начинки домашньої електротехніки, адже вихід з ладу будь-якого приладу серйозно б'є по бюджету сім'ї.

Проте, вузли живлення, мікросхеми, чутливі напівпровідники цих приладів працюють на межі можливостей під час стрибків напруги або незапланованого відключення електромереж. А якщо такі неполадки в електропостачанні досить часті, то з'являється великий ризик залишитися з перегоріли технікою і, в кращому випадку, з витратним ремонтом.

Захистити свою техніку можна. Саме для таких непередбачених впливів розроблені стабілізуючі пристосування – мережеві фільтри і стабілізатори напруги. Важливо пам'ятати, що, незважаючи на однакову призначення, принцип роботи цих стабілізуючих пристроїв різний. І тут потрібно розібратися – що більше підійде для захисту того чи іншого електроприладу. Тому перш, ніж підійти до вибору стабілізатора напруги або мережевого фільтра, слід зрозуміти, як вони працюють, які функції виконують і від яких перешкод захищають.

Що таке перепади напруги і як убезпечити від них свою техніку

Все електричні девайси розраховані на стабільні параметри мережі з невеликими коливаннями – більшість з них витримують зміни вольтажу в діапазоні від 198 до 242 В. Якщо цифри виходять за рамки цих значень, електронні модулі апаратури функціонують з максимальним зусиллям. Причому, для сучасних електропристроїв однаково небезпечно як зниження, так і підвищення напруги.

При низькій напрузі на робочі вузли і компоненти електрообладнання доводиться підвищене навантаження, що провокує зниження робочого ресурсу та поломку агрегату. А ось при тривалому мережевому підвищенні вольтажа мікросхеми, блоки живлення починають грітися і, в кінцевому рахунку, перегорають. Ремонту такі поломки часто взагалі не підлягають.

Скачки напружень в електромережах можуть відбуватися в будь-якому місці, але особливо до них схильні лінії в сільській місцевості. Причин для подібних неполадок може бути кілька:

  • Удар блискавки поруч з опорами електромереж;
  • Аварійні ситуації на підстанції;
  • Знос і обрив проводів;
  • Різке збільшення кількості споживачів.

Найприкріше, що вийшла з ладу або перегоріла електротехніка не підлягає обміну і не покривається гарантією виробника, тому підключення мережевого фільтра або стабілізатора – абсолютно виправдане рішення для запобігання дорогих девайсів від поломки.

Скачки напряжения опасны для бытовой техники

Цікаво прочитати: У чому різниця між мережевим фільтром і подовжувачем – порівнюємо пристрої по 4 критеріям

Види пристроїв запобігання від мережевих стрибків

За допомогою чого можна убезпечити домашню техніку :

  • Квартирна проводка зазвичай захищається вимикачами-автоматами. При одночасному включенні декількох потужних побутових пристосувань або порушеною ізоляції модуль відключає надходження енергії, запобігаючи ураження електрострумом або виникнення пожежі. Автомат спрацьовує при перевищенні номінального значення сили струму.
  • Убезпечити комп'ютерну техніку можна за допомогою джерел безперебійного живлення. ДБЖ дозволяє комп'ютеру працювати деякий час після аварійного відключення струму і зберегти поточні дані.
  • Механізм мережевого фільтра на погашення несподіваних збоїв напруги. При будь-яких перевищення розрахункових можливостей фільтра живлення відсікається і підключені електропристрою виявляються знеструмленими. Так, наприклад, працює Legrand 6xSchuko.
  • Підтримувати постійну напругу в 220В допомагає стабілізатор напруги. Він вирівнює мережеві скачки, захищаючи домашні прилади від перевантаження.

Вимикачі-автомати і бесперебойники (за винятком лінійно-інтерактивних типів) не можуть нівелювати перепади напруги, тому для захисту домашнього електрообладнання або комп'ютера варто розглядати саме останні два варіанти.

 Как лучше защитить технику?

Цікаво: заощадили п'ять мільйонів гривень на «чорної п'ятниці»

Як влаштований мережевий фільтр

Щоб розібратися, для чого потрібний мережний фільтр, слід познайомитися з механізмом його дії. Це не просто подовжувач на кілька розеток. Кожна модель такого фільтра розраховується на конкретну навантаження, тут важливо дотримати сумісність запобіжного пристрою і підключеною до нього апаратури по потужносним показниками. Тому перевищувати розрахункову потужність фільтра, під'єднуючи до нього кілька високопродуктивних електроприладів, не варто.

Основними робочими механізмами в агрегаті є варистори. Під час перепадів напруги мережі ці невеликі напівпровідникові модулі спрямовують зусилля на трансформацію теплової енергії з імпульсною.

Згладжуючи енергетичні перешкоди, такий мережевий агрегат, як НАМА "6 + 1", захищає електроприлади від стрибків напруги. На ринку представлені ці запобіжні девайси в трьох варіаціях:

  • Essential - найбільш простий агрегат з базисним рівнем;
  • Home Office- мережевики універсального призначення, які найбільше підходять для домашніх електропристроїв, наприклад, на 3 розетки;
  • Performance - вироби професійного призначення для запобігання високопродуктивних і потужних електроприладів.

Вибираючи фільтр, потрібно звертати увагу на основні параметри:

  1. Величину компенсуючого імпульсу.
  2. Кількість розеток.
  3. Наявність захисту від перегріву.
  4. Індикатор вимикача.
  5. Функцію мікроконтролера.
  6. Номінальний струм.

Для порівняння можна вивчити кілька поширених, за відгуками споживачів, фільтрів:

Характеристики
НАМА "6 + 1" ColorWay на 3 розетки Legrand 6xSchuko
Кількість розеток 6 3 6
Наявність USB порту немає 4 немає
Максимальна потужність, Ватт 3500 2500 3500
Довжина проводу, м 1,4 2 1,5

Сетевые фильтры

Варто ознайомитися: Вигідні умови Trade-in тільки для учасників MOYO Club

Конструктивні особливості та принцип роботи стабілізатора

При постійно нестійких параметрах мережі варто придивитися до стабілізатора напруги. Така модель, як APC Line-R 1500VA, гарантує вирівняні показники вольтажу на виході. Корелюючи мережеве напруга, можна найбільш повно захистити комп'ютери і будь-яку побутову техніку від перешкод і стрибків напруги.

Стабілізатори постійної напруги діляться на два типи:

  1. Лінійні – підтримують незмінний вольтаж, трансформуючи внутрішнє напруження.
  2. Імпульсні – в своїй конструкції мають накопичувачі і видають на підключене електропристрій запасені енергію потрібних значень.

Стабілізуючі пристрої змінної напруги можуть бути накопичувальними і коректують. Перший тип працює за аналогією з імпульсним – він запасає електрику. Потім генерує його споживачеві з уже необхіднимизначеннями. Другий тип змінює величину напруги, використовуючи додатковий потенціал і роблячи її придатною для електроприладів. Накопичувальні агрегати, такі, як Inform Digital 15kVA, мають великі розміри і частіше використовуються на виробництві. Коригувальні ж, в основному, призначені для побутових цілей.

Підбираючи стабілізатор, звертайте увагу на:

  1. Продуктивність.
  2. Розміри.
  3. Показник потужності.
  4. Реакція на КЗ.
  5. Значення вхідної та вихідної напруги.
  6. Кількість фаз мережі.

Кілька варіантів популярних стабілізаторів:

Характеристики
НАМА "6 + 1" ColorWay на 3 розетки Legrand 6xSchuko
Кількість розеток 6 3 6
Наявність USB порту немає 4 немає
Максимальна потужність, Ватт 3500 2500 3500
Довжина проводу, м 1,4 2 1 , 5

Стабилизаторы напряжения

Прочитайте: Класи енергозбереження побутової техніки: 7 видів

Що вибрати – мережевий фільтр або стабілізатор?

Вибір захисного агрегату для недешевих домашніх електропристроїв повинен визначатися доцільністю. Принципова відмінність між усіма оберігають агрегатами полягає в наступному. Мережевий фільтр, подібний APC Essential SurgeArrest, може тільки згладити перешкоди і видалити імпульси високої напруги, не впливаючи на сам вольтаж на виході. Якщо в проводці ток має 200 В, то фільтр ніяк не зможе підняти напругу до необхідних 220.

В цей же час стабілізатор, наприклад, APC Line-R 1000VA, вирівнює значення, запобігає скачки і видає потрібні параметри на виході.

Таким чином, якщо в будинку хороша проводка, світло не блимає, не збільшується яскравість лампочок, немає частих відключень, то для комп'ютера або рядовий техніки цілком підійде мережевий фільтр. А ось дорогу «плазму» або потужний котел краще убезпечити застосуванням стабілізатора. Особливо його використання актуально для сільської місцевості або в регіонах зі старими лініями електропередач.

Зверніть увагу: MOYO відкрив перший цілодобовий склад-магазин техніки і електроніки

Висновки і рекомендації

Підібравши відповідний тип захисного механізму, перед покупкою варто ознайомитися з його ключовими параметрами:

  • Для стабілізаторів: тип (одно- або трифазний), потужність, активні і реактивні навантаження, точність стабілізації, значення пускових струмів.
  • Для мережевих фільтрів: імпульсна навантаження, види використовуваних запобіжників, наявність індикатора увімкнення, якість і кількість гнізд.

Поради фахівців: до мережевих фільтрів не рекомендується підключати електропристрою з підвищеним пусковим струмом, на зразок теплового котла або високопотужними морозилки. Не варто вестися на дешевизну і купувати фільтр незрозумілого походження – капремонт домашньої техніки, яка постраждала від неполадок в проводці, виллється в великі витрати.

 

Коментарі
Залиште коментар