Мобільний телефон для людей похилого віку — найпростіший спосіб вийти на зв'язок із рідними, знайомими, а також «помічник» для виклику екстрених служб, якщо раптом виникне така потреба. При його виборі варто керуватися трьома основними принципами:
- Зручність. Кнопкові апарати – оптимальний варіант.
- Простота. Варто обмежитись мінімальним набором функцій.
- Гучність. Звук, що видається динаміком, має бути максимально потужним.
Також тут грає роль: розмір шрифту, ємність батареї, наявність кнопки SOS, діагональ екрана. Щоб потрапити в «яблучко» і придбати пристрій, що дійсно стоїть, варто попередньо вивчити ТОП-10 телефонів для літніх.
Раніше ми писали: Як вибрати мобільний телефон?
Prestigio 1180: компактний
На світлих кнопках девайса чітко проглядаються цифри та літери. 1180 ідеальною мобілкою для бабусі або дідуся завдяки своїм видатним параметрам і перевагам:
- Продуктивність батареї. Складає 600 міліампер-годин, що цілком достатньо для цілого дня активного спілкування.
- 2 «сімки». Дуже зручно та економно, можна не губитися у виборі операторів, а користуватися послугами відразу 2-х.
- Підтримка microSD-карт. Можна розширити внутрішній об'єм до 32 Гб та зберігати у телефоні фото дітей, онуків, друзів.
- Компактність розмірів. Телефон легко поміщається в кишеню куртки або кофти.
- Зручність у користуванні. Кнопки є досить широкими, можна безпроблемно набрати номер.
- Міцність та довговічність. Корпус гаджета стійко переносить різноманітні пошкодження у процесі експлуатації.
Дисплей чітко показує зображення, не спотворюючи кольору. Звук телефону відмінний, тобто. при спілкуванні не доведеться постійно перепитувати співрозмовника через погану чутність. Важливою перевагою телефону є бюджетна вартість, яка «по кишені» будь-якому пенсіонеру.
Недоліком моделі користувачі називають невелике поле для контактів – вміщує лише ім'я та номер телефону. В іншому – це гідний апарат, який прослужить тривалий час без нарікань на роботу.
Цікаво ознайомитися: Найкращі смартфони Sony (Соні) 2016-2017 років – Рейтинг ТОП-10
Nomi i184: легкий
Цікавий та недорогий гаджет, оформлений без зайвих деталей. Тут є все, що потрібно людям у віці:
- Яскравий дисплей. На екрані чітко відображаються цифри та літери, т.к. він має роздільну здатність 176х220 пікселів. При цьому текст можна прочитати навіть при «сліпому» сонячному світлі.
- Довговічні кнопки. Написи на пластикових клавішах довго зберігаються і не стираються з часом до Нечитального стану.
- Потужний акумулятор. Девайс непогано тримає заряд, дозволяючи вирушати з дому на цілий день і не переживати, що батарея розрядиться.
Апарат i184 лежить у руці, не вислизає при використанні. Невеликий бонус апарату — потужний ліхтарик, який знадобиться, наприклад, відкрити двері до квартири у темному під'їзді.
Запас пам'яті пристрою становить 32 Mb. При необхідності його можна значно збільшити (до 32 Гб). Для цього необхідно скористатися карткою пам'яті у форматі microSD.
До речі, такий телефон для бабусі чудово" ловить" мережу, додзвонитися можна з будь-якого місця.
Prestigio Wize C1: класичний
Девайс привертає увагу акуратним дизайном з округлими кутами, ергономічною формою, досить мініатюрними габаритами. Пристрій легкий (72 г), не обтяжує власника.
Відмінні риси Wize C1:
- Широкий дисплей. Його габарити у дюймах – 2,4. Тому девайс оптимально підійде як телефон для літніх людей.
- Покращена клавіатура. Великі кнопки з покриттям" софт тач" гарантують легкість набору повідомлень, пошуку потрібно телефону серед контактів.
- Потужна батарея. Відмінно тримає заряд до 3-х днів, витримує тривале та часте спілкування без додаткової підзарядки.
Також серед характеристик варто виділити: роздільна здатність Екрану 240Х320, ОСНАЩЕННЯ 2 «Кишеньками» для sim-карт, надійний і міцний корпус, містка пам'ять для зберігання номерів та інтуїтивно зрозумілий Інтерфейс. Крім Того," просунуті" бабусі та дідусі зможуть послухати музику Внавушниках підтримці MP3.
«Мінус» моделі: у книжку для телефонів можна внести лише один номер на конкретного абонента. Загалом гаджет відповідає потребам пенсіонерів у необхідності мати джерело безперебійного зв'язку з рідними.
Корисно дізнатися: 10 кращих фаблетів (смартфони з великим екраном) 2017
MyPhone Halo 2 SS: збалансований
Цей компактний телефон стане чудовою «робочою конячкою» для пенсіонерів, т.к. пристрій обладнаний міцною батареєю на дев'ятсот мач. Під час активного спілкування акумулятор витримує без підзарядки до 7-8 годин (під час очікування – 504 годин).
Крім того, Halo 2 SS користувачів продуманою, дуже зручною конструкцією:
- Функціональні бічні кнопки. З їхньою допомогою можна швидко отримати доступ до клавіатури або ліхтарика.
- Помітна, велика клавіатура. Такий телефон підійде навіть людей з поганим зором, т.к. має на корпусі великі кнопки із контрастними позначеннями.
- Оснащення корисною опцією СОС. Девайс буде дзвонити 5 встановленим користувачам, поки на звороті не піднімуть трубку (або надішле смску).
У даному агрегаті передбачена можливість встановити фото на 8 вибраних контактів. Таким чином можна не вдивлятися в імена, а просто вибрати потрібний номер за знімком. Заряджання гаджета здійснюється за допомогою док-станції. Щоб поповнити енергозаряд батареї, не потрібно попадати тонким штекером у невеликий отвір на корпусі, достатньо встановити апарат у спеціальну платформу.
Незначні" мінуси" пристрою:
- клавіша СОС легко натискається (наприклад, випадково до кишені, тобто знаходиться на задній частині корпусу);
- оснащення лише 1 сімкою, що виключає можливість перемикання між операторами.
Але ці недоліки з лишком окупаються ємною батареєю, гарною чутністю при дзвінках, гучним звуком і простотою в користуванні.
Nokia 3310 (2017): оригінальний
У категорії недорогих гаджетів цей пристрій виділяється незвичайною формою корпусу (злегка витягнута зверху, округлі кути). На поляризованому дисплеї зображення та написи чітко помітні навіть за яскравого світла сонця. Є камера на 2 МП, для домашнього фото її цілком вистачить.
Охарактеризувати 3310 (2017) наступним чином:
- «Невичерпний». Батареї на 1200 міліампер-годин вистачає в режимі очікування на 30 днів, при активному спілкуванні – на 1 добу.
- "Азартний". Це телефон для бабусь, які не проти провести час за легкою мобільною грою «Змійка».
- Різнобарвний. Можна обрати на свій смак колірне рішення для корпусу апарату (червоний, жовтий, синій, сірий).
- Надійний. Корпус моделі — ударостійкий, тобто. можна не боятися, якщо апарат раптово випаде з кишені чи сумочки.
«Похибка» в телефоні: немає можливості встановити 2-й номер на контакт, що вже є в телефонній КНИЗІ. В цілому, девайс є поліпшеним варіантом культової «Нокії» 3310, тому користується особливою любов'ю у старшого покоління.
Корисна інформація: Як правильно заряджати смартфон. 5 простих порад, які допоможуть продовжити термін служби акумулятора
Sigma Comfort 50 mini3: простий
Апарат з корисною опцією «СОС». Являє собою кнопку, за допомогою якої можна відправити смс на будь-який із запрограмованих 5 номерів. Заповітна клавіша СОС знаходиться окремо на задній частині корпусу. У непередбачених ситуаціях при натисканні на неї відправиться дзвінок або смска на 1-5 номерів. Запрограмувати кнопку можна за допомогою меню телефону (Установки > Екстрені дзвінки).
Основні характеристики пристрою:
- наявність камери на 0,2 мегапікселя;
- підтримка двох «сімок»;
- опція Bluetooth.
Само собою, апарат оснащений стандартним набором для повсякденних потреб: будильником, календарем, ліхтариком, калькулятором. Дисплей хоч і має «скромну» за розмірами діагональ (1,77"), але завдяки роздільній здатності 128х160 пікселів точно передає кольори, шрифт видно добре, без розмитостей. Навіть людина з поганим зором розгляне на екрані потрібну інформацію.
« СИГМА»Comfort 50 mini3 для покупки літнім людям, тому що в ньому:
- великі кнопки;
- гучний сигнал дзвінка;
- елементне меню;
- невеликі розміри та вага;
- озвучує цифри при наборі номера.
Для установки девайса не потрібно багато часу, всю інформацію про режими його роботи можна знайти в інструкції. Єдиний" мінус" пристрою: відсутність вібросигналу. Літнім людям апарат подобається за рахунок своєї бюджетної вартості, легкості, великого шрифту.
Корисна порада: щоб зберегти в первозданному вигляді зовнішній корпус і не подряпати екран апарата можна придбати до телефону шкіряний чохол.
Nomi i177: мініатюрний
«Підкуповує» своєю простотою і бездоганною роботою. Клавіші тут великі та зручні, на дисплеї інформація добре видно при будь-якій освітленості. Розміри мобільного телефону всього лише 53х115, 3х14, 5 мм, а вага 75 грам. Міні-модель для тих, хто не любить громіздких апаратів.
«Номі» i177 володар наступних характеристик:
- оснащення 2-ма відсіками для sim-карт;
- процесор – Spreadtrum SC6531C;
- наявність фотомодуля – 0,3 Мп;
- пам'ять девайса – 32 Mb;
- розваги – MP3 і радіо.
Вільне місце у сховищі для файлів можна збільшити за допомогою карти пам'яті розміром до 8 Gb. Пам'яті самого гаджета достатньо для збереження важливих номерів у книзі телефону.
«Плюси» апарату:
- великі контрастні кнопки;
- запасу батареї вистачає на 3 дні спілкування;
простота та зручність у використанні. Ще одна перевага гаджета – міцний корпус, сконструйований з металу зі вставкою пластикових елементів. Сріблясто-сірий колір зовнішньої оболонки девайса сподобається всім любителям строгого немаркого оформлення телефонів.
Щоб розібратися з нюансами роботи апарата, потрібно трохи більше часу, ніж в інших моделях, але після цього мобілка функціонуватиме без збоїв та нарікань.
Nomi i281: надійний
є звичний моноблок. При цьому девайс стильно виглядає, одягнений у міцну оболонку.
«Номі» i281 такі параметри:
- розмір дисплея 2,8" – добре видно будь-яку інформацію на екрані;
- роздільна здатність дисплея 240х320 – фото і текст відображаються чітко, яскраво;
ємність батареї 1400 mAh – пристойний «запас» для любителів активного спілкування. 2-х sim або сим-карта + microSD.
Що гарного в моделі:
- Зручність. вислизає при розмовах з рук.
- Довговічність. Батарея тримає заряд від 3-х днів та довше.
- Функціональність. Є камера," Блютус", ультрафіолетовий ліхтарик.
Як до переваг, так і недоліків можна віднести розмір девайсу – він досить великий (56,5 х130, 8х11, 35 мм). Для бабусь/дідусів, які не люблять дрібні пристрої, i281 ідеально підійде.
Sigma Comfort 50 Shell: зручний
Девайс сконструйований у формі «розкладачки». Пластиковий корпус дозволив зробити гаджет максимально легким (102 г).
Особливості конструкції «Сигма» Comfort 50 Shell:
- великі, контрастні літери/цифри;
- зручні для швидкого набору «гарячі» кнопки на клавіатурі;
- можливість відповісти без відкриття «розкладачки»;
- корисна кнопка «СОС» – відправляє швидкі смски/дзвінки на заздалегідь встановлені номери;
- 2 дисплеї (зовнішній та допоміжний).
Девайс поставляється зі спеціальною платформою для легкої зарядки.
Додаткові" плюси" – просте, інтуїтивно зрозуміле меню та функція озвучки цифр при наборі номера. У телефонну книгу можна внести до 250 контактів: більш ніж достатньо, для людей похилого віку.
Варто ознайомитися: Як вибрати смартфон: покрокова інструкція
Twoe E280 Dual Sim Black: елегантний
Девайс зовні дуже привабливий за рахунок досить великого екрану (2,8″ ) та плавних, ергономічних форм корпусу. Тип апарату – зручний та звичний моноблок.
Характеристики Twoe E280:
- оснащення 2-ма відсіками для сім-карт (формат – mini);
- екран має роздільну здатність 320х240;
- телефонна книжка вміщує до 300 контактів;
- акумулятор із збільшеною ємністю до 1450 міліампер годин;
- є камера на 0,3 Мп, яка дозволяє як робити фото, а й знімати відео.
Додаткові можливості: радіо, MP3, диктофон, розваги (ігри).
Плюси апарату:
- відмінне звучання;
- просте у використанні меню;
- можливість додати 2 номери на 1 контакт;
- яскравий, барвистий і великий екран;
- зручні, нековзні клавіші.
Всі перераховані вище переваги пристрою, а також його презентабельний зовнішній вигляд – 2 фактори, що забезпечують затребуваність телефону серед користувачів будь-якого віку. У своїй ціновій категорії це один із найкращих пристроїв без істотних «мінусів».
ТОП-10: підсумки
У порівняльній таблиці рейтинг 10 телефонів для людей похилого віку виглядає так:
Модель телефону
|
У SIM-картах | Місткість акумулятора (мач) | Діагональ дисплея (дюйм) | Карта пам'яті (max-об'єм) | Пам'ять телефону |
---|---|---|---|---|---|
Prestigio 1180 | 2 | 600 | 1,8 | microSD 32 Гб | 32 Мб |
Nomi i184 | 2 | 600 | 1,8 | microSD 32 Гб | 32 Мб |
Prestigio Wize C1 | 2 | 600 | 2,4 | microSD 32 Гб | 32 Мб |
MyPhone Halo 2 SS | 1 | 900 | 2,2 | microSD 32 Гб | - |
Nokia 3310 (2017) | 2 | 1200 | 2,4 | microSD 16 Гб | 32 Мб |
Sigma Comfort 50 mini3 | 2 | 750 | 1,77 | microSD 16 Гб | 1 Мб |
Nomi i177 | 2 | 600 | 1,77 | microSD 8 Гб | 32 Мб |
Nomi i281 | 2 | 1400 | 2,8 | microSD 16 Гб | 32 Мб |
Sigma Comfort 50 Shell | 2 | 800 | 2, 4 | microSD 16 Гб | 1 Мб |
TWOE E280 Dual Sim Black | 2 | 1450 | 2,8 | microSD 16 Гб | 32 Мб |
Лідерство серед мо Білих пристроїв для бабусь і дідусів незмінно належить кнопковим апаратам. Вони зручні та практичні. Мінімальний набір функцій та класичний дизайн" трубки" обійдеться за ціною досить дешево. Більш новомодні моделі коштують трохи дорожче, але теж не виходять із рамок бюджетних телефонів.
Головні вимоги до апарату для літніх користувачів – чудовий зв'язок, великий екран, чіткість зображення і великі, помітні клавіші. Інші параметри – справа смаку та потреб бабусь/дідусів.
Подскажите пожалуйста какой из кнопочных телефонов имеет самый сильный прием сигнала GSM?
Какой телефон больше подходит для слабослышащих? Где самая большая громкость?
Смотрите модели с повышенной громкостью, где составляющая 100 Дб на входящих звонках и 25 Дб в режиме разговора. Эти показатели смотрите в характеристиках к телефону.
А что за телефон на первой картинке?