Sony FDR-X3000 — харизматична камера, з характером. У неї найкраща оптична стабілізація в 4К з усіх, які тільки доводилося тестувати (поправте мене, якщо помиляюся). В якому б вирішенні не знімав, картинка йде плавно. Спец датчики на пристрої нівелюють тряску і зміщують лінзи в різні боки, компенсуючи тремтіння.
Дивіться як разюче відрізняється зображення зі стабілізацією на камері та без неї.
Це зручна камера, з продуманим функціоналом, яка підійде практично кожному. Без перебільшень. Вона зможе запросто відзняти такі кадри, куди смартфоном не добратися. В цьому її жирний плюс. Про інші особливості SONY FDR X3000 читайте нижче.
До слова: Обладнання для фотографа: ТОП 5 найнеобхіднішого
Зовнішній вигляд, дизайн, розміри
Корпус пластиковий в білому глянцевому кольорі обтічної форми. Його зручно утримувати в руці з упевненістю, що девайс не вислизне або не зіпсується кадр через потрапляння пальця в об'єктив. Роз'єми на камері замасковані прогумованими заглушками. У них не скупчується пил і вода.
Зверху камери передбачені дві кнопки. Та, що ближче до краю, вмикає і вимикає девайс. Друга (з червоним кружком) запускає і зупиняє фільмування, а поруч — світлодіод. Він спалахує при активації запису. Збоку — чорно-білий дисплей. З його допомогою можна налаштувати оптимальні дозвіл і частоту кадрів, а також активувати доп. стабілізацію і бачити відсоток заряду акумулятора.
Якщо брати співвідношення ширини, висоти та глибини, за розмірами камера 29,4 × 47,0 × 83,0 мм; а перевести в дюйми, виходить ≈ 1 3/16 × 1 7/8 × 3 3/8 ". Важить 114 г при вставленої батареї.
SONY FDR X3000 підключається трьома способами
1. За допомогою microHDM
Камера законектиться з телевізором без додаткових пристроїв.
2. Через 3,5 мм аудіопорт
З його допомогою вийде увімкнути до камери зовнішній мікрофон, щоб поліпшити запис звуку. Він буде звучати чіткіше і перебірливіше навіть якщо шумно навколо.
3. Працює з різними картами пам'яті
Неважливо — це фірмова Sony Memory Stick Micro або microSD іншого виробника. Щоб знімання було в високій якості, краще брати по спритніше.
Якщо активувати передачу даних на камері та під'єднатися до Wi-Fi, Sony приєднається до смартфона «по повітрю», щоб обмінятися або обробити контент. Простіше це робити за допомогою програми Action Cam App. Вона дозволяє уповільнювати й прискорювати відео, робити простенький монтаж і редагування. Камера працює безвідмовно в дощ і в сльоту. Витримує тряску на велосипеді, катання на сноуборді, тиск на глибині.
У комплекті з екшен-камерою йде:
- Непроникний аквабокс
Він створений для захисту від піску, пилу і вологи. Годиться для фільмування на глибині до шістдесяти метрів без прив'язки до часу.
- Акумуляторний блок
У пристрої зліва розташований доступ до відсіку. Кришка герметично закривається, але відкривається легко. Виряджену батарею змінити не складе труднощів.
- Кабель Micro USB
Через нього (або через картридер) можна скинути контент на комп'ютер. Додатковий софт не потрібний, тому що SONY FDR підключається в режимі зовнішнього накопичувача.
- Якісне кріплення-майданчик
Дозволяє встановити камеру на штативі або шоломі практично в будь-якому положенні, щоб вибудувати ідеальний кадр, який інколи так важко знайти.
Цікава стаття: Топ-5 речей для активного літа
Характеристики знімання камерою SONY FDR X3000
У сутінках та в темноті транслюється однаково чітка картинка. Спасибі за це першокласній матриці та великій діафрагмі. Пристрій пише відео в 4K (3840 × 2160 пікселів), видаючи 30 кад./сек., і в UHD — 1080p або 720р і частотою 60-120 кад./сек.
Кут огляду 170°. У кадр потрапляє досить багато всього. Баланс білого на висоті. Він стабільно зберігає якість знімання в динамічних моментах. Мікрофони знаходяться під об'єктивом камери. Це не випадково. Вони як раз в потрібному місці, рука до них не дотягується, отже, не закриє. Звук пишеться в стереоформаті, який пригнічує зайві шуми, створюючи ефект присутності при трансляції відео.
З ключовими параметрами фото і відео знімання можна ознайомитися в таблиці:
Характеристики
|
Цифрове значення |
---|---|
Дозвіл відео | 4K — 3840 × 2160 пікселів |
Дозвіл фото | 8,2 Мп — 4608 × 2592 пікселів |
Матриця | CMOS Exmor з тиловим підсвічуванням |
Розмір матриці | 1/2.5, 7,2 мм |
Витримка | Від 1/30 до 1/10000 з |
Діафрагма | F2,8 |
Оптика | ZEISS Tessar |
Стабілізація | Цифрова та оптична Balanced Optical SteadyShot |
На замітку: ТОП-10 спортивних годинників: огляд моделей, вибираємо які краще
Функціональні можливості моделі
1. Екшен-камера пише відео зі швидкістю 100 Мбіт/с
Не гальмує навіть в 4К і «слоумо», видаючи 120 fps в Full HD і 240 fps в 720p. Вона попиксельно зчитує дані, без об'єднання пікселів в групи. Деталізація сверхчутлива — для відеознімання краще і бути не може.
2. Дворежимна стабілізація: стандартна та активна
В обох зображення зчитується без кропа. При стандартному — пишеться відео з широким кутом охоплення. В активному режимі картинка захоплюється всього лише з 92% його площі сенсора. Транслюється плавно, ніби знімаєш, проїжджаючи на дрезині, як в кіно.
3. Звук пишеться з вбудованого мікрофона
Точніше, їх два і пишуть вони в MP4/MPEG-4 AAC-LC 2-кан. і XAVC S: 2-кан. LPCM, забезпечуючи шикарне звучання. Якщо цього замало, можна під'єднати зовнішній підсилювач звуку.
4. Є GPS, NFC і триразовий цифровий зум
Останнім управляють перемиканням клавіші вгору/вниз перед тим, як включити запис. Тому що якщо запис пішов, віддаляти та наближати картинку не вийде.
Камера підходить під напрямок влогів або динамічного фільмування. У ній продумано все до дрібниць, щоб вийшла гарна масштабована картинка практично в будь-яких умовах.
Пізнавальна стаття: Що взяти з собою у відпустку — добірка потрібних речей для 7 видів відпочинку
Об'єктив
Чіткий ширококутний об'єктив ZEISS® Tessar ™ дозволяє знімати ефектні сцени, катаючись на лижах, проходячи гірськими стежками, балансуючи між каменів у клекітній річці або прямуючи до фінішу на тряській велодоріжці. Благо, технічні характеристики розв'язують руки навіть відчайдушним шибайголовам:
- Максимальна діафрагма світлосили — F2,8.
- Фокусна відстань для відео: для широкого кута — f = 17 мм, для середнього — f = 23 мм, і для вузького кута — f = 32 мм.
- Фокусна відстань для фото — для широкого кута — f = 17 мм, для середнього — f = 23 мм, для вузького — f = 32 мм.
- Найменша відстань фокусування — близько 50 см (не більше).
І так. Можна самому вибирати кут огляду. Коли знімаєш, коефіцієнт масштабування змінюється в зумі на власний розсуд.
Батарея та живлення
Камера оснащена акумулятором типу NP-BX1, що вимагає заряд 3.5В. Батарея сідає при морозі жвавіше. У теплі при активному зніманні пристрій працює до трьох годин. І чим вище якість, тим швидше розряджається. А заряджається ≈ за годину.
Sony X3000 — не ідеальна, вона безальтернативно найкраща у своєму класі. Принаймні, я так вважаю.
Читайте: Як правильно вибрати стедикам: який краще — 4 нюанси