Варильні поверхні потроху витісняють типові плити на газу і електриці. Їм потрібно зовсім небагато кухонної площі, вони більш сучасно оформлені і приголомшливо комбінуються з іншою технікою, в тому числі духовками. Серед них є моделі на електриці і газу з різними числом і різновидами конфорок, додатковими функціями. Яку з цих красунь встановити на свою кухню підкаже вибірка найкращих в 2018 році варильні поверхні .
1. Whirlpool AKR 361/IX
Перша з найбільш затребуваних поверхонь – газова Whirlpool AKR 361/IXl . Вона розділена на чотири зони приготування їжі, одна з конфорок – з підвищеною потужністю в 3 кВт, – призначена для прискорення готування. Регулюють їх роботу поворотні перемикачі. Вони симетрично розташовані по центру краю пристрою – зручно користуватися, і естетично виглядає.
Варильна поверхня не потребує сірниках, так як є автопідпал. Ще одна важлива опція, яка подбає про безпеку – газ-контроль: плита сама перекриє газ до конфорці, якщо згас вогонь.
Читайте також: 10 найкращих виробників варильних панелей
Підстава виконано з нержавіючої сталі високої якості, а значить, що за плитою просто доглядати. Цей матеріал зручніше, ніж емаль, підтримувати в чистоті і не допустити в'їдаються плям. Поверхня доповнює лита чавунна решітка-підставка для посуду.
Плита має параметри 58 x 51 сантиметрів. Виробляється модель в Італії, що також можна віднести до плюсів.
2. Bosch PCP615B90E
Bosch також пропонує зупинитися на вбудованої газової поверхні з чотирма зонами приготування їжі. Як і попередній варіант, Bosch PCP615B90E виконана з нержавіючої сталі і має циліндричні перемикачі спереду в центрі.
Плита може працювати як від натурального, так і від зрідженого газу – в комплекті додаються форсунки під останній. Сукупної потужності у чотирьох конфорок 7400 Вт. Не обійшлося і без системи вбудованого підпалу, а також електромагнітного самоотключения подачі газу при зникненні полум'я.
Розміри пристрою становлять 45x582x520 мм, вага – 10 кг. Проводять варильні панелі Bosch в Іспанії.
Щоб не дряпати сталь, суцільнолитий решітці встановлені гумові ніжки. Зверніть увагу на цей нюанс – легкість пошкодження. Через нестачу, яка властива всім сталевим виробам, плита потребує вибору засобів догляду і обережне використання металевих мочалок. Втім, це можна пробачити за довговічність, гігієну і стильну зовнішність.
3. Electrolux EGD6576NOK
Під третім номером рейтинг поповнюється комбінованим пристроєм Electrolux EGD6576NOK, що поєднує дві газо- і дві індукційні конфорки. Відповідно, для кожної групи свої керуючі елементи: сенсорні кнопки для електро і механічні регулятори для газу.
Скляна основа гріється незначно, тому залишки їжі не пристають до неї занадто сильно, і їх можна витерти вологою серветкою або мочалкой.Модель оснащена таймером, який не тільки сповістить про закінчення процесу готування, але й вимкне плиту. Якщо потрібно ненадовго відлучитися, приготування можна ставити на паузу і відновлювати його на тій же налаштування (функція «Stop+Go»).
Читайте також: Що потрібно знати перед покупкою індукційної варильної панелі
Варильна поверхня підтримує «Бустер» – миттєвий розгін до максимальної температури. Опція допоможе довго не чекати закипання, а також швидко обсмажувати вимагають того блюда.
Крім газконтроль і автовідключення при гасінні полум'я, плиту забезпечили бонусом – блокуванням кнопок. Вона не дозволить наклацать зайвого, в тому числі дітям.
4. Pyramida PFG 450
Газову варильну поверхню Pyramida PFG 450 виконали з термостійкого скла, і вона відрізняється від інших приладів топа числом конфорок – їх тут три. Середня – універсальна для готування будь-яких страв, мала – щоб зварити каву в джезві або підігріти молоко, велика – експрес конфорка для швидкої готування або готування «на полк».
Найбільша зона приготування їжі отримала не тільки високу потужність в 3.8 кВт: це вок-конфорка зі спеціальною підставкою під посуд з конусоподібним дном. За рахунок цієї родзинки плита сподобається любителям екзотичної кухні, і зокрема смаження Стир-Фрай.
Як годиться сучасних моделей, інтегрований автопідпал, однак опції безпеки в даній поверхні відсутні.
Читайте також:
Управляється поверхню трьома сріблястими вимикачами, у кожної конфорки своя покрита емаллю грати, і дизайн довершує практична основа з чорного скла. Додатковий аргумент – ширина 45 см, з якої плитка увійде навіть в саму вузьку стільницю.
5. BEKO HISM 64120 S
На п'ятій позиції топа найпопулярніших варильних панелей опинилася BEKO HISM 64120 S з комбінацією газу і електрики на склокерамічною підкладці.
Плита отримала дві газові і дві електричні конфорки. Примітно, що серед них немає маленької, зазвичай стоїть без діла: три зони одного діаметра і одна електроконфорки – традиційна збільшена. Це плюс для тих, хто готує у великих кількостях і кому завжди не вистачає вогню під ще одну каструлю. Але враховуйте, що тут все конфорки посередні – потужністю менше 2 кВт.
На відміну від моделі Electrolux, елементи керування в Беко однорідні, що, можливо, навіть більш зручно. При однаковій зовнішності, газові перемикачі з плавним ходом, а електро мають по шість фіксованих позицій.
Є автопідпал, контроль витоків газу, а також індикація залишився тепла в електрочастини.
Чотири поворотні регулятора, контролюючі і газ, і електрика, розміщені праворуч. Таке рішення також більш комфортно для правші, ніж панель перемикачів по центру.
Читайте також: Індукційна плита: 5 популярних міфів
6. Gorenje IT 614 SC
Номер шість – повністю електрична варильна поверхня Gorenje IT 614 SC з чотирма конфорками на стеклокерамике. Гореньє забезпечила своє дітище цілим рядом технологій і опцій.
Сенсорна TouchControl панель займає мінімум місця і не заважає доступу до робочих зон. Бренд позиціонує пристрій як SuperSilent, тобто працююче вкрай тихо.
Прилад показує залишкове тепло, а також сигналізує, якщо на включеній конфорці немає посуду або вона не підходить для конфорка.
З додаткових функцій в наявності таймінг готування з відключенням, швидкісний максимальний нагрівання однієї із зон PowerBoost, він же режим турбо, а також AllBoost – одночасний нагрівання всіх чотирьох конфорок по-максимуму.
Пристрій відрізняється рядом захистів: захистом від дітей, блокуванням обраного режиму роботи і захисним автовідключенням.
З приводу збірки можна не турбуватися: виготовляють варильні панелі Gorenje на батьківщині марки – в Словенії.
7. Bosch PPP616M91E
Серед найпопулярніших варильні поверхні 2018 року і газова модель Bosch PPP616M91E на загартованому склі. Крім нестандартного для газу типу основи, панель отримала незвичайну форму решіток з чавуну і невластиву для цього типу приладів опцію – захист від дітей.
Окремі решітки для кожної з 4 конфорок – вагомий плюс в скарбничку моделі. За рахунок такого поділу за ними простіше доглядати, аж до того, що можна закладати їх в посудомийку.
Читайте також: 10 кращих двухкомфорочная варильних панелей у 2017 році
Як і багато сучасних моделей, скляна Bosch облаштована найпотужнішою конфоркою в задньому ряду. Це набагато зручніше, так як залишається зручним доступ як до малої, так і до об'ємної посуді на вогні.
Поверхня забезпечили термоелектричними захистами від загасання полум'я і авторозжігом. Встановити плиту можна як поверх моделі, так і вбудувати в кухонні стільницю. Габарити пристрою для вбудовування складають 56 x 48 см, виробляє плиту Іспанія.
8. GORENJE G 6N40 IB
Популярна для варки поверхня GORENJE G 6N40 IB полюбиться тим, хто за більш звичні металеві емальовані плити. Модель виконана зі сталі з чорним покриттям і має найнеобхідніший набір опцій.
Управління у вигляді чотирьох поворотних регуляторів реалізовано з фронтального боку по центру, що може стати найзручнішим варіантом, якщо плита буде розміщуватися біля стіни. Перемикачі зроблені з міцного пластику.
Поверхня має автопідпал: при повороті регулятора газу автоматично подається електрична іскра. Загальна потужність чотирьох зон готування становить 7.8 кВт, включаючи трехкіловатную конфорку для експрес-нагріву.
З захистів в панелі реалізували автовідключення, якщо плита більше допустимого часу працювала без перерви, а також відключення газу при гасінні вогню.
Прилад словенської збірки шириною під 60 см призначений для вбудовування і йде з кабелем підключення до мережі метрової довжини.
9. Bosch PPP6A9M90
Варильна панель Bosch PPP6A9M90 на дев'ятій позиції – газова, на загартованому склі HardGlass, що відрізняється благородним сірим колірним рішенням. Але скло не тільки виглядає цікавіше: на практиці матеріал прекрасно переживає будь-які харчові «катастрофи» і легко повертається до чистоти.
У той час, як газові плити зазвичай мають плавне регулювання полум'я, даний прилад забезпечений FlameSelect – опцією точного налаштування вогню з виборів з дев'яти рівнів.
На панелі керування, крім регуляторів, передбачена кнопка, якою можна вимкнути подачу газу відразу до всіх конфорок.
Читайте також: Топ-7 найкращих електричних варильних панелей у 2017 році
Перевага моделей Bosch в складових чавунних решітках: можна помити секцію, занурити її в раковину з мильною водою, закласти в посудомийну машину.
Серед чотирьох конфорок традиційно дві середні, мала і велика, є термо електрозахист від газової витоку і автозажіганіе. Поверхня комплектується форсунками для газу з балона.
10. Greta СВ-4
Замикає топ-10 найпопулярніших варильні поверхні в 2018 році плита Greta СВ-4, представлена на ринку в декількох варіаціях.
Найдешевша і поширена – версія під білою емаллю зі сталевими емальованими решітками. Трохи дорожче Greta з нержавіючої сталі з гратами з чавуну.
Плита має конфорки різних потужностей і діаметрів, але найпотужніша з них на 2.25 кВт. Тому поверхня підійде тим, кому для готування не потрібно сильного вогню.
Плита оснащена автопідпал при повороті перемикачів газу, і це єдина її додаткова функція. Однак, де в чому для варки поверхня обійшла своїх більш дорогих і технологічних сусідів: кабелю для підключення до розетки до неї доклали 1.5 метра, проти метра у інших.
Панель керування плитою знаходиться по правій стороні, розміри плити – 75х500х580 мм.
У десятку улюблених користувачам варильні поверхні увійшли різнопланові моделі. Якщо у вас бувають перебої і з газом, і з електрикою, кращий вибір – комбінована панель на зразок Electrolux EGD6576NOK. Якщо ж вам вигідно готувати на природному газі, розгляньте Bosch PPP616M91E або Whirpool AKR361IX. Якщо мова лише про електро поверхнях, до ваших послуг Gorenje 614 SC, а якщо потрібна неодмінно недорога панель, придивіться до Greta SV 4. Вибирайте на свій смак і потреба, і в будь-якому випадку виявитеся праві.
Огляд Electrolux EGD6576NOK від користувача – дивіться у відео: