Тим, кому важлива компактність і гарне звучання, вакуумні навушники можуть сподобатися. Для таких розмірів у них цілком пристойний бас. До того ж фіксуються в вусі вони краще за інших «маломерок», на кшталт вкладкаів.
ПРО те, як працюють вакуумні навушники, і чи дійсно вони так шкідливі для слуху, як кажуть, розповість ця стаття. Тут також можна почитати поради про те, як вибрати хорошу модель не тільки за технічними параметрами, але і з урахуванням інших важливих критеріїв.
Пристрій «вакуумних» навушників
Внутрішньоканальні або вакуумні навушники влаштовані таким чином, що вставляються прямо у вушний канал. Вони забезпечують високу ступінь шумоізоляції, ніж вигідно відрізняються від простих вкладкаів( «таблеток»): вони надійніше фіксуються в вусі і щільніше звучать, так як звук в них не розсіюється.
З чого складаються і як працюють:
- Усередині корпусу – постійний магніт (в дешевих моделях – феритовий, в варіантах з середньою і високою ціною – неодимовий).
- Магніт створює навколо себе статичне поле, де знаходиться котушка. Вона зроблена з дроту, який виступає провідником струму, і кріпиться до мембрани.
- Струм змінює магнітне поле навколо котушки.
- Два поля (котушкові і магнітне) стикаються, через що котушка починає рухатися.
- Коли котушка рухається, вона змушує вібрувати мембрану, до якої прикріплено, що і відчувається людиною як звук.
Описаний тип навушників – динамічний – найпоширеніший. Такі випромінювачі застосовують як в недорогих, так і в топових універсальних пристроях, наприклад BeatsX Earphones. Вони підходять і для побутового прослуховування, і для студійної роботи. Є ще арматурні внутрішньоканальні варіанти. Коштують вони дорого і мають іншу конструкцію (котушка залишається нерухомою). Найчастіше такі моделі використовують під час живих виступів.
Детальніше про арматурних динаміках: Арматурні навушники – що це: 3 розділу в допомогу меломанові
Переваги та недоліки
Як і всякі навушники, вакуумні моделі мають свої плюси і мінусами. Втім, варто відразу сказати, що їх недоліки ніяк не пов'язані з якістю звучання. Швидше, це питання комфорту.
Чим хороші – 3 якості:
1. Шумоізоляція. У даній категорії навушників цей показник найбільш високий, за рахунок чого зовнішній шум не буде відволікати від прослуховування музики. Це вкрай важливо, якщо використовувати модель на прогулянці, під час поїздок в громадському транспорті. ДО того ж відпаде необхідність слухати музику на максимальному рівні гучності, а значить шкоди слухового апарату при тривалому застосуванні буде набагато менше.
2. Малу вагу і розмірами. на шиї, так і в кишені такі навушники практично не відчуваються.
3. Якістю звуку. з комфортом якість звучання – один з найважливіших критеріїв вибору девайса. Оскільки вакуумні навушники глибоко занурюються у вушний канал, вони не тільки добре ізолюють від зовнішнього шуму, а й дозволяють краще відчути бас.
Цікаво: CX 300-II глибокими низькими частотами, широким АЧХ. До того ж, вони майже не відчуваються при носінні, так як важать 4 грами.
Дивіться також: гайд по вибору і видам навушників
Чим погані
Вакуумні моделі не призначені для багатогодинного використання. Вважається, що вони можуть пошкодити слух. Втім, це стосується моделей з будь-конструкцією. Щоб уникнути пошкодження слуху, треба тільки не слухати музику на максимальній гучності: 85% вистачить з головою.
Мінус лише в тому, що, оскільки внутрішньоканальні пристрої глибоко вставляються в вухо, довгий їх носіння може викликати дискомфорт, якого, наприклад, не буде при використанні накладних моделей. іншого боку, завдяки тому, що виробники часто додають до вакуумним наушнічкі амбушюри різного розміру, незручностей потрібний варіант не принесе. По крайней мере, їх буде явно менше, ніж при тривалому застосуванні таблеток, чиї тверді амбушюри мають стандартними розмірами. Так що тут все індивідуально.
Шкода чи користь «вакуумних» навушників
Чим такі навушники можуть нашкодити? Досить часто вакуумні варіанти відносять до найбільш згубно впливає на слух, але це питання – дуже спірне.
Як правило, обґрунтовують таку думку високим тиском в замкнутому просторі між динаміком і барабанною перетинкою. Якщо «навернути» гучність на максимум в плеєрі або телефоні, то саме з внутрішньоканальні моделями виникне більший рівень тиску і більший ризик зіпсувати слух, ніж з девайсами іншої конструкції.
Це стане нагоді:Як продовжити життя навушників: більше 10 рад
Втім, тут все двояко. Моделі, які не передбачають близького контакту з вушних каналом, не забезпечують бажаного баса, тим самим знижують ступінь звукового тиску. Здавалося б, вони менш шкідливі, але лише в тому випадку якщо у користувача не виникне бажання компенсувати дефіцит низьких частот за рахунок підвищення рівня гучності.
Цікаво: низькоомні SHE3590BK приємно здивують запасом гучності в 50 мВт.
Виходячи з цього можна зробити висновок, що небезпека навушників вакуумного типу, так само як і будь-якого іншого, залежить тільки від гучності і тривалості прослуховування.
ДО «корисним» властивостями таких навушників відносять:
1. Якісне звучання при малій вазі і розмірах.
який забезпечує глибока посадка. Вона не тільки дає бас відчути: такі навушники відмінно фіксуються і не тиснуть.
Читайте також: Підбираємо навушники – де і як будуть використовуватися: 10 головних критеріїв
Як вибирати внутрішньоканальні навушники-краплі?
Технічні характеристики
|
Що потрібно знати при покупці |
---|---|
Амплитудно частотні характеристики або АЧХ – частотний діапазон | Чим ширше діапазон частот, тим краще. |
Але гнатися за надто широкими показниками не варто. Вухо людини сприймає частоти від 15 до 20000 Гц. Більш широкий діапазон тільки знизить спотворення. | |
Чутливість | Чим вище показник, тим голосніше навушники будуть відтворювати музику. |
Стандартні показники чутливості для більшості сучасних моделей – 100-150 дБ (у MDR-EX15LP 100 дБ). | |
Якщо вибір припав на більш чутливий варіант, краще не слухати його довго на максимумі, щоб не зіпсувати слух. | |
Імпеданс (опір) | Чим він вищий, тим потужнішим має бути джерело аудіосигналу. В іншому випадку потенціал навушників просто не буде розкритий на 100%. |
Як правило, опір у вакуумних навушників, які призначені для використання з мобільними гаджетами, так само 20-60 Ом. | |
Потужності смартфона іншого портативного пристрою (за винятком HI-FI плеєрів) буде недостатньо для «розкачки» девайса з опором вище 70 Ом. |
НА додаток: навушники – увага на характеристики: 7 головних параметрів вибору
На що ще звернути увагу при виборі:
1. Захист корпусу від вологи. особливо важливо для спортсменів: щоб краплі поту під час інтенсивного тренування не зіпсували динаміки.
Кріплення. Звичайно, вакуумна конструкція вже забезпечує хорошу фіксацію. Але добре, якщо на навушниках є кліпса, яка додасть надійності або допоможе «вкоротити» провід. Для спорту ж зручні моделі з завушним або потиличних кріпленням: вони не спадають, навіть якщо тренуватися активно.
Рада: відмінним варіантом для спортсменів-меломанів стане SoundSport Pulse. Вони бездротові, шикарно звучать, оснащені контролером і мікрофоном.
3. Спосіб підключення. Користувачам, які не хочуть витрачати заряд плеєра або смартфона, підійде звичайний провідний варіант, який з'єднується з джерелом звуку через класичний 3,5-міліметровий аудіовхід. Тим же, кому важлива свобода пересування, до ДУШІбездротові моделі.
Мікрофон. Для тих, хто звик відповідати на дзвінки на ходу або говорити, поки займається іншими справами, краще звернути увагу на гарнітурні моделі. Добре, якщо вона буде з придушенням стороннього шуму: співрозмовник не почує нічого, крім голосу абонента.
Контролер - для зручного керування трек-листом.
Ще трохи про проводах і їх відсутності: належний комфорт подарує дротова модель, за умови, що її кабель не коротше 120 см. L-подібний штекер теж не завадить: він стійкіше до механічних пошкоджень. Плоский кабель або обплетені провід буде менше заламувати і плутатися. А при покупці бездротових вакуумних навушників важливо враховувати їх автономність.
Може знадобитися: На що впливає опір навушників – 2 типу навушників по опору
Насадки
Які б характеристики не були у навушників, не варто недооцінювати значущість такого критерію, як матеріал насадок. Для вакуумних варіантів використовують амбушюри з м'якого силікону, пінні і акрилові. Жорсткі акрилові сидять міцніше, але сильніше тиснуть, тому через кілька годин їх захочеться зняти. Найвища герметизація, а, відповідно, максимальний комфорт і звукоізоляція – відмінна риса пінних насадок. Вони дарують тепліше, приємне і повноцінне звучання, ніж силіконові. Зате моделі, в комплекті з якими йдуть силіконові насадки, дешевше.
Цікаво: ONKYO E700BTB/00 в корпус, який усуває зовнішні вібрації, що зводить частотні спотворення до нуля.
Купуючи навушники, не варто забувати і про розміри насадок. Вони бувають універсальними і размерозавісімимі. Перші найчастіше оснащені кількома виступами, що дозволяє вставляти їх в вуха до потрібної глибини. За рахунок це досягається максимальна герметичність. Размерозавісімие насадки більш зручні, оскільки мають різні розміри: від невеликих до великих. Користувач має можливість вибрати оптимальний із запропонованих варіантів.
Стаття в тему: ТОП-10 кращих внутріканальних навушників
Вакуумні навушники – це зручно: вони компактні, добре ізолюють від сторонніх звуків і славляться пристойним басом. Але щоб вибрати хороші, треба пам'ятати про діапазоні відтворюваних частот, чутливість проблеми та опорі, а ще – інших моментах, які пов'язані з технічною частиною. Так, спортсменам підійдуть бездротові вакуумні моделі із захистом від вологи, завушним кріпленням. Тим же, хто звик говорити по телефону під час прогулянок або занять домашніми справами, стане в нагоді варіант з мікрофоном.