2015 рік давно «канув у лету». Він запам'ятався божевільним ажіотажем навколо виходу шостого Айфона, релізом уславлених девайсів Huawei Nexus 6P і Samsung Galaxy S6, а також безліч інших Galaxy S6/S6 Edge Huawei Nexus 6Pсмартфонів від уславлених виробників. Ці пристрої міцно зайняли місця в серцях багатьох користувачів, які, як і раніше, вважають їх крутішими за більшість новомодних гаджетів.
У рейтинг найкращих смартфонів 2015 року потрапили тільки трендові моделі, чиї імена навіки вписані в історію сучасної телефонії. Хто вони та за які заслуги отримали своє місце у списку – далі у статті.
Wileyfox Swift
До виходу цього девайса вітчизняні користувачі навіть не підозрювали про компанію Wileyfox (суббренд Fly). Але вона стрімко увірвалася на простори СНД, презентувавши продуктивний недорогий смартфон.
Продаж гаджета під назвою Swift проводилися лише в онлайн-магазинах, що дозволило знизити вартість пристрою. Завдяки грамотно проведеній PR-кампанії, неймовірна армія бажаючих мати такий телефон збільшувалася з кожним днем.
Чи був він вартий такої пильної уваги, розкажуть його особливості:
- екран на 5 дюймів із заводським захистом Gorilla Glass 3 та олеофобним покриттям;
- яскраві, насичені кольори без спотворень навіть за екстремальних кутах огляду;
- оригінальна прошивка, яку можна налаштувати «під себе»;
- 10-пальцевий мультитач, що зручно при швидкому наборі повідомлень або іграх;
- камери з високим рівнем деталізації та передачі кольору.
Среди недоліків – у важких іграх на високих налаштуваннях графіки пристрій трохи" лагало", тобто для геймерських баталій це не варіант.
Huawei Honor 4C
Модель була представлена світу у квітні 2015 року, а вже восени стала доступною у роздрібних продажах. Смартфон відноситься до категорії бюджетних і завоював свою популярність саме завдяки доступній ціні. У декорі немає нічого примітного: рифлений пластик ззаду, той самий матеріал на передній панелі. Девайс оснащений класичним 5" екраном і всіма стандартними кнопками для керування.
Як і більшість смартфонів Huawei, цей девайс оснащений потужним процесором, що у зв'язці з гарним графічним чіпом тягнуло всі ігри Для того, Щоб позбутися підгальмовування, варто було лише оптимально налаштувати рівень графіки.
- Що ж крутого запропонував виробник у Honor 4C? {22}}регулювання яскравості екрана для кращої передачі кольору за умов різної освітленості;
- ємний акумулятор 2550 мАг, автономності якого вистачало на 10-11 годин використання девайса;
- гідна якість відеозйомки у форматі Full HD;
- Одночасна підтримка двох сімок.
У цій моделі користувачі забракували оболонку. Працює вона швидко і можливостей передбачено достатньо, але оформлення іконок було «на любителя».
Xiaomi Mi Note/Mi Note Pro
Ці два девайси з алюмінієвим корпусом та екраном на 5,7" стали дебютом китайської торгової марки в лінійці флагманів, адже до цього року бренд не випускав смартфони з таким великим дисплеєм .Гаджети зовні аналогічні, відрізняються тільки платформою, графічними чіпами та об'ємом оперативної пам'яті.
Xiaomi Mi Note – топова модель виробника. третього покоління. В наявності дві камери: на 4 Мп та 13 Мп. Батарея 3080 мАг, є функція швидкого заряджання.
Що стосується Mi Note Pro, то його акумулятор має ємність 3000 мАг, хоча навіть цього заряду цілком достатньо на добу використання. У девайса – покращена графіка та оперативна пам'ять 4 Гб.
Оскільки ці смартфони схожі між собою, можна виділити 3 загальні переваги:
- Обидва девайси оснащені слотами для двох сім-картЗ одночасною підтримкою 4G. ЦЕ Означає, що не тільки дзвонити, а й передавати файли можна з будь-якого обраного оператора або поперемінно.
- Записувати відео тут можна було у форматі 4К, а для якісних фотографій передбачили оптичну стабілізацію. Вона повністю охоплювала об'єкти зйомки, деталізуючи кожний елемент.
- У смартфони розробники вбудували брендову оболонку MIUI V6, напхану безліччю всіляких функцій. Наприклад, можливість зменшити область екрану для комфортного використання однією рукою.
- З мінусів – скло на задній частині корпусу. Таке покриття не зовсім практичне і може розбитися у разі удару чи падіння.
Samsung Galaxy A3 (2015)
Незважаючи на корпус товщиною 6,9 мм, під його кришкою ховається продуктивний процесор на 4 ядра, відмінний відеочіп, акумулятор на 1900 мАг і 1 Гб оперативної пам'яті. З ергономікою тут також все гаразд: керувати девайсом можна однією рукою, легко дотягуючись до потрібних іконок додатків.
Цікаве в цьому Samsung:
- винесений вгору мультимедійний динамік (розташований біля основної камери на задній панелі);
- яскравий LED-спалах для якісних фото незалежно від освітленості та умов зйомки;
- лицева поверхня екрану покрита склом, стійким до появи слідів від пальців чи подряпин;
- спрощений макет дисплея та великі значки завдяки фірмовій прошивці, що встановлена зверху Андроїда;
- режим екстремального енергозбереження, який заощаджує заряд акумулятора, обмежуючи швидкість процесора, кольори на екрані та список доступних додатків;
- камери з великою кількістю налаштувань (групове селфі, gif) та автофокусуванням.
А чи є тут мінуси? До таких віднесли низьку роздільну здатність екрану і занадто маленький об'єм оперативної пам'яті.
Huawei P8
Девайс з першого погляду підкорив користувачів ультрастильним зовнішнім виглядом, палітрою кольорів та практичним металевим корпусом. Задня кришка прикрашена тонкою смужкою скла, що ефектно доповнює метал. Незважаючи на великий екран (займає 78% передньої панелі), пристрій не виглядає мегагабаритним і зручно вміщується в руці. Смартфон випущений у 2015 році, але навіть за сьогоднішніми мірками він дасть фору більшості гаджетів щодо дизайну.
На дисплеї флагмана «з коробки» наклеєна захисна плівка з олеофобним покриттям. Вона практично непомітна на поверхні і не псує зовнішній вигляд девайса.
Крім цього, фаблет користувачам:
- гучний динамік, який якісно відтворює весь діапазон звуків;
- екран IPS, що гарантує хорошу контрастність і насиченість фарб;
- датчик автоматичного регулювання яскравості, що дозволяє налаштувати оптимальний для очей колір;
- режим підвищеної чутливості для користування девайсом у рукавичках;
- оснащення надшвидким процесором власного випуску;
- вбудована система керування жестами;
- зручний пошук по свайпу вниз на робочому столі;
- камера смартфона запускається навіть із заблокованого стану;
- чіткі та деталізовані фото при нічній зйомці, похмурій погоді або яскравому сонці.
Єдиний недолік пристрою – відсутність сканера відбитків пальців. Такий нюанс викликає незручність у тих користувачів, які звикли розблокувати смартфон одним натисканням.
Sony Xperia Z5 Compact
Флагманська начинка, розкішний дизайн, захист від води, нековзкий корпус, що зручно лежить в руці – це Xperia Z5 Compact, смартфон від Sony. Пристрій виконаний з монолітного полікарбонату, ніякого скла або глянцю, що залишає сліди та розлучення. Модель відразу привернула до себе увагу великою кількістю кольорів і стала одним з лідерів у своєму сегменті.
Дисплей тут контрастний, з приглушеними тонами. Якщо холодна гама кольорів екрану для очей некомфортна, її можна поміняти під себе. Навіть незважаючи на відсутність FullHD, екран виглядає гідно, без розмитості або явних пікселів.
З особливостей міні-флагмана виділяється:
- бездротова зарядка, завдяки якій можна не бути «прив'язаним» до розетки;
- швидке відновлення живлення батареї;
- сканер відбитків пальців на бічній панелі (замінив кнопку увімкнення) – зручно для тих, хто звик оберігати свої дані, але втомився від введення довгих паролів;
- водонепроникний захист, завдяки чому гаджет не боїться бризок і витримує занурення на невелику глибину в прісну воду;
- відмінний динамік і звукопередача, девайс грає як крутий МР3-плеєр;
- 32 Гб постійної пам'яті, що дозволяє зберігати всі необхідні файли;
- функція уповільненої зйомки TimeShift та відео у форматі 4К.
Явних мінусів ця крихітка з преміум-сегмента не має. Хіба що трохи застарілий на момент виходу Android.
LG G4
Телефон із унікальним «обличчям» – LG G4. Випуск гаджета став справжнім бумом і приніс неймовірну популярність компанії. Корпус цього девайсу оформлений кришкою з натуральної шкіри. А для цінителів пластикового декору бренд передбачив окрему стилізацію під кераміку та метал – виглядає мило, але явно поступається по шику шкіряному варіанту.
Читайте також: Порівняння лінійок смартфонів G, Q, K і X від LG – 19 топових моделей компанії
Візуально девайс нагадує свого попередника, третю модель: аналогічні габарити, розмір дисплея, функціонал. То в чому ж різниця і за які особливості цей гаджет потрапив у ТОП найкращих 2015-го?
Новий смартфон LG
- ефектною окантовкою дисплея чорним склом;
- екраном з технологією IPS Quantum, що виділяється збільшеною кольоровістю та яскравою передачею;
- знімною кришкою та батареєю, яку можна поміняти у разі потреби;
- 2-ма слотами під сім-карти, що дозволяють користуватися послугами відразу кількох операторів;
- виносом у нижній ряд екрана додаткових іконок та вибору їх пріоритетності;
- миттєвим запуском камери, що активується натисканням кнопки гучності;
- оновленою системою оптичної стабілізації для чітких знімків;
- додатковим форматом RAW для фото, який розкриває широкі можливості для постобробки.
ДО недоліків моделі користувачі віднесли відсутність швидкої зарядки і не флагманський процесор Snapdragon 808, коли подібні девайси вже оснащені 810-м.
Samsung Galaxy S6/S6 Edge
Коли ці два девайси тільки потрапили на прилавки магазинів, більшість користувачів віддали перевагу моделі S6 Edge. Чому? Причина криється в вигнутому дисплеї. Хоча жодних функціональних переваг подібний момент не дає, зате виглядає оригінально і незвично. Друга модель S6 має типове оформлення та візуально фішками не виділяється.
Корпус обох представників бренду складається з пластику та скла. Виглядає шляхетно, але не завжди практично. Такий матеріал швидко збирає сліди від пальців і вимагає дбайливого догляду. Передню панель, окрім дисплея, прикрашає лише сканер відбитків пальців. Решта кнопок керування – сенсорні.
Незважаючи на різницю в дизайні, плюси гаджетів схожі:
- В обох є камери з оптичною стабілізацією та грамотними алгоритмами обробки знімків. Активуються голосовою командою" Зняти" або" Сфотографувати".
- Чуйний дисплей з матрицею AMOLEDІ щільністю пікселів 577 PPI. Забезпечує Гладке, насичене зображення під будь-якими кутами. Є Антивідблиск. Передача Кольорів піддається коригуванню.
На телефонах встановлена брендова самсунгівська оболонка. Вона містить звичні фанатам значки меню та інтуїтивно зрозуміла. Програми відкриваються миттєво та працюють без лагів чи провисань.
S6 Edge доповнений і своїми" плюшками". Ось 3 найцікавіших з них:
- Можливість встановити колір на 5 улюблених контактів. Навіть якщо телефон перевернутий екраном вниз, на бічній частині видно за кольором, хто дзвонить.
- Налаштування нічних годин. Хронометр світиться у темряві приглушеними тонами, показуючи час ненав'язливо.
- Активація повідомлень із соцмереж з пропущеними подіями. Також можна налаштувати показ погоди та ін. Ці дані будуть ефектно відображатись на бічному вигині екрану.
Недолік один – акумулятор у девайсів не такий ємний, як у попередників. Так і витрачається швидше, особливо при включеному GPS.
Sony Xperia C4 2015
Модель виступає продовженням лінійки селфіфонів бренду та орієнтована на цінителів якісних фото. Крім можливості отримувати чіткі знімки за будь-яких умов, у списку переваг телефону – також солідне оформлення, хороші мультимедійні властивості, яскравий екран і кругла кнопка увімкнення, що вже стала фірмовою.
Цікаво буде також дізнатися: Найкращі смартфони для селфі: рейтинг 10 першокласних моделей
Дисплей тут виглядає переконливо: тонкі чорні рамки по периметру, легка зміщуваність вниз для зручності використання, насичені кольори. Є можливість регулювати яскравість фарб, мінімізуючи цим напруга очей.
Особливості цієї моделі для селфі:
- велике вічко фронтальної камери з м'яким підсвічуванням для чіткості знімка;
- роз'єм usb розміщений на лівій бічній панелі, знову ж таки для зручності використання;
- заглушки на кутах, що захищають від механічних ушкоджень під час удару чи падіння;
- режим «Покращення зображень», який підвищує якість фото та відео;
- телефон підтримує роботу в рукавичках;
- стабілізатор зйомки, що прибирає розмитість при хитанні рук;
- авторежим у камері розпізнає 28 різних сцен зйомки;
- можливість збільшити пам'ять на 128 Гб допфлешкой;
- 2 енергозберігаючих режимів для оптимальної витрати ємності акумулятора;
- клавіатура, що підтримує введення жестами і має кілька колірних варіацій.
З недоліків користувачі виділили лише незнімний акумулятор.
HTC One M9
Це девайс преміум-класу, що був створений для особливої аудиторії. Він є аналогом Айфона, який підкреслює статус і престиж власника. На це натякає солідний зовнішній вигляд, великий екран, алюмінієвий корпус. Модель не особливо відрізняється від свого попереднього побратима, з оновлень виділили лише гострі рамки на кутах та одну камеру на задній панелі (у One M8 їх дві).
Дисплей гаджета має приглушені тони без яскравих переливів кольору та завалів контрастності. Він показує реалістичну картинку, що приємніше і не так тяжко для очей. Кути огляду тут на висоті: 10 балів з 10.
З плюсів моделі також виділяються:
- швидка робота всіх пристроїв та миттєвий відгук сенсора;
- нова графіка Adreno, оптимізована під сучасний геймлей;
- відсутність перегріву навіть за тривалої роботі;
- ексклюзивний віджет для головного робочого столу (підлаштовується під місце розташування користувача, пропонуючи придатні до ситуації програми);
- динаміки, які відтворюють кришталево чистий звук без перешкод.
ДО мінусів можна віднести тільки високу ціну флагмана, хоча якість і дизайн того варті.
OnePlus 2
OnePlus2 – фаблет з оригінальним декором. Тут головний акцент оформлення зроблено на незвичне розміщення елементів позаду корпусу. Центром композиції виступає металева планка із круглим об'єктивом камери. Вона ніби «втоплена» у корпус і зливається із панеллю.
Тепер – кілька слів про особливості. Передня центральна кнопка містить у собі сканер відбитків пальців. Вона активна завжди, навіть при вимкненому екрані. Ще одна цікава фішка – тригер перемикання режимів. Розташований на бічній панелі і має 3 можливості: вибір лише пріоритетних, вимкнення всіх оповіщень та допуск усіх оповіщень.
У списку переваг моделі також:
- фронтальна панель пристрою із захистом Gorilla Glass 4 покоління;
- якісне олеофобне покриття;
- можливість придбати ексклюзивні змінники для кришки (наприклад, дерев'яні);
- ємний незнімний акумулятор на 3300 мАг, автономності якого вистачає на добу роботи;
- відмінний екран з насиченими картинками та правильною кольоропередачею;
- широкий діапазон яскравості для комфортного використання в темряві або при сонячному світлі;
- лазерний автофокус і подвійний світлодіодний спалах у камері;
- вбудований аудіопідсилювач для гучного і чистого звучання, в тому числі через навушники.
У числі мінусів – неможливість розширити пам'ять з допомогою флешки. У апарату просто не передбачене для цього місце.
Meizu MX5
Ще один мегапопулярний серед користувачів девайс із цілісним металевим корпусом. Виглядає пристрій монолітно та надійно. Єдине, до чого користувачі висунули претензію – це пластикові вставки зверху і знизу, а також перехід між ними і металом. Все інше – вище за всякі похвали. Флагман привабливий зовні, функціональний, швидкий і відразу додає кілька балів до іміджу свого власника.
Тут, як і в попередньому варіанті, сканер відбитків винесено на передню панель. Цей дактилоскоп" зчитує" пальці за півсекунди. За сумісництвом сканер є кнопкою home, де в залежності від ступеня натискання можна повернутися на один крок назад або одразу перейти на головний робітник стол.
Перелік плюсів цієї моделі включає:
- невелика вага, як для апарата з екраном 5,5" (149 гр);
- камера з лазерним автофокусом для прискорення процесу і контрастних знімків у темряві;
- можливість запису відео у форматі 4К (правда, без стежить автофокусу); оболонці, що виділяється своїм мінімалізмом в області оформлення меню
На вибір користувачам доступні три версії моделі – з пам'яттю в 16 Гб, 32 Гб або 64 Гб. Як і попередній варіант, цей девайс позбавлений необхідного слота.
ASUS ZenFone 2 (2015)
Модель вийшла гідним продовжувачем лінійки гучних смартфонів ZenFone. розбірним корпусом відрізнялося привабливим дизайном, комфортно лежить у долоні та відрізняється гарним функціоналом. Попереду аксесуар покритий захисним склом, що захищає екран від пошкодження. Під кришкою захована стандартна начинка: слоти для карток операторів (працюють паралельно), батарея, окремий роз'єм для sd.
Апарат оснащений якісним та яскравим дисплеєм. Піксельна сітка не видно, а передача кольору приємна для очей. За замовчуванням стоять приглушені фарби, але всі любителі насичених кольорів можуть відрегулювати їх у налаштуваннях. Кути огляду тут не максимальні і при критичних нахилах трохи вицвітають, проте видимість від цього не зменшується.
У 2015 році цей апарат був поряд з кращими девайсами преміум-сегменту. За що ж він так сподобався користувачам:
- чуйність дисплея навіть під час роботи в рукавичках;
- деталізовані фото як у основну камеру, і на «фронталку»;
- значний об'єм оперативної пам'яті: цілих 4 Гб;
- многозадачность: тобто, відкривши кілька додатків чи ігор, вони працюватимуть швидко і без лагов;
- ємний незнімний акумулятор, якого вистачає на півтора дні активного використання;
- підтримка жестів: гаджет можна «пробуджувати» по подвійному тапу на екрані;
- програма заощадження електроенергії, що реально економить заряд гаджета;
- режим для керування однією рукою (зменшує екран).
Мінус – пластик на корпусі.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Ця модель –" прокачаний" фаблет Xiaomi Redmi Note 3. Зовні він повністю аналогічний зі своїм" прабатьком". Задню частину смартфона займає алюмінієва кришка з вирізами для динаміка, об'єктива камери, спалаху та сканера відбитків пальців. Передня панель традиційно виготовлена із загартованого скла з якісним олеофобним покриттям. Незважаючи на те, що лінійка Redmi відноситься до категорії бюджетних, з цього девайсу такого не скажеш. Добротне складання, всі елементи підігнані один до одного ідеально.
Телефоном легко керувати однією рукою. Подібний комфорт досягається завдяки мінімальним рамкам навколо екрану. Навіть незважаючи на великий 5,5-дюймовий дисплей, можна вільно дотягнутися до будь-якої програми в будь-якій частині робочого поля.
Серед цікавого у фаблета:
- можливість встановлення sd-карти об'ємом до 256 Гб (замість однієї з сімок);
- батарея на 4000 мАг, яка може прожити до 48 годин без підзарядки;
- інфрачервоний порт, що миттєво синхронізується з величезним кількістю побутової техніки;
- покращена камера, що видає хороші знімки, незалежно від освітлення;
- ідеально чистий і гучний звук з мультимедійного динаміка;
- є передналаштування для фірмових навушників (можна виділити баси);
- спрощений та дитячий режими.
Недолік – всього 2 Гб оперативної пам'яті, що замало для такого процесора. Як наслідок, завантаження складних програм або ігор займає більше часу, ніж хотілося б.
Meizu Pro 5
Телефон для тих, хто хоче виділитися. Цей китайський апарат має тонкий корпус, дисплей AMOLED, сканер відбитків пальців та якісну камеру від Sony. Візуально він схожий на 6-й Айфон лише без характерних смужок. Загалом, повний фарш.
На передній панелі пристрою знаходиться розширений донизу екран, що полегшує використання однієї рукою. По периметру його оточують мінімальні чорні рамки. Кольори на дисплеї соковиті, яскраві та контрастні. Усі деталі видно дуже природно, без спотворень чи розмитості.
У колекції переваг:
- за допомогою сканера можна заблокувати окремі файли, приховавши їх від любителів дивитися в чужі телефони;
- камера швидко фокусується на об'єкті і не має помилок у балансі білого;
- хороша автономність, може крутити відео 16 годин без зупинки;
- миттєва зарядка – до 65% за півгодини;
- чуйний сканер, що відгукується на найменший рух пальця.
Мінус – в установках немає кольорових профілів. Відрегулювати яскравість екрану на власний розсуд тут не вдасться.
Huawei Nexus 6P
Гуглофон з розкішним дизайном та однією з найпродуктивніших «начинок» серед подібних гаджетів 2015 року випуску. В Переліку переваг апарату особливо виділяються стереоспікери, розташовані внизу екрана. Звук від них йде дуже гучний, без зайвих шумів та скрипів. На повній потужності смартфон буде грати не гірше стаціонарної акустичної системи.
У цьому перелік особливостей не закінчується. Увага варта також і задня панель девайса. Вгорі кришки розташована широчена скляна смуга, за якою ховаються камера зі спалахом та лазерний автофокус. Саме він допомагає швидше наводити різкість на об'єкт зйомки, роблячи фото максимально чіткими.
Але це далеко ще не все. Продовжує плюси апарату:
- роз'єм usb type-c, кабель в який можна вставляти будь-якою стороною;
- реалістичний діапазон яскравості та 100% кути огляду на екрані;
- підтримує будь-який геймплей, дозволяючи грати на ТОПовій графіку;
- камери, що видають фото з ідеальною чіткістю та правильною кольоропередачею.
Як і в Meizu, розширити об'єм пам'яті тут не можна. Це головний та найбільш суттєвий мінус пристрою.
Gionee Marathon M4
Звичайний і нічим не примітний смартфон зі стандартним дизайном. Спереду – компактний 5-дюймовий дисплей сенсорні кнопки, ззаду – невелике віконце камери, спалах та фірмовий логотип. За що ж цей апарат потрапив у ТОП найкращих 2015 року? Відповідь це питання у його параметрах і функціоналі.
Батарея на 5000 мАг – ось головна перевага смартфона. Як показують відгуки користувачів, вона витримує до 50 годин в активному режимі та 440 годин у стані Сну. Аналогів таким показникам на момент виходу девайсу просто не знайти.
Дізнайтеся і про інші подібні моделі в статті: смартфонів з потужним акумулятором
Крім цього, серед переваг моделі також:
- можливість встановлення двох сім-карт, які працюють одночасно;
- хороша ергономіка (девайс зручний та підходить для використання однією рукою);
- потужний відеочіп, що забезпечить швидкий геймплей на будь-яких рівнях графіки;
- розширення пам'яті за допомогою карти об'ємом до 32 Гб.
Недоліком можна назвати те, що смартфон не має додаткових можливостей або цікавих «плюшок», які б яскраво виділили його із загального потоку.
Meizu M2 Note
Цікава модель, яка запала в душі фанатів завдяки можливості розблокування екрану жестами. Крім цього, у девайса передбачено кілька окремих жестів для запуску програм та активація роботи смартфона постукуванням пальця по дисплею.
Додаткові бали апарату приносить його екран. Яскравість кольорів на ньому змінюється від 1 до 450 кандел, що дозволяє налаштувати екран залежно від освітлення. Калібрування для свого класу точне, кольори виглядають натуральними та контрастними, кути огляду також на висоті.
У цього агрегату є й інші плюси:
- список останніх додатків викликається свайпом з нижньої частини екрана;
- у камерах можна вказати точку виміру та фокусування для більш чітких знімків;
- ширококутна фронтальна камера на 5 Мп, ідеальна для спілкування у скайпі;
- діод повідомлень у верхній частині екрана;
- є покриття антивідблиску на дисплеї;
- чисте звучання як із динаміка, і у навушниках;
- у налаштуваннях плеєра можна регулювати якість звуку, вибираючи відповідний профіль;
- лаконічно оформлений інтерфейс з грамотно відсортованими додатками.
ZTE nubia z9 max
Корпус цього пристрою – мікс зі скла, металу та пластику. Таке поєднання виглядає гармонійно та привертає до себе увагу з першого погляду. Задня частина девайсу оформлена рифленою поверхнею, завдяки чому апарат не ковзає в руці і користуватися ним можна без страху впустити.
Камери апарату – окрема тема розмови. Модулі мають безліч різноманітних налаштувань, від звичайної швидкої зйомки до можливості регулювати різкість, кольору і т.д. Фото виходять насичені, із глибокими переливами фарб.
Що ж цікавого є у цієї моделі:
- два окремих повноцінних слота для карт оператора та флешки;
- вбудований модуль NFC, що забезпечує швидкий обмін даними з іншими пристроями;
- дизайн екрану на високому рівні, з контрастними, реалістичними кольорами;
- продуктивна" начинка", яка потягне як ігри, так і об'ємні програми;
- можливість налаштувати колірну температуру екрану для кращого сприйняття інформації;
- блокування дисплея долонею.
Мінус – сканера відбитків пальців виробника не передбачили.
Apple iPhone 6s/6s Plus
«Яблучна» компанія випустила в 2015 році одночасно два смартфони з абсолютно однаковим дизайном, але різними розмірами корпусу та екрану. Чи відрізняються пристрої лише ергономікою? Якщо подивитися на дисплеї, то їхня кольоропередача також різна. Фарби екрану на iPhone 6s трохи йдуть у жовті тони, тоді як великий девайс пропонує більш збалансовані кольори з гарним контрастом.
Пізнавальна стаття в тему: років з iPhone – як розвивався найпопулярніший у світі смартфон?
Апаратна складова у моделей одна й та сама. Обидва працюють під наглядом продуктивного процесора та такого ж відеочіпа. Будь-які складні ігри тут запускаються дуже швидко. Ресурсу Заліза цілком вистачить на те, щоб насолоджуватися максимальною графікою, без лагів і гальмування.
А ось і інші плюси пристроїв:
- наявність 3D touch для розширення можливостей інтерфейсу;
- сканер відбитків для розблокування екрану та безпечних покупок в інтернет-магазинах;
- деталізований звук у навушниках по всьому діапазоні частот;
- у 6s Plus є оптична стабілізація для якісної зйомки фото при слабкому світлі.
Мінус – в обох моделях зменшений об'єм акумулятора, що негативно позначається на автономності роботи девайсів.
Порівняння всіх пристроїв
НА завершення огляду логічно буде винести характеристики всіх 20 кращих смартфонів 2015 в одну таблицю:
Модель
|
Графічний чіп | Оперативна/ | Камери (фронтальна/основна) | Дисплей |
---|---|---|---|---|
внутрішня пам'ять | ||||
Wileyfox Swift | Adreno 306 | 2Гб/16Гб | 5Мп/13Мп | 5", 1280х720, 294 ppi, скло Gorilla Glass 3 |
Huawei Honor 4C | Mali-T450 MP4 | 2Гб/8Гб | 5Мп/13Мп | 5", 1280х720 |
Xiaomi Mi Note/Mi Note Pro | Adreno 330/Adreno 430 | 3Гб+64Гб/4Гб+ 64 Гб | 4Мп/13Мп | 5.7", IPS, 1080x1920 |
Samsung Galaxy A3 (2015) | Adreno 306 | 1Гб/16 Гб { 299}}5Мп/8Мп | 4.5", SuperAMOLED, 960x540, 245 ppi | |
Huawei P8 | Mali-T628 MP4 | 6Гб/16Гб | 8 /13Мп | 5.2" , 1080x1920, IPS-NEO LCD, 424 ppi |
Sony Xperia Z5 Compact | Adeno 430 | 3Гб/32 Гб | 5Мп /23Мп | 4.6" , IPS, 1280х720 |
LG G4 | Adrena 418 | 3Гб/32 Гб | 8Мп/16Мп | 5.5" , 2560x1440, 538 ppi |
Mali-T760MP8 | 3Гб/32 Гб | 5Мп/16Мп | 5.1", 2560x1440, Super AMOLED, у S6 Edge із закругленими краями | |
Sony Xperia C4 2015 | Mali-T760MP2 | 2Гб/16Гб | 5Мп/13Мп | 5.5" , 1920х1080, IPS, 401 ppi |
HTC One M9 | Qualcomm Adreno 430 | 3Гб/32Гб | 4Мп/20Мп | 5", Super LCD3, 441 ppi, 1920х1080 |
OnePlus 2 | Qualcomm Adreno 430 | 3Гб/16 Гб | 5Мп/13Мп | |
5.5", 1080x1 Meizu MX5 | PowerVR G6200 | 3Гб/16Гб-32Гб-64 Гб | 5Мп/20,7Мп | |
5.5", 1920x1080, 401ppi {{34 ZenFone 2 (2015) | PowerVR G6430 | 4Гб/16Гб | 5Мп/13Мп | 5.5", IPS, 1920x1080 |
Xiaomi Redmite {347}}Qualcomm Adreno 510 | 2Гб/16Гб | 5Мп/16Мп | 5.5", 1920x1080 | |
Meizu Pro 5 | Mali-T760MP 353}}3-4Гб/32-64Гб | 5Мп/22Мп | 5.7", 1920х1080, Super AMOLED, 387 ppi (258 ppi щодо RGB) | |
Adrena 430 | 3 ГБ/32-64-128Гб | 8Мп/12,3 Мп | 5.7" , AMOLED, | |
2560х1440, 515 ppi | ||||
G ionee Marathon M4 | Mali-T760 | 2Гб/16Гб | 5Мп/8Мп | 5", IPS, 1280х720 |
Meizu M2 Note | Mali-T720 | 2Гб/16-32Гб | 5Мп/13Мп | 5.5" , IPS, 1920х1080, 401 ppi |
ZTE nubia Z9 max | Adreno 405 | 2Гб/16Гб | 8Мп/16Мп | IPS, 5.5" , 1920x1080 |
Apple iPhone 6s/6s Plus | Imagination Technologies PowerVR GX6650 | 2 Гб/16-64-128 Гбайт | 5Мп/12Мп | |
4.7", 1334х750, IPS, 3D Touch, Taptic Engine/{{ 382} 5.5" , 1920x1080, IPS, 3D Touch, Taptic Engine |