Що потрібно знати перед покупкою куртки для чоловіка
Чоловіча куртка — необхідний предмет одягу на прохолодну і холодну пору року. У ній тепло і комфортно, є захист від дощу, снігу та вітру. Моделі розрізняють за сезонами, матеріалами, фасонами й конструкціями.
На весну й осінь підходить полегшена куртка чоловіча з водовідштовхувальним покриттям. На зиму — подовжена з товстим шаром утеплювача і капюшоном. На літо обирають легку вітрівку, що захищає від вітру та дощу.
Вибір величезний: від повсякденних до спортивних моделей, з різним кроєм, забарвленням і особливостями. Популярні з кількома призначеннями: їх носять у повсякденному житті, в походах і під час заняття спортом.
Різновиди чоловічих курток
Куртки для чоловіків з різним фасоном, кроєм і дизайном. Основні види:
- Пуховик — теплий і об'ємний, з утеплювачем зі штучного або натурального пуху. Довжина до середини стегна або до колін. Призначений для холодної погоди, витримує мороз. Буває для щоденного носіння, спортивний і туристичний.
- Парка — подовжена, капюшон з хутром або без. Підвищені водовідштовхувальні та вітрозахисні властивості. Для зими, холодної осені та весни. Носять у звичайному житті та подорожах.
- Демісезонна — універсальна і повсякденна, середньої товщини, з тонким утеплювачем або без. Верх із нейлону або поліестеру. Різних кольорів і дизайнів. Підходить на осінь і весну. Головна вимога — захист від опадів і вітру.
Також існують бомбери, вітрівки, спортивні, джинсові та шкіряні моделі.
Класичні та повсякденні
Найбільш популярні, використовуються у звичайному житті. Під класичними маються на увазі нейтральні кольори — чорні, сірі, білі, сині. Без принтів, з малопомітними логотипами. З прямим або приталеним кроєм, одноколірні та непомітні. Поєднуються з діловим стилем.
Повсякденні моделі не обмежують у кольорах і принтах. Бувають спокійних і яскравих кольорів, з різноманітними принтами, поєднанням кількох кольорів і великими логотипами.
Відрізняються за щільністю, матеріалами та довжиною. Можливі особливості: внутрішня або нагрудна кишеня, стягуючи манжети на липучках і знімний капюшон.
Спортивні
Можна купити куртку чоловічу для занять спортом. Відрізняються залежно від виду фізичної активності. Моделі випускаються для сноубордингу та альпінізму, велоспорту та бігу, хайкінгу і трекінгу, лижного спорту.
Є універсальні спортивні. Крій прямий або вільний, приталений обмежує свободу рухів. Матеріали легкі та еластичні, із захистом від вологи та вітру. Передбачена додаткова вентиляція.
Спортивні часто оснащують двошаровою або тришаровою мембраною. Вона забезпечує максимальний вітрозахист і водозахист, відводить пар і зігріває.
Туристичні
Чоловічі бувають для туризму, походів, риболовлі, полювання та кемпінгу. Вони міцні та зносостійкі, витримують несприятливі погодні умови. Зимові з теплих матеріалів, не бояться морозу і снігу. Весняні та осінні тонші, з водовідштовхувальною поверхнею і надійним капюшоном. Завдяки додатковій вентиляції не буде спекотно під час підйомів у гори та тривалих піших подорожей. Компактна конструкція дає змогу скласти в рюкзак і зручно носити з собою.
Світловідбивні елементи роблять мандрівника помітним вночі та в погану погоду. Вирушаючи в похід за морозної температури, потрібно підібрати зимову з термовластивостями.
Основні критерії під час вибору чоловічої куртки
Під час купівлі орієнтуються на ціну чоловічої куртки, особисті переваги, сезон і призначення:
- Пора року — на зиму вибирають теплі моделі з утеплювачем із флісу або пуху. Додаткове тепло забезпечить хутряний капюшон або комір. Восени та навесні важлива водонепроникність. На літо потрібен легкий матеріал, що дихає.
- Тип — класичний, повсякденний, спортивний або туристичний. Залежить від призначення. Можна підібрати якісну багатофункціональну модель.
- Фасон — довжина, посадка, наявність капюшона і кишень. Враховують тип фігури, і для яких цілей підбирають куртку.
Забарвлення і дизайн вибирають на свій смак. Особливості: вітрозахисна конструкція, водонепроникність, компактне складання, залежать від сезону, погодних умов і призначення.
Розмір і посадка
Для чоловіків продаються в розмірах від XS до XXXL. Для підбору використовується розмірна сітка, що відрізняється у кожного виробника.
Посадка — пряма, вільна або приталена. Перший варіант універсальний, підходить для спорту і щоденного використання. Вільний крій дає змогу надіти кілька шарів одягу, що актуально холодними зимами. Але він незручний під час активних фізичних навантажень.
Спортсменам підійдуть моделі з прямим кроєм і додатковими особливостями. Любителям класичного стилю рекомендується приталений фасон, якісні матеріали, чорний, сірий або бежевий кольори. На повсякденне носіння можна вибрати вільний крій і принти.
Властивості матеріалів
Верх чоловічих курток шиють із нейлону, поліестеру, еластану, флісу, поліаміду або мембранної тканини. Популярні — нейлон і поліестер. Обидва матеріали синтетичні. Нейлон легкий, зносостійкий і теплий, але може пропускати воду. Поліестер менш міцний і такий, що дихає, зате стійкіший до вологи.
Як утеплювач часто використовують натуральний пух і фліс, рідше синтетичний пух і поліестер. Фліс легкий, компактний і швидко сохне. Натуральний пух дорожчий, тепліший і довговічніший.
Популярні види мембрани — Gore-Tex, Powertex і RTW Snow. Перша найякісніша та найдорожча. Другу відносять до середнього сегмента за ціною і властивостями, третя — найдоступніша.
Призначення
Купують для повсякденного носіння, на роботу, ділові зустрічі та заходи. А також для занять спортом, туризму, походів і подорожей. Вибираючи спортивну, потрібно визначитися з конкретним видом активності. Моделі для альпінізму дуже товсті, теплі та зносостійкі, для трекінгу, навпаки, легкі та компактні. У бігу важливий еластичний матеріал, що дихає.
У похід вибирають міцну куртку з капюшоном і кишенями, з водовідштовхувальним покриттям і вітрозахисною конструкцією. Предмет одягу для повсякденного носіння може бути без додаткових особливостей. Головне — практичність, зручність і якісний матеріал.
Вибираючи чоловічу куртку в інтернет-магазині, потрібно відштовхуватися від своїх уподобань, сезону, призначення і доступного асортименту. Є повсякденні бюджетні моделі, якісні середньорівневі та преміум від популярних виробників.
Можна придбати одну дорогу зимову для повсякденного використання і, наприклад, альпінізму або лижного спорту. Або вибрати кілька відповідних моделей для різного призначення. На осінь і весну виробники пропонують вологозахисні середньої товщини. Влітку їх замінить легка вітрівка.