Що робити, коли телевізор або холодильник встановлений в 2-3 метрах від розетки? Таку відстань не критично, адже можна взяти подовжувач зі шнуром потрібного розміру і спокійно під'єднати техніку до харчування.
Багато користувачів називають подовжувачем і мережевий фільтр, особливо не вникаючи в функціонал обох пристроїв. А чи є між ними різниця і в чому особливості кожного предмета? Стаття розповість, що таке, для чого потрібен і чим відрізняється мережевий фільтр від подовжувача. Матеріал буде корисний всім, хто цікавиться нюансами використання електроприладів (ноутбуків, холодильників, і ін.).
Якщо раптом потрібен холодильник, читайте: ТОП-10 кращих бюджетних холодиль ників
Що таке мережевий фільтр і яке його призначення?
Мережевий фільтр - це той же подовжувач (хоча він може бути і без удлиняющего кабелю), що покриває відстань між розеткою і пристроєм, який потребує електроенергії. У той же час прилад пригнічує електрочастотние перешкоди з мережі, запобігаючи тим самим поломку техніки при різких скачках напруги (останні можуть бути викликані грозовими розрядами, наведеними імпульсами, аваріями і т.п.). Використовуючи регулярно такий виріб, вийде продовжити термін служби електроприладів.
Щоб уміти оперативно запобігти і інші неполадки, читайте: Чи не вимикається ноутбук: 8 способів усунення проблеми
Пристрій мережевого фільтра досить непроста: під кришкою приховані всілякі котушки, конденсатори, варистори, термореле, встановлені якраз для гасіння тих самих перешкод. Зверху корпуса красується великий вимикач. Він потрібен для того, щоб не «висмикувати» постійно вилку з розетки, збільшуючи тим самим знос її пластин і не допускає іскор і електричної дуги при розмиканні.
Навіщо ж потрібний мережний фільтр і в чому його головне призначення? Пристрій виконує 2 найважливіші функції:
- Мінімізує негативний вплив високочастотних перешкод з мережі.
- Знижує рівень зворотних перешкод, що виходять від техніки.
Ідеальний для підключення дорогої апаратури (ПК, акустики, ВПТ).
Цікавить акустика? Почитати про неї можна в статті: Як вибрати акустичну систему: 3 критерії я
Мережеві фільтри категорично не можна підключати один до одного. На стандартні подовжувачі це правило не поширюється. Якщо довжину проводу потрібно збільшити в кілька разів, подовжувачі спокійно синхронізуються між собою (наприклад такі, як Legrand 5xSchuko 1.5м ). Підключати подовжувач до мережевого фільтру також можна.
Важливо ! Застосування мережевого фільтра не позбавляє від необхідності використання стабілізаторів напруги або ІВП пристроїв, якщо така вже є. Прилади можуть функціонувати паралельно.
Чим відрізняється подовжувач від фільтра?
Відповісти на це питання буде простіше, узагальнивши основні параметри і параметри пристроїв в таблиці.
|
Мережевий фільтр | подовжувач |
---|---|---|
головне призначення | Не тільки скорочує відстань між розеткою і приладом, але також ліквідує можливі наслідки перешкод в мережі. | Підключає електроприлади, що знаходяться далеко від розетки. |
Додаткові можливості | Вбудовані порти usb | - |
приклад пристрою | APC Essential SurgeArrest | 2 Е 3xSchuko, 3G |
Можливо, вам буде цікаво почитати про техніку, для якої потрібен мережевий фільтр: Hi-Fi система SONY МНС-ELC99Вт: потужний звук без перешкод
Поради та рекомендації для вдалого вибору
При покупці мережевого фільтра або подовжувача потрібно, перш за все, звертати увагу на матеріал, з якого виконаний корпус. Віддати перевагу варто виробам з твердого пластика з щільними «швами». В такому випадку пил і волога не потраплять всередину і не зіпсують контакти.
Ось ще кілька пунктів, які також важливі:
- Виробник . Не варто економити на бренд - це гарантія якості і довговічності пристрою. Перед покупкою обов'язково почитати відгуки власників.
- Потужність . Показник безпосередньо залежить від кількості розеток: чим їх більше, тим цифра потужності вище. Щоб розрахувати потрібний показник, необхідно підсумувати потужність всіх пристроїв, які в майбутньому підключаться до фільтру або подовжувачів, і додати ще 20-30%. Активна потужність вказується в технічних характеристиках і вимірюється у ВАТ.
- Гарантія . Мінімальний гарантійний термін повинен бути 3 роки, у фірмових моделей він досягає 5 років.
- Переріз кабеля. Чим більше перетин, тим більше струму можливо буде передати з мережі до споживачів без перегріву.
Яким повинен бути кабель мережевого фільтра для компа, читайте в статті: Як підключити монітор до ноутбука - 3 основних роз'єму і послідовність виконання дій
Щоб купити хороший мережевий фільтр або подовжувач з 100% -ою сумісністю з пристроєм, потрібно не тільки розібратися, що це, але і чітко розуміти призначення кожного приладу, його функції та можливості. В такому випадку вдасться уникнути помилок і зайвих витрат на ремонт техніки.
Купувати PS4 в 2018 році чи чекати PlayStation 5?