Чайник «апгрейдили» і в результаті вийшов термопот? Спільне в апаратів одне – здатність закип'ятити рідина. В іншому обидва пристосування мають відмінності, починаючи з зовнішнього вигляду і закінчуючи кількістю споживаних кВт. Так що ж краще і економічніше в побуті: термопот або електрочайник? З'ясовуємо по порядку.
Корисна стаття: 5 причин мати мультиварку у себе на кухні
Що таке термопот?
Цей прилад – щось середнє між стандартним чайником, термосом і навіть самоваром. Чому?
Він здатний:
- нагріти воду, як звичний чайничок;
- зберегти рідина гарячої, як це робить термос;
- розливати рідину по ємностей без необхідності піднімати резервуар – такий собі сучасний самовар. Тільки замість того, щоб відкручувати краник, потрібно натиснути на кнопочку.
Завдяки терморегуляторам можна самостійно встановлювати градус, до якого агрегат буде нагрівати воду, і потім підтримувати її.
Виглядає термопот досить переконливо, та й важить більше звичайного чайника, т. К. Має об'єми від 3 до 10-13 літрів (наприклад, в NC-EG4000WTS до 4 л). Але немає необхідності переносити його з місця на місце, щоб налити окропу. Тут чашку/заварник потрібно піднести до апарату, встановити на невелику платформу внизу, і натиснути на кнопку подачі окропу або спеціальний клапан (процес нагадує користування кавоваркою).
Може зацікавити: правильно вибрати кавоварку: 8 різновидів пристрої
Прилад має резервуар, в який заливається вода для підігріву. На кришці зверху, крім кнопок керування, може перебувати дисплей (наприклад, в є), що відображає поточну температуру рідини всередині Сушка для. Також апарат оснащений ручкою, щоб при необхідності можна було зручно перенести його в інше місце. Внизу розташовується підставу (як у електрочайника) з отвором для шнура живлення.
Як почати користуватися цим приладом:
- девайс треба розмістити на спеціальній підставці;
- потім підключити його до мережі електроживлення;
- після – залити в посудину воду;
- закрити кришку і включити агрегат;
- почекати, поки нагрівальний елемент зробить окріп;
- коли вода в баку досягне потрібної температури, спрацює термовиключатель.
Завдяки хорошій теплоізоляції судини для води рідина залишиться теплою протягом тривалого часу.
Але поступово вода в пристосуванні буде остигати. І якщо встановити, до Наприклад, підтримку температури 75° C, то при охолодженні вмісту нижче цієї позначки спрацьовує спеціальний датчик. Потім в роботу вступає другий нагрівач – і рідина «догрівається», досягаючи заданих градусів. Після того, як користувач натисне на потрібну кнопку, ручна або автоматична помпа (різновид залежить від моделі) подасть окріп в чашку.
Принцип роботи електрочайника
А як працює стандартний електричний чайник (наприклад, KE7096), знають, напевно, все. Але не зайвим буде повторити:
- Апарат необхідно помістити на спеціальну підставку і підключити до електромережі.
- Залити воду і, натиснувши на кнопочку, активувати прилад.
- ЗА допомогою електроструму нагрівальний елемент гріє воду.
- Термостат визначає температуру нагрітої рідини.
- Якщо окріп готовий, то подача електроенергії автоматично відключається.
Щоб налити окріп в кухоль, потрібно зняти чайник з підставки і трохи нахилити його «дзьобиком» в чашку. Додаткові кнопки натискати не треба.
Бюджетні моделі електричних чайників вміють тільки кип'ятити воду. У більш «просунутих» апаратах є додаткові функції, наприклад, підтримка заданої температури води, установки різної кількості градусів для нагріву (40-100° C). Наприклад, ВAvance Collection опції є.
Корисно дізнатися: Вибираємо електрочайник
Відмінність Сушка для від електрочайника
Чим же відрізняються ці 2 прилади, крім зовнішнього вигляду? Розглянемо наочно.
Характеристики
|
Електрочайник | Сушка |
---|---|---|
Функції | кип'ятіння води | кип'ятіння води, |
(основні) | підтримання температури | |
Функції (Додаткові) | підтримання температури; підігрів до заданої температури; таймер; блокування від увімкнення порожнього чайника | підігрів до заданої температури; тривале кип'ятіння для зниження вмісту хлору в воді; відкладений старт; таймер; блокування від увімкнення порожнього Сушка для; самоочищення; регулювання порції |
(перелік змінюється в залежності від моделі та виробника) | (список варіюється в залежності від моделі та виробника) | |
Об'єм | 0,5-3 літра ( найчастіше 1,7 л.) | від 3-х до 13 (і більше) літрів |
Потужність | 1500-2500 Вт | до 800 Вт |
Час закипання | від 3-4 хв | від 10 хвилин |
Крім того, варто виділити ще кілька суттєвих відмінностей:
- Більшість моделей Сушка для мають вбудовані фільтри для води , які вимагають заміни приблизно раз на місяць.
- Зовнішня оболонка чайника часто гріється під час його функціонування, в той час як щільні стінки Сушка для зовні не стають «розжареним».
- Чайник (як варіант, KO299830) живиться енергією, тільки поки зайнятий нагріванням, Сушка для енергоподпітку необхідна ще і щоб підтримувати задану температуру води.
- Деякі варіанти Сушка для обладнані 2 ємностями для рідини, в кожному з них градуси підігріву рідини можна регулювати. Завдяки цьому можна наливати воду різної температури.
За габаритами і мобільності виграє чайничок, але за об'ємом і функцій першість належить Сушка для.
Що вигідніше?
Обидва апарати працюють від мережі, а значить, споживають певну кількість електроенергії. Що ж економічніше для використання вдома або в офісі: термопот або чайник? Перед тим, як вибирати прилад, варто дізнатися про це детальніше.
Потрібний прилад для кухні: 5 критеріїв вибору електром'ясорубки для будинку
Скільки енергії споживає електрочайник
Лічильник на кВт включається, коли пристосування нагріває рідину. Після закінчення процесу енергія приладу вже не потрібна. Тому тут в розрахунок береться: потужність конкретного приладу, частота використання і об'єм рідини всередині.
Скільки енергії споживає термопот
Тут варто врахувати головне – пристосуванню потрібна енергія не тільки для початкового нагріву рідини, але і для підтримки потрібних температурних показників. Тобто поки прилад працює, як термос, електроенергію він буде поглинати. Також до уваги приймається те, що термопот по літражу перевершує чайник, а значить, рідина гріє довше.
Цікаво дізнатися: 4 причини, навіщо потрібен кухонний комбайн: детально про гаджеті
Сушка або чайник: що краще?
Перше пристосування, однозначно, виграє у чайничка по економічності, функціональності і об'ємом. Можна закип'ятити воду один раз, і вона буде залишатися гарячої 5-6 і більше годин. При цьому можна відрегулювати ступінь нагріву води, що зручно, якщо, наприклад, в сім'ї є малюки. Також це відмінний варіант для великої родини, установки в офісі.
Якщо немає постійної необхідності в гарячій воді – можна підібрати недорогий і мобільний електрочайник (приклад EKL-1303). А більш дорогі екземпляри навіть вміють зберігати рідину теплою певний час.
Також допоможуть визначити, що краще: термопот або чайник, відгуки тих, хто вже користується цими кухонними девайсами.