Що таке модне нині слово «фаблет»? Це вже не стандартний смартфон, але і ще і не планшетник. Фаблет – телефон з екраном від 5,7" до 6,9", ширина корпуса якого не перевищує 135 мм. З поняттям розібралися. А який же фаблет варто вибрати і купити в 2019 році? Може, від молодіжного бренду Хонор найбільшого корейського гіганта Samsung? Допоможе визначитися з вибором крутого фаблет цей рейтинг.
Huawei P30 Pro
Виробник вмістив в корпус фаблет шириною всього 73,4 мм величезний 6,47-дюймовий екран, який обрамляють найтонші, практично невидимі рамки. Задня кришка виготовлена зі скла. У Хуавей використовуються градієнтні кольори, які переливаються і змінюють відтінки в променях світла.
Крім шикарного дизайну, Pro користувачів наступним:
- Четирехмодульная система камер Leica – основний фотомодуль має об'єктиви: ширококутний (40 Мп), свершірокоугольний (20 Мп), телеоб'єктив (8 Мп) і Time-of-Flight, який вимірює дистанцію до об'єкта зйомки. З таким набором камер виходять приголомшливі фото при будь-якому освітленні, навіть у темряві.
- Захищеність корпусу – гаджет не боїться вологи, пилу і навіть занурення на глибину до 1,5 м. На даній глибині клас IP68 передбачає захист пристрою від проникнення води протягом 30 хвилин.
- Розблокування за відбитком пальця або особі – датчик відбитка пальця знаходиться прямо в екрані і працює дуже спритно. За розблокування за допомогою особи відповідає Фронталки.
- Запас пам'яті на будь-які потреби – розмір оперативки становить 8 гигов, а розмір вбудованого сховища – 128 гигов.
Девайс працює на чіпсеті Kirin 980, який забезпечує ідеальний баланс між продуктивністю і автономністю телефону з великим екраном. У камерофон встановлена потужна батарея на 4200 міліампер годин, що витримує цілий день навантажень без підзарядки.
ДО мінусів з натяжкою можна зарахувати:
- необхідність вибирати між установкою другий сімки і розширенням об'єму внутрішнього сховища (можна збільшити за допомогою карти пам'яті 256 гигов);
- немає розмовного динаміка в звичному сенсі (виробник використовує нову технологію акустичної передачі звуку через дисплей), а значить, і стерео звук відсутній, але навіть один динамік звучить відмінно, без хрипів.
До відома: Що краще: iPhone або Samsung – який з двох смартфонів вибрати?
iPhone XR 64GB
Відрізняється величезним вибором колірних рішень корпусу. Любителі «яблучних» гаджетів можуть придбати XR не тільки в стандартній чорної або білої оболонці, але і в червоній, коралової, синьою і жовтою. Корпус скляний з усіх боків, виняток – алюмінієві боки.
XR 64GB до рейтингу кращих фаблет завдяки:
- 6,1-дюймовому екрану з IPS-матрицею – має зверху невеликий виріз, в якому заховані датчики, Фронталки і динамік для розмов , межі дисплея акуратно заокруглені;
- Сканія особи – Айфон «дізнається» власника, навіть якщо особа трохи прикрите шарфом або рукою;
- акумулятора на 2942 мАг – тримає заряд до 25 годин в режимі розмови з використанням бездротової гарнітури;
- камерам – основна на 12 МП і Фронталки на 7 Мпікс, в фотомодуля є портретний режим, технологія, що поліпшує освітлення і насиченість на знімках, на Айфон можна знімати уповільнене відео;
- захищеності – стандарт IP67 вказує на те, що фаблет не страшні краплі води і пил;
- бездротової зарядки – гаджет заряджається за допомогою бездротової док-станції стандарту Qi.
В фаблет повний комплект бездротових інтерфейсів: Bluetooth 5.0., Wi-Fi і NFC, що ще більше розширює функціонал Айфона.
Чого немає в XR:
- можливості встановити флеш-карту (відразу порада тим, хто цього потребує більше внутрішнього простору: чи варто купувати версії на 128 або 256 гигов);
- перехідника на дротяні навушники, але є ж фірмові AirPods, які Коннект з пристроєм без допомоги проводів.
В тему: Підключення та використання навушників AirPods - 5 етапів налаштування
В іншому цей Айфон заслуговує звання одного з найкращих фаблет поточного року.
Samsung Galaxy Note 10
Задня і передня панель смарта НЕ просто скляні, вони під захистом Gorilla Glass 6. Дисплей з дуже вузькими рамками має діагональ 6,3" . Товщина корпусу мінімальна – 7,9 мм. Витончений девайс пило- та вологозахищений згідно з сертифікатом IP68.
Основні плюси Note 10:
- Комплектація електронним пером – чутливий не тільки до натиснення, але і до нахилу. Стилус зберігається в спеціальному пеналі, який знаходиться прямо в корпусі телефону.
- Вигнутий екран – практично не має рамок, оснащений матрицею Dynamic AMOLED і отримав роздільна здатність 2280 на 1080 пікселів.
- Потрійний фотомодуль – основна камера з 3 сенсорами: 16 Мп (надширококутний) + 12 Мп (ширококутний) + 12 Мп (телеоб'єктив). Є штучний інтелект, який розрізняє 30 сцен і дає рекомендації користувачам, наприклад, по композиції знімка. Крім того, нічний режим з'явився і у фронтальній камери на 12 Мп.
- Датчики безпеки – скан відбитку пальця вбудований прямо в екран, також можна користуватися для розблокування фаблет сканером особи, який «дізнається» власника навіть в окулярах для корекції зору.
Усередині камерофона фірмовий 8-ядерний чіпсет Exynos 9825, вісім гигов оперативки і 256 Гб вбудованої пам'яті. Управляти девайсом можна не тільки дотиком до екрану або S Pen, а й жестами.
Мінус для такого потужного і функціонального фаблет очікуємо – ціна вища за середню.
Корисно дізнатися: вибрати смартфон з хорошою камерою: поради + 4 кращих камерофон
Honor 8X (JSN-L21) 4/64GB
Недорогий фаблет оснащений великим 6 , 5-дюймовим екраном з роздільною пропорціями сторін 19,5 на 9. «Чубчик» вгорі екрана розміщуються сканер особи, Фронталки, розмовний динамік і світлодіод. Скан відбитка пальця також в наявності і знаходиться на задній панелі. Обрамляє скляний корпус тонка металева рамка. Смартфон підтримує одночасну роботу 2-х сімок + флеш-карти розміром до 400 гигов.
ДО плюсів 8X (JSN-L21) зарахувати:
- потужну батарею на 3750 міліампер-годин – в звичайному режимі дзвінків і смс-ок протримається без підзарядки дві доби ;
- здвоєний основної фотомодуль – головний модуль на 20 megapixel має ще й додатковий сенсор на 2 Мпікс, підтримується режим штучного інтелекту для високої якості знімків;
- якісну селф-камеру на 16 megapixel – є режим «Портрет», 4 сценарії студійного освітлення для зйомок високоякісних Селфі;
- бездротові інтерфейси – крім уже звичних Wi-Fi і Bluetooth є NFC.
Невеликий недолік фаблет – скляну поверхню гаджета варто захищати з допомогою чохла, щоб уникнути неприємностей у вигляді некрасивих подряпин на корпусі.
Huawei P Smart Plus
Представлений в 3-х колірних рішеннях: чорний, білий, фіолет Останній має колірний градієнт на задній скляній кришці. У верхній частині 6,3-дюймового екрану розташувалася невелика «чубчик», в якій знаходяться 2 Фронталки, динамік для розмов, світлодіод і датчики. Бічна рамка металева.
Плюсів уP SMART + ось головні з них:
- IPS-екран. Є автоматичне підстроювання яскравості під навколишнє освітлення. Численні налаштування дозволяють підлаштувати дисплей апарату під себе.
- Чотири камери. За дві на лицьову і тильну сторону фаблет. Причому, Фронталки тут на 24 + 2 Мпікс, а основна камера 16 + 2 Мп. Фотомодулі підтримують штучний інтелект, який забезпечує бездоганне якість зображень.
- Прогресивний чіпсет Kirin 710 (12-нм). Гарантує швидкодію фаблет. Тут є спеціальний режим «Турбо» для прискорення геймплея.
Цікаво дізнатися: 5 кращих мобільних процесорів для ігор
За відгуками користувачів, скляна задня поверхня трохи ковзає, тому краще обзавестися захисним бампером, щоб фаблет надійно утримувався в долоні. Також до мінусів варто віднести відсутність NFC. Але все компенсує супер режим сповільненої зйомки, завдяки якому можна запам'ятати кожен цікавий мить і зняти відео 480 к/сек, потужна внутрішня частина і доступна вартість фаблет.
Asus ZenFone Max Pro (M2) 6/64G
Володар 6,3-дюймового екрану, що займає 90% лицьового боку смартфона. Дисплей покритий Gorilla Glass 6, який вбереже його від подряпин і забруднень.
Користувачі можуть вибрати сірий або синій Max Pro М2. частина гаджета пластикова, але візуально і на дотик не відрізняється від скла. За безпеку даних відповідають сканери відбитка пальця і розпізнавання особи.
І ще кілька переваг моделі:
- наявність здвоєною основної камери – до 12 Мпікс доповнює 5 megapixel для розмиття фону в режимі портрета;
- ємнісний акумулятор – 5000 міліампер-годин дозволяють фаблет протриматися дві доби без підзарядки при інтенсивній завантаженні;
- 8-ядерний чіпсет – Snapdragon 660 підтримує AI і доповнений 6 гігамі оперативки. Пристрій з такими даними відмінно справляється з багатозадачністю.
Внутрішнє сховище фаблет вміщує 64 гіга електронної інформації. При необхідності можна встановити флеш-карту і збільшити розмір пам'яті до 2 Тб.
Символічний мінус: на повний заряд девайса піде близько 3-х годин, але для такої потужної батареї це недовго.
Samsung Galaxy A30 32GB A305F
Зовнішній вигляд фаблет – значний за розмірами екран 6,4" , тонкі рамки навколо нього і схожий на краплю виріз у верхній частині. Глянцевий корпус товщиною всього 7,7 мм.
Плюси A30 32GB A305F:
- двухмодульной основна камера – має 16 мегапіксельний сенсор (F1.7) і ширококутний модуль на 5 Мп, передача кольору і контрастність знімків на топовом рівні;
- Фронталки на 16 megapixel – знімає чіткі кадри, є режим для розмиття фону знімка, можна створювати прикольні селфімоджі;
- відмінна автономність – за рахунок батареї на 4000 мАг, яка дозволяє майже цілий день активно користуватися девайсом без підзарядки (до 18 год. Відтворення відео або до 23 годин в режимі розмов).
Фаблет «дізнається» власника по обличчю або відбитку пальця, в частки секунди розблокувавши смартфон. Є спеціальна папка Secure Folder – простір з додатковим рівнем захищеності для надійного зберігання особистої інформації.
Мінус – пластикова кришка без використання чохла покритися непривабливими подряпинами, тому смартфон краще брати відразу з захисним бампером.
Honor 20 (YAL-L21) 6/128
Тонкий скляний корпус виготовлений із застосуванням голографічного ефекту на задній кришці. Колір панелі переливається і змінює тон в залежності від освітлення. «Скріплює» 6,26-дюймовий екран і задню кришку металева рамка.
Чим ще приваблює увагу двадцятий Хонор:
- Скан відбитка пальця перемістився в кнопку Power в бічній частині фаблет – дуже зручно і завжди під рукою.
- Фронталки на 32 Мп інтегрувала в круглий бічний виріз на екрані, замінивши звичне розташування в «чубчик». За рахунок цього і найтонших рамок дисплей займає 91,7% лицьової частини пристрою.
- Четирехмодульная основна камера включає в себе ширококутний (16 Мп), основний об'єктив (48 Мп), сенсор для визначення глибини (2 Мпікс) і макрооб'єктив (2 Мп). Є режими для нічних кадрів і портрета, а також уповільнена зйомка.
- 7-нм чіпсет Кірін 980 зі штучним інтелектом – забезпечує швидкість роботи пристрою, відповідає за енергоефективність роботи.
Не обійшлося і без недоліків:
- немає можливості розширити внутрішню пам'ять, але і 128 гигов, які вже є в телефоні, досить для установки додатків і їх використання без «зависання» гаджета;
- немає 3,5 роз'єму – зате в комплекті є перехідник з USB Type-C на міні-джек.
Шикарний дизайн, суперкамера і топові параметри з лишком компенсують такі мінуси.
Huawei P Smart Z 4/64Gb
Досить значний гаджет вагою 196,8 г, що не дивно, адже виробник оснастив його величезним 6,59-дюймовим екраном і потужною 4000 мАг батареєю. Виглядає ефектно за рахунок задньої панелі з мерехтливим ефектом, до того ж вона тактильно приємна.
Фішки P Smart Z:
- «виїжджають» з корпусу Фронталки – з'являється над верхньою частиною фаблет через 1 секунду після запуску селф-модуля і після зйомки на автоматі ховається назад;
- основний фотомодуль (здвоєний 16 + 2 Мп) додатково оснащений лінзою 6Р, яка допомагає збільшити чіткість і насиченість знімків;
- обидві камери фаблет підтримують зйомку 3Д-портретів;
- вдосконалений 8-ядерний чіпсет Kirin 710F легко справляється з ресурсоємними програмами;
- інтелектуальний інтерфейс – фірмовий EMUI 9.0 наділений здатністю до самонавчання.
Виробник подбав про те, щоб пам'яті вистачило на всі призначені для користувача завдання: 4 гіга оперативки і 64 Гб вбудованої сховища. Останнє можна розширити до 512 гигов за допомогою microSD.
ДО умовного мінуса відноситься гібридний слот для встановлення другої сімки або карти пам'яті.
Samsung Galaxy S10 + G975F
Скляний фаблет з металевою рамкою по периметру, яка звужується з боків і розширюється вгорі і внизу. Олеофобним шар покриває лицьову і тильну сторону телефону. Розмір екрану в S10 + 6,4 дюйма. Корпус представлений в 6 оригінальних колірних варіантах: перламутр, аквамарин, онікс, біла і чорна кераміка, червоний.
Фішки цього Самсунга:
- Камери – основний потрійний фотомодуль: телеоб'єктив, ширококутний і ультраширококутний. У Фронталки 2 модуля: на 10 (ширококутний) + 8 (визначення глибини різкості сцен) megapixel. Є підтримка ІІ. Знімки виходять чіткими, яскравими, можна додавати ефекти, користуватися підказками штучного інтелекту.
- Зворотний бездротової заряд – фаблет при необхідності поділиться зарядом з іншими Qi-сертифікованими апаратами. Потрібно просто прикласти гаджети один до одного.
- Функція швидкої зарядки – смартфон можна заряджати без дротів за допомогою мультізарядного пристрою. Поповнення запасів енергії акумулятора на 4100 мАг здійснюється швидко.
- Стереодинамики – об'ємне звучання і чистий звук гарантований аудіокомпозицій і при перегляді кіно.
- Голосовий помічник – Bixby допоможе здійснювати дзвінки, розпізнає текст під диктовку, допомагає з покупками в інеті і багато-багато іншого.
Для розблокування фаблет можна використовувати скан особи, відбиток пальця, графічний пароль або pin-код.
Єдиний мінус – вартість флагмана далеко не бюджетна. Але камерофон з такими характеристиками і не повинен коштувати дешево.
Може зацікавити: 10 кращих смартфонів з бездротовою зарядкою
Отже, кращі смартфони з великим екраном перед читачами:
Модель
|
Дисплей | Акумулятор | RAM/ROM | Процесор | Камери | Наявність функції NFC |
(мАг) | (Гб) | основна/Фронталки | ||||
(Мп) | ||||||
Huawei P30 Pro | OLED, 6,47" , 2340x1080 | 4200 | 6/128 | 8 ядер, Hisilicon Kirin 980 | 40 + 20 + 8 + ToF/32 | Так |
iPhone XR 64GB | IPS, 6,1" , 1792х828 | 2942 | мар.64 | 6 ядер, Apple A12 | 12/7 | Так |
Samsung Galaxy Note 10 | Dynamic AMOLED, 6,3" , 2280x1080 | 3500 | 8/256 | 8 ядер, Exynos 9825 | 12 + 12 + 16/12 | Так |
Honor 8X (JSN-L21) | LTPS, 6,5" , 2340x1080 | 3750 | апр.64 | 8 ядер, HiSilicon Kirin 710 | 20 + 2/16 | Так |
Huawei P Smart Plus | IPS, 6,3" , 2340x1080 | 3340 | апр.64 | 8 ядер, HiSilicon Kirin 710 | 16 + 2/24 + 2 | Ні |
Asus ZenFone Max Pro (M2) | IPS, 6,3" , 2280x1080 | 5000 | іюн.64 | 8 ядер, Snapdragon 660 | 12 + 5/13 | Так |
Samsung Galaxy A30 32GB A305F | Super AMOLED, 6,4" , 2340x1080 | 4000 | мар.32 | 8 ядер, Exynos 7904 | 16 + 5/16 | Так |
Honor 20 (YAL-L21) 6/128 | LTPS, 6,26" , 2340x1080 | 3750 | 6/128 | 8 ядер, Hisilicon Kirin 980 | 48 + 16 + 2 + 2/32 | Так |
Huawei P Smart Z 4/64Gb | LTPS, 6,59" , 2340x1080 | 4000 | апр.64 | 8 ядер, Kirin 710F | 16 + 2/16 | Так |
Samsung Galaxy S10 + G975F | Dynamic AMOLED, 6,4" , 3040х1440 | 4100 | 8/128 | 8 ядер, | 12 + 12 + 16/10 + 8 | Так |
Exynos 9820 |
На якому з них зупинити вибір? У топової десятки безліч фішок і крутих технологій. Кожен пристрій змагається з іншими розмірами екрану, оригінальністю дизайну, кількістю модулів в камерах. Тому вибір тільки за особистими уподобаннями і бюджетом користувача.