2013 рік був багатий на «урожай» флагманів від Apple, Samsung, Nokia та інших іменитих брендів. Виробники оснащували девайси супервелику для того часу екранами, спритними процесорами, різноманітним софтом.
У топової двадцятці зібрані найпопулярніші смартфони 2013 року випуску. Що це за девайси і чому про них не тільки згадують, але і користуються ними до сих пір (ті, хто встиг їх придбати, тому що ці флагмани вже зняті з виробництва)? Детальний опис очевидних плюсів і можливих недоліків 20 гаджетів, які з'явилися на світ кілька років тому, представлено нижче.
Корисна інформація: Як користуватися смартфоном: короткий мануал з 5 пунктів для новачків
iPhone 5S
Вийшов восени 2013 і був представником сьомого покоління айфонів. Головна фішка девайса – наявність в клавіші Home сканера відбитка пальців. Відмінна альтернатива складним і заплутаним паролів.
«Яблуневий» апарат від Аpple оснастили наступним:
- оболонкою з анодованого сплаву, який раніше застосовувався для виготовлення ноутов Еппл;
- дисплеєм з технологією Retina з високим рівнем щільності пікселів для надзвичайно чіткого і яскравого зображення;
- батареєю на 1560 міліампер-годин, якої вистачало на цілий день не надто активного використання;
- фотомодуля на 8 і 1,2 Мпікс. При цьому тильна камера мала автофокусування, підтримувала різні види зйомки, вміла розпізнавати обличчя, а з Фронталки можна було записувати HD відео.
5S функціонував на iOS 7 з можливістю отримувати актуальні оновлення системи. Айфон підтримував можливість перекидати інфо без проводів по вай-фай, а також Bluetooth (версія 4.0).
Головний мінус – пристрій можна було вставити карту пам'яті. Хоча, з огляду на, що і зараз така можливість у всіх девайсах від Еппл відсутня, цей недолік досить спірне. Випускалося кілька варіацій «яблучних» флагманів: на 16, 32 і 64 гіга. Однозначно, це один з кращих смартфонів 2013-го.
HTC One
Апарат оснастили чіпсетом на 4 ядра і величезним (за мірками 2013) дисплеєм на 4,7 дюймів. В апарат була можливість вставити дві сімки формату micro. Оболонка гаджета була сконструйована з алюмінію, а сам він мав незнімної батареєю на 2300 міліампер-годин. У режимі спілкування акумулятор тримався до 18-Ї години.
Девайс від НTC користувачів:
- наявністю 2-х стереодинамиков на передній панелі корпусу;
- просто величезного розміру екрану в 1920 на 1080 пікселів;
- непоганим запасом ОЗП (2 гіга);
- фірмовим інтерфейсом Sense 5;
- можливістю знімати відео і фото одночасно (опція VideoPic);
- студійною якістю звучання треків з динаміків.
Апарат випускався в 2-х варіаціях: з об'ємом вбудованої пам'яті на 32 або 64 гіга. Фотомодуль девайса мав «розумну» спалах, яка автоматично вибирала один з 5 рівнів підсвічування залежно від дистанції до об'єкта зйомки.
Motorola Moto X
Агрегат був обладнаний AMOLED-екраном розміром в 4,7 дюймів. Чіпсет девайса був на 2 ядра і володів пристойною частотою 1,7 ГГц. Управління апаратом здійснювалося на основі ОС Андроїд 4.2.2. Важив девайс всього 130 гр.
Дивував апарат від Мotorola
- Відмінними камерами. Фронталки на 2,1 Мпікс, основна на 10,5 Мпікс, можна було записувати FullHD відео.
- «Розумними» функціями. Touchless Control дозволяв керувати флагманом кодовою фразою: ok, Google Now.
- Ємною батареєю. запас становить 2200 міліампер-годин, цього цілком вистачало на 13 годин активного використання або до 24 в середньому режимі.
В апараті було ще кілька цікавих фішок, наприклад, швидкісний запуск камери. Для цього потрібно було двічі перевернути пристрій. Ще одна функція відповідала за відображення на екрані в потрібний момент інфо про пропущені виклики, смс.
Мінус – не можна було збільшити запас пам'яті за допомогою установки флеш-карти, такого роз'єму тут не було. Зате можна було придбати варіанти на 16-64 гігабайт вбудованої пам'яті.
Може зацікавити: Дослідження: як виглядає смартфон українця
Samsung Galaxy S4
Апарат був пластиковим і глянсовим – візуально не дуже відрізнявся від попередньої моделі бренду Samsung. Зате тут значно зріс розмір дисплея. Він становив цілих 5 дюймів. При цьому абсолютно не «постраждали» габарити, вони стали навіть трохи компактніше: 136,6х69,8х7,9 мм.
Чим ще міг похвалитися апарат:
- матрицею екрану, сконструйованої за технологією Super AMOLED. Також тут була відмінна контрастність і найширші кути огляду;
- використанням скла Gorilla Glass 3 – міцного, твердого та дуже тонкого;
- можливістю установки флеш-карти формату micro об'ємом до 64 гигов;
- ємною батареєю на 2600 міліампер-годин. Під час спілкування агрегат міг опрацювати до 14 годин, а при перегляді відео – до 10 годин;
- фотомодулем на 13 Мпікс зі спалахом і з опцією автофокусування.
Цікава фішка камери апарату – наявність режиму Dual Shot. При його активації обидва фотомодуля робили один загальний знімок. Таким чином можна було НЕ тільки зробити фото, але і бути присутні не ньому. Також можна було зробити знімок з музичним супроводом.
Мінус – відсутність модуля FM-радіо. Але це не завадило девайсу входити в усі відомі рейтинги кращих смартфонів-2013.
LG G2
Гаджет був оснащений на той момент просто величезним екраном на 5,2 дюйма. Щоб при цьому корпус був компактним і не виглядав «лопатою», виробник пішов на деякі хитрощі – клавішу увімкнення/вимкнення і гойдалку гучності він розташував на тильній кришці девайса. Попереду не було фізичних кнопок, тільки сенсорні на екрані.
Пристрій від бренду LG ще кілька нетривіальних особливостей:
- бічні рамки дисплея мали ширину всього 2,6 мм, на той момент це було дуже мало;
- чіпсет на 4 ядра був здатний розганятися до частоти 2,3 GHz;
- робота під керуванням Андроїд 4.2.2 з фірмовою оболонкою;
- ємність батареї становить 3000 міліампер-годин – це майже добу в режимі спілкування;
- основний фотомодуль на 13 Мпікс, за допомогою якого виходили чіткі і деталізовані фото.
У камері був спеціальний режим, який автоматично видаляв при зйомці рухомих об'єктів (машини, люди), які випадково потрапляли в кадр. А щоб «розбудити» девайс, досить було 2 рази тапнуть по екрану, ніяких клавіш натискати не було потрібно.
Недолік – відсутність слота під флеш-карту. Але, якщо звернути увагу на 32 Гб вбудованої пам'яті, то цей мінус майже перестає бути помітним.
Цікаво ознайомитися: Огляд флагманського смартфона LG G7 THING
Nokia Lumia 1020
Девайс був оснащений екраном на 4,5 дюймів, виготовленим за технологією AMOLED (роздільна здатність 1280 на 768 точок). Тач-сенсор підтримував до 10 торкань, з телефоном можна було взаємодіяти в тонких рукавичках.
Серед фішок даного апарату можна виділити:
- використання для покриття дисплея 3 покоління скла Gorilla Glass;
- відмінна читаність екрану при будь-яких умовах, наявність антиблікового фільтра;
- основна камера на 41 Мп зі світлодіодним підсвічуванням, автофокусом, оптичною стабілізацією зображення;
- оснащення бездротовим адаптером вай-фай (робота в діапазонах 2,4 або 5 GHz);
- функціонування під керуванням ОС Windows Phone 8.
Агрегат підтримував індукційну зарядку без проводів (стандарт Qi), проте спеціальний зарядний пристрій потрібно докуповувати окремо.
Мінусом виступило відсутність слота для карти пам'яті і досить скромна ємність акумулятора, всього 2000 mAh. Але завдяки своїй суперкамера агрегат займає гідне місце в ТОПі смартфонів випуску 2013. Апарат показував відмінні результати при зйомках широкоформатних зображень.
LG Nexus 5
Девайс був обладнаний дисплеєм з матрицею IPS, його розмір становив 4,5 дюйма (зараз бренд випускає гаджети з дуже великими екранами, наприклад, діагональ в LG G6- 5,7" ). Фізичний роздільна здатність екрана в точках – 1920 на 1080. Сенсорний дозволяв обробляти до 10 торкань. За захист скла від подряпин відповідало покриття Gorilla Glass (покоління 3).
Чим був примітний девайс:
- чіпсет розганявся до частоти в 2,26 ГГц;
- завдяки 2 гігам оперативки ресурсомісткі програми працювали без «гальм»;
- Фронталки на 1,3 Mpx і тилова камера на 8 Mpx з оптичною стабілізацією;
- батарея на 2300 міліампер-годин, яка трималася до 7 годин при перегляді відео;
- працював на Андроїд KitKat (версія 4.4) і на подальших оновленнях.
Камера могла записувати відео в форматі Full HD. Гаджет був дуже легким, важив всього 130 гр, при цьому товщина його становила лише 8,6 мм. Під екраном фізичних кнопочок не було, тільки сенсорні в інтерфейсі. Можна було вибрати і придбати одну з 2-х різновидів апарату – на 16 або 32 гіга.
Недоліки – була відсутня підтримка карт пам'яті, та й батарея була незнімної.
Sony Xperia Z1
Володів екраном в 5 дюймів, 1920 на 1080 пікселів. Дисплей міг похвалитися високим рівнем яскравості і гарною передачею кольору. Для зарядки девайса можна було використовувати док-станцію.
Особливості гаджета від Sony:
- водо- і пилезахищеність витримував занурення на глибину до 1,5 метрів на термін до 30 хвилин;
- основна камера модуль 20,7 Мп модуль з світлосилою f/2.0;
- розширення пам'яті - за допомогою установки флеш-карти до 64 гигов;
- економія витрат енергії - за це відповідав режим Stamina, який відключав непотрібні додатки при відключенні дисплея;
- можливість швидкої підзарядки - через півгодини заряду девайс міг функціонувати в режимі спілкування до 60 хвилин.
Рамка девайса була виточена не з пластику, а з цільного алюмінію. Торці були замінені на закруглені (в попередніх версіях були прямі). Розміри апарату становили 144х74 мм при товщині всього в 8,5 мм. Корпус був монолітним, без знімних елементів.
Мінус – з 16 гигов пам'яті користувачеві було доступно тільки 12Gb, причому можливості перекинути додатки на microSD не було.
Може зацікавити: Як правильно заряджати смартфон. 5 простих порад, які допоможуть продовжити термін служби батареї
Samsung Galaxy Note 3
У цьому флагмані практично всю лицьову частину корпусу займав екран розміром в 5,7 дюймів. Тильна частина девайса була вельми оригінальна – візуально виглядала як шкіряна, хоча зроблена була з пластика.
Відмінні риси гаджета:
- знімна задня кришка: батарею можна було діставати і при необхідності міняти;
- основний фотомодуль на 13 Мпікс оснащувався автофокусом і LED-спалахом;
- наявність стилуса для роботи ( «ховався» в корпусі телефону): стало можливим створювати і зберігати рукописні замітки;
- автономність батареї на 3000 mAh – при середньому завантаженні девайс працював 17 годин, при активній – 9 годин (ємність акумулятора перекочувала і в нові девайси бренду, наприклад, в Galaxy S8) .
Чіпсет апарату містив 4 високопродуктивних ядра (частота 1,9 GHz), а також 4 економічних (1,3 GHz). Потрібні ядра включалися в роботу в залежності від завантаження девайса.
ЗА допомогою спеціальних програм можна було перетворювати мобільний гаджет в крокомір, датчик температури і вологості, журнал живлення. Заряд енергії апарат отримував через роз'єм microUSB 3.0, причому відбувалося це досить швидко.
LG Optimus G Pro
Агрегат оснащувався чіпсетом на 4 ядра, який функціонував на частоті до 1,7 ГГц. Процесор флагманський – Qualcomm Snapdragon 600. Разом з 2 гігамі оперативки девайс цілком можна було використовувати для ресурсоємних додатків. Вбудоване сховище мало об'єм в 16 Gb.
Чим запам'ятався гаджет:
- яскравий дисплей в 5,5 дюймів, без видимих людському оку окремих пікселів;
- підтримував можливість розширення пам'яті до 64 гигов картою SD формату micro;
- основний фотомодуль на 13 Мпікс запам'ятовував непогані фото і відео Full HD, фронтальний володів 2,1 мегапікселямі;
- батарея на 3140 міліампер-годин, яка трималася без підзарядки в режимі спілкування аж до 30 годин.
Девайс вмів безліч корисних штук, наприклад, масштабувати відео під час перегляду, передавати картинку з екрану на TV і т.д. Крім того, можна було робити знімок за допомогою команди голосом. Wise screen відстежував погляд користувача і не гасив екран, поки на нього дивилися. Також тут присутній набір датчиків: гіроскоп, акселерометр, авторегулювання яскравості. З новеньких розробок бренду варто звернути увагу на LG K10.
Несуттєвий недолік – відсутність FM-радіо.
Цікаво дізнатися: Порівняння лінійок смартфонів G, Q, K і X від LG – 19 топових моделей компанії
Nokia Lumia 925
Девайс функціонував на платформі Windows Phone 8. Чіпсет був на 2 ядра з частотою 1,5 GHz. Дисплей розміром 4,5 дюймів оснащувався спеціальною технологією підсвічування, завдяки чому текст і картинку на ньому було добре видно при яскравому світлі сонця.
Чим був примітний апарат:
- камера адаптувалася до руху рук користувача і навіть при легких коливаннях робила чіткі фото;
- батарея на 2000 міліампер-годин дозволяла агрегату без підзарядки пропрацювати до 18 годин при спілкуванні, і аж до 440 годин в режимі «спокою»;
- девайс оснащувався опцією бездротової зарядки (крім стандартної microUSB);
- дисплей реагував, навіть якщо до нього доторкалися в рукавичках, а включити екран можна було подвійним постукуванням по ньому.
Коли гаджет знаходився в «сплячому» режимі, на дисплей виводилися годинник і повідомлення про пропущені події. Також можна було вмикати нічний режим для економії заряду. Фотомодулі девайса мали такі характеристики: основний – 8,7 Мп з подвійним світлодіодним спалахом, фронтальний – 1,2 Мп. Для запуску камери навіть була передбачена окрема кнопочка.
Мінус – тільки вбудована пам'ять, флеш-карту встановити було не можна.
BlackBerry Q10
Апарат базувався на 2-ядерному чіпсеті з частотою 1,5 ГГц. Був оснащений 2 гігамі оперативки і 16 гігамі вбудованої пам'яті (в смартах 2017 наприклад, теж є моделі з такими показниками). Виробник подбав про наявність слота для карти пам'яті. Завдяки цьому можна було збільшити об'єм сховища даних до 48 гигов.
Цікавий девайс був наступним:
- наявністю апаратної клавіатури; однак при цьому трохи «постраждали» габарити екрану, його урізали до 3,1 дюймів;
- сенсорним дисплеєм AMOLED з роздільною здатністю 720 на 720 pix;
- можливістю основної камери знімати відео у форматі Full HD зі стабілізацією картинки;
- Фронталки вміла знімати кіно в HD якості, у неї був триразовий цифровий зум.
Батарея була знімна і володіла ємністю в 2100 mAh. За заявами виробника, апарат міг протриматися без підзарядки в режимі очікування 12-13 днів. Працював девайс на фірмовій ОС. Основна концепція – призначений для користувача інтерфейс. Платформа BBM в телефонах була оснащена голосовими викликами, відеомессенджерамі, опцією спільного використання екрана. Один користувач міг бачити все, що відбувається на екрані іншого. Дуже зручно, якщо потрібно, наприклад, похвалитися знімками друзям.
BlackBerry Z10
Агрегат був оснащений 4,2-дюймовим дисплеєм, завдяки чому девайсом зручно було користуватися однією рукою. На лицьовій стороні фізичних кнопок не було. Батарея тут була знімна (ємністю 1800 mAh), тобто замінити її в разі потреби не становило жодних проблем.
Плюси апарату:
- екран мав антибліковий фільтр і олеофобним покриття;
- сенсорна клавіатура, яка запам'ятовувала дії користувача і виправляла неточності при наборі тексту;
- камера з режимом зміщення (зйомка за кілька мілісекунд до і після фото);
- робота під керуванням фірмової ОС;
- основна камера на 8 Мп з LED-спалахом.
Об'єм вбудованого сховища становив 16 гигов. При необхідності його можна було збільшити на 64 Gb за допомогою карти пам'яті. Оперативки тут було 2 Гб, що досить непогано для 2013-го.
Управління апаратом було засновано на жестах: наприклад, помахом вниз відкривалася панель з цифрами на екранної клавіатурі. Також пристрій було збагачено можливістю зробити голосовий виклик і опцією спільного користування екраном (один юзер бачив на своєму телефоні все, що відбувалося на екрані іншого).
Nokia Lumia 1520
Девайс був ідеальний для роботи або розваг. Цьому сприяв потужний чіпсет на 4 ядра, зручна ОС і дисплей на 6 дюймів. Свою роль в продуктивності зіграло і 2 гіга оперативки. Вбудованої пам'яті було 32Gb.
Особливості цього девайса:
- можливість розширити сховище для інфо до 64 гигов за допомогою флеш-карти;
- відмінний Full HD екран з роздільною здатністю в 1920х1080 пікселів;
- спеціальні вбудовані технології, які забезпечували чіткість картинки;
- основний фотомодуль на 20 Мпікс з подвійним світлодіодним спалахом, фронтальний – на 1,2 Мп;
- хороший звук при зйомці відео завдяки 4 чутливим мікрофонів.
Також можна було використовувати 7 гигов в хмарному сховищі. Апарат підтримував 4G і LTE. Батарея пристрою мала ємність на 3400 міліампер-годин. Екран агрегату підтримував до 10 торкань, гаджетом можна було користуватися навіть в тонких рукавичках.
Мінус – акумулятор був незнімний, тобто в разі його виходу з ладу заміна була можлива тільки в сервісному центрі.
ASUS PadFone Infinity
Гаджет 2-в-1. Вставивши телефону на 5 дюймів в док-станцію, користувачі отримували 10,1-дюймовий планшет. Флагман мав Full HD екран і чіпсет Qualcomm на 4 ядра. Все це полягало в корпус з металу (алюміній з вертикальною шліфуванням).
Кілька фішок винаходи ASUS:
- з'явився корисний слот для установки карти пам'яті на 64 гигов;
- наявність додатка, що дозволяє налаштовувати яскравість і температуру дисплея;
- роздільна здатність екрана док-станції 1920 на 1200 pix;
- «планшет» мав свою власну батарею на 5000 mAh;
- камери на 13 Мпікс і 2 Мпікс (основна + Фронталки).
Док-станція представляла собою чорну панель, на тильній стороні якої розташовувалося поглиблення для установки телефону, на лицьовій – екран і фронтальна камера на 1 Мпікс. Смарт легко вставлявся всередину і міцно тримався там. Самостійно планшет функціонувати не міг, тільки в зв'язці з телефоном. Фронталки в цьому випадку використовувалася, наприклад, для відеодзвінків.
У камері девайса була велика кількість корисних налаштувань: панорама, автоматичний режим, знімок з посмішкою, створення GIF. Можна було виставляти експозицію або баланс білого. Для любителів незвичайних гаджетів це було саме те.
Huawei Ascend P6
Був одним з найбільш тонких мобільних девайсів – його товщина ледве сягала позначки в 6,2 мм. Мав металеві торці оболонки для додаткового захисту апарату. Корпус був вузьким і трохи витягнутим, внизу кути були закруглені.
Користувачів апарат від Нuawei такий:
- дисплей сконструйований без повітряного зазору – для граничної контрастності і мінімального спотворення кольорів при різних кутах огляду;
- основна камера на 8 Мпікс з безліччю налаштувань (наприклад, накладення фільтрів, зміна розміру фото);
- Фронталки на 5 Мпікс – досить для якісного Селфі і відеодзвінків;
- батарея на 2000 міліампер-годин при не дуже активному використанні могла протриматися без підзарядки до доби.
Діагональ екрану становила 4,7 дюймів. Це зручно для використання і телефон містився в будь-яку кишеню. Дозвіл екрану з IPS матрицею – 1280 на 720 pix.
Мінус – запас внутрішньої пам'яті становив всього 16 гигов. Правда, сховище можна було розширити ще на 32 гіга за допомогою micro SD, але не всі додатки туди встановлювалися.
Ознайомтеся також: Огляд смартфонів Huawei серії Y – параметри і зовнішній вигляд 12 моделей
Lenovo K900
Основний матеріал корпусу – нержавіюча сталь. Товщина телефону була невелика – всього 6,9 мм. При цьому розміри екрану вражали – 5,5" . Важив девайс трохи, 162 гр.
У 2013 агрегат від Lenovo праву вважався флагманом, тому що був оснащений:
- екраном з IPS матрицею (роздільну здатність 1920 на 1080 пікселів);
- Фронталки на 2 Мпікс зі збільшеним кутом огляду (88 градусів);
- основним фотомодулем на 13 Мпікс з автофокусом;
- потужним чіпсетом Intel Atom на 2 ядра;
- захистом дисплея – міцне скляне покриття Gorilla Glass 2;
- 2 гігамі оперативної пам'яті.
Девайс дозволяв записувати Full HD відео. Працював під керуванням ОС Андроїд 4.2, поверх неї був встановлений фірмовий інтерфейс. Екран реагував на дотики в тонких рукавичках. Ємність батареї була на середньому рівні – 2500 міліампер-годин, зате виробник вмонтував в девайс енергозберігаючу програму. На день активного використання заряду вистачало з головою.
Мінус – не було передбачено слота для карти пам'яті.
Alcatel One Touch Hero
Флагман з просто величезним дисплеєм на 6 дюймів, який відрізнявся яскравістю і контрастністю. Захисне покриття – скло Dragontrail, також був олеофобним шар. Корпус агрегату був тонким і легким (177 гр). «Спинка» апарату сконструйована з тактильно приємного пластику софт тач, телефон з зручністю розташовувався в долоні.
Плюси девайса:
- 2 слота під сімки – не потрібно було вибирати оператора, можна було користуватися відразу двома;
- батарея на 3400 mAh – цілу добу активного спілкування, інет-серфінгу, зйомка фото та відео без підзарядки;
- чіпсет від MediaTek з підвищеною частотою в 1,5 ГГц, кількість ядер – 4;
- основний фотомодуль на 13 Мпікс вмів робити гарні знімки і знімати відеоролики 1080 р (до 30 кадрів за сек).
На девайсе можна було безпроблемно запускати будь-які простенькі іграшки або додатки. Оперативка мала розмір 2 гіга, вбудована – 16 Gb (але при цьому користувачеві було доступно 12 гигов).
Мінус – незнімна батарея.
Nokia Lumia 520
Агрегат з 4 дюймами екрану. Дисплей тут був делікатної, дозволяв скролл навіть нігтями або в щільних рукавичках. Під оболонкою був «захований» чіпсет на 2 ядра. Вбудована пам'ять була на 8 гигов.
Пристрій заслужено користувався попитом, адже в ньому:
- була можливість розширити пам'ять до 64 гигов за допомогою флеш-карти;
- була передбачена окрема кнопочка для увімкнення камери;
- мультитач розпізнавав до 5 торкань одночасно;
- було олеофобним покриття екрану;
- акумулятор зробили знімним;
- в камері була опція «Розумне фото» для створення якісних групових знімків.
У телефоні було також встановлено додаткове ПО від бренду (наприклад, для обробки знімків). Основний фотомодуль мав 5 Мпікс і автофокусом. Відео можна було знімати тільки з роздільною здатністю 1280 на 720 пікселів. Батарея була на 1430 міліампер-годин. Акумулятор міг протриматися в режимі спілкування до 9,6 ч. Вага агрегату становив 124 гр.
Мінус – невеликий об'єм оперативки, всього 512 Мб.
Oppo Find 5
Оболонка девайса була виготовлена з пластику з ефектом софт тач. Метал був присутній на бічних гранях і невеликий вставці на тильній частині. Корпус нерозбірними. Скло мало димчасту темну тонування, тому в режимі очікування практично зливалося з оболонкою. Екран був розміром в 5 дюймів. У його нижній частині розташовувалися 3 сенсорні кнопочки.
\
Плюси агрегату:
- мультитач обробляв до 10 одночасних дотиків;
- датчик наближення блокував девайс при тому, що піднесло його до вуха;
- основний фотомодуль на 13 Мпікс із записом відео 120 кадрів в сек;
- акумулятор на 2500 mAh;
- оперативка на 2 гіга;
- вбудована пам'ять на 16 і 32 гіга;
- потужний чіпсет на 4 ядра;
- захист скла від подряпин за допомогою Gorilla Glass 2.
Дисплей апарату підтримував передачу кольору в 16 млн. відтінків, його роздільна здатність становить 1920 на 1080 пікселів. Функціонував агрегат на ОС Андроїд.
Мінус – не було слота для установки флеш-карти.
Корисна інформація: Як прошити Android смартфон: 5 етапів
Підсумки ТОП-20
Підвести підсумки допоможе таблиця з основними параметрами топових девайсів:
Модель
|
Дисплей (діагональ, дозвіл) | Пам'ять (ROM/RAM) Гб | Кількість sim-карт | Процесор (ядра/частота) | Місткість акумулятора (мАг) |
---|---|---|---|---|---|
iPhone 5S | 4,0" 1136х640 | 16,32,64/1 | 1 | 2/1,3 ГГц | 1560 |
HTC One | 4,7" 1080х1920 | 32,64/2 | 1 | 4/1,7 ГГц | 2300 |
Motorola Moto X | 4,7" 1280х720 | 16,32,64/2 | 1 | 2/1,7 ГГц | 2200 |
Samsung Galaxy S4 | 5" 1920х1080 | 16,32,64/2 | 1 | 8/1,6 ГГц | 2600 |
LG G2 | 5,2" 1920х1080 | 16,32/2 | 1 | 4/2,3 ГГц | 3000 |
Nokia Lumia 1020 | 4,5" 1280х768 | 32/2 | 1 | 2/1,5 ГГц | 2000 |
LG Nexus 5 | 4,95" 1920х1080 | 16,32/2 | 1 | 4/2,27 ГГц | 2300 |
Sony Xperia Z1 | 5,0" 1920х1080 | 16.фев | 1 | 4/2,2 ГГц | 3000 |
Samsung Galaxy Note 3 | 5,7" 1920х1080 | 32/3 | 1 | 4 + 4/1,3/1,9 ГГц | 3000 |
LG Optimus G Pro | 5,5" 1920х1080 | 16/2 | 1 | 4/1,7 ГГц | 3140 |
Nokia Lumia 925 | 4,5" 1280х768 | 16/1 | 1 | 2/1,5 ГГц | 2000 |
BlackBerry Q10 | 3 , 1" 720х720 | 16/2 | 1 | 2/1,5 ГГц | 2100 |
BlackBerry Z10 | 4,2" 1280х768 | 16/2 | 1 | 2/1,5 ГГц | 1800 |
Nokia Lumia 1520 | 6,0" 1920х1080 | 32/2 | 1 | 4/2,2 ГГц | 3400 |
ASUS PadFone Infinity | 5,0" 1920х1080 | 32/2 | 1 | 4/1,7 ГГц | 2400 |
Huawei Ascend P6 | 4,7" 1280х720 | 8/2 | 1 | 4/1,5 ГГц | 2000 |
Lenovo K900 | 5,5" 1920х1080 | 16/2 | 1 | 2/1,8 ГГ ц | 2500 |
Alcatel One Touch Hero | 5,5" 1920х1080 | 16/2 | 2 | 4/1,5 ГГц | 3400 |
Nokia Lumia 520 | 4,0" 800х480 | 8/512 Мб | 1 | 2/1,0 ГГц | 1430 |
Oppo Find 5 | 5,0" 1920х1080 | 16,32/2 | 1 | 4/1, 5 ГГц | 2500 |
Що можна сказати за підсумком огляду? Виробники в 2013 традиційно «забували» обладнати девайси роз'ємом для установки карти пам'яті, та й про другий симке часто залишалося тільки мріяти. В іншому гаджети того часу не викликали нарікань. У них були яскраві екрани з розкидом розмірів від 3,1" до 6,0", оперативка на 1-3 Гб, пристойний по потужності чіпсет. Крім того, виробники дивували публіку різними фішками, на зразок керування апаратом жестами або з'єднання телефону і планшета. В цілому рік 2013 був «урожайним» на флагмани, деякі з яких успішно продовжать працювати і понині.
Як влаштований і як працює квадрокоптер – відповіді на 2 питання + особливості керування