Болгарка сумісна з багатьма матеріалами. А як щодо бетону? Спрацюється вона з ним? Гайд розповість про нюанси подібної обробки.
Чи можливо шліфувати бетон болгаркою
Перед тим, як класти підлогове покриття, необхідно відшліфувати поверхню. Практично ідеальна гладкість підлоги в результаті – не єдиний плюс такої обробки: остання ще й береже від зайвого утворення пилу, зміцнює підлогу.
Гарна новина: для цих цілей можна пристосувати й звичайну болгарку. З нею зручно зачищати кути, важкодоступні ділянки.
Насадка на болгарку для шліфування бетону
Щоб обробка пройшла успішно, потрібно підібрати відповідний шліфкруг.
Важливо! Щоб не зіпсувати апарат, на підлозі не повинно бути ямок і горбків більш як п'ять міліметрів. Так що перед болгаркою буде розумно зробити первинне шліфування більш пристосованим для цього інструментом.
Яка потрібна насадка на шліфмашину:
- Матеріал. Найзручніший варіант – диск у вигляді чашки. У його складі повинні бути частинки твердих гірських порід, які шліфують бетон. В цьому випадку виконувати роботу буде легше. Користуватися кругом з осадового гравію теж можливо, але буде складніше і не так ефективно. Якщо на підлозі є просочення, краще вибрати аксесуар з мармуровими, гранітними частинками.
- Форма. Для ліквідації першого – найгрубішого – шару використовують «подвійний сегмент». Щоб зачистити великі шматки, вибирають «квадрат». Це дозволяє не пошкодити підлогу та саму насадку. Для делікатного – чистового – шліфування оптимальним варіантом є «бумеранг». Якщо ж поставлена задача зробити на фінальній стадії покриття глянцевим, то незамінним помічником стане трапецієподібний франкфурт – наждачна основа.
- При будь-якому методі шліфування слід індивідуально підбирати аксесуари з різним розміром абразиву. Орієнтовні значення представлені в таблиці.
Рекомендація: Для безпеки краще використовувати пристрій з прогумованим руків'ям, на зразок 18/115 Li Kit, оскільки це запобігає ковзанню.
Розмір абразиву насадки
|
Призначення |
---|---|
25-30 | для зняття першого шару з великими вибоїнами |
40 | для декоративних (дрібніших) робіт |
1500-3000 | для глянцевого полірування |
На тему: Як вибрати болгарку для домашнього використання – 10 основних критеріїв
Як шліфувати бетонну підлогу болгаркою
Є два способи:
- Мокрий — підійде для поверхні мозаїчного типу або покриття у вигляді мармурової крихти. В цьому випадку потрібні абразиви, які дають можливість досягти ефекту полірування.
- Сухий — ідеальний для бетону, але вимагає більше часу. Попри те, що пилу підіймається багато, це не так заважає, як частинки мокрого бетону: видимість під час обробки набагато краща, тому майстер може вчасно помітити й усунути всі помилки.
Порада: щоб не морочитися з подовжувачами, можна придбати акумуляторну КШМ, на кшталт потужної 51G203, яка не боїться перевантажень.
Дізнайтеся: Який із 2 типів перфораторів кращий – вертикальний або горизонтальний?
Підготовка
Щоб результат влаштував, потрібно попередньо все перевірити. Необхідно оглянути поверхню на тріщини, чи не стирчить з неї арматура або армована сітка. Якщо щось таке є, це потрібно прибрати перш ніж починати шліфування.
Тріщини після усадки, різні шви також повинні бути попередньо закладені. І тільки коли залатані ділянки поверхні висохнуть, можна починати працювати.
До складу підлоги входять гравій, щебінь та інші частинки, покликані підвищити її міцність. Однак вони можуть вирвати диск, якщо їх з'єднання в розчині недостатньо міцне. Тому, якщо підлога – свіжозалита, необхідно чекати до 14 днів, поки стяжка висохне.
Примітка: буріння та інші подібні види робіт здійснюються до шліфування. В іншому випадку можна вважати, що вона була зроблена даремно.
Дивіться також: Як вибрати акумуляторний шуруповерт: 6 порад та рейтинг із 5 крутих моделей
Процес шліфування
Після того, як підготовка закінчилася, можна починати основну роботу. Саме по собі справа ця – неважка: потрібно розташувати круг так, щоб він рівно стикався з поверхнею. При цьому сильно тиснути на інструмент не потрібно.
Цікаво: WEV 10-125 не можна увімкнути випадково завдяки спеціальній захисній функції. Це забезпечує безпеку використання.
Однак в тому, як відшліфувати бетон болгаркою своїми руками, є деякі тонкощі:
- Спочатку поверхню покривають складом, який усуває в ній пори: підлога стає вологостійкішою і міцнішою.
- Для максимально рівного, блискучого ефекту потрібні алмазні диски з високим – від 400 – показником щільності.
- Щоб сміття було простіше зібрати, не завадить кожух: з ним бетонний пил не буде розлітатися на всі боки. Є варіанти, які дозволяють під'єднати КШМ до пилососа.
Рекомендація: добре б обрати інструмент із захистом від пилу, як у MB 2400PA. Подібні моделі служать довше.
Що краще: Bosch, Makita, DeWalt: порівняння 3 популярних виробників перфораторів
Техніка безпеки під час роботи з болгаркою
Щоб не пошкодити інструмент і не нашкодити собі, потрібно дотримуватися таких правил:
- Упевнитися, що КШМ повністю справна перш ніж почати.
- У місці проведення робіт повинно бути достатньо світла.
- Користувачеві слід надіти щільний одяг. Рукави не повинні заважати роботі з девайсом, а сам одяг – стикатися з підлогою.
- Слід подбати про захисту дихальних шляхів, очей і рук за допомогою рукавичок, пари окулярів і респіратора.
- Давати приладу відпочити потрібно хоча б раз на 15 хвилин, щоб він не перегрівся.
Лікнеп: 2 види відбійного молотка: особливості пневматичних і електричних відбійників
Як бачимо, КШМ дуже навіть стане в пригоді для бетону. Потрібно тільки підібрати відповідний шліфкруг на неї та діяти акуратно.