Пилосос- наш незмінний помічник, без якого і комфортна прибирання була б неможливою. Сьогодні Цей вид техніки є практично в кожному будинку і використовується дуже часто. Але Як і будь-яка інша техніка, пилосос з часом виходить з ладу. І ТОМУ так важливо вчасно помітити проблему і усунути її. Одним Же з дзвіночків, які свідчать про те, що агрегату потрібна увага – підвищення температури його двигуна і, як наслідок, корпусу. Отже, чому гріється пилосос і що з цим робити?
Діагностуємо причину
Як правило, відповідь на питання, чому сильно гріється пилосос, простий і логічний. І найбільш поширені причини можливої неполадки такі:
- Забився один з фільтрів пристрої;
- У шлангу або у вхідному отворі пилососа застряг якийсь предмет;
- Пилозбірник заповнився понад норми;
- Двигун працює несправне.
Зрозуміти, що ж саме викликає нагрів, можна шляхом виключення. І діяти в такому випадку бажано в такій послідовності.
- Спершу слід запустити пилосос з відключеним шлангом. Якщо він перестав грітися, то проблема або в шлангу, або в насадці.
- Потім потрібно оглянути вхідний отвір пристрою. І якщо ніяких зайвих перешкод у ньому помічено не було, то далі має бути обстеження пилозбірника.
- Важливо акуратно витягнути контейнер або мішок для сміття. І перевірити, як працює пилосос в його відсутність.
- Якщо двигун продовжує нагріватися, то час очистити фільтри пристрою.
- У тому ж випадку, якщо ніщо з перерахованого вище не принесло бажаного результату, відповідь на питання, чому пилосос шумить і гріється, слід шукати в роботі двигуна.
Користувачеві цього виду техніки варто звернути увагу на факт, що з деякими проблемами він при певній вправності зможе впоратися самостійно. Але в ряді ситуацій все-таки не обійтися без сервісного втручання. І якщо власник агрегату в своїх силах не впевнений, то йому краще відразу звернутися до досвідчених фахівців, які допоможуть прибрати поломку.
Читайте також: Мішок пилосос: що це таке і як вибрати: 5 достоїнств і 5 критеріїв вибору
Вирішуємо проблему
Після того, як була знайдена причина того, чому перегрівається пилосос, можна приступати і до вирішення проблеми.
1. Забита сітка
Основна частина моделей сучасних пилососів має фільтри, які пропускають повітря і при цьому затримують пил, сміття і інші можливі забруднення. І нерідко через накопичується на поверхні фільтрів сміття повітря через їх отвори починає проходити з дедалі більшим працею. В результаті навантаження на двигун агрегату збільшується, і він починає перегріватися.
випадку допоможе тільки очищення фільтрів пилососа. Ну а в тих моделях, де передбачається їх регулярна заміна, необхідно відразу ж поміняти фільтри на нові. Важливо пам'ятати, що деякі пристрої оснащені декількома фільтрами. Як правило, крім фільтра на вхідному отворі, буває ще фільтр перед двигуном, який не дає пилу і сміттю потрапити до серця пристрою, і на виході, щоб не дати забруднень знову повернуться в кімнату.
Цікаво почитати: Ручний пилосос – як вибрати і як використовувати: 5 переваг і 5 критеріїв вибору
2. Перешкода в воздухоканале
Під час прибирання завжди є ризик всмоктування який-небудь речі, яка застряє в шлангу або вхідному отворі. Так утворюється пробка, яка потім перешкоджає проходженню повітря, викликаючи тим самим перегрів двигуна пилососа. Як правило, проблема помітна моментально, так як пристрій перестає втягувати сміття і його робота починає супроводжуватися своєрідним звуком. А у власника тут же виникає питання – чому пилосос шумить.
Вирішити проблему в цій ситуації зовсім не складно. Потрібно від'єднати шланг від вхідного отвору і або продути його, або прочистити за допомогою відповідного за розмірами довгого предмета. Особливо легко це зробити, якщо мова йде про пилосос з складовою трубою. Наприклад, LG VK69661N Gorenje VCK 1601 GCY IV. Після того, як «пробка» буде залучена, можна продовжувати прибирання.
Корисна стаття: Як вибрати пилосос з мішком для збору пилу? 5 головних критеріїв
3. Переповнений мішок
Іноді відповідь на питання, чому гріється пилосос, може бути і зовсім банальним. Нерідко причина криється просто в заповненні сміттєвого мішка. Пил і частинки сміття, які всмоктуються пилососом, накопичуються і в підсумку перетворюються в справжню перешкоду для руху повітряного потоку. І не завжди варто сліпо покладатися на автоматичну систему відключення пилососа, яка повинна спрацьовувати при певному рівні заповнення пилозбірника. Іноді рівень його запиленості нескладно перевірити і особисто.
Якщо виявиться, що мішок заповнений, то потрібно просто спустошити мішок або змінити його на новий. Часто дрібний пил заповнює просвіти в тканини багаторазового мішка для сміття, і в такому випадку його слід гарненько випрати.
Переконатися, що проблема саме в переповненому пилесборнике, легко. Досить витягти його з апарату і перевірити, як працює пилосос без мішка або контейнера. Немає бажання регулярно міняти і прати сміттєві мішки? Тоді варто придивитися до пилососів з аквафільтром. Наприклад, до Thomas TWIN Helper Vitek VT-1835.
Радимо почитати: Швабра-пилосос – що це і як вибрати? – 5 головних переваг техніки
4. Несправність двигуна
Якщо з усіма попередніми ситуаціями легко впорається власноруч, то усунути несправності в двигуні пилососа допоможе тільки кваліфікований фахівець. Справа в тому, що причина, чому пилосос перегрівається, в даній ситуації здатна ховатися як у зношеності деталей двигуна, так і в міжвидових замиканнях. І виявити проблему самостійно без належного досвіду навряд чи вийде.
Зазвичай у кожного виду пилососа є свої слабкі місця. Наприклад, деякі моделі LG згодом починають мати потребу в заміні графітових щіток. А ось в апаратах Samsung іноді зустрічаються порушення в ізоляції обмоток і, як результат, межвитковое замикання. Не варто розбирати двигун самостійно, але якщо користувач все ж зважився на це, йому слід бути акуратним – корпуси електродвигунів часто роблять з алюмінієвого сплаву, який дуже легко пошкодити.
Нижче наведена підсумкова таблиця, по якій можна швидко визначити, в чому полягає проблема і як її можна оперативно вирішити:
Проблема
|
Як визначити? | Як вирішити? |
Перешкода в воздухоканале | Перевірити роботу пилососа з видаленим шлангом | Продути або прочистити шланг |
Переповнений пилозбірник | Перевірити роботу пилососа при відсутньому пилесборнике | Спустошити пилозбірник або змінити на новий. Багаторазовий мішок при необхідності випрати |
Засмічення фільтра | Попередні дії не принесли результату | Очистити фільтри пилососа або змінити їх на нові |
Поломка двигуна | Ніщо із започаткованих кроків не допомогло вирішити ситуацію | Звернутися до кваліфікованого фахівця |
Вам буде цікаво: Сепараторний пилосос. 6 секретів правильного вибору
Згідно зі статистикою, найчастіше причина того, чому перегрівається пилосос, полягає в засмічених фільтрах пристрою. Тому їх очищення та заміни слід приділяти належну увагу. У зворотному випадку рішенням може стати покупка агрегату без фільтра. До речі, такі пристрої рідше ламаються і служать трохи довше інших моделей.
випадку, що б не викликало підвищення температури всередині двигуна пилососа, не варто чекати, що несправність пройде сама по собі. У ряді випадків тільки своєчасне та оперативне втручання здатне вберегти апарат від виникнення більш неприємною поломки.
Моему пылесосу 17 лет. И только вчера, пришлось его разобрать. Електролюкс. Я чистмла внешние фильтры, кстати я их не разу не меняла. И они все еще впринципе пригодны, но я бы заменила, да их нет в продаже. Причина была такая: упала тяга. А движок перегревался сильно. Разобрала. Конечно за столько лет, внутрений фильтр ... Его я почистила. Пылесос намыла, движок естественно вынула, но не разбирала. Все собрала обратно, заработал как зверь. Но на следующий день опять 25. Тяга отличная, а движок греется и страно повизгивает со свистом. Ранее в ютюбе видела, что еще причина есть: мешок при заполнении закрывает фильт, перекрывает движение воздуха, поэтому движок греется. Надо делать рамку, защиту фильтра, чтобы мешок не был затычкой в бочке.